Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátország fórum

Horvátország (beszélgetős fórum)


21. 18e79e1970 (válaszként erre: 20. - Mandulacska2)
2011. júl. 8. 08:33

Szia!


Mi többször is voltunk Horvátországban, többek közt Zadarban. Zadar nekem tetszett (a tengerpart csak, olyan semmilyen nem volt a part), a város maga szép. Mi részt vettünk ilyen hajótúrán, Kornatiba, és nagyon jó volt :) Bár, már 4 éve volt, ha jól emlékszem nem volt túlzsúfolva a hajó, a kaja viszont szörnyű volt rajta...... Az utazás engem kicsit émelyített, pedig nem vagyok tengeri beteg, de van egy szakasz, ahol csak a tengert látod magad előtt, és nekem ez betett. Kornati pedig csodás :) Nem tudom pontosan mennyi idő volt az, amit el lehetett ott tölteni fürdőzéssel, de gyönyörű tiszta a tenger :)


Aztán mivel nekünk Zadar nem jött be, átmentünk Zatonba napközben, ott ilyen szórakozópark szerűség van, marha jó. :)


De, ha legközelebb is Horvátországba mentek, ajánlom Brelát. Hihetetlen csodás hely. Gyönyörű tiszta a tenger, szép a környék, át lehet menni Makarskába, és Dubrovnik is viszonylag közel van. Csak ajánlani lehet :)

2010. jún. 16. 14:16

Sziasztok! Mi most szombaton megyünk Horvátországba, Vir szigetére nászútra. Mi is viszünk kaját, mert apartmanban szállunk meg. Esténként étteremben kajálunk, viszont reggel és délben hideget, vagy amit ott csinálunk. Én úgy hallottam, hogy június 1-től enyhítettek a szabályokon. A következő cikkben mindent leírnak: [link]

Amit it írnak , aszerint már nyers húst/hústerméket és tejterméket is lehet vinni, csak meg van szabva a mennyiség személyenként.


Én is kérdezni szeretnék. Nem tudom, kinek van tapaszalata Vir szigetéről? másik fórumban már kérdeztem, de nem tudom, ott mennyire aktívak a felhasználók. Hol érdemes étterembe enni? Mennyire drágák az éttermek? Olvastam pl., hogy a hajótúrák, amik Zadarból indulnak Kornatba, nem jók, mert nem is viszik el oda a turistákat, hanem csak egy másik öbölbe, és zsúfoltak a hajók. Nektek van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Tudtok esetleg ajánlani valami kirándulást?


Előre is köszönöm. :))))

19. agis
2010. jún. 15. 17:17

Én Dalmáciában voltam többször is, és ugyanolyanok az árak, mint itthon, Egyedül ásványvizet kell vinni, mert nekem az ottaniak nem ízlettek.


Felesleges telepakolni az autót cuccal, ha dugó van (ami az autópálafelújítás miatt nem ritka) mind tönkremegy a melegben. És az autó is többet is fogyazst, ha nagyon tele van.


Szerintem feleslegesn kaját vinni.


Olaszország fényévekkel olcsóbb? Sokan megpróbálnak felvágni azzal, hogy ők mennyire olcsón úszták meg, közben nagyon nem. Hidd el:)

18. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 17. - F77a773716)
2010. jún. 15. 15:28
ertem. Akkor inkabb nem is teszek, ne vigyuk el hiaba.
17. f77a773716 (válaszként erre: 16. - 8fe4afaa5f)
2010. jún. 15. 15:25

Előre megsült húst szintén nem vihetsz :(

Semmi feldolgozott húst sem lehet vinni, csak ha az bontatlan csomagolásban van, pl. szeletelt vákuumozott párizsi.

16. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 15. - F77a773716)
2010. jún. 15. 15:22

zoldsegeket ertettem alatta. Nyers hust nem is vinnek, mert megromlik..

Sulthust lehet vinni?

15. f77a773716 (válaszként erre: 13. - 8fe4afaa5f)
2010. jún. 15. 15:18

nyersanyagot tudsz vinni. Már amennyiben zöldséget értesz alatta.

Nyers húst nem lehet vinni. Semmi olyat, ami esetlegesen fertőzött lehet, vagy a melegben bármi baja lehet.

14. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 8. - Agis)
2010. jún. 15. 13:02
igen? Hetvgene volt egy musor a tv-ben, ott mondtak ezt...
2010. jún. 15. 13:01
Nyersanyagot lehet vinni? Van ilyen mini gaztushelyunk es vinnek fozeshez dolgokat. Nem tudok meglenni melegkaja nelkul, este 30p alatt osszelehet dobni egy kis kajat. Lehet vinni egyaltalan ilyen gaztuzhelyt. Van a gazpalack vagy micsoda es egy karika rajta. No meg mindent ami fozeshez kell. Edenyek, fuszerek, olaj, krumpli, makaroni stb...
12. vvicus
2010. jún. 15. 12:58
Mi tavaly voltunk, szerintem rohadt drága minden. Barátaink, akikkel voltunk, előtte való évben voltak Olaszországban, azt mondták, az fényévekkel olcsóbb volt. De ettől függetlenül baromi jól éreztem magam, de ha befér az autóba, vigyetek amit tudtok! Mi nagyon meg voltunk rakva, mindent ott kellett vegyünk.
11. f77a773716 (válaszként erre: 7. - 8fe4afaa5f)
2010. jún. 15. 12:32

Bontott élelmiszert nem lehet átvinni elvileg. Ezalatt azt értem, hogy mondjuk félrúd téliszalámit nem lehet. De ha egész rúddal viszel, abba nem szólhatnak bele, vagy ha szeletelt tálcásat viszel, ami bontatlan.

Tojást sem.

Italt nem tudom, mert nem iszom :) De talán az is maximálva van.

10. godvin
2010. jún. 15. 12:29
Köszi az infókat,sokat segitettetek!Mindenkinek jóóóó nyaralást!:)))))
2010. jún. 15. 12:27

Közbe találtam egy oldalt:

[link]



Köszi az infót mindenkinek!

8. agis (válaszként erre: 7. - 8fe4afaa5f)
2010. jún. 15. 12:27
Nekem még soha nem nyitották ki a csomagtartót:)
2010. jún. 15. 12:26

mi is mennenk oda nyaralni.

Lenne egy kerdesem. Mit nem szabad atvinni a hataron? Elelmiszert nem vinnenk sokat, mert ugyis megromlik. Piat sem, mert nincs ki megigya...parom vezet en meg nem iszok egyedul... Mast szabad vinni mindent?

2010. jún. 15. 12:24

A fagyi, pizza, sör kb ugyanannyi mint itthon. Ezt tudom, mert mi nagyrészt ezen éltünk. Na meg a parton a sültkrumplin :)

Szerintem nem vészes.

5. agis
2010. jún. 15. 12:22

Útlevél nem kell, csak 14 éven alulinak -egyébként személyi (az új fajta) elegendő.


Élelmiszerárak ugyanannyi, mint Magyarországon. (lehet minimálisan drágább, ez régiótól függ)

2010. jún. 15. 12:22

Nem kell útlevél...

az árak..annyira nem vészes, kicsit drágább mint itthon, de minőségibb is...ott a virsli tényleg húsból van :D

2010. jún. 15. 12:21

Sziasztok

mi 3 éve voltunk utoljára éés akkor ugyanazok az árak voltak, mint itthon. legalábbis én így emlékszem:)

2010. jún. 15. 12:20

Ez engem is érdekelne!

Tudom, hogy nem témába vág, de kell még útlevél a horvátokhoz?

2010. jún. 15. 12:18
Helló!Tudna nekem segiteni valaki abban hogy,milyen árak vannak Horvátországban?Elsősorban élelmiszer árak érdekelnének!Csak hogy tudjuk mire számitsunk!Előre is köszike!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook