Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha elrontom a pin kódomat vodafone-os mobilomnál, a puk kódot tudom, miért nem enged be mégsem? fórum

Ha elrontom a pin kódomat vodafone-os mobilomnál, a puk kódot tudom, miért nem enged be mégsem? (tudásbázis kérdés)

20. syria (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2010. jún. 13. 07:26

Hát ez elég béna megoldás! Más szolgáltatóknál is így van?

(Már megint jól dolgozott a kisördögöm: sosem használom a PIN kódot. Ha nagy ritkán ki kell kapcsolnom a telefont, akkor meg marhára odafigyelek.)

19. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Keletioldal)
2010. jún. 12. 23:26

Akkor csak azt tudom javasolni, hogy sétálj be egy Voda-boltba.

Ha emlékeim nem csalnak, kártyacserével megoldható a dolog. 1-2ezerbe kerül, de legalább a számod a régi marad. :) Viszont a régiről sajna semmit nem tudnak leszedni, tehát a telefonkönyves bejegyzéseidet is buktad, amennyiben a kártyára voltak mentve, nem a telefonra...

2010. jún. 12. 23:08
Ja és még annyi, hogy nem a nyelvtani kisokosba tettem fel a kérdést.:) De ha valakinek ennyi ideje van mások hibáinak elemzésére...no comment...
17. keletioldal (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2010. jún. 12. 23:06
Köszi a válaszodat Sylvia81!Azt hittem rosszul csinálok vmit, de kiderült, hogy hiába adtam meg a puk kódot új pin kódokkal együtt. A kártyával lett vmi baj!!!:( Mindenesetre köszi!:)
2010. jún. 12. 22:48

Mivel ugye 3szor elrontottad a PINt, most PUKot kér.

Ez bekapcsoláskor szigorúan a PIN1 és PUK1 kódokat jelenti!!!

Tehát, először beírod a PUK1et. Ez törli a memóriából a régi PINt. Ezért kéri, hogy generálj újat, az pedig úgy megy, hogy ugyanazt a kódot kéri kétszer.

Mi azt szoktuk kérni az ügyféltől anno, hogy ilyenkor ne a régi kódot ajda meg újra, nehogy véletlenül összezavarja a memóriáját a SIMnek. Ha nagyon az a kód kéne, akkor is állíts be valami mást, majd, ha a telefon bekapcsolt, akkor a menün keresztül is meg lehet változtatni a PINt, így visszaállíthatod a régit.


DE!!! PUKot, illetve az egész bekapcsolási cécót is csupán 10szer lehet elrontani, utána letiltja a káratyát végleg.

Ha ez megtörténik, akkor asszem még a szolgáltató tud segíteni, de ebben nem vagyok most teljesen biztos...

2010. jún. 12. 22:43
Írom a bekapcsolás HELYES menetét is. :)
2010. jún. 12. 22:42

Azért van a kártyán 2 PIN és 2 PUK, mert vannak olyan speciális szolgáltatások, amikhez kell a PIN2. Ha azt elrontod, ahhoz kell a PUK2.


CSAKHOGY!!!

Tudtommal kishazánk szolgáltatóinál a mai napig nincs olyan igénybevehető szolgáltatás, ami igényelné a PIN2-t.

Kiadják, mert létezik, csak nem vehető igénybe.

13. andi6020 (válaszként erre: 12. - C95c921ae7)
2010. jún. 12. 22:42
??
2010. jún. 12. 22:41
?
2010. jún. 12. 22:41

Nekem is volt már ilyen. Ezért nem kell új kártyát venni, csak felhívni a vODA ÜGYFÉLSZOLGÁLATOT ÉS SEGÍTENEK. eNNYI.

Uppsz..bocsi a nagybetűkért.

2010. jún. 12. 22:40

na, akkor most írom, nem tudom, miért küldte el...

De adok nektek magyarázatot!!! :)

2010. jún. 12. 22:39
STOP! Az
8. Vecy (válaszként erre: 6. - Keletioldal)
2010. jún. 12. 22:37

Semmi????

Elméletileg onnantól működnie kellene az új pin kódodnak, és a készüléknek is. Ha nem, lehet hogy szoftveres a baj, akkor pedig hétfőn be kell menni a vodásokhoz.

2010. jún. 12. 22:35

Már vártam ezeket :DD

Bocs, csak bántotta a szemem...

6. keletioldal (válaszként erre: 5. - Cili80)
2010. jún. 12. 22:18
Na ne!!!Én nem értem ezt. Először kéri a puk kódot aztán meg hogy irjak be egy új jelszót és megint kéri az új jelszót majd semmi nem történik!
2010. jún. 12. 22:16
mi is így jártunk és a végén végleg letiltotta a kodokat....tehát új kártyát kell vennem:(
4. bared (válaszként erre: 2. - Keletioldal)
2010. jún. 12. 22:15

ezt én sem értem az lejétől fogva, de a 1270-en kapsz segítséget, ha végképp nm megy a dolog...

mi ezért kapcsoltuk ki mindjárt a legelején benne a pin kérést...

2010. jún. 12. 22:13

húzd ki a gépből, kapcsold ki a gépet..

kapcsold vissza, bootoljon be, és csak utána dugd vissza az usb-be..elvileg mennie kellene...

2010. jún. 12. 22:12
Sziasztok!Elrontottam a pin kódomat a mobilomon. Meg van a sim kártya amin ugye a puk kód is van, de hiába irom be kér még új pin kódot. Most akkor ilyenkor meg kell változtatni a pin kódot???Nem értem miért van a kártyán 2 pin kód és 2 puk kód!
2010. jún. 12. 22:11
Ha elrontom a pin kódomat vodafone-os mobilomnál, a puk kódot tudom miért nem enged be még sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook