Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Engem is kidobhat a volt exem, a saját lakásomból? fórum

Engem is kidobhat a volt exem, a saját lakásomból? (beszélgetős fórum)

1 2
43. Mandula71 (válaszként erre: 42. - Mandula71)
2010. jún. 20. 22:32
És még mindig:) De úgy látom, hiába:(
42. Mandula71 (válaszként erre: 40. - Vica009)
2010. jún. 19. 00:26
Még mindig a történetre várok!
41. Mandula71 (válaszként erre: 40. - Vica009)
2010. jún. 16. 23:45

Kíváncsi vagyok, mert az eddigiekből már egy szót sem értek.

Most megyek aludni, de reggel majd elolvasom. Jó éjszakát!

40. vica009 (válaszként erre: 39. - Mandula71)
2010. jún. 16. 23:34
Kezdem az elején,,,ha kiváncsi vagy rá!legalább a többi! érintett is okulhat a történetből
39. Mandula71 (válaszként erre: 36. - Vica009)
2010. jún. 16. 23:01

A végrahajtónak mi köze az egészhez?

Azt, hogy hogy került a nevére a lakás fele, nem tőlünk kellene kérdezned, neked kellene tudnod. Ha nem tudod, akkor a Földhivatalban utána lehet nézni. Ja és még egyszer kérdezem: miért nem teszel rendőrségi feljelentést??? Ha egyszer annyira biztos vagy benne, hogy senki semmit nem írt alá, akkor mire vársz?

38. Diandra (válaszként erre: 37. - Mandula71)
2010. jún. 16. 23:00
én már feladtam...
37. Mandula71 (válaszként erre: 34. - Vica009)
2010. jún. 16. 22:58
Totál zagyvaság, ahogy leírod a történetet, ebből senki nem fog tudni semmit kiokoskodni. Mire kellett volna neked fizetned? Milyen pénzt kellett volna neked látnod? Ha a lakás fele az első férjedé volt, akkor neked arra elővásárlási jogod volt, tudnod kellene, hogy mennyiért adta el a tulajdoni részét, de pénzt nem kellett látnod...
2010. jún. 16. 15:05
az első férjemtől nem vette meg az biztos!a végrehajtónál is voltam,de ő azt mondta,h neki csak 870 000 ft lett átadva,!azt szeretném kérdezni,hogy ,hogy kerülhetett a lakás fele az ő nevére?amikor semmilyen papírt nem írtunk,alá ilyen témába!
2010. jún. 16. 14:55
akkor kitől vásárolta meg?
34. vica009 (válaszként erre: 33. - Mandula71)
2010. jún. 16. 14:51
Nekem elővásárlási jogom,lett volna az első férjemmel szembe,a lakás felére 1999-be.ÉS A saját ügyvédnőm nem értesített,hogy nekem jóval kevesebbet kellett volna fizetnem,mint amennyít,állítólag a 2-ik "exem"befizetett a lakás fele részére.de abból is kiderül,hogy nem is láttam én pénzt,,,csak a földhivatali papíron,egyszercsak rajt volt az ő neve..
33. Mandula71 (válaszként erre: 32. - Vica009)
2010. jún. 16. 14:29

Újra megkérdezem: kié a lakás? Ha a tied, akkor nincs félni valód. Ha közös, akkor jogosan pereskedik. Ha a tied, de a tulajdoni lapon ő is tulajdonosként szerepel, akkor meg feljelentést kell tenni.

Teljesen mindegy, hogy most kinek-minek a hatására kezdett bele egy bírósági perbe, ha jogos a követelése, akkor igaza van.

32. vica009 (válaszként erre: 30. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 16. 14:23
Igen elment 8 éve,de 6 évig nem is törődött velünk és semmivel se!(a lakással se)2 éve lett egy újabb barátnője,akinek nincs lakása,és ezért lett fontos nekik az én lakásom hírtelen.
31. tiata
2010. jún. 16. 10:03

Ha a gyremeket Nálad helyezte el a bíróság,hiába az Ő tulajdona a lakás(vagy félig az ővé),ha nem megosztható ,akkor kaphatsz kizárólagos lakáshasználati jogot,amíg a gyermek nagykorú nem lesz.A férjed részére addig meg fizetsz bérletidíjat.


A Földhivatalban meg nézz utánna,mert olyan nincs,hogy Te nem tudsz róla és az ő talajdona is.

2010. jún. 16. 09:42

Húzzál már el egy ügyvédhez! Ha nincs rá pénzed, a bíróságon azt is megmondják, hogy hol van az ingyenes jogsegély szolgálat, ott adnak neked egy ügyvédlistát, és elmész az egyikhez. (Barátnőm most így válik, ingyenes ügyvéddel, aki ráadásul nem is rossz ügyvéd)

Szóval megértem, hogy el vagy keseredve, de basszus, 8 éved volt gondolkozni!

29. Mandula71 (válaszként erre: 25. - Vica009)
2010. jún. 16. 08:44

A saját vélt vagy valós sérelmeidtől elvakultan nem látod a fától az erdőt. Fel kellene fogni végre, hogy amennyiben a volt párod tulajdonos, jogosan követeli a részét!


A közös tulajdon megszüntetése


147. § A közös tulajdon megszüntetését bármelyik tulajdonostárs követelheti; az e jogról való lemondás semmis.


148. § (1) A közös tulajdon tárgyait elsősorban természetben kell megosztani.


(2) A közös tulajdon tárgyait vagy azok egy részét - ha ez a tulajdonostársak körülményeire tekintettel indokolt - megfelelő ellenérték fejében a bíróság egy vagy több tulajdonostárs tulajdonába adhatja. Ehhez a tulajdonjogot megszerző tulajdonostárs beleegyezése szükséges, kivéve, ha a bíróság a közös tulajdonban álló ingatlanrészt az abban lakó tulajdonostárs tulajdonába adja, és ez nem sérti a bennlakó méltányos érdekeit.


(3) Ha a közös tulajdon más módon nem szüntethető meg, illetőleg a természetbeni megosztás jelentékeny értékcsökkenéssel járna, vagy gátolná a rendeltetésszerű használatot, a közös tulajdon tárgyait értékesíteni kell, és a vételárat kell a tulajdonostársak között megfelelően felosztani. A tulajdonostársakat az elővásárlási jog harmadik személlyel szemben az értékesítés során is megilleti.


(4) A bíróság nem alkalmazhatja a közös tulajdon megszüntetésének olyan módját, amely ellen valamennyi tulajdonostárs tiltakozik.


Olvasgasd nyugodtan tovább a polgári törvénykönyvet, hátha találsz benne olyan információt, ami segítene. Annyira kevés adatot mondasz el, hogy ebből lehetetlen másra következtetni, mint amit eddig leírtunk neked. Hozzáteszem, hogy amennyiben nem tudod kifizetni a volt párodat, ő akár el is adhatja a saját tulajdonrészét. Természetesen ezt előbb neked kell felajánlania megvételre (elővásárlási jog), de mivel nyilvánvalóan nem tudsz fizetni, így azt bárki megveheti tőle. Na akkor leszel csak igazán nagy gondban.

Egyébként továbbra sem értem, hogy ha szerinted csalással került a párod nevére a tulajdoni rész, akkor miért nem teszel feljelentést?

Ügyvéd nélkül semmit nem fogsz elérni.

2010. jún. 16. 01:40
S.O.S
2010. jún. 16. 01:26
nagyon álmos vagyok .és nem tudok most figyelni,bocs!JAJJ CSAK,Hogy tudnák segíteni a Hazánkon!!!!
26. c1e9612cd3 (válaszként erre: 25. - Vica009)
2010. jún. 16. 01:17

ÜGYVÉD!!!!!!!!! Keress egy ügyvédet mielőbb! Önkormányzat is tud benne segíteni!

Ha az exedék szereznek maguknak 1et, hiába tanulmányozod te a PTK-t! Lehúzhatod magad, mert az ügyvéd ki fog zsigerelni egy az egyben! Az exed ügyvédjének pont az a dolga, h ne a te, és a gyereketek, hanem az exedék érdekeit védje!!!! Fogd már fel, h ügyvéd nélkül nem mész semmire!

2010. jún. 16. 01:14
Nálunk a Rendőrségen is van szoc.osztály! inkább Mandula azt írd meg,hogy tudsz-e valami okosabbat mondani!ezt azért feljegyezte magamnak!PTK.140-141
24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 22. - Vica009)
2010. jún. 16. 01:07

sokan nevelik 1edül a gyereküket (sőt! Sokan sérült gyereket nevelnek egyedül, uhogy te még szerencsés vagy!), mert az apuka elhagyta őket egy másik nő, vagy bmi miatt. Ezt neked az elmúlt 8 év alatt már fel kellett volna tudni dolgozni. Ezen a részén más nem tud neked segíteni.

Viszont azt fogd fel, h a jog az nem egyenlő a te igazságérzeteddel! Mi lenne, ha a bírók mindig aszerint hoznák meg az ítéleteket, ahogy a peres felek igazságérzete diktálja?!

El kell, hogy tudd határolni a 2 dolgot egymástól! Válaszd szét a saját személyes sérelmeidet a tényektől, és a realitástól!

23. Mandula71 (válaszként erre: 22. - Vica009)
2010. jún. 16. 00:57
De ettől még a lakásnak a tulajdonosa marad. Egyébként nem is értem az egészet. A bíróság hoz egy határozatot, hogy mennyi gyerektartást kell fizetnie. Ha ezt nem fizeti, végrehajtást lehet kérni. Tudtommal nem a rendőrség hajtja be. Mi köze az egésznek a rendőrséghez???
22. vica009 (válaszként erre: 19. - Diandra)
2010. jún. 16. 00:53
az itt a porbélma minálunk,hogy a gyermekem apja 8 éve itthagyott minket,azóta kizárlólag én nevelem a csodaszép okos kislányunkat,a Bíróság ,kötelezte öt gyermektartásra,amít cSak a rendőrség útján tudtam elérni(HÁLA NEKIK)
21. Mandula71 (válaszként erre: 20. - Mandula71)
2010. jún. 16. 00:48
Ja, és már ne is haragudj, de az előbb említett fórumtémát kb. 4 hónappal ezelőtt indítottad. Azóta nem néztél utána, hogy milyen lehetőségeid vannak?
20. Mandula71 (válaszként erre: 17. - Vica009)
2010. jún. 16. 00:46

Melyik jogszabályra gondolsz?

Ahhoz, hogy bárki segíteni tudjon neked, sokkal több információt kellene tudni. Nem vagyok jogász, nem tudom a paragrafusokat. Nyilván utána lehet nézni, de engedelmeddel, nekem erre most nincs időm. És hiába is írnék le egy paragrafust, mivel nem ismerem a körülményeket, így nem biztos, hogy olyat javasolnék, ami neked jó.

Az előbb utána néztem az indított fórumtémáidnak. Pár hónapja arról írtál, hogy lakáshasználati díjat akarnak rajtad behajtani. Már akkor is mondtam, hogy ez jogos. És felesleges kihangsúlyozni, hogy az exed új nője, meg hogy mindezt azért, mert neki nincs lakása...Az ügy szempontjából nincs jelentősége. A száraz tény az, hogy amennyiben a volt párod tulajdonos, akkor joga van a tulajdonához.

19. Diandra (válaszként erre: 17. - Vica009)
2010. jún. 16. 00:41
ha a férjed is tulajdonos nem nagyon tudsz védekezni. ha felhozod, hogy te fizetted a rezsit, az kevés, ő meg kérhetne használati díjat ahogy mandula írta :-( keress egy ügyvédet!
2010. jún. 16. 00:40
előre is köszi a segítséget mindenkinek!
17. vica009 (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2010. jún. 16. 00:39
ki írta ezt a jogszabályt?Mandula!INKÁBB abba segítsetek,hogy hogy tudnám megvédeni magunkat,a 10 éves kislányommal,hogy ne tudjon minket kirakni a lakásból.inkább írd le a paragrafusok at,,és én átnézem a neten!
16. Diandra (válaszként erre: 15. - Mandula71)
2010. jún. 16. 00:37
jól tudod max fél év visszamenőleg.
15. Mandula71 (válaszként erre: 12. - Diandra)
2010. jún. 16. 00:35
Igen, én is erre gondoltam:) Csak miután a gyerektartást max. fél évre visszamenőleg állapítja meg a bíróság (ha jól emlékszem), így ha eddig nem volt érvényes bírósági határozat a gyerektartás összegéről, akkor ez is elég nehéz ügy lehet...
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - Vica009)
2010. jún. 16. 00:33
egyszer, ha jól emkéxem, te már indítottál emiatt egy fórumot (vagy több nő is van uilyen helyzetben?), de akkor már bíróságon volt az ügy. Azóta sincs semmi fejlemény?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook