Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 éves lányodat elengednéd DISCO-ba?(nem iskolai) fórum

16 éves lányodat elengednéd DISCO-ba?(nem iskolai) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
56. ében11 (válaszként erre: 53. - Henobeno)
2010. jún. 16. 15:30

?nem értelek.

tudod nem a tévében láttam.az egyik lányt a mi fiú ismerősünk vitte haza, mert igenis valamit tettek a piába-ami lehet egy üdítő is.és az ismerősömnél volt egy teljes napig-nem tudott magáról és úgy vigyáztak rá.nem biztos hogy 16 évesen az ember annyira végig tudja gondolni mire kell figyelni.

és pasizni sem kell-ott vannak ők is, kevés sör után próbálkoznak.nem én kezdeményezek náluk.

55. kefekötőke (válaszként erre: 49. - Laleh)
2010. jún. 16. 15:27

Ugyanarról,amiről itt mindenki,és mindenki elmondja saját véleményét a témáról.

Van aki elolvassa,van aki nem.

Van aki érti ,van aki nem.

54. Binky (válaszként erre: 45. - Binky)
2010. jún. 16. 15:26

Bár én nem tudom minek beszélek, életemben nem voltam még a klasszikus discoban. Mi a lányokkal retropartyra mentünk el:)

És a házibuli se rossz szerintem, hisz ott főként ismerősökkel kéne, hogy együtt legyen.


Szerintem kell az irányítás. Nekem nem kellett, nem is kívánkoztam soha 'szórakozóhelyre'(csak mostanában jött meg a kíváncsiság milyen lehet, de gondolom az egyetem alatt nincs kibúvási lehetőség), nem ittam, nem cigiztem, nem drogoztam és nem 'pasiztam' soha(valamiért jobban szeretném, ha udvarolnának nekem, minthogy teszem az agyam valami senkiházi pattanásos tini előtt).



Tehát a saját tapasztalatomból és a körülöttem lévőkéből jutottam arra a következtetésre, hogy bármilyen értelmes, okos, megbízható az a lány, bizony még fiatal és befolyásolható.

2010. jún. 16. 15:26
Nem kevernek senkinek semmit az italába. Túl sok helyszínelőket néztek. Ha végig a kezemben van a piám akkor, hogyan? Ha meg leraktam akkor amúgy sem iszom bele többet, de nem azért mert belekevertek vmit, hanem mert hátha vki beleivott és nem kell herpesz. Pasizni meg máshol is lehet.
2010. jún. 16. 15:25
Én 27 éves vagyok, és életemben először 18-19 évesen voltam ilyen helye, a párommal, aki azóta is boldogít:), és mindig vigyázott Rám, mellette biztonságban voltam, és a társaságot is mindig megválogattuk, és köztök Én voltam a legfiatalabb, átlag Mindenki 4-5 évvel idősebb volt Nálam... DE! akkor szüleim már két éve ismerték... Én, felnőtt fejjel nem egyszer keveredtem olyan szituációba, hogy a szórakozóhelyen az "úriember" nem volt hajlandó elfogadni azt a választ, hogy: NEM! ilyenkor pedig mindig a társaság fiú tagjai keltek védelmemre... ennyire fiatalokban (16 éves) még nagyon nincsen meg ez a fajta felelősségtudat... még minden jópofa, meg menő. könnyen befolyásolhatók még és nem jól mérik fel a dolgok lehetséges következményeit!!! mindennek meg van a maga ideje. egy 16 éves lánynak még nem ez a "dolga"...
51. ében11 (válaszként erre: 44. - Kefekötőke)
2010. jún. 16. 15:25
én csak a saját emlékeimből illetve abból a tapasztalatból írok, hogy most kísérgetem ezt a fiatal lányt.én 16 voltam amikor először elmehettem, nem egyedül.mégis rosszul sült el.rám szállt egy idősebb srác és eldöntötte hogy arra az estére csak vele táncolhatok beszélgethetek.ebből az lett hogy aki a közelembe jött az megverte, az egyiket orrba rúgta.és segítséget kellett kérnem hogy valaki elkísérjen a vonatig.a vonatig is jött velünk-és be akart tuszkolni egy kis utcába, a kísérőm mentet ki-és ennél a pasikánál még kés is volt-nagyon féltem.anyámnak el sem mondtam, de jó ideig nem mentem discoba.sörözni mozizni pizzázni igen-a barátommal és az ő barátaival-úgy vigyáztak rám, mintha a bátyáim lettek volna.
50. 557944d159 (válaszként erre: 38. - MsChloe)
2010. jún. 16. 15:22
amen:)
49. Laleh (válaszként erre: 47. - Kefekötőke)
2010. jún. 16. 15:22
Csak azt áruld már el, miről beszélsz???
48. Laleh (válaszként erre: 37. - Katóka)
2010. jún. 16. 15:21

Ezen röhögnöm kell. :D

Ez így, ebben a formában nem igaz.

47. kefekötőke (válaszként erre: 31. - Laleh)
2010. jún. 16. 15:20
Tudod Keves Laleh az okosság nem azonos a tapasztalattal.Majd rájössz ám ne aggódj!
46. ében11 (válaszként erre: 38. - MsChloe)
2010. jún. 16. 15:19
hm.ez azért nem teljesen igaz.van egy lány ismerősünk, 13 évesen az iskolai táborba vesztette el a szüzességét, most 21 éves még mindig tombol-több mint 50 férfival volt-minden buli egy pasi kb.és az anyukája tudja-ő engedi-ennyit arról hogy az elengedés nem egyenlő azzal a szülő mit ad át.
45. Binky (válaszként erre: 22. - Katóka)
2010. jún. 16. 15:18
Szerintem is korai még, bár ma már annyi mindenre biztatják a gyereket.
44. kefekötőke (válaszként erre: 26. - Ében11)
2010. jún. 16. 15:18

Normális esetben a lányos szülők igenis féltik a lányukat.Most a discoról volt kérdés,ezért konkrét emlékem van a témáról.

2 lányom közül egyik sem kívánkozott discoba.Meg is kérdeztem miért nem? Azt monták olyan bunkó srácok közé nem akarnak menni.

Így mondták.

Erről az oldalról is érdemes lenne néhány véleményt hallani,

minden lány ma is a discót látja egyetlen művelődési,szórakozási helynek?

2010. jún. 16. 15:18
Hú... érdekes érvek... én 16 voltam ,mikor először mehettem (akkor már a baráti társaságból mindenki mehetett, engem fogtak túl szorosan...). Havonta egyszer, és ezt tartották is anyuék úgy 1-1,5 évig. Katasztrófák a mai fiatalok (legalább is itt Pesten), túl sok mindent megkapnak túl korán-de ebben is azt gondolom, hogy nevelés és hozzáállás kérdése az egész. Sokan 18 évesen már önálló életet kezdenek, azért egy picit vicces, ha akkor mehet először diszkóba, vagy nem? Másfelől pedig ha túl sokáig tiltjátok el a buliktól, annál nagyobb az esélye, hogy "meghülyüljön", és olyat tegyen, amit később ő is bánhat. Adjatok már némi bizalmat a gyerekeiteknek, elvégre TI nevelitek őket...
42. ében11 (válaszként erre: 27. - E4838aa63b)
2010. jún. 16. 15:16
így igaz.egy ismerősömhöz fiú odacsapódott egy lány buliba.haza is vitte a lányt-amikor a lány elejtette a a papírjait(amúgy a lány szexelni akart)-és még csak 13 éves múlt!az ismerősöm hazakísérte-de nem biztos más pasi is így gondolkozik.
2010. jún. 16. 15:16
Én 21 éves vagyok és elég zavaró, hogy tizenévesekkel vannak tele a helyek, járnak azok bulizni már rendesen. Amúgy ez a veszélyes mert ott drogok vannak... Hát nem tudom ti milyen helyekre jártok, de ez egyáltalán nem jellemző. Csak a progressive bulikban, de ott se fogja senki beletömni.
40. Cservenák Vali (válaszként erre: 29. - Yoya)
2010. jún. 16. 15:16
Neked teljesen igazad van és jól látod a helyzetet. A mai discok már nem olyanok mint 30 évvel ezelött.
39. pymary
2010. jún. 16. 15:15
Mindenkép elengedném! Érezze jól magát, de el is vinném és érte is mennék mindenképpen. Olyan Taxisofőr lennék.
2010. jún. 16. 15:15

Én 14 évesen voltam először bulizni ss szinte azonnal kipróbáltam jó sok mindent.Mégis ember lettem, 3 diplomával és ugyanannyi nyelvvizsgával. Nem ettől függ, hanem, hogy normákat adsz a gyereknek a jövőre nézve, legyenek céljai, amit a sajátjának érez, és akkor nem engedi el ezeket. Úgyis elmegy, csak hazudni fog.

Voltak olyan barátaim, akiket nem engedtek el. Nagyon sajnáltam őket, és ők később kezdtek el tombolni, vagy később annyira az agyukra ment az anyai szigor hogy az első lehetőségnél elhúztak az országból.

Drogozni, piálni és pasizni bármikor és bárhol lehet.

2010. jún. 16. 15:15
Én maximálisan megbízom a lányomban! Nem erről van szó.Nagyon sok helyre elengedjük.Én a diszkókban nem bízom.Sok helyen maffia működik,és az italodba akkor is belekeverik a drogot ha nem akarod.
2010. jún. 16. 15:15
Én nem engedtem el és a Kirát sem fogom.Tudom,hogy mi folyik a discoban.
2010. jún. 16. 15:14

Én 18 éves vagyok,tehát nem anya szemmel tekintek a dologra, hanem beavatottként úgymond. Szerintem 16 évesen bőven el lehet engedni, ha felelősségteljes és megbízható. De te ismered igazából a lányodat. Gondolom barátokkal menne, tehát vigyáznak egymásra is, és nem kell azt gondolni, hogy mindenki részegre issza magát és drogozik egy buliban.

Egyébként ma már 13 évesek is járnak discoba, a beengedésről meg inkább nem mondok semmit.

34. jozsi.38 (válaszként erre: 18. - 84882672dc)
2010. jún. 16. 15:14
de ha az anyja tudta nélkül megy az rosszabb!egyedül ne menjen inkább barátnőkkel,meg be kell tartani pár szabályt amit beszélj meg vele!pl. italt ha vesz, előtte bontsák fel úgy hogy lássa és ha elmegy táncolni utána ne igyon az asztalon hahyott üvegből mert bármit belekeverhetnek, inkább vegyen újat, ilyen dolgokról beszélgess vele
33. ében11 (válaszként erre: 22. - Katóka)
2010. jún. 16. 15:14
ez teljesen így van-vannak rossz hírű diszkók-ahol sok a verekedés, vagy drogot tesznek a lányok italba.a pasik meg nyomulnak-nem biztos érdekli őket ki hány éves.pl. én voltam egyetemi klubba és se szó se beszéd odalépet egy fiú és szájon csókolt-meg volt amelyik táncolni akart velem nem nagyon engedett el,azért meggyőztem hogy hagyjon békén!-pedig én 30 vagyok.de szerencsére tudok vigyázni magamra.egy fiatal lány nem biztos hogy elég tapasztal bátor hogy magát kimentse-én is egy 17 éves lányt kísértem el-én voltam a dada:),utána még a buszmegállóba is elkísértem.őt a szülei így engedik el.
32. Nagyir (válaszként erre: 26. - Ében11)
2010. jún. 16. 15:12
Nálunk simán bemennek 14 éves "kislányok" is, azt ne kérdezzétek, hogy a szüleik mit szólnak hozzá. :)
31. Laleh (válaszként erre: 23. - Kefekötőke)
2010. jún. 16. 15:11

Fogalmam sincs mi bajod. :S

De nagyon okos lehetsz, ha így látatlanban tisztában vagy a nevelési elveimmel.

Pfffffff........

2010. jún. 16. 15:11

Igen

Mikor bulizzon ha nem akkor amikor fiatal.

Amíg normális emberek a barátai simán elengedném, csak időre jöjjön haza.

Ha akar úgyis elfog menni, jobb nem tiltani neki, mert akkor még jobban menni akar majd.

Szerintem

29. yoya
2010. jún. 16. 15:11
Én nem merném elengedni.
28. Laleh (válaszként erre: 22. - Katóka)
2010. jún. 16. 15:10
Szvsz egy házibuli sokkal rosszabb, mint egy diszkó. :S
2010. jún. 16. 15:09

Én anno 16 évesen mentem fel először, ennek már 10 éve, de 11-éjfélre mindig itthon kellett lenni, és csak azzal jöhettem, akivel mentem :D


Ha lesz lányom, és nagyot változik a világ sem szívesen látnám azt, hogy (mint a mai fiatalok zöme) 13 évesen már törzsvendég a szórakozóhelyeken.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook