Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
389. csirbu
2011. jan. 4. 21:08
Jó cikk! Most pont erre volt szükségem :) már kerestem a kifogásokat, h miért nem tudok majd rendszeresen tornázni. Most keresem a lehetőségeket, hogyan tudnék többet mozogni!
388. maszola (válaszként erre: 384. - Ff36256613)
2010. jún. 25. 21:59
Szia! Húúú, ha tudnád, milyen jjól esett, és mennyire kellett most ez a kis biztatás:)! Köszönöm szépen! Igyekszem tényleg újra belevágni. Ami relatív nehézség, hogy a rendszeres étkezéshez előre tervezésre (esti főzésre) és arra van szükség, hogy mindig legyen nálunk étel, mert ha munka közben nem jut rá idő, és kimarad egy étkezés, mire hazérek, befalom az egész hűtőt. Vagyis a tartalmát:)
2010. jún. 24. 13:45

A cikkíró megírta mondandját és már nem tag...

Pedig jó kis cikket írt.

Egyetértek a címben leírtakkal.

Az életmódváltás a fejben kezdődik!

"Ha azt szeretnéd, hogy a dolgok valóban megváltozzanak, más gondolatokra van szükséged." (Abraham Hicks)

Az én váltásom a vércsoport szerinti nem divatos életmód lett.

Ez életre szól és alaposan megváltoztatta néhány szokásunkat.

Étkezés és mozgás terén egyaránt.Mindegyikre jobban figyelünk.

Szerintem nem kerül többe,az időnket pedig máshogyan osztjuk be. Igyexünk betartani, kisebb-nagyobb kihágásokkal...

Én pedig visszakaptam az egészségemet.

386. Binky
2010. jún. 24. 00:03

Ez úgy hangzik, mintha nekem mondanád:D

Valóban, csak megszokás kérdése.

De ugyanígy egyes lemondások is csak átállások.

385. 746864fbb7 (válaszként erre: 382. - Binky)
2010. jún. 23. 23:38

Így van, ez az egyetlen és hosszútávú forma és egészségkarbantartás: lecsökkenteni az adagjainkat és átállítani a jóllakottságérzés szintjét.

Mindent meg lehet szokni és mindennek az ellenkezőjét is.

Legyen olyan szokásod, ami a javadra szolgál!

A gyakorlatban hogyan valósítsd meg?

Mindenki a szokások rabja, azaz minden szokás megváltoztatása diszkomfort érzéssel jár.

Ha pl. a kaja mennyiségedet akarod lecsökkenteni és egy kicsit "testkontrollosra" venni, akkor el kell fogadnod, hogy mondjuk max. 1-1,5 hónapig utitársad lesz az állandó kisebb-nagyobb éhségérzet. Ez tény. Ez az ára ennek. Ennyi.

(Egyébként a többség 3 hét alatt átáll.)

A gyakorlatban a felére lecsökkentett ételmennyiséggel érdemes kezdeni. Az elég intenzív és nem viseli meg sem a szervezetet, sem az idegeket.

Gondolj bele! Sok-sok éve diétázgatsz így-úgy és legtöbbször ott vagy ahol elkezdted.

Szánd rá pl. ezt a nyarat! Miért ne? Mire vársz?

Döntsd el, hogy mennyit tartanál józan ésszel megfelelő, mértékletes táplálkozásnak és holnaptól úgy egyél.

Szeptemberre - ha megcsinálod - már azon fogsz csodálkozni, hogy most hogy tudtál ennyit enni.

Ja, és ez nem időigényes és sokba sem kerül:)

384. ff36256613 (válaszként erre: 381. - Maszola)
2010. jún. 23. 19:55

Szia!!

Nagyon jó gondolat, és megint biztos menni fog!!

Csak kezdd el, miné eőbb, ne halogasd!!

Ügyes vagy, és ha egyszer ment, menni fog, most is!! Én is állandóan "diétázom", jelenleg 75 kg. vagyok. Fogyni kéne még egy tízest, és én lennék a világon a legboldogabb:)

Akkor, én mit szóljak, 42 évesen?!

Vágjunk bele!!

383. maszola
2010. jún. 21. 15:44
Apropo: ismeri valaki az új, "Csak ettem és fogytam" című könyvet? Esetlg olvasta már valaki, vagy ki is próbálta az új módszert? Semmi konkrétumot nem találtam róla, nem tudom, hogy ismét egy számolgatós-kódolós, vagy valami más, inkább pszichológiai alapon nyugszik...
382. Binky
2010. jún. 21. 15:33

Ha nekem tippet kéne adnom, akkor maszola pártján állnék adagok szempontjából.


Szerintem hajlamosak az emberek kitolni a teltségérzetüket, és már akkor is ha már rég jól laktak, tele akarnak lenni, sőt, pukkadásig.

Érdemes átszoktatni magunkat, ha máshogy nem, hát előre meghatározott adagokkal, hogy szépen szűköljön össze a gyomrunk illetve ne rogyásig együk magunkat(szerintem akkor nagy ebédre az adag, ha uzsonnára pár falatot egyátalán nem tudunk már enni, vagy ha igen, hát vacsorázni nem).

381. maszola (válaszként erre: 377. - Anka71)
2010. jún. 21. 14:33

Nálunk is valahogy így volt, amikor 20 kg-ot fogytam. A férjem nem szereti, és nem is telt volna arra, hogy amennyi kenyeret ő megeszik, az mind teljes kiőrlésű legyen. Bár én magam sütöm a kenyeret, magamnak csináltam csak barna lisztből, neki pedig az olcsó fehéret. Ugyancsak nem evett mozzarellát trappista helyett, és rozst vagy krumplit kapott köretnek, amikor én zöldséget ettem a hús mellé. tehát ő gyakorlatilag folytatta az "egészségtelen" étrendjét, de mivel nem hízott tőle, ez nem volt gond.


Hogy talán használható tippet is adjak: én úgy tudtam lefogyni anno, hogy 4 óránként ettem, rendszeresen (mondjuk 8-kor, délben, négykor, és este 8-kor megint pár falatot). Mindig épp csak annyit, amennyitől elmúlt az éhségérzetem, de igazán jól sosem laktam, abban az értelemben, amit most kövéren értek jóllakás alatt. Végül apránként ezt a kevesebb mennyiséget cserélgettem le egyre egészségesebb ételekre. Ha nagyon "jó" akartam lenni, akkor még heti egy kvázi-böjtöt is beiktattam, nem koplalással, hanem úgy, hogy aznap nem ettem semmi állati eredetű dolgot, sem tejet, sem sajtot, sem tojást. Maradt gyakorlatilag a zöldség, gyümölcs, esetleg valami gabona-féle. Mellette hetente háromszor 1 óra szobatorna (Callanetics). Havonta 3-4 kilót adtam le így, és akkor híztam meg újra, amikor elkezdtem ismét mérték nélkül enni (nem, én nem a levegőtől vagy a génektől, vagy a pajzsmirigyemtől hízom, hanem a zabálástól és a lustaságomtól:):)

Ezt a módszert szeretném egyébként ismét elkezdeni, bár biztos, hogy már nem hozna ilyen gyors eredményt, mert 30 fölött valahogy jobban ragaszkodnak a kilók, mint 20-hoz közelebb:)

2010. jún. 21. 13:19

Félig átolvastam a fórumot. A cikk nagyon jó, én is így gondolom.


Csak egy-két dolgot fűznék hozzá:


1. tk kenyér drágább a simánál: Belefér egyáltalán a diétába a kenyér? Mert szerintem az nem túl egészséges, mármint a sima, de biztos meglehet oldani anélkül is, ha valaki komolyan gondolja.


2. cukor és társai: Szerintem ez sem létszükség. Mézzel is lehet édesíteni. Ártó, vagy nem én édesítővel is szoktam. Amennyi "szemetet" megeszünk nem hiszem, hogy az a napi 1 szem a teámban annyira rossz lenne, és hipphopp spóroltam kalóriát.


3. gyümölcsök: senki sem a legdrágább gyümölcsökről beszél. Nem azt kell megvenni, aminek kilója 1000Ft, hanem aminek épp szezonja van, mert az bizony olcsóbb akármelyik csokiról.


4. mozgás: Ezt végképp nem hiszem el, hogy valakinek nincs heti 5 órája magára. Igaz, nekem sincs még gyerekem, de ha lesz, akkor valószínűleg apja is lesz, akitől nem hiszem, hogy nagy elvárás lenne azt kérni, vigyázzon rá egy órára.

2010. jún. 21. 09:38

Szerintem most már osszuk meg inkább egymással, hogy kinek mi vált be fogyókúra terén és ne azt elemezgessük ki, hogy ki mit mondott a másiknak. Én már megbántam, hogy egyáltalán reagáltam nekem nem tetsző hsz-ekre. Máskor inkább majd magamban tartom a véleményem akkor is ha nem tetszik az, amit a másik mond és inkább arra fogok koncentrálni, hogy segítsek 1-2 olyan tartalmas információval, ami a másiknak a segítségére lehet.


Tegyük most már ezt! Rendben lányok?

378. punka (válaszként erre: 181. - 778dc2edcd)
2010. jún. 20. 21:07
Egy egyetemistának nincs zűrös időszaka? :) Erről tudnék mesélni...
377. Anka71
2010. jún. 20. 20:28

Annyit tennék még hozzá, hogy kell ehhez egy kis egészséges "önzés" is, vagy hogy nevezzem.

Szóval, amikor én lefogytam 30 kilót, akkor azért, mert én fogyóztam, még nem evett az egész család mondjuk feta sajtot. Csak mert nekem kellett a salimba mondjuk 5 deka. Aztán: a reggeli italom 100%-os gyümölcslé volt (reggelente 3 dl), és mert már untam gyümölcscentrizni, vettem Hohes-C-t. Természetesen szintén nem azt itta az egész család. Egyedül én voltam túlsúlyos, nekem volt szükségem más étrendre. Lányom és férjem kakaót ivott, de ismétlem, velük nem is volt semmi gond, mármint a súlyukkal.

Szóval,egy kis egészséges önzés, lányok:)

2010. jún. 20. 17:41

Az életmódváltás első és legfontosabb alappillére a gondolkodásmód váltás.

E nélkül semmi - se diéta, se mozgás -, nem ér semmit.

A gondolkodásmód se pénzt se időt nem igényel. Aki ezt mondja, az hazudik.

Szával van megfelelő irodalom ehhez a neten - annak, aki akarja.

Másik. Az étkezés kapcsán állandóan a gyümölcsön és annak árán lovagoltok. Azért nem az az alapja az étkezésnek.

Ha valaki az étkezését akarja egészségesebbé tenni, az alap az, hogy kevesebbet, egyszerűbbet és okosabban megválogatott ételeket fogyasszon. Tuti, hogy kijön a jelenlegi kaja árából.

Ami a mozgást illeti, a hivatalos álláspont szerint napi 20 perc rendszeres mozgás, amiből kb. 5 percet meg is izzad az ember, már megfelelőnek tekinthető.

2010. jún. 20. 17:28

Gratulálok a cikkhez! Nagyon tetszik!

Cupp

374. Binky (válaszként erre: 373. - 746864fbb7)
2010. jún. 20. 15:57

Ebben igazad van, sőt...

arról is beszélhetnénk kinek mit takar az életmódváltás, és valóban szükségesek-e ehhez a reformélelmiszerek(én kb egyszer voltam bioboltban, ja meg másodszorra pár napja, nem onnan vásárolok).

Az ember lányát állandóan át akarják b@szni, ezzekkel a drága luxusdolgokkal egészséges címen.

2010. jún. 20. 00:54

Bocsi, hogy beleszólok a családos hölgyek és a még egyedülálló lányok vitájába, de itt nem erről van szó.

Annak a fórumnak az lehetne a címe pl., hogy: "Életvezetési különbségek a ... stb."

A fórum témája, hogy az életmódváltás, azaz egy egyén (nő, férfi, fiatal, idős, bárki) életmódváltása nem függ a pénztől, ill. az időtől. Ugyanis az az általános vélemény, hogy függ ezektől. Ezért nyílt ezzel a címmel a fórum.

372. Furmari
2010. jún. 19. 17:28

Na én tényleg mindenkit megértek. Fiatalon lettem anya, egyedül maradtam a gyerekkel, majd anyaként lettem nappali tagozatos egyetemista, emellett dolgoztam is hétvégén. Igaz, a családom segített, de ez nem azt jelenti, hogy eltartott, nem azt jelenti, hogy nem nekem kellett beosztanom a pénzem.

Imádtam egyetemre járni, nagyon jó korszaka volt az életemnek, de emellett anya is voltam, hisz akkor már megvolt a kisfiam.

Ne vitatkozzatok már, léééééééégysziiiii!!!!

371. 35491a860f (válaszként erre: 368. - EmintE)
2010. jún. 19. 13:52

Én mindig mindenkit megértek és mindenkinek elhiszek mindent, amit mond, mert ahány ember annyi féle, így az élete is mindenkinek más. Nyilván vannak olyan 19-20 évesek, akik úgy nőttek fel, hogy rengeteg tapasztalat birtokában vannak, ami az élethez, a pénz józan ésszel történő beosztásához szükséges. De azért 1-2 ember ne állítsa már be úgy a dolgokat, mintha minden 30 éves egy tök tapasztalatlan anyuci kislánya lenne és a 18-19-20 évesek lennének a full tapasztalt nehéz sorsú emberek, akik mindent jobban tudnak a másiknál, mert ha visszaolvasol 1-2 hsz-t, akkor a végén már ez jön le mindenhol, hogy a 18-19-20 évesek magasan verik a 30 éveseket. Persze, meg a bilibe belelóg 1-2 embernek a keze....


Nem nézem le az egyetemistákat, sőt...! Nehéz nekik is, tudom jól! Jobban, mint gondolnád! Azt is tudom, hogy tényleg vannak olyan 19 évesek, akik tapasztaltak és a saját lábukra tudnak állni, de ebben az országban azért ez csak 10-ből kb. 2 emberre érvényes. Végig lehet nézni a magyar fiatalokat, hogy milyenek.


Azért a többsége sokszor még 25 évesen sem kezeli túl jól az élet dolgait, és ezek a fiatalok másképp kezelik a pénz beosztásától kezdve, a háztartási munkákon át a család összes dolgait. Sokan valóban akkor eszmélnek rá, hogy mit jelent beosztani a saját fizetését, amikor már nem otthon, hanem a saját háztartásában él 1-2 gyermekkel és a férjével. Ezen kár vitatkozni, mert sok esetben így van. Tisztelet a kivételnek, de nem ez a számottevő tendencia.

370. Binky (válaszként erre: 369. - EmintE)
2010. jún. 19. 11:16

De a sör hízlal:D


Na mentem a piacra, bár szerintem már nincs is...:D

Azért megpróbálkozom.

369. EmintE (válaszként erre: 363. - Tereteri)
2010. jún. 19. 10:42

Erről eszembe jutott egy "vicc":

Férj és feleség elmennek vásárolni, férj megkérdezi:

-Szivem, vehetünk egy rekesz sört 2000Ft-ért?

-Nem, drágám, most nem telik rá, élvezhetjük a vb-t sör nélkül is, ugye?

Mennek tovább az áruházban, a nő kérdezés nélkül bepakol a kocsiba egy 2000Ft-os arckrémet...

368. EmintE (válaszként erre: 358. - 778dc2edcd)
2010. jún. 19. 10:36

Köszönöm.Konkrétan attól, hogy egyetemista valaki, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy tapasztalatlan az életben, és anyuci-apci szoknyája alatt él.

Leírtam már, jól ki is akadtam miatta, de higgyétek el, nem kell mindenkinek az általánosan festett kép alapján ítélni.

Nekünk is van személyi kölcsönünk a párommal közösen fizetjük, a fizetésem elmegy az albérletre meg a rezsre...

2 munkahelyem van, és amellet csak a tanulmányi ösztöndíjra és párom fél fizetésére számíthatok, amiből megélhetünk...

Attól higy fiatal valaki, nem kell rögtön elítélni...

Lehet tapasztalatokaz gyűjteni...

Én 8 éve lakok külön a szüleimtől..

sok 30-on túli nem él annyi ideje önállóan...

367. EmintE (válaszként erre: 349. - 35491a860f)
2010. jún. 19. 10:31
Na látod, ez a hozáállás hiányzott már kezdettől fogva...
366. Furmari (válaszként erre: 356. - Kriszti020)
2010. jún. 19. 00:16

Ez teljesen jogos! Írjunk ide inkább infókat, receptötleteket stb, ahelyett, hogy vitatkozunk. Aztán mindenki eldönti, hogy mit vesz meg, vagy nem vesz meg, és mivel tesz azért, hogy vékonyabb vagy egészségesebb legyen.


Mellesleg, aki két kisgyerekkel kétnaponta elbuszozik valamilyen hipermarketbe, és még hazacipel több kiló gyümölcsöt, az egy igazi hős!!! :))

365. 25a27430dd (válaszként erre: 364. - 25a27430dd)
2010. jún. 18. 16:49
Jaj, bocs, görög eper: 398 Ft/kg.
2010. jún. 18. 16:48

NNNa, most jöttünk meg gyümölcs beszerző körútról: Érd, zöldség üzletek.

Sárgabarack 900 Ft/kg, (akkorák, mint egy jókora dió), cseresznye 900-980 Ft/kg. Málna: 450 Ft/20 dkg. Görögdinnye 130-170 Ft/kg. Magyar eper 900 Ft/kg, már szállják a muslicák (de a kereskedő nem adná olcsóbban, inkább rárohad). Görög eper: 198 Ft/kg. Meggy: 590 Ft/kg.

2010. jún. 18. 16:18
Ja, es eszembe jutott valami. A ferjem par napja meselte, hogy a bevasarlokozpontban elott a ficko csomo sort, meg alkoholt, nasit vett, es 4 db almat! 20 Ft hianyzott a teljes vegosszeghez. Mit gondoltok mit hagyott ott??
2010. jún. 18. 15:05

Szerintem nagyon jo a cikk. Varhato volt sok tamado reakcio, hiszen olyan embereknek irodott elsosorban, akik kifogasokat keresnek.

Persze, ahol a let a tet, ott az olcsobb, magasabb szenhidrattartalmu cuccok elobb laktatnak. En olyat is ismerek, ahol ez is szamit. De nem is errol szolt a cikk, vagy arrol hogy vegyuk meg a 700 Ft-os epret.

De sok olyan ember van, aki penzhianyra hivatkozik, mikozben az Aldiban 300 Ft-ert megvesz valami zacsis csipset, vagy napolyit, ahelyett, hogy ugyanennyiert 2 kg zacskos aproszemu almat venne. 150 Ft korul lehet egy csomag durumtesztat kapni, amibol jollakik a csalad. Egy joghurt delutanra pedig tenyleg megvan 60 ft-bol, sokan inkabb egy szelet csokit valasztanak ugyanennyiert.

Pont par napja vettem a ferjemnek egy csomag lecsokolbaszt, 300Ft volt 2 db. Egyet evett hozza, feherkenyeret, mustart. Kb 200 Ft volt az ebedje. MAgamnak egy cukkinit vagdostam fol, es 2 szem gombat, atobbit akkor soktam venni, ha akcios. Felkockatam, bedobtam a sutobe, ez is kijott 200 Ft-bol.

2010. jún. 18. 15:03

Nem kell itt nyavalyogni, egyszerűen csak: Amit nem eszel meg, attól nem hízol!!!

Egyél kevesebbet, mozogj többet, ennyi:)

2010. jún. 18. 15:02

a lényeg pedig azon volt, hogy le lehet fogyni kevés pénzből és kis szabadidővel is, mindenkinek aki akarja!ahogy tettük ezt itt a fórumon mi is:-)egyikünk sem milliomos, vannak gyerekeink és mégis mind mínuszban vagyunk a súlyunkkal!Ezért grat mindenkinek!

A gyümölcsök pedig drágák sajnos!!!de meg lehet őket venni csak max. nem 1 ember eszi hanem három!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook