Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár fórum

Császár (beszélgetős fórum)


2010. jún. 17. 15:50

Köszi lányok,hogy meghallgatatok.jol esett.

Igyekszem nagyon boldog lenni!! jo??

28. 10ee523fed (válaszként erre: 26. - Edadf283be)
2010. jún. 16. 17:58
Nincs azzal semmi baj, hogy 5 éven belül négy gyerek, csak ha már az Isten adja, ne vegye el. Attól nagyobb fájdalom biztos, hogy nem létezik, mint mikor Anya temeti el a gyermekét. Kívánom, hogy légy erős és kitartó, és egészséges babád legyen, mérhetetlen fájdalmadon enyhítsen a pici jövevény!
27. dalya (válaszként erre: 26. - Edadf283be)
2010. jún. 16. 17:26
Istenem annyira meg értelek még engem is meg ríkattál mert annyira sajnálom ami veled törtét.De fel a fejel még ha nehéz is. Örülj a úton lévő picurnak és kívánom hogy enyhítse az enyhíthetetlen fálydalmadat.Sok erőt kitartást és öröm teli baba várást kívánok neked.
2010. jún. 16. 17:18

ezen csodálkozol hogy 4 éven belül 3 gyermek.

akkor én sem vagyok jobb,2005nov vége fiu,2008 márc lány,2009julius fiu,és 2010dec ?

nekem 5 éven belül 4 gyermek,de sajnos csak 3 él belöle:-(((

Tudjátok ez mekkora fájdalom 4szer szülsz és csak 3 van,a tudat hogy 4 lehetne,hogy minden máshogy lenne,minden máshogy alakulna mint most.

ne értsétekfélre boldog vagyok hogy ujra életet adhatok remélem minden rendben lesz végig,mert csak erre gondolok most csak is ez van a fejemben.de mikor megkérdezik hány gyermekem van sokszor nem tudom mit mondjak igy azt felelem 3 de a kisfiam nem él!!!életemben egyszer tagadtam meg,de aszivem szakadt meg miatta,egyetlen egyszer mondtam azt hogy csak 2 gyerekem van 3 helyett.hihetetlen szomoruság amit érzek,hihetetlen dh és fájdalom van bennem,de bizom abban hogy ez a pöttömke a szivem alatt ő majd hoz enyhülést és vigaszt egy kicsit.már várom novembert hogy aaddigra tul legyek a kritikus 29 héten,de tudod angyalkám mellettem-mellettnk van és fentről vigyázz ránk.tudom nem szabadna most sirnom,mert a pocaklako mindent megérez de a szivemnek nem tudok parancsolni.

bocs hogy panaszkodom hogy itsirok nektek,de most ugy érzem erre van szkségem.

vigyázzon mindenki magára és mindenkinek boldog babatervezős időszakot kivánok

25. 10ee523fed (válaszként erre: 24. - Dalya)
2010. jún. 16. 15:32
Igen, személyesen ismerem. Mikor megszületett az első, és lány lett, mindenáron akart egy kisfiút. Hagy ne mondjam, az is lány lett. Aztán volt valami barom ezotérikus a környezetébe, aki kiszámolta, hogy mikor kell a kis babát csinálni, hogy fiú legyen. Ki se kérte a nőgyógyász véleményét, Terhes lett. Az is lány lett!!! De most már reménye se lehet egy fiúra... Azért, inkább szakvéleményt!!!
24. dalya
2010. jún. 16. 15:17
Úr isten ez tényleg igaz? hogy 4 év alatt 3 gyerek? Te személyesen ismerted öt, ez olyan hihetetlen,mondjuk azt tudom hogy három után már nem ajánlott szülni.Nálam még a terheségi cukor is volt ami késleltette a seb gyógyulást.
23. 10ee523fed (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 16. 15:10
Szia Dalya! Én is pont így voltam. 1993-ban született a lányom természetes úton, 2008-ban a fiam császárral. Nem tudom mennyi lehet a minimális idő, de én ismerek a környezetemben egy olyan csajt, aki 4 év leforgása alatt 3 babát szült, és mindet császárral. Igaz, többet nem szülhet, mert elvékonyodott a méhfala, így el is kötötték. Én a helyedben pár hónap múlva visszamennék a dokihoz egy vizsgálatra, hogy hol tartasz a gyógyulásban. Szerintem ez is egyénenként változik, kinek gyorsabb, kinek lassúbb.
22. dalya
2010. jún. 16. 15:05
Igen tudom, csak idén negyven leszek,és már nem nagyon tudom ki tolni. egyébként sem vagyok teherbe esős.Nekem mind a két gyerekkel hatalmas volt a hasam, ez nem tudom befolyásolja e a seb vékonyodását. Mindig azt hitték hogy ikrek lesznek.
21. Tamianyu (válaszként erre: 20. - Dalya)
2010. jún. 16. 14:58
Meg,de azt előre nem tudják megmondani,hogy mennyire vékonyodik el a terhesség során ahogy nő a méh.Nekem azt mondta a dokim,hogy a külső hegnek elég pár hét a gyógyuláshoz,viszont a méhen vágottnak több hónap,minimum egy év,de jobb kicsit többet várni.Nekem min másfelet javasolt.Mi még ennél is többet vártunk kicsivel.A császár nagy hasi műtétnek számít,nem szabad elbagatelizálni a gyógyulást.Meg hát a szervezetnek amúgy is szüksége van regenerálódásra feltöltődésre,a másik baba érdekében is.
20. dalya (válaszként erre: 19. - Tamianyu)
2010. jún. 16. 14:54
Most amíg nem vagyok terhes is meg tudják nézni hogy mennyire gyógyul a belső seb?
19. Tamianyu (válaszként erre: 18. - Dalya)
2010. jún. 16. 14:34

Örülök,ha segíthettem.

Minden alkalommal kérdezd majd meg milyen állapotban van,főleg a vége felé.nálunk nagyon nem foglalkoztak vele,talán az ismerősöm is azért járt így,mert biztosan megelőzhető lett volna a tragédia.

Nekem volt amikor rá kellett ripakodnom a dokira 32 hetes uh-n,hogy nézze meg,mert állandóan éreztem.Olyan érzés volt,mintha drót lenne a hasamba,húzódott.De nem volt gond vele szerencsére.

Később 36 hetesen el is mentem maszek uh-ra megnézetni,mert nem voltam nyugodt.

18. dalya (válaszként erre: 14. - Tamianyu)
2010. jún. 16. 14:23
Köszönöm hogy felhívtad a figyelmem arra hogy a heget nézessem meg uh.Nekem nem volt fogadott dokim, és nem is mondtak erről semmit.
17. dalya (válaszként erre: 12. - Edadf283be)
2010. jún. 16. 14:19
Most 9 hetes, nagyon nyugodt kislány, nagyon nagy boldogság hogy itt van velünk. a bátyja is imádja.Mindig több babát szerettünk volna, jó lenne ha Rebeka mellé még jönne egy kis tesó.
16. Tamianyu (válaszként erre: 15. - Edadf283be)
2010. jún. 16. 14:18

Ja bocs,úgy értettem Te nézegetted:)


Részvétem az angyalok anyukáinak,ez mindig szörnyű és érthetetlen tragédia.

15. edadf283be (válaszként erre: 14. - Tamianyu)
2010. jún. 16. 14:14

bocs rosszul értetted nem én nézegetem kivülről a hegemet hanem a nődokim belülröl!!!!

abban viszont igazat adok hogy uh-n hanygok nagyon a dokik és nem néznek mindennek tudatosan utána hiába látják a friss heget,

2010. jún. 16. 14:11

Nekem a 2 császárom között 2,5 év telt el.

Az elsőt én is simán szültem, a másodiknál komplikációk adódtak ki kellett venni.A harmadikat tudatosan úgy terveztük,hogy legalább ennyi idő teljen el a 2 szülés között,mert szerettem volna simán szülni.A dokim sem látta akadályát,úgy is álltunk neki.De a amikor azt mondta a doki,hogy már egy óra sem kell és kibújik,nem telt el 10 perc és már a műtőbe is voltunk megint,mert elfordult a drágám és rosszul lett.Unokatesóm kettőt is szült simán az első császárja után,Ők 2 évet vártak.Az én dokim azt mondta az első után,hogy minimum 1,5 évet várjunk a teherbe eséssel.De szerintem is jobb várni,persze nem egyforma a szervezetünk,van akié könnyebben regenerálódik,másnak több idő kell hozzá.A műtéti heget nézesd meg mindig uh-on,mert nem mindegy milyen vastag,ez az egyik alap,hogy megfelelő legyen a sima szüléshez.

kis-csajszi/ka Te hiába nézegeted a hegedet,mert nem az számít,hogy a felületi heg állapota milyen,hanem az,hogy méhed hogyan hegesedett,mennyire vékonyodik el a terhesség során.Nekem sajna volt egy kismama társam az utolsó babámmal,akinek a 3-ik babája lett volna,az első kettőt is császárral szülte,a harmadikkal a 30 hétben szétvált a műtéti heg.Meghalt a baba is és az anya is.Nem várta ki a megfelelő időt,hogy rendbe jöjjön.Nagyon rossz találkozni az apukával meg a 2 kis árvával,szívszorító látvány.Tudom,hogy erre kevés az esély,de mindig fennáll sajnos.Egyébként nálunk eléggé hanyagok uh-on,állandóan szólnom kellett,hogy nézze már a császáros heget is meg,hogy milyen állapotban van.

2010. jún. 16. 13:59
gyönyörü a kislányod!!!Tündi ugye???mese szép!!!
12. edadf283be (válaszként erre: 11. - Dalya)
2010. jún. 16. 13:57
18 évet???hihetetlen kitartásotok van!!büszke vagyok rátok!!!nem semmi.nekünk ilyen gondunk nincsen elég egy alkalom(meghalt kisfiam igy fogant) a másik 3 baba eltervezett honapban.mennyi idős most a babád???
11. dalya (válaszként erre: 10. - Edadf283be)
2010. jún. 16. 13:55
Azt Hiszem én is meg próbálkozok 6 hó után , hátha, csak nálam + lehet ismét terheségi cukor.Meg nem vagyok egy gyorsan teherbe esős, a kicsi lányra is 18 évet kellet várni, mire meg fogant.
2010. jún. 16. 13:41

sziasztok.

én elös 2 gyermekem simán szültem.,3 kisbabámkoraszlött révén császárral lett meg tavaly julius 27.én de rá 34 orájára meghalt,most idén márciusban ujra várandos lettem(akart baba)és nekem amikor meghalt a kisfiam azt mondta a nődokim hogy min félév,de max 9honap az ajánlott a két várandoság közötti eltelt időnek kellene lennie,de ki hogy érzi,én folyamatosan nézettem a hegemet belülröl és minden honapban megkérdeztem a dokim hogy na most na most???és egyik alkalomal azt mondtam nem érdekel,márciusnál tovább nemvárok maga a gyász a hiány miatt sem.

másik forumos ismerösöm ugyan igy járt mint én ő is a 3 babáját vesztette el és a 4 baba a császár utáni 4 honapban fogant,de a kisfiam ovistársa ő közöttük max csak 15 és fél honap van szintén mindkettő császárral,nehéz eldönteni mi a jo,nekem most igy jo mert már az elsö neheézkes dolgon tul vagyok a miérten és a mikorton.

9. Christineee (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 15. 18:54
Én is egy évről tudok. 4 hónapja szültem császárral. Azt az egy évet minimumnak mondják!
2010. jún. 15. 17:52

Szia!

Engem szeptember 30.-án császároztak, sajnos a 6. napon elhunyt a babánk. 30.-án lesz 9 hónapja, hogy császároztak, ráadásul sűrgősségi volt, hosszában vágtak. Szóval gondolhatjátok, hogy minél hamarabb szeretnénk babát. A legrövidebb idő, amit nekünk orvos mondott, az félév. A többi 1,5-3 évet mondott.

2010. jún. 15. 12:30

Szia!

Az első gyermekem császárral született, 2008 áprilisban, a második, 21 hónap múlva természetes úton.

6. pentzike (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 15. 06:45

Szia!


Én novemberben szültem első babámat. Sajnos császár lett. A 6 hetes kontrollon rákérdeztem, hogy a második baba megfoganását befolyásolja e. Erre azt mondta a doki, hogy nem de azt javasolja, hogy a KÉT SZÜLÉS KÖZÖTT LEGYEN 1 ÉV, mondjuk én két évet szeretnék a két kicsi között, tehát nekem ez még nem aktuális. De remélem a második baba is ilyen hamar össze fog jönni és bízom abban, hogy a természetes szülést is meg tudom tapasztalni.

2010. jún. 14. 19:46
Köszönőm szépen a hozzá szólásokat.
2010. jún. 14. 16:22

Én is császáros voltam. Nekem azt mondta a doki egy évet mindenképpen érdemes hagyni pihenni a szervezetemet. Ha pedig szeretném megpróbálni a természetes szülést, ahhoz 2 évnek kell eltelnie a két szülés között, hogy esélyem legyen rá. A bábaprotokoll a 3X9-es szabályt mondja jónak: 9 hónap várandósság, 9 hónap szoptatás, 9 hónap pihenés, és utána jöhet a következő baba. Ez mondjuk másfél év a szülés után. Én ezeket a javaslatokat ismerem.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy mi az a minimális idő amin belül teherbe eshetsz fizikailag, hát gondolom akár az első peteérésnél... Van olyan barátnőm, akinek hét hónapos volt a babája mikor teherbe esett a másodikkal, egyszer sem menstruált a két gyerek között. Aztán van olyan családtag is, ahol januárban született az egyik baba, decemberben a következő, ugyanabban az évben...mondjuk ez 75 évvel ezelőtt volt.:) De fizikailag lehetséges. Az, hogy mi jó a testednek, már más kérdés.

Ha a szubjektív véleményt szeretnél, én biztos kivárnám az egy évet. Egy várandósság + szoptatás nagyon sok mindent leterheli a testedet, nem árt a következő baba érdekében némileg feltöltődni vitaminokkal, ásványokkal is.

2010. jún. 14. 16:19

Szia, szerintem az egy év azért kell. Persze ha babás maradnál, akkor is megtarthatnád, nagyobb odafigyeléssel. Tehát mindenki mást mond, nehéz megmondani.

Nekem a két császár között 5 év van. 10 honapja szültem császárral ismét, de az orvos már most nem látja akadályát, ha ismét szeretnénk.:-) Csak a páromat kellene még meggyőzni.:-)

Szerintem orvos véleményét is kérd ki, hisz megvizsgál, és ő többet tud neked mondani..szorítok..:-)

2. 78826dc958 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 14. 16:18
Nekem egy évet mondott a dokim.
2010. jún. 14. 16:12
Olyan hozzá szólókat keresek akik valahogyan érintettek a témában.Az első gyermekem rendes úton született,18 éve, most hoztam világra második gyermekem áprilisban császár metszéssel, szeretnénk még egy gyermeket, és tudni szeretném hogy mennyi az a minimális idő amikor ismét teherbe eshetek.A doki szerint más fél két év,Tudom de épp ezért szeretnék érintettekkel is beszélni, azt gondolom hogy max ütemezett császár lenne a köv is , mert azt tudom, hogy a seb csak a vajúdás szakaszában van veszélyben, akkor tud elszakadni.Köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook