Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez már sok! fórum

Ez már sok! (beszélgetős fórum)

2010. jún. 15. 08:38
Annyi mindent kellene tudnunk rólad.Milyen a viszony a szüleiddel,egyke vagy-e,érzékeny mimózák táborába tartozol-e ? Talán még fiatal vagy a gyerekhez is,talán kicsit türelmetlen vagy, Szóval azért ne csomagolj össze.Vannak problémák és meg kell oldani őket,ügyesen,taktikusan,hiszen ez is a feladatunk.Szurkolok neked.
26. 8e163afeff (válaszként erre: 22. - Bivi86)
2010. jún. 14. 15:29
Tudod, Bivi, amikor kicsi a baba, akkor nagyon gyakran fogják el ilyen érzések az anyát. Emlékszem, én még azt is taszítónak találtam, hogy olyan nagy, szőrös arca van a páromnak, hiszen egész nap egy pinduri selymes arcocskát bámultam:-) Hidd el, az anyák ilyenkor sokszor indokolatlanul kritikusak és elégedetlenek a párjukkal... de ez változik majd, csak túl kell lenni ezen az első, nagyon nehéz időszakon. És hogy a férjed ilyet mondott, nem szabad túl komolyan venni - én is odavágtam a pasimnak egy konfliktusnál, hogy ha választanom kéne, a tesómat választanám, pedig ezzel csak azt akartam mondani neki, hogy mindkettőjük nagyon fontos nekem, és nem bírom, ha egymást nyírják.
25. Bivi86
2010. jún. 14. 13:53
Köszönöm mégegyszer a hozzászólásokat! Várom a többi hozzászólást is. Úgy érzem szügségem van erre a közösségre!
24. d55557d847 (válaszként erre: 19. - Bivi86)
2010. jún. 14. 13:52
viszont egy veszelyes apa nelkul jobb mint apaval
2010. jún. 14. 13:48
Szerintem tedd helyre a családot! legyél határozott és mond meg a véleményedet anyósodnak is meg a párodnak is,aztán tedd azt amit te szeretnél,had lássák,hogy te egy felnőtt nő vagy aki kiáll saját magáért és nem fél tőlük. Állj a sarkadra!!!!
22. Bivi86 (válaszként erre: 8. - 805069bee1)
2010. jún. 14. 13:46
Igazad van kedves Kanálka! Nem csak az anyóssal van gond. Én magam sem tudom, hogy szeretem- e még. Pedig szeretem! Legalábbis azt hiszem. Elég bizonytalan itt minden de most hagyjam már ott amikor már gyerek is van?
21. Tamianyu (válaszként erre: 19. - Bivi86)
2010. jún. 14. 13:43
Oké,de gondolod,hogy lehet így teljes boldog életet élni?És én is azt mondom,nem a mama a hibás,hanem a férjed aki nem tudja hol a helye.mert normál helyzetben nem kell senkinek választani a felesége és az anyja között.
20. Tamianyu (válaszként erre: 13. - 448f1a930a)
2010. jún. 14. 13:40

Ez a normális hozzá állás,így biztosan szeretnek tisztelnek,nem csak a fiaid a menyeid is.

Ezzel a gondolkodással nagyon sok problémát meg lehet előzni,így kell kialakítani az igazi családi jó kapcsolatot.

19. Bivi86
2010. jún. 14. 13:40
köszönöm a hozzászólásokat! És láttam aki azt írta hogy nem kényszeríthetem választásra, én nem is akarom és soha nem mondtam neki ilyet a saját fejéből pattant ki ez az egész választósdi. Kedves Tamianyu! Már jó párszor elgondolkodtam rajta,de mindig adok neki egy esélyt és most a pici baba is itt van. Nem tudom hogy helyes lenne e a álás. Én is apa nélkül nőttem fel és megfogadtam hogy a gyerekemnek nem kell majd apa nélkül felnőnie.
2010. jún. 14. 13:37
szerinttem az a ferfi veszelyes is;"tonkre teszlek ha itt hagysz". Nos ha nem szeret ,es ha vallaki szeret vallakit nem igy beszel velle,es tudja hogy felsz is tolle barmire kepeses ha az anya is tudja ezt annal roszabb
17. 805069bee1 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2010. jún. 14. 13:37
Én nem mondtam,hogy a mamával gond van,illetve ez nem is releváns,hogy a mama milyen.
16. 448f1a930a (válaszként erre: 14. - 805069bee1)
2010. jún. 14. 13:34
Nem tudom,hogy miért van ennyi viszály a családokban,amikor olyan nagyon rá vagyunk utalva egymásra, egymás szeretetére,miért jobb haragudni,persze időnként be kell hódolni ,de a gyerekekért,az unokákért érdemes nem?Speciel én imádtam az anyósomat,apósomat is,pedig nem is voltak igazi nagyszülők ,de ők ilyenek voltak,a maguk módján szerettek!Úgy gondolom adni is tudni kell...
15. andi6020 (válaszként erre: 14. - 805069bee1)
2010. jún. 14. 13:30
Szerintem a mamával nincs akkora gond, mint a kedves férjjel. Végülis nem az anyóshoz ment hozzá
14. 805069bee1 (válaszként erre: 13. - 448f1a930a)
2010. jún. 14. 13:28

Kétlem,hogy arra sor kerülne,hogy a mama elgondolkodjon. Akkor eleve nem alakult volna ki ez a helyzet,ha erre képes lenne.

Nem lehet mindenki olyan megértő és jó anya-anyós,amilyennek téged gondollak :)

13. 448f1a930a (válaszként erre: 11. - 805069bee1)
2010. jún. 14. 13:25
Talán a mamának is el kellene gondolkodnia!Nekem is két fiam van,imádom őket,ők voltak az életem!De nagyon boldog vagyok,ha ők boldogok és eszembe nem jut beleszólni az életükbe.Imádom a párjukat is,hisz ők választották.
2010. jún. 14. 13:21
ennek a fényében nem hiszem hogy sokáig húzzátok együtt. a férjed még nem nőtt fel, ha nem képes leválni az anyjáról
2010. jún. 14. 13:15

Arról nem is beszélve,hogy "ha választania kell,az anyját választja".


Először is,egy apró kérésbtől idáig eljutni..gyanús.

Másrészt pedig,bocsánat,ha morbid leszek,de majd 10-20-akárhány év múlva,ha a kedves mama nem lesz,arra nem gondol a férjed,akkor mi lesz? Veled kellene-illene leélnie élete hátralévő részét,nem a mamával.Ez cseppet sem normális.

10. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Bivi86)
2010. jún. 14. 13:14
Jézusom,kivel élsz Te együtt??Én ezek fényében csakis a váláson gondolkoznék.
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - 805069bee1)
2010. jún. 14. 13:12
Hát ezt mondom én is....
2010. jún. 14. 13:10

"Régebben pedig olyanokat mondott nekem hogy ha ott merem hagyni akkor tönkre teszi az életem"


Megmondom őszintén,engem inkább ez a mondat rémiszt meg. Itt nem csak az anyóssal van baj....

2010. jún. 14. 13:10

Én udvariasan, de határozottan kiküldeném az anyósom a szobából az tuti.

A férjed meg szégyellheti magát! De szerintem nem tévedek, ha azt mondom, nálatok komolyabb gondok vannak.

2010. jún. 14. 13:08

Sztem mondd meg anyósodnak, hogy legyen szíves, hagyjon Titeket magatokra egy kicsit. Nekem is volt ilyen problémám az elején, mindig maceráltam is a férjemet, hogy mondja már meg, de mindig lerázott. Aztán egyszer szépen megkértem anyósomat, hogy legyen szíves, hagyjon magamra, mert engem zavarba hoz hogy bámul. Elnézést kért és kiment, egy rossz szava sem volt. Ha nem tudja, hogy problémád van, nem is tud tenni ellene.


Most gondolj bele, hogy Neked kéne szólnod anyukádnak, hogy a férjedet zavarja valami... ez olyan "dedós". Felnőtt emberek vagytok. Ha megsértődik anyósod, akkor megsértődik. Akkor már tudod mondani a férjednek, hogy normális hangnemben szóltál, és nézze meg hogyan reagált rá...


Arra, hogy válasszon, arra viszont nem kérheted SOHA! Az anyukája felnevelte, olyan amilyen, ezt tudnod kellett, mielőtt hozzámentél, és gyereket szültél. A családját nem válogathatja meg az ember, abba beleszületik! Én is elfogadtam, és alkalmazkodtam, változtattam a stílusomon, és ők is változtattak az övékén, így idomultunk egymáshoz...

2010. jún. 14. 13:04
Férjed biztos azért mondta csak, mert bepöccent arra, hogy "választania" kéne. Tudod, kismamaként nagyon érzékeny az ember, és kicsit torzul is a szemléletmódja, ezt tapasztalatból mondom, soha olyan rinyálós-veszekedős nem voltam, mint mikor kicsi babám volt. Anyósodra meg fütyülj, ha ilyen, akkor is találna hibát a viselkedésedben, ha épp mindent az ő kedve szerint csinálnál. Férjed meg te tudjátok az igazságot, és azok, akiknek pletyózik, valószínűleg elég kritikusan viszonyulnak ahhoz, amit mond, elvégre nem él veletek, mit tudhat a kettőtök ügyeiről. S ha meg zavar, amikor néz, mondd, hogy "elnézést, de valahogy nyugodtabban megy ez, ha csak ketten vagyunk", és vonulj el. Mondd, hogy jobban jön úgy a tejed, ez gondolom, így is van... Kitartás... Egy gyerek megviseli a legjobb házasságot is, ez most nehéz időszak...
2010. jún. 14. 13:03
Ha nekem mondana ilyet a párom, kicsit elköltöznék tőle, hogy lássa, mit veszit, (márha adott a lehetőség) pl. anyukámhoz, mondván, nekem is fontosabb anyu, mint ő. Persze csak ráijesztés képpen.
2010. jún. 14. 13:03

Titikus eset,mikor az anya rátelepszik a fiára.

Az én szüleim is ezért váltak el,apám 92 éves koráig istápolta a mamámat,mikor idén februárban meghalt.

Csak a távolság jelent ilyen esetekben megoldást,költözzetek minnél messzebbre és akkor kiderül hogy ki a fontosabb és tudtok-e normális családi életet folytatni.

Sok sikert és kitartást hozzá.

2. agis
2010. jún. 14. 13:01

Nem ezt akarod hallani (szerintem) de ezt magadban kell lerendezned.


Alapvetően minden férfi egy nagyranőtt gyerek, csak van, aki kontrollálni tudja önnön életét és döntéseit, mások erre képtelenek.


Ha felnőttként kezeled, úgy is fog viselkedni.


Miért nem szóltál Te az anyósodnak? Felnőtt emberek vagytok.

2010. jún. 14. 12:58
Igazából csak tudni szeretném ,hogy ki mit tenne az én helyemben. Tegnap összevesztem a férjemmel. Tudom ez még nem nagy gond, de az Ő anyján vesztünk össze. Van egy 3 hós babánk és anyósom mindig nézi ahogy etetem a gyereket( szopizik) és ez engem zavar. mondtam a férjemnek hogy Ő szóljon neki,de azt mondta,hogy Őt nem érdekli.Ez még régebben történt. Most pedig biztos kézből hallottam hogy anyósom lehordott mindennek. Azt mondta hogy lusta vagyok és hogy a fiának kell minden házimunkát elvégeznie. Pedig ez nem így van. Megemlítettem a páromnak és Ő azt mondta, hogy ha választania kell akkor az anyját választja! Régebben pedig olyanokat mondott nekem hogy ha ott merem hagyni akkor tönkre teszi az életem. Most mit tegyek? Az a baj hogy beszélni sem lehet vele, mert minden szavamat kiforgatja. Segítsetek!!!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook