Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen orvost? fórum

Milyen orvost? (beszélgetős fórum)


30. Ametiszt19 (válaszként erre: 27. - Somnat)
2010. jún. 15. 18:55
Sima vérvételből nem derül ki, hogy lisztérzékeny vagy, csak speckósból. Mármint, az eljárás ugyanaz, csak más, az immunrendszered által produkált anyagokat mérnek a vérben ilyenkor.
29. 4ab67f870d (válaszként erre: 28. - Somnat)
2010. jún. 15. 15:20
Az egy baromság. Nálunk a piacon egy kiló barack még most is 700 Ft, a cseresznye dettó, a zöldpaprika szezonban 600/kg, a paradicsom jó esetben már van 500-ért... Nem tudom, a cikk írója hol él, de nekem ellobban az agyam, mikor valaki ilyeneket leír... Igenis pénzkérdés. Én nem életmódváltó vagyok, csak megtartani szeretném: faluban nőttem fel úgy, hogy a kertben mindig minden megtermett, én alig ettem mást gyerekkoromban, mint nyers zöldséget, gyümölcsöt. Most ezt alig tudom megoldani, olyan árak vannak. Bár valószínű, hogy a cikk szerzője nem havi 50 ezer rokkantnyugdíjból él...
28. somnat (válaszként erre: 26. - 4ab67f870d)
2010. jún. 15. 15:01

Pont ma van itt egy cikk, ami arról szól (bár nem olvastam végig), hogy az életmódváltás nem idő + pénz kérdése, csak erre fogjuk.


De az igazat megvallva nekem se menne...

27. somnat (válaszként erre: 23. - Ametiszt19)
2010. jún. 15. 15:00

Ezt még nem nézték.


Voltam vérvételen, amire háziorvos utalt be, de ott se találtak semmit.

26. 4ab67f870d (válaszként erre: 25. - Ametiszt19)
2010. jún. 15. 07:30

A közepébe... Mocskos levegőjű város, panel (esélytelen, hogy ez valaha változzon); kevés mozgás (edzőterem kilőve, a városban szívható levegőtől meg mentsen meg mindenkit az isten)... Nos, hozzátenném, hogy agyaltam még egy sort, próbáltam visszaidézni, mi javított kicsit az egyes tüneteken.

Bejött pl., amikor a minimálisra redukáltam az olyan élelmiszerek bevitelét, amelyek tartósítószert, színezéket, egyéb sz..-sz..-t tartalmaznak, és magam kezdtem kotyvasztgatni itthon. Ez működött, csak az időhiány miatt valahogy visszacsúsztam.

Az összes mesterséges édesítő elhagyása, különös tekintettel az aszpartamra, ami a lightos italokban és ételek nagy részében benne van. IDEGMÉREG!


Szóval sajnos valóban életmódváltásra lenne szükség, de kinek van ma erre ideje és pénze?

25. Ametiszt19 (válaszként erre: 24. - 4ab67f870d)
2010. jún. 14. 17:30
Sima vérvétellel meg tudják ma már mondani, hogy van-e baj. Addig semmiképp nem szabad elhagyni ezeket az ételeket (sem) mert akkor téves eredményt adhat a vizsgálat. Előbb járj utána, lehet egészen más a bajod. Amúgy a sok mozgás, a rossz levegő, meg még sorolhatnám a közhelyeket, hogy mik, de tény, hogy befolyásolják ezeket úgyan úgy. Lehet nincs semmi extra bajod, csak életmódot kéne váltani. De ha érdekel, akkor mondom, egy vérvétel :),amire a gasztroenterológus beutal és kész.
24. 4ab67f870d (válaszként erre: 23. - Ametiszt19)
2010. jún. 14. 17:24
Hali! Mit ehet egy lisztérzékeny ember? Mert ez már bennem is felmerült, bár ellentmond a dolognak, hogy egyszer van bajon a zsemlétől, egyszer meg nincs, de sok minden mással vagyok így. Most elfogadnék egy tanácsot, mivel pótoljam a péksüteményt... Amúgy nálam még IBS-t is említett egyszer egy orvos, de miután kiderült, hogy ezt is a stressz csinálja, bezárult a kör...
2010. jún. 14. 17:20

Szió. Nézték, hogy nem-e vagy lisztérzékeny?

Sportoltál valamit ami miatt a térded ilyen tropa, vagy alapjáraton ilyen?

(Rám is illik amúgy a leírás, pontról pontra. Mindegyiket máshogyan kezelem,de többségét a lisztérzékenység okozta, a rossz felszívódással.)

22. 4ab67f870d (válaszként erre: 21. - Somnat)
2010. jún. 14. 17:10
Akinek volt, sajnos valószínűleg ennyit tud írni, amit én. Mert ebből kigyógyulni? Talán, ha... Lehet, a lottó főnyeremény sem segítene, akkor a pénz miatt stresszelnénk :-)) Egy boldog ország boldog, kedves, optimista emberekkel, emberhez méltó anyagi körülmények, biztonság... Mind olyasmi, ami patikában nem kapható. Szerintem ha ez egyszer megvalósulna, na ez lenne a rák és minden betegség ellenszere. De a világ olyan irányba halad, hogy a békét, nyugalmat csak te tudod önmagad számára (akár pici mikrokozmoszként, ami lehet a családod, vagy akár te, egy kedves háziállat-társ és egy csomó cserepes növény) megteremteni, ahonnan tudatosan kizársz minden rosszat. Nem téríteni akarok, csak én már túl vagyok azon, hogy annyi gyógyszer, ami már egymást keresztezi, vagy éppen már semmit nem ér. Mert van egy határ, amin túl nem használ semmi, csak az erő.
21. somnat (válaszként erre: 17. - Homokóra)
2010. jún. 14. 14:53
Arra szeretnék kilyukadni, hogyha esetleg korábban volt valaki másnak is ehhez hasonlója, akkor abból hogyan "gyógyult" ki és ki segített rajta!
20. somnat (válaszként erre: 18. - 4ab67f870d)
2010. jún. 14. 14:52
Teljesen igazad van!
19. 4ab67f870d (válaszként erre: 17. - Homokóra)
2010. jún. 14. 14:37
Kétségbe van esve... Mint annyian, és abban bízik, valaki segít...
18. 4ab67f870d (válaszként erre: 16. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:35

Fel a fejjel, szerintem. Keress valami hobbit, ami megnyugtat, zenét, ami jó a lelkednek, edd a fokhagymát és legyél vidám. Tudom, ezek a legnehezebb dolgok, de hidd el, ha az orvosok nem félnének kimondani, ezt ajánlanák. Csak félnek a beteg szemébe mondani, hogy túl stresszes, meg hát az után ugye nem jár jutalék a gyógyszerügynököktől... Meg a magyar ember olyan, hogy "legyek akár rákos, csak bolond ne" - mert ugye, itt még mindig ciki, ha valaki depressziós (kiveszem a kétségbeesett szavaidból, hogy ilyesmi is közrejátszik nálad, teljesen jogosan), szorong, vagy csak nem olyan életrevalóan gátlástalan, mint a kisebb réteg. A munkahely addig tolerálja a bajokat, míg kézzelfoghatóak, ha pszichés, akkor már baj van, te leszel a gyenge láncszem. Emiatt vannak tömve a rendelők: csomó tünet, az emberek meg kétségbeesetten hajtanak valami nem létező diagnózis után, aztán ha nincs, csak még idegesebbek és bizonytalanabbak lesznek. Ördögi kör.


Szerintem gyere fel néha beszélgetni, öntsd ki a szívedet, és máris jobb lesz. Hidd el, tudom, mit beszélek :-)

17. homokóra (válaszként erre: 16. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:32
Ha átestél rajta, akkor mi a kérdés? Mire akarsz kilyukadni?
16. somnat (válaszként erre: 14. - 4ab67f870d)
2010. jún. 14. 14:24

Amit írtál, az majdnem pontosan az, amin már én is átestem.


Sehol semmi kézzel fogható, de azért hogy a "beteg" jobban érezze magát, írnak fel valami csodaszert, ami baromira drága és többet árt, mint használ.


Akkor nincs más hátra, mint előre?

15. szöszipanna (válaszként erre: 13. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:23
Ebben teljesen igazad van, csak nem mindegy hogy hogyan viseli az ember. Van akinek gyógyszer is kell hozzá! Van aki pedig elmegy egy aerobic órára, vagy masszázsra és már nem is olyan vészes. Különfélék vagyunk, csak figyelni kell a testünk jeleire. Mindennek oka van.
14. 4ab67f870d (válaszként erre: 1. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:22

Elsőre azt mondanám, endokrinológus. Másodjára azt (a tünetek 70 százalékával magam is rendelkezem, 39 éves vagyok), hogy sehova. Úgysem fognak tudni segíteni. Elmondom, mi lesz, aztán dönts, hogy megéri-e:

a háziorvos elküld endokrinra, ott nem lesz semmi

vagy továbbküldenek gasztroenterológiára, vagy vissza a háziorvoshoz. A gasztrón valószínű, hogy reflux vagy Candida diagnózist kapsz majd. A térdedre Valószínűleg Dona port ír a reumatológus, akit szintén meg kell majd látogatnod. Ettől az összes ismerősömnek és nekem is iszonyú mozgásszervi fájdalmaim lettek. Bőrgyógyászaton is megfordulsz majd, ott vagy lézereznek, vagy felírnak a)fogamzásgátlót (ha szedsz, lecserélik, vagy leállítják), b) kapsz mellé antibiotikumot vagy nem, de valami csodakencét tuti, ami lópikulát sem fog érni. A fejfájásod miatt elküldenek neurológiára, ahol ismét nem találnak semmit. A koleszterinre kapsz gyógyszert vagy diétára fognak: eltiltanak a fűszerestől, a zsírostól, a hústól, a dohányzástól, az alkoholtól, a tejtől, kávétól - ha ezek egyikét sem fogyasztod, akkor attól, amit fogyasztasz. A végén kikötsz a pszichiátrián mint "nehéz eset".


Komolyan, én mindezt végigjártam, megoldás nélkül.


Tipp:


a térdedet kíméld

alacsony hemoglobinra sok folyadék és vastartalmú ételek

Fejfájásra (nem írtad, alacsony, magas vagy normális a vérnyomásod) kávé vagy más koffein

Mitesszerekre: no stressz! Amúgy meg nekem kicsit javult a bőröm a L'Oréal bőrradíros lemosójától, a La Roche Posay Effaclair K hidratálójától, fedőnek nappalra Manhattan Clearface kőpúder, ennyi.

Magas koleszterinre (nem írtad, mennyire magas): üveges, ecetes fokhagyma, naponta négy gerezd (finom, és ha megetted és fogat mosol, a rendes fokhagymával ellentétben senki nem érzi meg rajtad)


Az mit jelent, hogy a székleted, mint a hetilap?


Innentől még mindig mehetsz orvoshoz, de átfogó diagnózist nem fogsz látni, viszont annyi gyógyszerrel leszel gazdagabb, ahány szakrendelésen megfordulsz...

13. somnat (válaszként erre: 12. - Szöszipanna)
2010. jún. 14. 14:20

Sajnos a mai világban ki nem stresszes?


Szerintem azt a legnehezebb elkerülni.

12. szöszipanna (válaszként erre: 11. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:19

Sajnos képes rá, visz mindent magával! Tényleg.

Nekem a vérnyomásomat, pulzusomat is megemelte, mert ugye a stress, a kimerültség, fáradtság egymással együtt járhat. Innen mehet a kevés evés, mozgás stb. stb.

Egy kis méregtelenítés, diéta, masszázs, magaddal való fogalakozás is csodára képes. Persze, ha minden szervi baj ki van zárva.

11. somnat (válaszként erre: 8. - Szöszipanna)
2010. jún. 14. 14:15

Minden tünet a kimerültségtől lenne?

Jó lenne, ha így lenne!

10. somnat (válaszként erre: 7. - Homokóra)
2010. jún. 14. 14:14
Micsoda????!!!
9. homokóra (válaszként erre: 6. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:14
A házi orvosodnak kellene megadnia a beutalót a belgyógyászati szakrendelésre
2010. jún. 14. 14:14

Szerintem ki vagy merülve! Ennyi. Nekem is alacsony a hemoglobinom, mióta megnézték kb. 10 éve. Gasztroenterológus nem mondott rá semmit, mivel más szervi baj nincs.

De tuti egy teljes vérkép, tsh t3 t4 -el és minden mással sokat segítene! Mert nekem mikor a vas alacsony, akkor szoktam nagyon fáradt, álmos, nyűgös lenni. Szóval először házi orvos vérkép miatt és utána okosabb lehet az ember. Vagy ezt bármelyik maszek klinikán megcsinálják, ha nincs időd.

7. homokóra (válaszként erre: 4. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:13
passz....ha voltál mindenhol, és minden negatív..akkor már csak egy van hátra....
2010. jún. 14. 14:13
Ő még nem. Egyik orvos sem tartotta indokoltnak.
5. Pirosalma (válaszként erre: 4. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:11
Belgyógyász nem vizsgált???
4. somnat (válaszként erre: 3. - Homokóra)
2010. jún. 14. 14:09

Reumatológián voltam - kaptam kezelést, ami ideig-óráig használ.

Egyes egyedül itt találtak valamit.

Voltam idegorvosnál, bőrgyógyásznál, stb. mindenhol minden rendben - nem találnak semmit, mégis ez a rengeteg tünetem van!

2010. jún. 14. 14:07

ortopédia, rheumatológia

hematológus, labor

gasztroenterológus

ideggyógyászat(fejfájás szakrendelés)

bőrgyógyászat

2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Somnat)
2010. jún. 14. 14:06
Legelőször általános belgyógyászat! De a háziorvos úgyis odairányít, ha szükségesnek látja.
2010. jún. 14. 14:03

Abban kérnék segítséget, hogy az alábbi tünetekkel milyen orvost - és hol - lehetne megkeresni, aki egy teljes egészében átfogó vizsgálattal kiderítené, hogy mi a bajom:

- a térdeim ki vannak kopva (az egyiken még ehhez valami pporcleválás is elindult)

- alacsony a hemoglobin-szintem (nem adhattam vért, pedig annyira akartam)

- az emésztésem sincs teljesen rendben (egy jó ebéd után kell valami savcsökkentő, a székletem néha mint a hetilap!)

- rengeteget fáj a fejem

- egy kicsit magas a koleszterinem

- a bőröm zsíros és mitesszeres

- a hajam is zsírosodik.


Hú, így leírva jobb lenne hazamenni aludni és fel se kelni. Jó sok bajom van.

El is felejtettem írni: 30 alatt vagyok.


Ha valaki tud, légyszi segítsen!

Küzd még valaki ilyen tünetekkel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook