Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » RIZS kúra - együk magunkat soványra NYÁRRA! fórum

RIZS kúra - együk magunkat soványra NYÁRRA! (beszélgetős fórum)


1 2
48. globus (válaszként erre: 47. - Norelia)
2011. jún. 28. 15:52
A mosott rizs azért ragad össze kevésbé, mert eltávolítjuk róla a hántoláskor keletkezett port, gyakorlatilag a rizslisztet. A róla leöntött mosóvíz ettől fehér. Legalábbis én ezt gondolom... :)
2010. jún. 15. 07:31

Sziasztok!

Én úgy hallottam, hogy ha fehér rízst vesz az ember a boltban vagy bármilyet azt hiszem kivétel a jázminrizs, de nem tudom biztosan, mindenféleképpen tartalmaz mészt. Ezért van az, hogy japánban többször is megmossák a rízst legalábbis úgy hallottam, és akkor nem ragad le annyira az edényre. Én kipróbáltam egyszer vagy 2 órán keresztül mostam, csak mert főzési gyakorlatom kicsit a nullánál van. Aztán beraktam egy edénybe egy kicsivel több vizet raktam bele mint rizst és keverés nélkül, amit kifejezetten nem szabad, csodával határosan nem ragadt le.

Én már láttam olyan embert japánban aki nem vékony, de ő csak azért nem az mert túl sokat eszik mindenből. ^^" Vagyis kb reggelire annyit eszik mint amit két nap eszik egy valaki aki sovány. ^^"

Szerintem japánban nem csak a rízs az ami fogyaszt valahol olvastam egy japános étrendet, le is mentettem azonnal és elvileg heti 5 kg lehet vele fogyni, és az a legfontosabb, benne, hogy nem csak rizst lehet enni, hanem mindenfélét, de rizsnek mindig kell lennie reggel és délben este már nem nagyon szabad enni, de nem tiltja. ^^

46. Belle Morte (válaszként erre: 40. - 746864fbb7)
2010. jún. 14. 19:45
Igazad van. Én mondjuk 175 cm vagyok és már csak 56kg, szóval nem fogyni akarok, csak szeretem a rizst. :)
45. EmintE (válaszként erre: 38. - 746864fbb7)
2010. jún. 14. 18:57
érdekes, nagyon amit írtál...mindig tanul újat az ember :)
44. árnyjáték (válaszként erre: 43. - Binky)
2010. jún. 14. 17:58
Jól hangzik:)
43. Binky (válaszként erre: 42. - Árnyjáték)
2010. jún. 14. 17:54
Görög receptkönyvben találtam spenótos rizst:) Olyan finoman hangzik, hogy meg is fogom csinálni pár nap múlva.
2010. jún. 14. 17:45

Elkezdtem a rizskúrát:)

Sajna ettem hozzá kis majonézt,kis tejet,pár szelet rántott tököt,egy szelet barna kenyeret.

Akkor ez nem is fogyi ugye:( :)))

(Nem)

41. mandella (válaszként erre: 14. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 14. 17:38
:-)
40. 746864fbb7 (válaszként erre: 39. - Belle Morte)
2010. jún. 14. 17:31

Milyen érdekes, hogy hagyományosnak nevezzük a hántolt (fehér) rizst, pedig a hántolást csak néhány száz éve végzik, a barna rizst pedig több ezer éve eszik. Végül is mindegy az elnevezés...

De! Ha hántolt rizst eszel, annak kb. annyi a tápértéke, mintha ennél néhány kanál fehérlisztet.

A hántolással a rizs tápértékének kb. 95(!) %-át eltávolítják, és marad a natúr szénhidrát.

Meggondolandó azért.

2010. jún. 14. 15:13
Én sem láttam még sem kövér japánt, sem kövér kínait az országukban. :) Ez a barna rizs egész jól hangzik. Bár lehet maradok a hagyományosnál. :)
2010. jún. 14. 11:53

"A barna rizs annyira tápegész, hogy napi C vitaminnal és néhány csepp olajjal kiegészítve egy évig is el lehet rajta lenni úgy, hogy a szervezet nem szenved semmiben hiányt." Ez tudományos intézet által publikált vizsgálat eredménye.

Na, ezért nem olyan monodiéta a rizs (barna rizs) diéta, mint az összes többi.:)

Aki nem szereti a barnarizst, az azért lehet, mert még nem evett jól elkészített ilyet. Tapasztalatból tudom ezt mondani.

Budapesten voltam már néhány vega étteremben, és egy helyen volt megfelelően elkészítve a b. rizs. (sajnos nem emlékszem már hol, évekkel ezelőtt volt)

2010. jún. 14. 10:24

Biztos lehet valami a rizsben, én még dagi japót vagy kínait nem láttam, csak azokat, akik nem a hazájukban éltek.

Szeretem a rizst, eszem is hagymásan, gombával, borsóval, bazsalikommal, petrezselyemmel. Sajnos a család többi tagja nem igazán szereti... A basmati rizs nagyon finom!

Annyit írtátok a tejberizst, hogy most megkívántam :))

2010. jún. 14. 06:23
Sziasztok, én csináltam annak idején rizskúrát, tényleg nagyon hatásos. Viszont: a barnarizs az, ami méregtelenít, javaslom a dm-ben kapható, 15 perc alatt készre főzhető barna rizst, igaz, 400 ft, de ha csak azt eszel, 1 napra elég. Amivel fel lehet dobni: tamarini szósz. Úgy meg isteni finom, hogy olivaolajban megpirítod, és úgy öntöd le szósszal. És gyümivel vagy salátával felturbózva is ugyanúgy fogyaszt, tehát tízóraira-uzsira nyugodtan lehet gyümit, úgy nem olyan unalmas. Még egy tipp: rizstejjel készítve tejberizst is lehet, akkor is csak rizst ettetek.
35. Belle Morte (válaszként erre: 34. - G_eszter)
2010. jún. 13. 22:58
Néha nálam is ez a fő célpont. :D Hogy gyorsan elkészül. :D
34. g_eszter (válaszként erre: 32. - EmintE)
2010. jún. 13. 22:56
tejbegrízet gyakrabban főzök, főleg azért, mert hamarabb megvan.
33. Binky
2010. jún. 13. 22:54
Tejbegríz helyett zabkása, sima rizs helyett sushi...(ma azt ettem, wasabis rizsfalatkák meg retek)
32. EmintE (válaszként erre: 30. - G_eszter)
2010. jún. 13. 22:48
én is megkívántam...bár én a tejbegrízt valamiért jobban csípem...régen ettem mindkettőt...
31. Belle Morte (válaszként erre: 30. - G_eszter)
2010. jún. 13. 22:47
Én nyáron inkább hidegen, akkor jeges kávéval is kezdem a napot. Télen meg melegen a jobb. :)
30. g_eszter (válaszként erre: 27. - Belle Morte)
2010. jún. 13. 22:45

Én is fahéjjal szeretem a legjobban,

csak én hidegen, melegen, bárhogy. :)

Megvan a holnapi reggelim... :)

2010. jún. 13. 22:44
Jöttem és feldobtam a témát, ennyi kellett csak. :)
28. EmintE
2010. jún. 13. 22:41
így azért mindjárt barátibb, lányok...
27. Belle Morte (válaszként erre: 26. - G_eszter)
2010. jún. 13. 22:40
Tényleg, az is finom. Én azt melegen megszórom fahéjjal, aztán hűtőbe vele, ha kihűlt nagyon fincsi ebben a melegben. :)
26. g_eszter (válaszként erre: 25. - Belle Morte)
2010. jún. 13. 22:38
Én pedig a tejberizset szeretem nagyon. Viszont jó ötletet adtál a rizsre :)
2010. jún. 13. 22:36
Erről én is hallottam. én kifejezetten jó ötletnek tartom. Bár fogynom nem kell, 175 cm vagyok és 56 kg, de végigcsinálom, csak eszek a rizs mellé mást is. Mondjuk kukoricás rizs, aztán zöldborsós, harmadik napra gombás, aztán petrezselymes. Ez 4 napra totál kész. :) Imádom még a curry-s rizst, valamint a tonhalasat is capribogyóval. Na ez már 6 nap és sima főtt rizst még nem is ettem. Én úgy szoktam, hogy délig éhes sem vagyok vagy 1-ig, szóval addig csak kávé reggel meg egy cigi. Délben ha tezsik, ha nem (legkésőbb 1-kor) enni szoktam valamennyit, ebben a melegben csak gyümölcsöt kajálok így is és sok vizsgám is van. :( Meg délután szoktam még hideg gyümit, de akkor helyette eszek rizst. Nekem tetszik az ötlet, finomnak ígérkezik. :)
24. EmintE
2010. jún. 13. 22:29

Szerintem sem túl bizílomgerjesztőek ezek a mono-diéták, változatos étrenddel is szépen le lehet fogyni.

Sose feledjük: az ilyen rapid diéta után gyakran megeshet h több jön vissza mint ami lement.

Szerintem ne akarjunk mindent azonnal:várjuk ki míg szépen lecsorog, aztán élvezzük hosszú évekig annak gyümölcsét, amiért küzdöttünk...és egyébként is jobban esik ha valaki hosszú hónapok után ér célba, mint aki egy hét alatt ledob 10 kilót...meg nem is egészséges..

a rizs sztem alapjában véve amugy is a hízlaló kategória...

23. Binky (válaszként erre: 21. - 8f1ddc2679)
2010. jún. 13. 22:26

Szerintem ha ráállnál a reggelire, pont hogy nem meghozná, hanem egy idő után elvenné az étvágyadat.

Ha kevésszer eszel, csak lelassul az anyagcseréd.

22. Binky
2010. jún. 13. 22:25

Hajrá témaindító:) Szerintem mindenki magának szabjon ki diétát. Amúgy a rizst és a krumplit is csomóan félreértik. Csak azért, mert sok benne a szénhidrát, még nem kell hanyagolni, mert eltelít, finom és egészséges. Nem husihoz kell enni és ennyi.

Szerintem jó ötlet ez a kúra, bár egy hétig nem csinálnám, max olyan három napig(de ez csak rám vonatkozik, te csináld csak addig, míg nem látod kárát, csak hasznát).

Szerintem ha már rizs, akkor vad rizs, legalább a fele legyen hántolatlan.

21. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 18. - Badonyimariaeva)
2010. jún. 13. 22:19
igen azt mondják. Viszont ha reggelizek, már délben kopog a szemem, viszont ha nem eszem éhes sem vagyok délutánig, és olyan a munkám hogy nem is tudnék DÉLBEN enni.. min. délután...
20. 746864fbb7 (válaszként erre: 16. - 8f1ddc2679)
2010. jún. 13. 22:18

Cranberrynek teljesen igaza van, ha valaki változatosan elkészíti és időnként, éhség esetén eszik néhány villányit, akkor a szénhidrát tartalmának vércukor-inzulin kiegyenlítő hatása miatt valóban jobb a salátáknál - az embnerek többségénél.

Tényleg sok-sokféle ízesítéssel, változatosan el lehet készíteni.

Aki vállalja, nem kockáztat semmit, az biztos.

2010. jún. 13. 22:16

elsőként is sok sikert nektek :)


voltam egyszer egy természetgyógyásznál és azt mondta, hogy csináljak rizsdiétát, majd attól elindul a fogyás stb. Nos kipróbáltam, nekem nem jött be, egyrészt most már utálom a rizst, másrészt nem hogy fogytam híztam. Már mint a kúra alatt ment le, de utána... hajajjjjjjj. Pedig diétáztam utána is...


mindenesetre Nektek sikerüljön :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook