Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » EXCEL-ben jártasak, segítsetek!A nyomtatóm egy adott dokumentum egy adott sorát nem hajlandó kinyomtatni. Miért? fórum

EXCEL-ben jártasak, segítsetek!A nyomtatóm egy adott dokumentum egy adott sorát nem hajlandó kinyomtatni. Miért? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 17. 09:11
ja még annyit, hogy azt mondod, aki igazán tud, az nem dicsekszik. ebben az egyben egyetértünk. apám zseniális programozó matematikus, a cége Jolly Jokere, de soha, érted, SOHA nem hallottam tőle, hogy akár engem, akár mást lekezelt volna azért, mert esetleg nem vágja úgy a dolgokat, mint ő. inkább ezredszer is elmagyarázta. és engem is így tanítottak: hogy ne nézzek le másokat, csak mert valamiben jobb vagyok, maximum örüljek a szerencsémnek, h tehetséges vagyok, illetve hogy olyan gondos nevelést kaptam tőlük és az iskoláimtól, amilyet.
50. CsillagTM (válaszként erre: 49. - 07c4794583)
2010. jún. 17. 09:08

:D egyre viccesebbeket írsz :D


képzeld, apumnak nem így válaszolok, mivel ő sem úgy áll hozzám, ahogy te.


ha annyira menőzni akarnék, tételesen felsoroltam volna az összes eredményem, de pont hogy nem akartam...ettől vagyok olyan fene beképzelt?!:) amúgy érdekes, hogy a polihisztorságot emlegeted, pont ezt szokták a "fejemhez vágni" (meg hogy mi a fenének szakadok ezerfelé, csak 24 órából áll egy nap :D de ez legyen az én bajom)


ne kezdd el írogatni, hány évig tanítottál (már ha igaz egyáltalán), mert még megsajnálnám szegény tanítványaidat...


de most komolyan. attól, hogy esetleg irigy vagy mások képességeire/sikereire, még nem kellene fikázni. ugyanis engem nem ráz meg, te viszont ettől nem leszel okosabb...

2010. jún. 17. 02:09

és édesapádnak is a "most cseszegetsz" stílusban válaszolsz, ha megpróbál rávilágítani, hogy esetleg kivételesen nem vagy olyan tökéletes a díjaiddal meg a polihisztorságoddal, esetleg valamit nem olyan tökéletesen hibátlanul csináltál meg?

simán el tudom képzelni.


arra nem voltál képes, beírd a google-ba, hogy csv fájl, ehelyett beérted egy "hú ezt nem értem"-mel. ez egy abszolút közismert fájltípus, de rá is lehetett volna keresni. képzelem, hogy csak úgy iszod magadba az információt, és lelkesen használod a keresőt meg a súgót, meg mindent, amit úgy a profik szoktak.


egyébként mindig amelyik a legjobban bizonygatja a díjait meg hogy ő mi mindenhez ért, az tud a legkevesebbet bármiről is. most kezdjem el írogatni, hogy én hány évig meg mit tanítottam? ugyanmár. itt nem én vagyok önigazolási loopban, hanem te, és csak egy dolgot tudok mondani: abszolút nem véletlen, hogy az exceles problémád nem oldódott meg. enough said.

48. CsillagTM (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2010. jún. 17. 01:05

a képzés szintjét (vagy hogy messze jobb az ELTE szintjénél) megkérdőjelezheted, max. nevetségessé válsz.

az én képességeimet szintén. nem fogom felsorolni az összes versenyeredményem, díjam, stb., amit matekból, újságíróként, sportolóként, stb. kaptam. 1. hosszú lenne a lista:) (de tényleg), 2. te azt is csak fikáznád (milyen szar már az OKTV vagy a TDK, végül is) 3. igazából lényegtelen, hiszen egy Excellel kapcsolatos problémáról szól a fórum, és ebben nem született megoldás, ez a lényeg.


felőlem mondhatod, hogy retardált, vagy akármi más vagyok. nem izgat. de képzeld: más programozó matematikusokkal (mármint akik el is végezték) is beszéltem már szgépes dolgokról (pl. édesapámmal), normálisan, türelmesen álltak hozzám, és érdekes: mindig megértettem, amit magyaráztak. remélem, nem vagy tanár, és közöd nincs a pedagógiához (nekem van, de ez megint mindegy), mert egy gyereket úgy nevelni, hogy ha valamit nehezen fog fel, vagy félreért, akkor rögtön a fejét püfölni, hogy "idióta vagy fiam vazze"...nem túl célravezető.


"na pá."

47. 07c4794583 (válaszként erre: 44. - CsillagTM)
2010. jún. 16. 23:40
a képzés lehet, hogy jobb - bár nem értek ezzel egyet -, de hogy neked mennyi jött át ebből, azt valóban megkérdőjelezem. és szívem joga is. a védekezésedre meg nem vagyok kíváncsi, épp elég tapasztalt vagyok hozzá, hogy abból, ahogy egy műszaki problémáról milyen szinten tudtál megnyilvánulni (vagyis inkább nem megnyivánulni), felmérjem, hogy úgy nagyjából a lángelmeség mekkora csúcsaira törsz, az emberi megnyilvánulási részét pedig ismételten nem kommentálom, de ahhoz is jogom van, hogy arról is véleményem legyen. most nem teszek szmájlit, nem baj? szerintem attól nem tűnik kevésbé sekélyesen rosszindulatúnak, amit az ember ír. na pá.
46. 07c4794583 (válaszként erre: 45. - CsillagTM)
2010. jún. 16. 23:35

triviális, meg az is, hogy odaírja a topikjába, hogy mi lett az eredménye azoknak a dolgoknak, amit kiporóbált.


persze minél kevesebbet infót nyomsz, és minél kevésbé próbálod összeszedetten leírni, milyen próbálkozásnak mi lett az eredménye, és minél kevésbé próbálsz reagálni az értelmes javaslatokra (ld driverfrissítés és fájl elküldése), annál nagyobb köröket futnak a hozzászólók, ez végülis bizonyára szórakoztató is lehet. én már kinőttem belőle. na üdv

45. CsillagTM (válaszként erre: 43. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 21:49
nem gondolod, hogy triviális, h ha vmit nem nyomtat az egyik, akkor az ember kipróbálja egy másikon?...hagyjuk tényleg, köszi az eddigi hsz-eket.
44. CsillagTM (válaszként erre: 42. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 21:48
tudod, mi a személyeskedés? na nem ez, amit írtam. tényeket írtam: a BME képzése egyszerűen jobb. és fenntartom, hogy nem én szóltam be sorozatosan, hanem te kérdőjelezed meg folyton az értelmi képességeim. pedig...na hagyjuk, nem akarok dicsekedni.
2010. jún. 16. 16:50
pff végignéztem az egész topikot, hát eddig sehol nem volt leírva, hogy másik nyomtatóval működik. nem is mondok semmit inkább
42. 07c4794583 (válaszként erre: 39. - CsillagTM)
2010. jún. 16. 16:43

ez új infó, elkerülte a figyelmem. már valaki írta korábban, hogy esetleg nem jó a driver, ami a nyomtatóhoz van telepítve. itt kéne az infó, hogy akkor a nyomtató típusa, márkája, hogy hálózati nyomtató-e vagy direktben a gépre van kötve, és milyen driver van hozzá feltelepítve, szóval azok az elemi dolgok, amik egy probléma leírásakor kellenek.


a személyeskedésre nem reagálok, bocs

41. CsillagTM (válaszként erre: 37. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 15:56

igen, tudod jó ötletnek tűnt itt kérdezősködni (én is segítettem már itt másnak szgépes problémában).


a BME-t meg sztem hagyd ki, csak magadat égeted. az ország legszínvonalasabb matematikus képzése (is) ott van, c'est la vie. mondjuk ez nem meglepő, tekintve, hogy oda mi 25-en kerültünk be anno (ez 1 éven belül 15-re redukálódott), az ELTE-re meg többszáz káposztafejet felvesznek...hallgattam át hozzátok (illetve az ELTE-re, merthogy te nem végezted el), így élőben is láttam a különbséget. úgyhogy talán tekintsünk el egy BME vs. ELTE vitától.

40. CsillagTM (válaszként erre: 36. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 15:52
igen, rájöttem, hogy értelmetlen tőled segítséget várnom. de tényleg nem ezzel van a baj, sőt, még meg is köszönném a rám áldozott időd, ha nem fröcsögnél és próbálnál oltogatni (amit intelligens ember nem tesz csak úgy funból.)
39. CsillagTM (válaszként erre: 38. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 15:50

drága butternut. talán azért nem nyomtatom más nyomtatóval, mert azzal TUDOM, hogy működik. épp ez a rejtély. ééérted...


huh, lelepleztél...áruld el, akkor MI a fontos?!:D

38. 07c4794583 (válaszként erre: 35. - CsillagTM)
2010. jún. 16. 14:42

amúgy persze hogy tök fölöslegesen, hiszen az első logikus és értelmes lépés az lenne, hogy ugyanazt a fájlt egy másik excelben, másik géppel és másik nyomtatóval megnyitni, aminek minden módon ellenállsz.


miért van az az érzésem, hogy nem az excel nyomtatása itt a fontos

2010. jún. 16. 14:39
amúgy én érdekes módon a műszaki problémáimmal soha nem egy női portálon próbálok boldogulni, hanem ott van pl a ph, az sg fórum, a netacadémia, meg ezer minden műszaki oldal, dehát ugye a BME... a színvonal...
2010. jún. 16. 14:39

" mert most már nem is akarom "


ennyit a színvonalról...

35. CsillagTM (válaszként erre: 34. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 13:40

1. A3-asban nyomtatok, és még mindig KÖZÉPEN van...

a logikám köszöni szépen, rendben van:)


5 évet oda jártál, de nem végeztél...értem. én a BME matematikus szakára jártam 5 évet (és végeztem :P). összehasonlítani nem fogom a kettőt, nyilván te is képben vagy valamennyire a színvonalbeli differenciával.


ja és


a.) még egyszer: NEM


b.) mert most már nem is akarom :P


szerintem tényleg fölöslegesen pazaroljuk az időnket. úgyhogy minden jót, és azért köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni!:)

34. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - CsillagTM)
2010. jún. 16. 13:18

1. egy hatalmas teleírt oldal közepe miért ne lóghatna le egy A/4-es oldalról?

(logika?)

nem végeztem, programozó matematikus szakra jártam 5 évet, természetesen az ELTÉre Budapesten. mesélj te is, ha már így rákérdeztél.


a többi dolgot nem kommentálnám, visszatérnék negyedszer is arra a kérdésre, hogy a cellák tartalmát átírva a. változik-e a nyomtatási szitu b. miért nem tudod elküldeni a fájlt.

33. CsillagTM (válaszként erre: 32. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 11:27

1. te sem figyelsz rám: ezerszer elmondtam, hogy ez a sor a lap KÖZEPÉN van, így a közelében sincs a szaggatott vonalnak (ergo nem lóghat le). az oldal, margó beállítások a szokásosak, de ez sztem nem is befolyásol ebben az esetben.

csak egy kérdés: te tényleg matematikusként végeztél? és hol? kíváncsi vagyok:)


2. napi 8 órában Excelt bizgetek, úgyhogy alapszinten azért ismerem:)


3. azt nem veszed figyelembe, hogy talán SZTEM egyértelműen fogalmazok, SZTED te is egyértelműen fogalmazol...de esetleg akaratlanul is félreért valamit az egyik fél...hm?


Tényleg jó, hogy különbözőek vagyunk...pl. abban is, h én nem nézlek le téged, pedig minden bizonnyal könnyen találnék olyan dolgot, amiben megtehetném ("mindenki másban tehetséges" jeligére).

2010. jún. 16. 11:21

1. csak te látod ennek a táblázatnak a formázását. nem vagy hajlandó átírni a szöveget meg a számokat (hogy ne legyen "szupertitkos"), és elküldeni, hogy megnézhessük. nem válaszoltál rá, hogy lelóg-e a szaggattott vonalról. nem tudjuk az oldal, margó, stb beállításokat, semmit, de a kétszavas válaszaidból nem is fogjuk tudni. én is matematikusnak tanultam, és rendkívül csodálkozom a hozzáállásodon, nekem teljesen más diagnosztikai metodológiát tanítottak, de valószínűleg nem egy egyetemre jártunk. sebaj.


2. "ott van" egyértelmű lenne, ha ott lenne mögötte "a megnyitottam újra excellel és megint a sor nélkül nyomtatja ki" is mögötte lenne, efelől ugyanis kétségeim vannak, mert a csv fájl nem őrzi meg a formázást. ez bazira nem egyértelmű, de látom, nem ismered az excelt.


3. nem nyilván, mert ezer embernek póbálok itt segíteni, és 800 mégis mást csinál, mint amit mondok. ilyenkor a kommunikáció része, hogy "ide kattintottam és akkor ez történt". legalábbis részemről a minimum, ha NEKEM próbálnak segíteni.


Nem vagyunk egyformák. Frankón hála az égnek, ebben az esetben.

31. CsillagTM (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 11:15
ez hol válasz a kérdésemre?:P
30. CsillagTM (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 11:15

1. ha nem értek valamit, akkor ez van. én matematikus vagyok, nem informatikus. ha igazán értenék hozzá, nem kértem volna segítséget. (mellesleg a hivatalban dolgozó informatikusok sem tudtak segíteni, úh tán annyira nem vagyok égő)


2. ha azt kérdezed, h ott van-e a kérdéses számsor, és azt írom, "ott van", akkor sztem egyértelmű a válasz


3. mivel írtad, hogy hogy kell elmenteni és megnyitni, nyilván úgy csináltam...


egyébként no para, ha nem akarsz/tudsz már segíteni, köszönöm az eddigieket is. még csak annyit, hogy tényleg valami nagy geb@sz van, ha már ennyien nem tudjuk a választ, szal semmi gond, ha esetleg nem jöttél rá te se a megoldásra.

29. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - CsillagTM)
2010. jún. 16. 11:13
nekem nem létkérdés, hogy megoldódjon a problémád, bocsi. szerintem neked kéne elolvasni még egyszer az egész topikot, és gondolkodni kicsit.
28. CsillagTM (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 11:12
láttad a 22-es hsz-emet?:P
27. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - CsillagTM)
2010. jún. 16. 11:11

Nem igazán értem, hogy a következő hosszászólásokból


1. "hú, ezt nem értem. . . "


2. "ott van. . . "


3. "mondom, megnyitottam, és ott van benne a kérdéses sor. "


honnan kellett volna tudjam, hogy jegyzettömbbel vagy excellel nyitottad meg a fájlt? rendkívül bőbeszédű, technikailag részletes válaszokat írsz, és a kérdések felét elengeded a füled mellett. úgyhogy tudod mit? remélem, találsz valakit, aki segít, és nem "cseszeget". ennyi, és még finom voltam.

2010. jún. 16. 11:08

tehát

excel a programokból megnyit (üresen, fájl nélkül)

fájl menü >> megnyitás >> csv fájl kikeres >> megnyit

nyomtatási kép és onnan nyomtatás

25. CsillagTM (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 11:07
most komolyan cseszegetsz?! :D
24. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - CsillagTM)
2010. jún. 16. 11:06
mondom, azt mondtam, hogy JEGYZETTÖMBBEL nyisd meg, hogy ott van-e. ha ott van, akkor EXCEL-LEL is nyisd meg, és próbáld újra nyomtatni. ennek eredményét várom egy ideje.
23. CsillagTM (válaszként erre: 21. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 11:04
úgy már próbáltuk itt bent. ha csak azt a 2-3 sort nyomtatom, akkor viszi.
22. CsillagTM (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 11:04
mondom, megnyitottam, és ott van benne a kérdéses sor.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook