Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítenétek? Babám nem emeli a fejét, ha hason van. fórum

Segítenétek? Babám nem emeli a fejét, ha hason van. (beszélgetős fórum)


1 2
33. 240309c047 (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2010. jún. 15. 22:01
Én meg kozmetikus. :DD:DD
32. giga455 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2010. jún. 15. 19:46

Nem a mázlin múlott/múlik még mindig... én sem vártam, várok a csodára.

Tisztában vagyok a dévény jó hatásával, hallottam róla, de nálunk ennyi, nincs támogatás, ez van... Tb-s tornára jártunk, és járunk még mindig, és rendszeres orvosi ellenőrzés alatt állunk. Ha nem látnám a fejlődést nyilván más megoldás után néznék.

2010. jún. 15. 19:27
pénteken úgyis megyünk oltásra, és majd beszélek a dokinénivel, hogy kit ajánl. Egy nevet már kaptam aki elméletileg gyógymasszőr, meg ha minden igaz a védőnő is felhívott egy konduktort. Mennünk kell egy héten belül még ortopédiára is kontrollra. Valami csak lesz! :)
30. trapiti (válaszként erre: 29. - 240309c047)
2010. jún. 15. 19:12

Szerintem meg jobb "feleslegesen" egy vizsgálat, főleg hogy nem árthat a gyereknek és mégcsak nem is kellemetlen, mint fél-egy év múlva rájönni, hogy mégsem lustaság... A "lustaság" egy nagyon kényelmes megoldás egyébként a dolgokra, mindennek van oka. Ha szerencsés a gyerek, megoldódik magától, ha viszont nem, akkor elvesztegetted az idejét. Aztán hogy mennyire pótolja be a lusta gyerek a dolgokat, az ugye majd iskolás korában derül ki ténylegesen, amikor jönnek a tanulási nehézségek stb. Nem törvényszerű persze, de akkor már sokmindenhez késő...

Ja, és én is orvos vagyok ;)

29. 240309c047 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2010. jún. 15. 17:43
Nálunk a háziorvos mondta,hogy lusta a gyerek,és ne aggódjak. Ugy is volt, kicsit később de mindent bepótolt.
28. trapiti (válaszként erre: 24. - Giga455)
2010. jún. 15. 14:18

Mázlitok volt... az hogy kinek mire van, magánügy. Egyébként sok helyen elérhető a DÉvény módszer ingyen is, ill kedvezményesen is. Aki akarja, az meg tudja oldani.


Mi kiszorítottuk, mert ezen múlt, hogy fog-e járni a gyerekem vagy sem. Kb. 500.000-ben van, hogy egészséges, nem mintha számolnám és nem mintha nem érte volna meg. De mi nem kértünk kedvezményt, és az alapítványba hordtam. Mindenemet eladtam volna, ha azon múlt volna hogy egészséges lesz-e.

27. Hedi13 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2010. jún. 15. 14:12
Ez igaz, sürgősen menni kell, a gyógytornászunk mondta, hogy fél éves korig vannak "szabad" agysejtek, amik később elpusztulnak. Ilyenkor van még esély arra, hogy "átvegyék" a nem jól működőek szerepét. Márpedig ha a babád nem emeli a fejét, ott valami sérülhetett szülésnél! Minél később mentek, annál kisebb a lehetőség a korrigálásra!
26. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Dávid herceg)
2010. jún. 15. 14:07

Szia!

Szerintem ezt már tudnia kellene! Ez nem normális!

Mi is járunk gyógytornászhoz a kisfiammal, két héttel fiatalabb, mint a Tiéd.

Szülésnél kétszer a nyakán volt a köldök zsinór, valószínű oxigén hiányos lett picit. A feje jobbra húzott hason, illetve nem akarta balra fordítani sehogy sem.

Két hét torna után nagyon látványos a javulás! Annyira, hogy éppen csak meg nem fordul hasra!

Kérdezd meg feltétlen a gyermekorvosod, milyen gyógytornászt javasol! Mi olyanhoz járunk, aki a Dévény módszer szerint tornáztat, masszíroz. Itt is találsz ilyen fórumot erről a tornáról.

Az én kisfiam is végigsírja a foglalkozást, masszírozást, de muszáj csinálni!

25. Dávid herceg (válaszként erre: 23. - Giga455)
2010. jún. 15. 13:23
ő 34es buksival bújt ki, és ha most jól mértem akkor már 41es :) Bár sokat nőtt hosszra is. :)
24. giga455 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2010. jún. 15. 12:36

Mi sima konduktorhoz jártunk, az is jó volt :)

Sajna nem volt alkalmanként 4000 Ft-unk rá...

23. giga455 (válaszként erre: 21. - Dávid herceg)
2010. jún. 15. 12:33

Azt nem mondtam hogy nem formás :)))))))

Az enyém 37cm-es fejkörfogattal született, majdnem császár lett a vége, mert ez az átlagnál kicsit nagyobb. Viszont szééép formás gyerek ő, csak nagy a kókusz. Egyébként most se kapok normális sapkát a fejére... Hiába a sok észnek kell a hely :P

De egy babának egyébként is a testéhez képest nagy a buksija, azért kell megtámasztani.

Ha hanyatt teszed, és megfogod a kezét, húzod magad felé, úgy emeli a buksiját?

Mert nekünk azt se csinálta, hátra ejtette. Úgy gyakoroltunk, hogy naponta többször picit húztam magam felé, mintha ülésbe húznám fel, közben énekeltem hogy "húzz, húzz engemet" :)

22. trapiti (válaszként erre: 1. - Dávid herceg)
2010. jún. 15. 12:29

Ne higyy annak, aki azt mondja, lusta a gyerek!!! Ha 4 hónaposan nem/aligtartja a fejét, az jelezhet izomtónus-problémát, ami kihathat a későbbi mozgásfejlődésére. Még nem vagytok elkésve semmiről, de ezzel igenis foglalkozni kell!

A helyedben sürgősen felkeresném a Dévény Anna alapítványt, vagy ha nem Bp-en lektok/nem tudtok feljönni, akkor a közeletekben lévő dévényes gyógytornászt. Az alapítvány telefonon is megmondja, ki elérhető hozzátok közel.

Ha kell segítség, írok szívesen bővebben is.

21. Dávid herceg (válaszként erre: 20. - Giga455)
2010. jún. 15. 12:26
nem tűnik nekem nagynak, olyan formáska, de aztán ki tudja? :)
20. giga455 (válaszként erre: 19. - Dávid herceg)
2010. jún. 15. 12:19

majd rájön ám hogy nem olyan rossz hason, főleg ha mászni kell :P

Most kicsit dolgoznia kéne, hogy a buksit megtartsa és hát az nem akaródzik neki :)

Egyébként mekkora buksija van? Mert az enyémnek szép nagy kerek feje volt, ezért nem bírta el :))))

2010. jún. 15. 12:03
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást :) annyiból megnyugodtam hogy nem csak mi járunk/jártunk így. Amúgy alapból lusti, mert még szopizni se akar/t.
2010. jún. 15. 12:00
amikor még pici volt akkor szeretett úgy aludni, hogy a mellkasomon feküdt hason, de valamiért leszokott róla. Ez kb 1hónapig tartott.
17. kevian (válaszként erre: 16. - Giga455)
2010. jún. 15. 11:57

Tényleg azt is szerette ha a hasamra fektettem, mondjuk akkor már olyan 6 hós lehetett. De lehet ha előbb kezdtem volna... :D

Félős voltam, első gyerek!

16. giga455 (válaszként erre: 11. - Dávid herceg)
2010. jún. 15. 11:55

Nem kell órákra úgy tenni, de muszáj a nyak és hát izmait is kicsit erősíteni, különben később lehet belőle gond :S

Próbáld hogy a hasadra fekteted hason, és úgy beszélsz hozzá.

Én sem ültetném, árt a gerincének.

15. Dávid herceg (válaszként erre: 9. - 240309c047)
2010. jún. 15. 11:55
sebaj így is értettem :)
14. kevian (válaszként erre: 11. - Dávid herceg)
2010. jún. 15. 11:54
Akkor biztos semmi gond. Csak nagyon nyugodt fiú! :D Ne félj, pár hónap múlva mindent bepótol!!
2010. jún. 15. 11:54
Az üttetés én se javaslom, nehogy a gerincének valami baja legyen
12. kevian
2010. jún. 15. 11:53

Az én kisfiam tartotta a fejét, de mégis utált hason lenni. Mikor már magától át tudott fordulni, de vissza nem volt olyan ordítás.


Ezért értem ha nem kivitelezhető a hason fektetés.


De emeld magad főlé a levegőbe rövid időkre, hátha az élvezi. Nekem bevált.


Ültetni, hmmm én nem tenném...

2010. jún. 15. 11:53
ha a karomban van, mondjuk büfizésnél, akkor szépen emelgeti, sőt megtartja szinte ingás nélkül a buksiját. Csak a hason fekvéssel van a gond.
10. terek
2010. jún. 15. 11:52
3 hónapos vizsgálaton elméletileg meg kellett kérdezniük, hogy 45fokban emeli-e a fejét, legalábbis a mi kiskönyvünkben ott van
9. 240309c047 (válaszként erre: 5. - 240309c047)
2010. jún. 15. 11:52
nem én utáltam,hanem a kicsi. bocsi
8. msebaba (válaszként erre: 1. - Dávid herceg)
2010. jún. 15. 11:51

csak nyugalom :)

Tényleg minden gyermek más, nekem két lányom van, és a kicsi mindent, de mindent sokkal később csinált mint a nagy. Tegyed csak hasra, minden nap egy kicsivel többet, mer ez majd később is jó lesz ha esetleg fáj a hasa hamarabb elmúlik mind háton fekve. Mivel írtad, hogy forgatja, akkor nincs baj, csak nem gyakorolta még eléggé, és hamar elfárad. Tegyél valami zenélő mozgó játékot a feje elé, hogy emelgesse ha látni akarja.

És csak nyugi :)

2010. jún. 15. 11:50

Szia!


Az én fiam sem emelte a fejét, nekünk a gyermekneurológus is azt mondta: ébrenlétben minél többet legyen hason! A papírjára is ez van írva.

Egyébként mi gyógytornára is jártunk, ott is az első mozgások alapja a hason fekvés, mivel az első mozdulat a fej, majd a törzs megemelése, majd hasról hátra, és hátról hasra fordulás.

Persze a sorrend babánként más lehet.

Mikor hasra teszed, tegyél elé szép színes játékokat, könyveket hogy csak felemelt fejjel nézegethesse, hasalj vele szembe.

2010. jún. 15. 11:50

dokitoknak mondtad?

lehet gyógytornászhoz kéne elvinned! ennyi idősen szerintem már kéne emelnie a fejecskéjét :S

én a mellkasomra tettem pár hetes korában, úgy megszerette a pocin fekvést :)

2010. jún. 15. 11:49
Ne aggódj, kicsit lustább a te gyermeked, az enyém is ilyen volt. Most 9 hós és kb 2 hete fordult át, amit 4 hósan kellett volna neki. Viszont mászik és jár . Azt mondta a doki,hogy ő megfordította. Biztos a tiéd is ilyen,kicsit lustácska, de ne erőltesd semmire. Az enyém még 6 hósan is ordított ha hasra fektettem annyira utáltam. Mostmeg hamarabb járni fog mint a töbi vele egykoru. Léyeg,hogy szépen fejlődjön.
2010. jún. 15. 11:48

Ha a karodon van - függőleges helyzetben - akkor emeli/tartja? Mondjuk, ha valamit meg akar nézni?

Szerintem is emelnie kellene ennyi idősen. Sokat fektesd hasra, vagy pedig "ültesd" fel. Támaszd ki párnákkal, s mutass neki érdekes dolgokat és figyeld mennyi ideig bírja tartani a fejecskéjét!

Szorítok! :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook