Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mivel lehet hatekonyan kezelni a kisgyerekeknel a torokban megjeleno aftat?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Óvodások, iskolások

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

11. macoka32008-02-18 18:02
bioptron lámpa rendszeres használatát javaslom!Mellékhatásoktól mentes:-)

10. tundicicca2008-02-18 16:47
Nekem szülés után havonta jött afta a mandulámra!Én a gyerek ( akkor újszülött ),szájpenész elleni ecsetelőjét kaptam,azzal kellett gargalizálnom,vagy bekennem!Nagyon jó volt,másnapra nem volt ott az afta!Én ezt tudom javasolni,és mivel eleve szájpenész elleni,biztos jó gyereknek is!

9. kivi2007-06-22 16:20
Nagyon hatékony gyógymód / és természetes/ Ha Grapefruitmag cseppel gargalizál a gyerkőc.
Szerintem legjobb az ÖKONET-es Grapefruit, mert nem keserű / nem úgy mint a többi/ és ha lenyeli a gyerkőc se lesz probléma.
Én ilyen problémára mindig ezt használom, bár eva1229 válaszát olvasva rá kellett jönnöm, hogy mióta mi is több immunerősitőt használunk nincs olyan gyakorisággal.
Egyébként a Grapefruitmag csepp immunerősitő is hiszen nagyon magas a C vitamin tartalma.

8. Huncutka842007-06-22 10:48
Az öcsémnek a doktornő egy fülpiszkával kivakarta, nyomta az aftát a manduláján... akkor nagyon fájt neki. Aztán mi is ecseteltük és kb 2 nap múlva színe sem volt...

7. ildiko09142007-06-22 10:35
igen, afta ,mert gyerekorvos mar latta es nem tuszos mandula, csak epp hatekony kezelest nem kaptunk, es eleg fajdalmas es hosszu folyamat a gyogyulas, mivel a mandulan van nehezen erheto el, pl ecsetelovel, a
spray-vel nem is lehet megkozleiteni
(válasz tina68 6. hozzászólására)

6. tina682007-06-22 10:23
Biztos, hogy afta? Nem tüsszös mandula? Mutasd meg a gyerekorvosnak szerintem, ő tud adni valamit rá. Bár mi évek óta nem szedünk gyógyszereket, én a mai cikkben megjelent gyógynövény termékeit használom. Abban van egy spray amit ilyenkor lehet használni. 1-2 nap alatt elmúlik.

5. buzaskata2007-06-22 09:38
A kisfiamnak egyszer volt aftája, és a doki írt fel ecsetelőt, ami nagyon keserű volt, de pár nap alatt elmulasztotta a hólyagokat.

4. eva12292007-06-22 09:35
Azt mondják az afta csak akkor jelenik meg ha vki immun gyenge, ezért sok multivitamint is kell enni, nekem is azóta nincs , amióta ezt szedek. Előtte sokszor megjelent, és bizony nagyon fájdalmas is tud lenni. Nekem annak idején még a glykoseptet (nem biztos, hogy helyesen írtam le a nevét) is ajánlották.

3. Bernuska2007-06-22 09:29
mi az az afta :) ???

2. velheim2007-06-22 09:28
Gyógyszertárban tudtommal recept nélkül is kapható phlogosol oldattal szoktam én. Vízbe vagy kamillateába néhány csepp ebből, fogmosás után gargalizálok, meg öblögetek (utána kiköpöm, nem nyelem le :)) hogy gyermekeknek lehet-e, talán a patikában meg tudják mondani.

1. ildiko09142007-06-22 09:18
Mivel lehet hatekonyan kezelni a kisgyerekeknel a torokban megjeleno aftat?