Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítség! Székrekedés fórum

Segítség! Székrekedés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
jan. 28. 01:43
A székelési ingert mivel lehezne feljavitani?
182. kenzol (válaszként erre: 181. - Rado54)
2014. júl. 12. 21:17
Szia! Ugyan ilyen műtétem volt 2 éve, és egy kicsit irigyellek, hogy nálad helyre állt minden. Nekem még mindig figyelnem kell, hogy ne felejtsek elmenni pisilni, mert zéró az inger.Most ahogy írom, rá kell jönnöm, kb délbe voltam utoljára pisilni. A széklet is csak hashajtóval heti 1X, mert a munka miatt nem tudok többször. Egy ismerősöm azt mondta 3-4 év és a vizelet helyre áll, a székelés nem. Szóval meg kell tanulnom ezzel együtt élni, még ha utálatos is.
181. rado54 (válaszként erre: 180. - Bumburka)
2014. jún. 30. 15:40
szia,engem május 8-án műtőttek teljesen kipakoltak,még a lágyéki mirigyeket is kikapták,6-órás műtétem volt,azóta nincs pisilési ingerem és ezért nem tudom a hólyagomat kiüriteni,és székrekedésem van,na most a pisi-magamat katéterezem,széklet-minden kiprobálva és csak a kinok-kinja,na de tegnap bekajáltam vöröshagymából(nyersen-felkarikázva picit lesózva és ecetes lével leöntve)vagyis hagymasaláta és reggel minden a helyére került,mikor felébredek pohár langyos viz,majd a szokásos kávé(cigi),és még bedobok 1dl-zöldfűitalt,nem fogyozom azért csak 1dl,és ment minden a maga utján,persze nyomni kellett de ebben az a klassz,hogy igy kiürül a hólyagom is.Neked is sok sikert:))))üdv.
2014. febr. 26. 15:24
Sajnos én is szenvedek ettől.Hosszú évek óta.De ilyen mértékűre,amilyen pár napja gyötör,nem emlékszem.Iszonyú kínjaim vannak.Félek,bélcsavarodást kapok. A hashajtók,egyéb gyógyszerek és gyógynövényes dolgok nem igazán használnak.Aszalt szilva,lekvár,lenmag sem. Mit egyek össze,hogy gyors s hatásos legyen?
2013. okt. 18. 07:43
sok viz+aszalt szilva eves
2013. máj. 13. 15:53

Kedves Fórumozók!

Megosztanám egy barátnőm tapasztalatait Veletek hátha segít valakin. Egészséges barátnőm, normál étkező, sportoló. Semmilyen probléma. Tavaly ősszel kezdődött. Panaszkodott, nem tud wc-re menni. Már napok óta. Mivel anyukám súlyos székrekedéses, gondolta fogok tudni valami hashajtót ajánlani. Kipróbálta. Kb 10 félét. Nem akarok senkit fárasztani, de néhány hónap alatt szerintem mindent kipróbált: lenmagtól az aszalt szilváig, mindenféle praktikát. Semmi :( Aztán orvoshoz fordult: labor, ultrahang, gasztro... stb. Ott is osztották az észt, mit egyen mit ne, milyen hashajtó stb. Egyébként más baja nem volt, csak egyre nyomasztóbb lett a hasprobléma. Már gyakorlatilag másról nem, is beszélgettünk: csak mi van a klotyó üggyel? Egyszer mondja: nem elég, hogy nem tud wc-re menni, de az a legújjabb, hogy már fáj a hasa is. Olyan rosszul érzi magát egész nap stresszes ettől. Az orvosnak hiába panaszkodik, már időpontot is másfél hónapra adtak, megpróbálták lerázni. Mondtam neki lenne egy ötletem: hallottam már az ételintoleranciáról. Az interneten utánaolvastam okozhat székrekedést is. Hosszasan tárgyaltuk az ügyet, úgy döntött nincs vesztenivalója. Kezdjük a tejfélékkel. Drasztikusan: semmi ami tej, vagy köze van a tejhez (sajttól a sütikig) Kettő nap múlva felhívott: azt hiszem történt valami. Tudok wc-re menni. Hashajtóval. Aztán elhagyta a hashajtót. Ez kb 2 hónapja volt. Minden rendben. Azóta kerüli az összes tejfélét. Retteg tőlük.

Anyukámon is kipróbáltuk, neki nem ez a baja. Gondoltam hátha valaki esetleg tanul ebből az esetből. Lehet szerintem más élelmiszerre is gyanakodni:)És próbálkozni.

177. felho977 (válaszként erre: 176. - Kenzol)
2013. ápr. 17. 17:06

Én heti egyszer szoktam,2 naponta kellene de az nem tudom megoldani.nagyon fontos,hogy teljes hashajtás csak éhgyomorra fog sikerülni,vagy 12 után nem eszel és 19-20 óra körül kezded,én éjszaka szoktam:)

havonta váltom a hashajtót igy nem szokok hozzá.

elsönek próbáld meg a gutalaxot,10-15 csepp másnap reggelre hat,ha nem! következö este ismételd!kiméletesen hajt ezzel nyugodtan mehetsz meloba.Cseppek számát neked kell kikisérletezni,én is 10 cseppel kezdek és 50-nél váltok!

következö hónapban levolac(ezt nagyon ügyesen lehet használni)sajnos én tulságosan gázosodom töle!

levolacból-ha éhgyomorra veszel meghajt kb 2órán belül de!!székletlazitásra is tudod használni!

minden étkezés után igyál belöle kezdetben 10ml-ezt 1.héten belül lazul a székleted,ha nem keserüsóval hajsd le magad!és kezd ujra 15-20 ml(neked kell ki kisérletezni)ha ügyes vagy betudod állitani a székletedet napi 2-3 a jó!


keserüsó na ez a legdurvább,és legtutibb módszer!

éhgygyomorra 3teáskanál keverj el szörpben,mert nagyon rossz izü,id meg és légy wc közelében:)1.5 2mulva hat! közben igyál sok folyadékot min 2 liter!ezt csak akkor csináld ha másnap nem kell dolgozni menned!hát remélem segitettem!

bármi problémád van keress szivesen segitek!

használt hashajtóim:

gutalax,,levolac,dolucax,keserüsó,glubersó,tisasen,stadalax,

176. kenzol (válaszként erre: 175. - Felho977)
2013. ápr. 16. 11:53
szívesen veszem a tanácsaidat. Figyelembe kell vennem, hogy minden nap reggel 8-től dolgozok délután fél 5-ig. Itt nem rohangálhatok állandóan wc-re, sajnos. A szerda és a vasárnapom szabad általában, de sokszor közbe jön valami és van hogy 2 hét is eltelik, mire hashajtót vehetek be, ráadásul kiszámíthatatlan, hogy lesz e valami hatása.
2013. ápr. 15. 21:58

Nálad a természetes módszerek nem fognak segiteni nagy valoszinüséggel!Hasonlo cipöben járok én is,4 éve folyamatosan hashajtózom!

Van egy-két jólbevált módszer szivesen megosztom veled,ha érdekel!

2013. ápr. 15. 21:52
keserü só,reggel 2 teáskanál!garantáltan 2órán belül meghajt!
173. kenzol
2013. ápr. 7. 18:58
Májusban lesz 1 éve, hogy volt egy komoly hasi műtétem. A műtétig semmi problémám nem volt a székeléssel. A műtét után a kórházba szörnyű görcsök között volt egy ici-pici, de utána 1 hónap telt el a következő székletig. Mindent kipróbáltam:lenmag,sok gyümi, szilvalekvár valami furcsa granulátum amit vízbe kellett feloldani, és hashajtás. A végeredmény olyan fájdalmak, hogy se aludni, se feküdni nem tudtam. Aztán megdupláztam a hashajtót kínomba és végre sikerült produkálnom másnap. A dokim hitetlenkedett és nem foglalkozott vele. Most ott tartok, hogy csak akkor van székletem, ha hashajtót használok, de a munkám miatt van, hogy 2 hét is eltelik mire sikerül, de akkor se könnyen. Délután beveszem és másnap délután 4-6 óra között van valamennyi székletem, jó ha 3-szor. Mondjátok mit próbáljak ki? Lehet ennek valami következménye?
2012. nov. 9. 20:52

A probléma szokott érinteni. Olyankor ingert se érzek arra, hogy wc-znem kellene :/

Ennek mi lehet az oka?

2012. júl. 30. 12:37
Lenmagpehely beáztatva joghurtba, hozzá idénygyümölcs. Olcsó, egészséges és hatásos !!
2012. jan. 25. 16:21

a legjobb megoldást találtam meg.

és egészséges is.

aszalt szilva, kb két darab egy pohár vízzel és garantáltan nem lesz többet székrekedésünk. a legrostosabb, és egészségesebb dolog!


úgyhogy ezentúl rágcsi helyett aszalt gyümölcsöket fogok enni, finomak is és egészségesek is.

169. szeepyke (válaszként erre: 153. - Dekame)
2011. márc. 27. 16:16
menta, kamilla és kakukkfű tea. Gyógynövényes boltokban lehet kapni, kb 400ft egy doboz tea, ami ha naponta egyet iszol egy havi.
168. kisj
2011. márc. 15. 13:52

Napi 3x1 kávéskanál fehér mustármag, sok vízzel.

(nekem se a búzakorpa, se a lenmag nem jött be)

2011. márc. 15. 11:30

Szedjél lenmagolajat..

ezenkívül még rengeteg mindenre jó!

Csodaszer!:)

2011. márc. 15. 11:15
kevesebb hús, több rost
2011. márc. 15. 11:14
normaflor
164. 9c8432d068 (válaszként erre: 163. - 9c8432d068)
2011. márc. 15. 11:12

Itt nézd meg:


[link]

163. 9c8432d068 (válaszként erre: 153. - Dekame)
2011. márc. 15. 11:09

Legolcsóbb és legjobb tanács,amit utdok adni az,hogy olvasd el,mit írnak a búzakorpáról.


Én naponta eszem egy pohár joghurtba/kefirbe keverve 4-5 evőkanálnyit. Gyümölcsdarabokat dobálok bele,és ízesítem édesítővel,vagy mézzal,vagy cukorral,stb.

Évek óta ezt eszem reggel,és tökéletes hatása van.

2011. márc. 15. 11:09
Én este szoktam egy evőkanálnyi lenmagot megenni, az szokott segíteni. Egyébként azért is jó, mert omega-3 zsírsavakat tartalmaz, ami nagyon egészséges, és nem kell hozzá drága kapszulát vagy halat venni.
2011. márc. 15. 11:04
az aszaltszilvalé ,vagy aszalt szilva leves a legjobb!!!
2011. márc. 15. 11:00
aszalt szilvás joghurt akkor már....amiben gyümölcsdarabok vannak (én az aldiban veszem)...nagyon finom és hatásos. De egyébként szoktak mondani lenmagoljata, búzakorpát, mályva teát, zöld teát is. Plusz amióta cukor helyett mézet használok (a méz is enyhe hashajtó) azóta is nagyjából korrekten működök:)
159. vikucka
2011. márc. 15. 10:54

Duphalac szirup. Én kb. 6 hétig csináltam és használt.

Az orvos szerint (orvosnál voltam ezzel a problémával) naponta sétálni kicsit intenzivebben, kocogni, és meginni min. 2,5 liter vizet.

Azóta semmi bajom a székrekedéssel, mióta ezt betartom.

A másik a szauna. Most kezdtem el szaunázni, de kb. 2 nap után meghozta a kivánt hatást.

Ha hosszútávon van székrekedésed, akkor a séta-mozgás-normális ivás-evés segiteni fog.

Ja és rájöttem nálam a teljes kiörlésű cuccok pont székrekedést okoznak. Ha azokat eszed, akkor nagyon-nagyon sokat kell rá inni.

158. zani
2011. márc. 15. 10:48
lenmag ( 1 teáskanálnyi, én szeretem joghurtba keverni, mert úgy nem tapad a szájpadlásomhoz)
2011. márc. 15. 10:46
Nekem azt mondták, hogy minden reggel éhgyomorra egy evőkanál lekvár. Akármilyen, de a legjobb a bodza. Annak van hatása. Sok sikert. :)
156. zsure
2011. márc. 15. 10:46
Én minden reggel éhgyomorra 3 szem aszalt szilvát eszem. Bevált.
155. pmjudit
2011. márc. 15. 10:41
Aszalt szilva.
154. pethoevi (válaszként erre: 153. - Dekame)
2011. márc. 15. 10:40

állítólag ha éjszakára vízbe áztatsz aszalt szilvát és reggel megiszod a levét hamarosan siker koronázza a próbálkozást!:-)

sok kismami csinálta és nekik bevált

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook