Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Régóta vegetáriánusoktól szeretnék tanácsot! fórum

Régóta vegetáriánusoktól szeretnék tanácsot! (beszélgetős fórum)


21. a7baea197d (válaszként erre: 20. - Ariadna)
2010. jún. 20. 20:04

Szia, Ariadna!


Igen, először tegnapelőtt próbáltam, de akkor kijött belőlem, ez főként pszichés elutasítás volt, nem maradt meg bennem a csirke, csak mellhúst próbáltam, megpároltam, salátával, de sajnos visszajött. Tegnap hosszú hónapok után hazajött a kedvesem, aki nem vega, és jól leteremtett, és a lelkemre beszélt, ráadásul marhahúst csinált, amit muszáj volt megennem. Érdekes, az megmaradt. Mondjuk kétségtelen, hogy jobban érzem magam, de még nem az igazi. Küszködök a gyomrommal, meg a pszichémmel, de nem akarok megbetegedni, rájöttem, nem való nekem a vega étrend. Nem akarok mindennap, szerintem ha heti 1-2 nap húsos napot beiktatok, akkor felerősödök. Nagyon köszönöm az érdeklődésed, ez jól esik :))

20. ariadna (válaszként erre: 19. - A7baea197d)
2010. jún. 20. 19:50

Szia!

Először is a kérdésem: eszel-e már húst és jobban vagy-e már? :)

Amit pedig te kérdeztél...őszintén fogalmam sincs, hogy elég-e a heti egy! Ez is egyéni, amennyi jól esik és amennyi kell ahhoz, hogy egészséges maradj!

19. a7baea197d (válaszként erre: 18. - Ariadna)
2010. jún. 17. 23:12

Ezzel maximálisan egyetértek, valóban nagyon sok húst fogyasztanak az emberek, és valójában erre már nincs szükség. A mértékletesség nagyon fontos, úgy gondolom, de én átestem a ló másik oldalára. Nem tett ez jót nekem, pedig meggyőződésem volt, hogy milyen okos vagyok, ráadásul nem teszek a természet törvénye ellen, meghagyom az életteret minden élőnek.:) Szerencsére nem agitáltam senkit emellett, mert hiszem, hogy midnenkinek szuverén joga eldönteni, csak amellett azt hittem, hogy Én milyen roppant egészséges módon táplálkozom.

Te nagyon jártas vagy ebben, úgy látom, és hálásan köszönöm válaszod, azt hiszem a mértékletes húsfgyasztás, amit mondjuk heti 1 alkalomra gondolok most talán segít nekem.

A hetiegyaz elegendő ugye szerinted?

18. ariadna (válaszként erre: 17. - A7baea197d)
2010. jún. 17. 16:49

Aranyos vagy, de ez a természet törvénye, az oroszlán sem gondolkozik azon, hogy az antilop elejtése etikus lenne-e! Szerintem inkább egyéb okokból aggályos a hús túlzott fogyasztása, hiszen a megtermelt gabona 40%-a megy el az állatok takarmányozására, az állat pedig annak az energiának 90%-át felhasználja az életfolyamataihoz és csak 10%-át építi bele a testébe. Így rengeteg energia elvész. Ha fele ennyi húst ennénk, a megtermelt gabona 9 Md embernek lenne elég, vagy nem kéne olyan sok területet mezőgazdasági termelés alá vonni, vagyis több természetes élőhely maradna meg! Már azzal is sokat teszel a környezetért, ha kevés húst eszel! Sőt egészségesebb is maradsz! Az már egy elavult nézet, hogy az ember húsevő, vagy a hús a legfőbb táplálék! Pl a húsevők bélrendszere harmad olyan hosszu mint az emberé, a nyáluk savas kémhatású, a miénk ezzel szemben lúgos a gyomorsavuk is savasabb a miénknél stb.

Szerintem nyugodt lelkiismerettel egyél, csak ne napjában háromszor!

2010. jún. 17. 13:03

Nagyon köszönöm nektek, sok információt kaptam, csak magammal kell tipródnom azt hiszem. Az a baj, hogy az életet sajnálom, ezért is döntöttem így.

De érzem, hogy az én szervezetem hiányolja azokat az anyagokat, amit a húsok tartalmaznak.

Igen, valóban alkati kérdés lehet ez, kinek miként hat. A vas, és ahogy írjátok különböző ásványi anyagok, aminosavak nyilván hiányoznak. De hogy küzdjem le a belső kétségeim?

16. ariadna (válaszként erre: 11. - 8e163afeff)
2010. jún. 17. 12:55

Csatlakozom! :) 14 éve vagyok vega, mert egyszerűen nem szeretem a húst! Én sem vagyok vékony! Viszont halat néha napján eszem, ha jól van elkészítve és olyan fajta, ami ízletes! Sok hüvelyest fogyasztok sok zöldlevelűt (spenótot, sóskát stb.) tojást, tejtermékeket! Nem vagyok gyenge, soha nem voltam kórházban, beteg is csak 7 évente egyszer vagyok és vashiányom sincs! De szerintem ha te szereted a húst akkor ne vond meg magadtól!Esetleg mellőzd a sertést és a marhát, ehelyett egyél szárnyasokat és halat!

A szervezet tudja mi kell neki! Mindenki egye amit kíván és jól esik neki. Egyénenként változik kinek mi árt és mi használ!

15. 5e48d37001 (válaszként erre: 14. - 5e48d37001)
2010. jún. 17. 10:16
Kicsit sok lett a szóismétlés,bocsi:-)
2010. jún. 17. 10:12
Sajnos csak az állati eredetű vasat képes hasznosítani az emberi zervezet.A növényi nem hem kötésű vas felszívódása igen csekély,és ezt még rontja a felszívódását még rontja rostdús táplálkozás,persze hem kötésű vasat tartalmazó táplálék kiegészítőkkel lehet pótolni,de a teljes beépülés kb 1 év.
13. 8e163afeff (válaszként erre: 12. - A7baea197d)
2010. jún. 17. 08:59
Én is emiatt nem eszem meg őket, igaz, sose szerettem a húst, gyerekkoromban is mindig cirkusz volt belőle. Én azt gondolom, hogy a húsban semmi olyan nincs, amire nélkülözhetetlen szüksége lenne az emberi szervezetnek, minden pótolható tejtermékkel. A B6 v 12? (ezt nem tudom) vitamint szokták felemlegetni, hogy az másban nincs meg, csak a húsban meg a csírákban, így érdemes vegáknak csírát enni. De azt nem hiszem, hogy ennek a vitaminnak a hiányától fogytál volna ennnyit. Ha a méregtelenítéstől van, azok a kilók vissza fognak jönni, mert a méregtelenítés csak ideiglenesen fogyaszt. De sztem nézess egy vérképet... és kajcsizz bőségesen:-)
12. a7baea197d (válaszként erre: 11. - 8e163afeff)
2010. jún. 16. 21:40
Hát nem tudom sajnos , épp ez az :)) Lehet hogy ettől, ezért is kérdeztem, hátha valakinél volt -e ilyen "mellékhatás". Mi lehet az oka szerinted? Kicsit most elkeseredtem, mert nem ez volt a cél..Biztos kicsit idegesebb vagyok, meg nyűgösebb, de eddig tudtam kezelni mindenféle stresszhatást :) Nem tudom, ez új viszonylag nálam, mármint a vega életmód, nem is vagyok benne különösebben jártas, inkább csak mint elkötelezetten életet szerető, nem tudok állatokat megenni :))
2010. jún. 16. 21:32
én 10 éve már vega vagyok, és nem túl karcsú:-) én se szójával, se csírákkal stb. nem pótolok semmit, de a sok zöldség, gyümi, magvak szerintem nem is teszik szükségessé. Vérképem teljesen ok, hajam, körmöm is... lehet, hogy neked a fehér-tarka stb. napok méregtelenítő hatása miatt ment le ilyen sok kiló, nem? Azért én csináltatnék vérképet, ilyen sok fogyás oka szerintem nem lehet a vega életmód...
10. a7baea197d (válaszként erre: 7. - Ajnácska85)
2010. jún. 16. 21:28
Kb 3 éve nem látott orvos, sose volt bajom, az az igazság, hogy nem járok orvoshoz. Max a fogdoki :)
9. a7baea197d (válaszként erre: 8. - Maszola)
2010. jún. 16. 21:23
Hát kicsit összevissza volt a május, mert megpróbáltam (egy elvonulásom alkalmával) egy olyan meditációt, ami bizonyos képességeket segít elő. és ehhez különösen kellett táplálkozni, egyik nap csak fehér étel, utána tarka, később vörös és végül fekete. Ezután vettem észre hogy azidáig mennyit fogytam. Amúgy meg sajnos elég egyoldalú, egy nap nem mindent viszek be a szervezetembe, pl: egyik nap nagyon kívánom a tejtermékeket, pl sajtot, ilyesmi, másik nap meg a zöldek, főként tökfélék, padlizsán. A paradicsomot veszettül kívánom, gondolom vashiány miatt. De nincs igazi rendszer, sajnos, pedig nem vagyok válogatós.
8. maszola (válaszként erre: 3. - A7baea197d)
2010. jún. 16. 21:17
Magam ugyan nem vagyok vegetáriánus, dde egyik jó barátnőm 12 éve az, vegetáriánusként hordta ki - egyébként szinte teljesen probléma-mentesen - egészséges gyermekét is. Valamennyi szóját fogyaszt hús helyett- pedig ez elég vitatott dolog - , és eszik rendszeresen tojást és tejtermékeket, de egyébként nem figyel arra, hogy pl. gabonát hüvelyesekkel egyen együtt, stb. Neked kb. hogy áll össze az átlagos napi étrended?
7. Ajnácska85 (válaszként erre: 5. - A7baea197d)
2010. jún. 16. 21:14

sajtot én is ettem, nem tudom mi lehetett a hiba egyébként...

Nem, orvos nem látott, de anyukám nagyon szomorú volt már mikor rámnézett. Most hogy mondod, fogytam is, ha jól emlékszem, de nem ennyit...

Sztem kérdezz meg egy háziorvost.

Nekem is el volt vékonyodva az egyébként nagyon erős szálú, egészséges hajam.

Szerencsére miután felhagytam a hóbortommal, egyből visszaállt minden

2010. jún. 16. 21:14
És picit el is vagyok gyengülve fizikailag...Nem is tudom, volt erőm, alapvetően jó fizikum. Most meg mint a mosogatórongy..Agyam jól forog, csak olyan gyengusz vagyok.
5. a7baea197d (válaszként erre: 4. - Ajnácska85)
2010. jún. 16. 21:10

Igen, a bőröm nekem is fénytelen és megereszkedett, a hajam nem hullik, de elvékonyodott...

Orvos mondta, hogy abba kell hagynod? Vagy magadtól esetleg? Én pedig rengeteg sajtot, tejterméket eszek, ami állati termék, csak húst nem eszek.

4. Ajnácska85 (válaszként erre: 3. - A7baea197d)
2010. jún. 16. 21:07

hát nálam nem volt fogyás, mert kb 44-45 voltam amikor elkezdtem ezt.

Nekem az volt abaj, hogy a húsban lévő tápanyagokat nem pótoltam semmivel, mert elég válogatós vagyok.

Nekem hullott a hajam, veszettül tört a körmöm, fénytelen lett a bőröm, meg folyton ingerült voltam...

3. a7baea197d (válaszként erre: 2. - Ajnácska85)
2010. jún. 16. 21:06
Hát kb fél éve kezdtem el, de az utóbbi 2 - 2,5 fél hónapban hirtelen leugrott rólam 12 kg. Most mértem meg magam és pontosan annyi a mínusz, és hogy ez normális dolog-e? Nem akartam feltétlen ennyit fogyni, nem is ez volt a cél. Miért nem bírtad? Mi volt a tünete? Lehet hogy nálam is ez van. Nem akarok már fogyni, nem tudom mit csináljak!
2010. jún. 16. 21:02
én voltam vega, de abba kellett hagynom. Mi a baj?
2010. jún. 16. 20:42
Szeretnék olyan emberektől tanácsot, akik régóta vegák, van egy két problémám, arra szeretnék tanácsot! Én kb fél éve...LÉgyszi segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook