Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olyan magyarul is megjelent könyveket keresek, ami egy-egy mese feldolgozása (pl: Csipkerózsika -> Jane Yolen: Csipkerózsa), tudtok ilyet? fórum

Olyan magyarul is megjelent könyveket keresek, ami egy-egy mese feldolgozása (pl: Csipkerózsika -> Jane Yolen: Csipkerózsa), tudtok ilyet? (tudásbázis kérdés)


8. rnee (válaszként erre: 7. - Mandulacska2)
2010. jún. 18. 22:36
szia! de, írtam az első hozzá szólásban is, hogy könyv kellene. egy játékhoz kell összegyűjtenem minél több címet. köszönöm mindkettőtök segítségét.
2010. jún. 17. 11:15
Szia. Én sajnos csak angolul tudok. Roal Dahl feldolgozott egy csomó mesét modern verzióban, nagyon viccesek. Az angol címe: Revolting Rhymes. Nem tudom, vajon ez magyarul megjelent e, azt tudom , hogy más könyvei jelentek meg magyarul is. Nem tudom, ez segített e. Egyébként nem írtad, hogy film formájában vagy könyvként keresel e meséket. Ez egy könyv.
6. xti_
2010. jún. 15. 23:15
bocsánat,fordítva. a nevét jól írtam, az Levine, és ez a könyve viszont magyarul úgy jelent meg, hogy a címlapon a Gail Carson Levin név áll. na mindegy,a könyv szuper, csak ajánlani tudom.
5. xti_
2010. jún. 15. 23:06
Gail Carson Levine: Elátkozott Ella. A Hamupipőkén alapul, film is készült belőle. (Az írónő valójában Levin, de ez a könyve magyarul Levine néven fut.)
4. rnee
2010. jún. 15. 19:40
semmi?: D nemár :D
3. rnee
2010. jún. 14. 17:31
senki nem olvas? :D
2. rnee
2010. jún. 14. 13:48
lehet népmese, tündérmese, Grimm mese, 1001 éjszaka története, bármi. a lényeg, hogy magyarul is megjelent
1. rnee
2010. jún. 14. 13:47
Olyan magyarul is megjelent könyveket keresek, ami egy-egy mese feldolgozása (pl: Csipkerózsika -> Jane Yolen: Csipkerózsa)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook