Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítség! Székrekedés fórum

Segítség! Székrekedés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
153. dekame
2011. márc. 15. 10:38
Szeretnék érdeklődni, hogy milyen teát, vagy tablettát (lehetőleg hogy maradjon valami pénzem!!!!!!!!!!!!!) szert alkalmazzak itthon??
2011. febr. 26. 13:06

nekem egy elég gyerekes megoldásom van de már pár éve ezt alkalmazom.. :)

Minden reggel felkelek iszok egy kis vizet, megcsinálom a kávém(sima poros kutyulós kávé), van két kispárnám azt összerakom ráfekszek a hasammal és közbe iszogatom a kávém..

Mivel minden reggel tudok vc-zni van hogy már az agyamnak annyi is elég h ráfekszem, meg sem iszom a kávét de már megyek is a vc-re.. :)

Munka előtt szerintem ezért érdemes kicsivel korábban kelni. A barátomat sem zavarja és ha esetleg lesz gyerekem akkor vele is fogom csináltatni. de persze kávé helyett lehet tea van akár viz is. Egy idő után ugyis hozzászokik és automatikus lesz ez a reggeli folyamat. :)

Mostanában elkezdtem inni a borsmenta teát (ami ilyen epehajtó hatású) és az is be tudja indítani az emésztésedet! :)

151. mamcili
2011. jan. 14. 19:48

nálunk a lenmag vált be és a szilvalekvár.

évekig küzdöttem mire rátaláltunk...

azóta sem nekem sem a lányomnak nincs ilyen gondunk...

ala natur szétrágni utána sok folyadék napi rendszerességgel, míg be nem áll a napi széklet legalább 2-3 hét rendszeres legyen, aztán szükség szerint, heti 4-2-1 alkalom...

Nem drága és mégsem gyógyszer...

150. msaca (válaszként erre: 149. - Rencike24)
2011. jan. 13. 14:52
Lehet, hogy genetikus? Nekem gyerekkorom óta vannak ilyesfajta gondjaim. Szülés után találtam rá a szűtea-kapszulára. Hol teaként iszom, hogy kapszulában szedem. Mostanra már pontosan tudom, hogy mi az a mennyiség, ami nem hajt meg nagyon, de rendben tartja az emésztésem. Sokkal jobban érzem magam tőle. Megkérdeztem egy gasztroenterológust, hogy lehet- e tőle vlmi bajom, ha tartósan szedem. Azt válaszolta, hogy ha nem hajtom magam halálra, és így nem veszítek vitaminokat, akkor nem, mert csak növényi anyagot tartalmaz.
2011. jan. 13. 13:51
Nem, műtétem nem volt, mert szerencsére másodfokú és nem kell műteni!
148. marduk
2011. jan. 13. 13:20
nem volt műtéted?Nem tudom felétek kapható e keserű víz.Mira viz.A szkrkds vastagbélbe lejátszódó epegörcs a langyos tejben diónyi élesztő feloldása jó hatású.gyógynövényekből készített tinkurák is jók.90% pálinkába áztatva 8 napig fűzfakéreg vagy gyújtoványfű egész évbe lenne ezekből.
2011. jan. 13. 13:08

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan! :)

Az aszalt szilva hol bejön, hol nem sajnos!

Ugyanígy vagyok a joghurtokkal is! Hol sikerül, hol nem! :(

146. Hanna :-) (válaszként erre: 143. - Rencike24)
2011. jan. 13. 13:02
Nekem 28év kellet h rájöjjek a megoldásra.... hozzáteszem mindent kipróbálta, de semmi. Egyedül az jött be ha eszem naponta 4-5szem aszaltszílvát & iszom rá 1poh tejet. Ha beépült a szervezetedbe akkor már nem kell napi szinten csinálnod. 2 majd 3naponta is elég :-)
2011. jan. 13. 13:00
Nekem a savanyú káposzta lé vált be.
144. rohiani (válaszként erre: 143. - Rencike24)
2011. jan. 13. 13:00

Nekem a következő használ:

éhgyomorra minden reggel két szem aszatszilva, vagy egy-két kanál nem bolti szilvalekvár.

2011. jan. 13. 12:58

Sziasztok!


Mit tudnék tenni székrekedés ellen? :(

Van olyan, hogy napokig semmi, pedig iszom eleget, minden nap eszek gyümölcsöt, rostosat, de hiába!

Aranyerem is van sajnos emiatt, amire kúpot használok már egy ideje! De mint tudjuk, ha nem javul az anyagcserém, ez mindig kialakuló probléma lesz!

Szívesen fogadok bármilyen tanácsot!


Köszönöm: Renáta

2010. nov. 5. 21:58
3-4 aszalt szilvát vágd össze 2 dl kefirbe ez legyen a reggelid.
141. Clau26
2010. okt. 30. 12:50
székrekedésre:napi 1 szűztea kapszula este..évek óta szedem..engem műtéttől mentett meg,annyira rossz a bélműködésem..hashajtókhoz hozzá szokik egy idő után a szervezted..nincs olyan szinte amit már ne próbáltam volna meg...ja van még ami jó oxitarm:oxigént juttat a belekbe,ez nem gyógyszer havi adag viszont drága 5000 körül van..nekem jó volt viszont ehhez is hozzá szokott a belem..csak a szűztea vált be igazán..
2010. okt. 30. 07:56
Guttalax!Este pár csepp és jól indul a napod!
2010. okt. 30. 07:36
Amióta nem eszek húst, csak nagyon ritkán van székrekedésem, de gyermekkorom óta küzdöttem vele.
138. bobe2
2010. okt. 29. 20:36
Én is a hunyadit vagy a ferenc jozsefet használom ,de sok kutakodás után találtam ezt és kiprobáltam,és nagyon bevált 2dl viz örölt fahéj méz.Ezt öszekeverem és reggel éhgyomorra megiszom,nem hashajto hatásu.Van egy naplom oda gyüjtök ,ijen és ehez hasonlo dolgokat.
2010. okt. 29. 15:50

Hunyadi víz. Mikor nekem vastagbél tükrözést csináltak ott is hasonló összetételű löttyöt itattak velem.

A hashajtókkal szemben az az előnye hogy kíméletes. Nem csavarja a hasad, csak érzed, hogy sürgős döolgod van :-))

2010. okt. 29. 15:48
aszalt szilva?
2010. okt. 29. 15:44
Sziasztok! Szeretnék tippeket kérni a székrekedés végleges megoldására, és ha valaki tud, akkor gyomorkímélő recepteket is adhat...
134. b4c2d9392f (válaszként erre: 132. - Éva anyu)
2010. szept. 22. 15:36
zabkorpa, zabpehely, búzakorpa, lenmag, sok folyadék (víz, zöld tea)
2010. szept. 22. 15:30
gondolom "székrekedés" :)
2010. szept. 22. 15:29
Sziasztok legyetek szivesek segiteni mivel sokmindennel rpobálkoztam már de nem volt eredménye valaki ajáljon valai csoda szert köszi.
131. mamcili
2010. aug. 20. 14:43
lenmag, kaukázusi kefír
2010. aug. 5. 14:28

Mindig is küzdöttem vele, most a terhességem második felében különösen. De végre megtaláltam a megoldást, szeretném megosztani.

Étrend. Reggel liter gyümölcstea üresen, egy teáskanál lenmag, tízig jó sok gyümölcs (kivéve banán), nekem most épp a szilva, barack, alma. 10 óra körül joghurt vagy kefír egy magos zsemlével, délben normális ebéd. Négy körül gyümölcs, kora este könnyű vacsora, mondjuk szendvics sok zöldséggel. Aztán már semmi. Mióta szigorúan így étkezem, nem kínoz a székrekedés.

129. evelynna (válaszként erre: 124. - Magdiy)
2010. jún. 16. 14:14

Kipróbáltam mind a két vizet, a Hunyadi víz volt az erősebb, hamar megvolt a hatása. A Ferencz József víznek sem maradt el. Beszéltem azóta az orvosommal, mondta ő is, hogy ezek a keserűsós vizek nagyon hatásosak, és ő is csak ajánlani tudja.

És abban is igaza volt, ha vacsora után sétálok egy jó nagyot, akkor jobb a közérzetem is, és a másapi széklet sem marad el. :)

2010. ápr. 29. 16:51
Egy ideje - igaz én még csak pár hónapja - küzdöttem ezzel a gonddal és ami nekem nagyon jól bevált: este vacsoragyanánt 3 darab almát megpucolva megeszem és reggel mindig minden rendben van azóta. Ha valakinek idült a probléma, akkor Oxytarm csodálatosan segít.
2010. ápr. 22. 09:55
ha azonnali hatást akartok akkor meg kell enni 3 kivit és meg kell inni rá egy kis pohár cukros feketekávét.a hatás 100%-os.
2010. ápr. 22. 09:54
én azt olvastam valahol hogy napi 2 liter ásványvízet meg kell inni és rön van széklet.vagy sok levest kell enni.
125. sysmus
2010. márc. 20. 18:27
Több év év óta szenvedek székrekedésben, mindennel próbálkoztam már, de hashajtó nélkül nem boldogultam egészen mostanáig. De felfedeztem a megoldást! A savanyú cseresznyepaprika a megoldás: 3-4 darab gyönyörűn meghajt! (a magját nem eszem meg.)
124. magdiy (válaszként erre: 121. - Wicca10)
2009. júl. 21. 11:42
Persze, tudok. :) A mira nem hashajtó kifejezetten, de sokat könnyít. Kifejezett hashajtó a hunyadi és a ferencz józsef víz.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook