Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gondolkozzunk együtt ..... fórum

Gondolkozzunk együtt ..... (beszélgetős fórum)


2013. jan. 25. 04:30

Ajjaj, de korai az internetem...:D


A nagy meghatottságban elgépeltem. Természetesen 2013 van.

2013. jan. 25. 04:29
Immár 1013-ban...én is köszönöm.
2010. júl. 4. 16:16
S milyen mélyen, fájdalmasan TISZTÁN IGAZ anit írtatok Mindketten... - köszönöm NAGYON:)))
2010. júl. 1. 23:51

Életemnek egy nagyon nehéz szakaszában állt mellém egy sporttárs, akivel végfutottam egy évet. Egy nagyon kemény helyzetben kaptam egy különleges barátot az élettől, akit én úgy érzek segítőnek kaptam, hogy kibírjam, túléljem a dolgokat. A rosszat, reménytelent nem láttam jobbnak, de segített mindennap nekiindulni a napnak és kibírni.



A probléma megoldásról meg az alábbi Popper beszélgetés jutott eszembe:


A mélyen hívő költő, Pilinszky egy beszélgetés során egyszer azt mondta nekem(Popper), hogy: „Utállak benneteket, »pszi«-vel kezdődő foglalkozásúakat, mert tönkreteszitek az emberi életeket azzal, hogy azt hirdetitek, hogy az élet problémái megoldhatók. Ezáltal az ember ugyanis azt gondolja magában, hogy ő a hülye, mert nem tudja megoldani a gondjait önmagával, a szerelmével, vagy nem tud mit kezdeni az anyjával való kapcsolatával. Honnét veszitek ti ezt a marhaságot? Az élet problémái nem megoldhatók, csak elviselhetők. Te úgy gondolkozol, hogy az életben problémák vannak és megoldásokra van szükség, én meg úgy, hogy az életben tragédiák vannak és irgalomra van szükség” – vágta a szemembe Pilinszky.

2010. jún. 14. 07:38

Gondolkoztál már azon,hogy egy számodra nehéz élethelyzetből, néha egy idegen segítség is ki tud vezetni, vagy elindítani a helyes úton?


Hogy általa már nem is látod a rosszat, a reménytelent,olyan tragikusnak és kilátástalannak?


Ha jelenleg ilyen helyzetben vagy, mesélnél róla? Hogyan oldod meg, van e segítség, miben látod a problémát? Miben az esetleges megrekedést? Hogyan segített valaki a problémád megoldásában? Talán ezek másoknak is erőt adnak és iránytmutatnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook