Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesgondozás magándokinál vagy jó a síma szakrendelés is? fórum

Terhesgondozás magándokinál vagy jó a síma szakrendelés is? (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. vvicus (válaszként erre: 64. - Jozsi.38)
2010. aug. 14. 19:11
Jó neked... Nem tudom, hol laksz, nekem kórházba kellett mennem. Mivel nem fiziológiai lefolyású a terhességem.
64. jozsi.38 (válaszként erre: 63. - Vvicus)
2010. aug. 13. 06:58
akkor én hol lakok, hogy nem kell ennyit várnom orvosra? max 1 órát
63. vvicus (válaszként erre: 61. - Jozsi.38)
2010. aug. 12. 23:08
Ha problémamentes a terhesség, akkor pénzkidobásnak is lehet érezni, de sajnos sosem lehet tudni előre, hogy mikor lesz gond. Én sajnos beleestem abba az 5%-ba, akiknél kijön a toxémia, nem is tudom, mi lenne, ha nem lenne saját orvosom, aki hetente felülvizsgál. Valószínűleg már a kórházban feküdnék, vagy 12 órákat kéne várjak egyik-másik orvosra.
62. vvicus (válaszként erre: 60. - Sztavros)
2010. aug. 12. 23:06

Szia! Igazad van, tényleg van erre is, arra is példa. Én nagyon nem bánom, hogy saját orvosom van, így nem kell 12 órákat várni a kórházban, meg elájulni, stb. Pont ma hallottam én is olyan orvosról, aki hiába volt fogadott, ő úgy döntött, hogy mivel két szülés is egyszerre indult be, így ő a Telki magánklinikára megy át inkább, mert ott többszázezret (állítólag 800ezret) kap egy szülésért.

Én ajánlásból kerültem anno a dokimhoz, ismerősöm szült nála, szuperlatívuszokban beszélt róla. Nekem semmi panaszom nincs rá. Remélem, nem is lesz.


Gratulálok az eljegyzéshez! :-) Jaj, annyira szép időszak lesz ez. Imádtam az esküvőre készülődni, olyan gyorsan eltelt. Elhiszem, hogy addig inkább nem szeretnél babázni, én is házasság után terveztem a dolgot. Kicsit régimódi vagyok...:-)

61. jozsi.38 (válaszként erre: 60. - Sztavros)
2010. aug. 12. 06:45
én pont ezért nem választottam dokit magamnak 2x is, és nem bántam meg! annyi rosszat hallottam a fogadott orvos dologról, hogy inkább bevállaltam az ügyeletes dokinál a szülést.
60. Sztavros (válaszként erre: 59. - Vvicus)
2010. aug. 11. 22:48

Szia! Sajnálom, hogy toxémiás lettél, az elég gáz, de biztos minden rendben lesz!!

Nem döntöttünk még, mert halasztódott a dolog, ugyanis idő közben eldöntöttük, hogy lesz esküvő, és jövő májusban összeházasodunk. Addig meg már akkor ne babázzunk...

A kolleganőm megszült júli. 15-én. A fogadott dokija nem volt hajlandó időben befáradni a kórházba, ezért szegényt a végtelenségik hagyták szenvedni és a végén eszméletlenül vitték a műtőbe. Végül azóta minden rendben, hála az égnek, de hatalmasat csalódtunk a dokiban. Minden példára jön egy ellenpélda, így aztán elég nehéz dönteni... A koleganőm példájából okulva a párom kijelentette, hogy mi átmegyünk Szegedre szülni, de hát persze az sem biztosíték semmire, és ráadásul baromi messzire is van.

valószínűleg egyébként, ha majd ott tartok, hogy a pocakomban lesz a bébi, akkor már nem fognak érdekelni az ilyen anyagi megfontolások, és lesz dokim, legfeljebb, ha nem leszek vele megelégedve, akkor lecserélem félúton... Nem tudom.

59. vvicus
2010. aug. 5. 09:38

Sztavros, mi újság Veled? Sikerült döntened orvos terén?


Nálam terhességi toxémia lépett fel, erre ugye nem lehet előre felkészülni. Ilyenkor aztán tényleg nem mindegy, van-e saját dokid. Megtapasztaltam, ugyanis két hétig szabin volt a sajátom, addig a kórházba egy másik dokihoz kellett járjak, az egyik alkalommal 12 órát vártunk rá, a másik alkalommal "csak" 4.5-et. Persze közben rosszul lettem.


Szóval én nagyon nem bántam meg, hogy van fogadott orvosom, aki foglalkozik velem, és akihez tudok fordulni bizalommal, ha bármi gond van.

58. vvicus (válaszként erre: 56. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 17. 16:06
Ne általánosíts, nem minden orvos! Az enyém, ha kórházba is hív be (ami most az AFP-nél fordult elő), 8tól ügyelt, és fél8ra hívott be, hogy a munkája kezdete előtt ellásson, ami annyit tesz, hogy odaadja a papírt vérvételre, megkérjen egy nővért és megvárja, míg kész vagyunk. Mondjuk ő a MÁV-ban nem is rendel az ambuláns részen, csak a szülészeten van.
57. jozsi.38 (válaszként erre: 56. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 17. 07:27
meg egy milliomos férj. hamár lúd legyen kövér! :-))
56. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 43. - Sztavros)
2010. jún. 16. 21:40

Ez az!A magándokik a közkórházban csinálják a magánrendeléseiket..

Nekem meg ugye,a kórházban a szakrendelésein az időpont szerinti vizsgálataim mindig 1-2 órát csúsztak..mert előttem az aznapi doki,ott fogadta a saját betegeit is..:S

hát én azt mondom,hogy ha magándoki,akkor legyen magán szülészeti klinika is!!

55. youlcsi (válaszként erre: 54. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 20:32

mondjuk abban én is csak reménykedni tudok, hogy szülésre jó orvost fogok ki... az pedig álmaim netovábbja, hogy esetleg a sajátomat :)

igaz, az azért szerencse, hogy nincs sok orvos. és végülis 2 kivételével ismerem mindet.

54. d8908b786a (válaszként erre: 53. - Youlcsi)
2010. jún. 16. 20:28
Igen. Sajnos nem olcsó mulatság... Akinek nincs pénze az csinál amit tud, és imátkozik azért, hogy emberséges orvost fogjon ki az ügyeleten. :(
53. youlcsi (válaszként erre: 52. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 20:22

akkor is brutális.

ahogy látom, akkor pl egy pestinek, ha kicsit soványabb a pénztárcája, nincs is más választása, csak a tb-szakrendelés.


azért jó, hogy ez vidéken nem kerül ennyibe...

mondjuk én ettől függetlenül is a kórházba járok (a dokim tarifáját ismerem, megy talonba... majd a végén legalább lesz miből megköszönnöm neki a terhesgondozást... meg egyáltalán a babát :))

52. d8908b786a (válaszként erre: 51. - Youlcsi)
2010. jún. 16. 20:18
Bp-en mindenhol ilyenek vannak, sajnos. Senkitől sem hallottam ennél olcsóbbat. Sem rendelésre, sem szülésre. Ez a magán x 10= szülés ára, bevett gyaksi...
51. youlcsi (válaszként erre: 36. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 20:02
uhhh... nem semmi árak :o
50. vvicus (válaszként erre: 49. - Dalya)
2010. jún. 16. 12:53
Gratulálok, nagy szép kislány!
49. dalya
2010. jún. 16. 12:30
Szia, én egy 39 éves anyuka vagyok, van egy 19 éves fiam és egy 9 hetes kis lányom. Én egyik gyermekemmel sem fogadtam orvost, pedig a második babámnál terheségi cukrom is volt és már nem vagyok fiatal+ veszélyeztetett terhes is voltam.És ami azt illeti 18 évig nem jött a várva várt gyermek áldás csak most. Úgyhogy gondolhatod, hogy nem volt mindegy. A Dél-Pesti kórházban szültem, Tüneményes szülésznők és orvosok voltak, császár lett a vége de a doki Aki csinálta a műtétet minden nap be jött ellenőrizni engem és a babát, pedig nem fogadott orvos volt és tudta hogy nem számíthat pénzre.A terhes rendelésre a helyi sztk-ba jártam, ahhoz akihez tartoztam, de ö a 28-adik héten nyugdíjba ment és onnantól mindig ahhoz mentem aki éppen helyette volt.Nem panaszkodom, mert nagyon meg vagyok elégedve.
48. vvicus (válaszként erre: 46. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 12:28
Jaja, nálunk is a zuram kérdezte meg, mert ő is jön velem. Ill. még annyit hozzátett, hogy 10X-e a rendelőinek, de szülés után, ha mindennel meg vagyunk elégedve, remélem, meg leszünk. :-) Múltkor mondjuk pont nem ért haza munkából, így anyukám jött be velem, de nagyon élvezte is az uh-ot. :-)
47. vvicus (válaszként erre: 43. - Sztavros)
2010. jún. 16. 12:27
Igen, a pénzért cserébe kapok is valamit, és ez tényleg nagy szó, főleg ahogy olvasom, felétek milyen a helyzet. Szörnyű, mintha csak Pest környékén lenne élet, olyan ez az ország.
46. d8908b786a (válaszként erre: 41. - Vvicus)
2010. jún. 16. 12:25
Nekünk is ezt mondta, hogy 10x. A férjem kérdezte meg. Én nem mertem, mert még borravalótól is zavarba jövök ha adnom kell... :DDD
45. d8908b786a (válaszként erre: 42. - Vvicus)
2010. jún. 16. 12:23
Küldtem privit. :D
2010. jún. 16. 12:20
Ja, és nem akárkihez mentem, hanem az egyik főorvoshoz a kettő közül, mert úgy tudom, kettő van. Szóval a legjobbnál voltam...
43. Sztavros (válaszként erre: 40. - Vvicus)
2010. jún. 16. 12:18
Hát én itt nálunk még ilyen magánrendelésről nem hallottam... Itt a dokiknak nincs is ultrahangja, nem hogy vérvétel helyben!.... Áááá. Akinél én voltam magánúton műtét után, az egy panel alsó szintjén rendelt, és egy nőgyógyászati szék volt az össz, meg néhány nyúlka-piszka, amilye volt. Van egy doki itt, amúgy mondjuk ki Békéscsabáról beszélek, és még ráadásul megyeszékhely..., szóval van egy doki, akinek van uh-ja a magánrendelésen, de az meg a kórházban tartja a rendelését... Amúgy külön beutalnak a magánrendelésről szépen időpontra az sztk-ba, meg vérvételre a terhesgondozóba, úgyhogy a magánrendelésen nem csinálnak semmit!! Azt nem tudom, hogy most akkor a beutalt időpontodra elmegy-e a doki is, és ő csinálja az ultrahangot, vagy azt másik orvos... Nem tudom. De itt nem így foglalkoznak a kismamával! Ilyen törődés mellett meg is értem a havi 10 ezret.
42. vvicus (válaszként erre: 37. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 12:17
Meg szabad tudnom, hol fogsz szülni?
41. vvicus (válaszként erre: 36. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 12:13
Tőlem a rendelési díj 10Xét kéri, vagyis 100ezret. Na nem ő kérte magától, én kérdeztem rá. Mert más, aki szintén hozzá jár, nem kérdezte, és adott, amennyi jutott. Viszont az ÁEK-ben már nem lehet szülésznőt választani. Mindegy, eggyel kevesebb kiadás.
40. vvicus (válaszként erre: 34. - Sztavros)
2010. jún. 16. 12:10

Hát ja, biztos csak a halál. Én novemberben szülök, szóval az már nem nyaralási időszak, de még nem is síelős, úgyhogy mondta is a dokim, hogy ha még él, akkor ott lesz a szülésnél. :-)

ORvoshoz havi egyszer járok, kivéve, ha valami bibi van. Viszont a magánrendelőben intéződik a vérvétel, kombinált teszt, cukorterhelés, szóval eddig tényleg csak az AFP miatt kellett bemenjek a kórházba, de ahogy írtam, az is úgy történt, hogy megbeszéltük a hétfő reggel fél8at, odamentem, ő kinyomtatta nekem a vérvételhez szükséges lapokat, megkért egy nővért, amíg levette, addig ott volt velem, aztán már jöttem is. Nem is hiányozna a vérvétel előtti hosszas sorbanállás, elég majrézós vagyok a vérvételtől, vagy úgy általánosságban a tűktől...

De tényleg nem rábeszélni akarlak, mert ugye magándokinál sem tudhatja az ember, milyet fog ki. Én már 2.5 éve járok hozzá, már akkor úgy kerestem, hogy egy nála szült ismerősöm ajánlotta, és meg akartam bizonyosodni, nekem is beválik-e (mert a másik meg az, hogy amelyik doki jó egyvalakinek, nem biztos, hogy megfelel a másiknak). És meg voltam elégedve. De egy súlyos kismedencei gyulladásnál döntöttem véglegesen mellette, hogy nála is akarok majd szülni. Saját maga felhívott, hogy megkérdezze, hogy vagyok, és hogy törte a fejét, és lehet, hogy van a dologban egy kis vesehomok is, mondta, mit írassak fel, de ha nem megy, megoldjuk, valahogy eljut hozzám a receptje. Aztán másnap is hívott, mondtam, hogy rosszabb a helyzet, be kellett menjek hozzá a kórházba szombaton és vasárnap is, hogy megnézzen. 1000%-ig törődött velem. Aztán hétfőn soron kívüli uh-ot kért nekem, sürgősségit. És ennek a jelentőségére akkor döbbentem rá, amikor más okból sztk-s doki mondta, hogy ugyanúgy az ÁEK-be menjek el uh-ra, kérjek magamnak időpontot, de kb. 2 hónap múlva kapok majd csak időpontot. Szóval, ha van egy orvos, aki intézkedik neked, milyen érdekes, hogy nem kell várni az uh-ra...

39. Sztavros (válaszként erre: 36. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 12:07
Hűű, hát itteni anyukáktól azt hollattom, hogy nem kérnek szülésért, csak kapnak... 30-50 ezret mondtak nekem. Ez egy olcsóbb környék ezek szerint, de mondjuk nem csoda... Békésmegye...
38. d8908b786a (válaszként erre: 37. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 12:05
ról és nem tól. :D
37. d8908b786a (válaszként erre: 35. - Vvicus)
2010. jún. 16. 12:04
A MÁV-tól jókat hallottam. Én nem ott fogok szülni. :D
36. d8908b786a (válaszként erre: 34. - Sztavros)
2010. jún. 16. 12:04
Átlag havonta kell menni. Így ha magánt választasz kb. 9-10 alkalommal kell számolni. Illetve az utolsó időkben már hetente többször, viszont az olcsóbb szokott lenni. Én 10-t fizetek a haviért, az utolsó hetekben már csak 3-4ezret kell fizetni. Ja meg plusz a szülés költsége, ami kb. 100-at kóstál mostanság, meg 50 körül a szülésznő ha azt is választasz. Tehát összesen minimum 250-nel kell számolni. Bár olvastam olyat, hogy van aki 150-t kér a szülésért...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook