Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tápszeres csecsemők később gyakran kövérek lesznek fórum

A tápszeres csecsemők később gyakran kövérek lesznek (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
48. KIRA7 (válaszként erre: 45. - Cinka)
2007. ápr. 22. 20:26
Teljesen egyetértek.Én már egy hasonló témában összevesztem valakivel.Nem idegesítem fel magam így gyorsan megyek tovább.
47. Nike
2007. ápr. 10. 08:40
A fiam immáron 12 éves, sajnos tápszeres volt, de nem kövér, sőt, inkább kimondottam vékony.
46. Cinka
2007. ápr. 10. 01:38
jav. cikket
45. Cinka
2007. ápr. 10. 01:37
El se olvasom a ciket, már a címe hülyeség, már bocsánat.
2007. febr. 27. 23:36
Miket találnak még ki, hogy a tápszert fikázni tudják??? Miért kell mindent a tápszere fogni?? A sok okostojás!
2007. febr. 27. 11:33
Szerintem ez nem így van.A lányom 1 hónapos korától tápszeres volt.Most 3 lesz márc másodikán és most 13 kg.Még senki nem mondta, hogy kövér lenne vagy épp, hogy sovány.Pont jó.
2007. febr. 27. 10:54
Az Én lányom 3 hónapos koráig szopizott, de nem azért mert én nem akartam, hanem elapadt a tejem. Már csak egy szippantásnyi van csak, de az a mai napig. Még mindig elfogadja a cicit, pedig tápszeren él azóta. Hiába van az, hogy ingerelem a tejtermelést nem akar újra beindúlni. Az dokinő szerint kövér a lányom, pedig kiderült és én is észrevettem na meg család minden tagja, hogy nem kövér, hanem örökölte tőlem az erős csontozatot. Masszív és ha vékony lenne sem lenne törékeny fajta, mert a csontjai erőssek és vastagok. Láthatjátok a képen is, hogy 5 hónaposan milyen, szerintem formás még meztelenül is. A combja igaz hurkás, de melyik babánál nem?
2007. febr. 25. 20:37
Sziasztok!Nem feltétlenül a tápszertől függ szerintem a dolog!Az én Zalán fiam 4000grammal született,tejérzékeny lett,úgyhogy szopizott és tápszert is kapott.Most 2.5 éves,100 cm és 16 kg!A doktor néni azt mondja nem kövér,csak erős csontozaú,mint mi!
2007. febr. 22. 00:19
Sziasztok! A kisfiamat 3 hetes koráig tudtam csak szoptatni, és onnantól 1 éves koráig tápszert kapott, meg minden mást is. Most 4 éves lesz, 16-17 kg körül van, egyáltalán nem kövér, sőt, 105 cm most. A gyerek az alkatát is örökli, ha kövér volt valaki a családból, és pont annak a génjeit örökölte, akkor ne várjunk nádszál karcsú gyereket! Semmi köze a babakori táplálásnak, a felnőtt kori alkathoz! Ennyi!
2007. jan. 7. 09:25
Sziasztok.Az én kislányom 6 hétig szopizott,utána tápszert kapott.3 kilóval született.Most 1.5 éves és még mindíg sovány,de már mindent megeszik.Szerintem nem függ attól hogy mit eszik,ő egy ilyen tipus.
2007. jan. 6. 22:04

Nagylányom (5 éves) nem szopizott, nem volt tejem. Duci baba volt, 4 kilóval született és imádott enni. Ma már nem duci, nagyon vékony, pedig tápos volt.

Kicsilány is 4 kilóval született 15 hónapig szopizott (19 hónapos), még jó evő és még husigombóc.:)


Szerintem tök mindegy mit eszik, tápot vagy cicitejet, nem hiszem, hogy befolyásolja a későbbiekben a súlyát.

2006. dec. 26. 23:59
kötődés : pontosan tudok olyat , h anyatejen nőtt fel az illető és a lehető legrosszabb viszonyban van az anyjával felnőttként meg már gyerekként is!
2006. dec. 26. 23:55

az biztos az anyatej ártani nem árt sőt! ha megtehi egy anya , hogy szoptasson, mert van tejcsi, és a baba elfogadja az tegye! mindenképp! de, aki nem tudja ezt megtenni, az se csüggedjen és nem kevésbé jó anya!


de az elitélendő, aki tudna szoptatni és a babája is elfogadja és bizonyos hiusági okoból nem teszi. az bűn!

2006. dec. 26. 23:51

Sziasztok!

Szeritem az egész egy nagy marhaság! és biztos üzlet az egész, akár anyatej párti valaki vagy nem.

Én is tápszeren nőttem fel, formás voltam, de nem elhízott, de nem is anorexiás.

a kicsifiam 2 hónapos kora óta csak tápszert kap, abszolute nem kövér, szép , atléta típus. a párom anyatejes volt és duci. a bnőm kislánya anyatejes és kövér, pedig csak 2 nap van a babáink közt.

kövérség: genetika és életmód

kötődés: neveltetés

betegség: itt valószínűleg az anyatej fontos, meg az életmód

ennyi.


És szerintem egy értelemes baba,tud jelezni, h köszönöm elég volt, nem kell több ennivaló.

a másik, ha egy baba az előírtnál több tápszert kér max 60ml-vel adnék többet, ha még úgy látszik éhes, akkor meg kell itatni! nem biztos , h éhes, lehet, h szomjas is! mi mindig iszunk is az étkezések alkalmával! a fiam 8 hónapos lesz. az első hónapban míg anyatejeztünk 6 cmt nőt és 1 kg hízott.

2006. dec. 8. 11:59
Sziasztok!Én két gyönyörű kislány anyukéja vagyok.Minkettő tápszeren nőtt föl és higgyétek el ,hogy SOHA nem volt ebből probléma.Mindkettő egészséges,nemvoltak súlyproblémáik,és egyáltalán nemértek azzal egyet,hogy atápszeres babaák betegesebbek.1-2 náthát leszámítva nam volt komolyabb bajuk.
2006. dec. 7. 22:06
Szerintem semmi összefüggés a kettő között. Az én két gyerekem is csak két hónapig szopott, utána mindkettő tápszert kapott. Az egyik kis gömbölyű, a másik pedig teljesen normális súlyú.
2006. dec. 7. 19:26
brekka te is amit irtál hogy az anyatej nem engdi a babát elhízni hát hallod a barátnőm fia 8 hónapos anyatejesés11kg. alig bír mozogni na ez miért van
2006. dec. 7. 19:24
az is akkora marhaság ha tovább szoptatsz akkor jobban ragaszkodik hozzád a gyerek ekkor hülyeséget ugyan úgy felnő a tápszeres baba is mint az anyatejes és ők is olyan szép egészségessek lesznek ez különben is mind genetika ki milyen beteg
2006. dec. 7. 19:20
és különben már a csapból is az folyik hogy így az anyatej úgy az anyatej milyen jó valóban van benne valami csak azt nem értem hogy egy anyatejes baba aki szopik 1 éves korig ugyan miért betegszenek meg olyan hamar én két hónapig ettem anyatejet de esküszöm én soha nem vagyok beteg ez miért van? a barátnőm gyereke 18hónapig szopott és már mindent elkapott amit lehet
2006. dec. 7. 19:17
sziasztok hát nem tudom hogy mi az igazság ebben a tápszeres dologba de én 1 hónapig tudtam szoptatni a babámat most 4 hónapos de egyáltalán nem kövér hanem olyan formás kiegyensúlyozott baba láttam egy két ayateje duci babát a barátnömé is például a testvéremé is szerintem ez nem függ attól hogy anyatejes a baba vagy tápszeres a duciság az agének miattvan ez tuti
2006. nov. 6. 10:49
A nővérem tápszeren élt 1 hónapos korától, mert anyukámnak begyulladt a melle, de olyan szinten, hogy meg is kellett műteni, és utána már nem volt teje. Én négy hónapos koromig kizárólag anyatejet kaptam. Persze mindez lassan 30 évvel ezelőtt történt. Én 10 centivel magasabb és 20 kilóval vagyok több most nála (sajnos). De kiskorunkban is mindig kövérebb voltam. Szerintem nem a tápszertől függ, hogy kövér lesz -e a baba, hanem attól, hogy mennyit eszik, mekkora az étvágya.Amennyivel esetleg könnyebb kiszívni a cumiból a tápszert, annyival rosszabb is az íze mint az anyatejnek.Az én kisfiam most egy hónapos, az anyatejet mindig az utolsó cseppig kiszívja (bár 40 perc után általában elfogy a türelme és sírni kezd), de a tápszerből sosem eszik annyit, amennyi az előírt adag. Ennek ellenére a súlya megfelelően gyarapodik (eddig heti 270g-ot hízott átlagban mióta hazajöttünk a kórházból).
2006. júl. 21. 04:03
Hát az énkétgyerkőcöm szopott 8-9 hónapos koráig,és a nagyobbik havonta 1kg-ot hízott,pedig csak szopizott,a kicsi meg nagyon vékonyka volt.A nagy most 12 éves és kedi elnőni a duciságát ahogy kamaszodik.A pci lányom6 éves koráig nagyon vékony volt de most hogy allergia ellen kell gyógyszert szedni hízott.Mivel én gyermekosztályon dolgozom látom a külömséget tápszeres és szopós babák közt.Valóban aki csak tápszert kap sokkalducibb az esetek nagy többségében és nem olyan szépen formásan hízik mint a szopós babák.De ezt szerintem egyéne válogatja ki milyen lesz.az én gyerekeim hogy szoptak se voltak egyformák.A nagy sosem volt beteg szinte(ez a mai napig így van)a pici meg nagyon sokat betegeskedett.Nem lehet merven kijelenteni,hogy ilyenek lesznek,vagy nem.Ahogy a felnőttek se egyformák úgy a lúrkók se.De aki tud minél tovább szoptasson kárt nem tesz vele,és nagyon jó mindkettőjüknek.
2006. júl. 21. 03:04
Az én kislányom is tápszert kapott, mivel sajnos 2-3 hét után elfogyott a tejem :( És amikor még volt is, csak napi 10 - 20 ml :( Borzasztóan kevés. A kislányom 46 cm és 2200 grammal született, így Humana HA1 tápszert kapott, amitől eléggé meghízott. Annyira, hogy mind a súlya, mind a magassága jócskán behozta a lemaradását a többi, nem koraszülött, nem kis súlyú társától. Két hónapos korára már nagyon ducika lett, és fogyókúráznia kellett.Most 11 hónapos múlt, és még mindig duci,a napi fejadagja kevesebb pedig, mint egy normál fél éves csecsemőé.A súlygyarapodása az elmúlt hónapokban havi 10-20-30 dkg csak.Mégis kövér maradt.Nem tud kúszni, sem mászni, nemhogy járni.Ellenben nagyon egészséges és ellenálló, erős gyermek.A férjem és én is picit lehetünk csak túlsúlyosak, de nem vagyunk kövérek.Végül is nem értem, hogy miért maradt kinézetre duci a kicsikém, mikor betartjuk már 9 hónapja a diétáját? ?
2006. jún. 8. 08:03
A tápszertől a gyerek csak akkor lehet kövér, ha a szülő rosszul keveri be neki a cuccot. A "na még egy kanálnyi nem árthat" hozzáállás nem jó. A gyerekek kiskorukban akkor lehetnek csak kövérek, ha rejtetten etetik őket.
24. zazuka (válaszként erre: 23. - Zazuka)
2006. jún. 7. 14:36
Ja, és a kolléganőm kislánya 1 éves koráig szopott, most 2,5 éves, állandóan beteg, és bár 1 évvel fiatalabb a fiamnál, súlyosabb, mint ő.
23. zazuka (válaszként erre: 22. - Bea533)
2006. jún. 7. 14:35

Mintmár írtam a gyerkőcöm 1 hónapos kora után áttért a tápszerre.

Most ő a legcingárabb az oviban, és megmondani nem tudom, mikor volt utoljára beteg.

Na?!

22. bea533
2006. jún. 7. 14:07
Igen a tápszeres csecsemők bizony kövérebbek és a későbbiekben a szervezetük nem lesz ellen álló a betegségekel szembe,mint az anya tejjel szoptatott babák.Sajnos van olyan anyuka aki inkább a tápszert adja a babának kényelmi szempontból,csak arra gondol,hogy az ő alakja szép maradjon.Sok kis mama szivesen szoptatna a babáját de nincsen tejje sajnos.A szopos kis babák későbben jóbban ragaszkodnak a szülő anyjához mert nagyobb az érzelmi kőtődés anya és gyermeke közt ugy szintén.
21. brekka (válaszként erre: 20. - Brekka)
2006. máj. 6. 00:33
"Korábbi kutatásokkal ellentétben a szoptatás nem előzi meg a gyermekkori elhízást – állítják amerikai táplálkozáskutatók. Egy bizonyos: az anyatejben található fehérje csökkentheti az elhízás veszélyeit, mert segítségével a szervezet képes feldolgozni a vérben lévő zsírt és cukrot – vélekedtek korábban a tudósok. Az amerikai táplálkozástudományi szakfolyóirat legújabb számában közzétett kutatásban két éven keresztül mérték 300 gyermek testének zsírtartalmát, de nem találtak különbséget az anyatejjel és a tápszerrel tápláltak értékei között. Így az anyatej nem csökkenti a gyermekkori elhízás veszélyeit. „A szoptatást természetesen ennek ellenére továbbra is erősen ajánljuk, mert annak számtalan előnyös hatása van az anyára és az újszülöttre nézve” – hangsúlyozzák a tanulmány szerzői. (MTI)
20. brekka
2006. ápr. 14. 13:34

Sziasztok! :)


Azért az sem mindig igaz ám, hogy a baba tudja, mennyit kell ennie. Úgy lehet ez, mint velünk, hogy van, aki feneketlen bendőjű, aztán hopp, és egy nap nem talál magának konfekcióméretet... :)

A nagyobbik fiam elég hamar tápszeres lett, és soha nem volt elég neki a korának megfelelő adag. Soha. Amikor elfogyott, úgy visított, mint akit nyúznak. Mellette meg tök pufi volt. A dokinő javasolta, hogy egyszer adjunk neki annyit, amennyit kér. A szokásos adag kétszeresénél kivettük a cumit a szájából, és ugyanúgy visított, mint korábban. :DD Szóval visszatértünk a dobozon megadott mennyiségekhez, nem is lett kövér (nem is sovány azért).


Egyébként tegnap találtam egy cikket, ami egy olyan kutatást ismertet, amelyik épp az ellenkezőjét állapítja meg, mint az itt beidézett . Majd előhalászom. :)


brekka

19. Tacus
2006. ápr. 10. 20:08

Sziasztok,


Én is cumipárti vagyok. A fiam nagy cumis volt 1,5 éves korába mégis sikerült leszoktatnom. Simán! Elöször csak a játszásnál vettem el, de alvásnál megkapta. Utána egyszercsak eltünt a cumi, és egyáltalán nem hiányolta. kb 1 honap alatt elhagytuk.


Hoxa: Szerintem is etesd nyugodtan cumisüvegböl.

Mi az Avent cumisüvegeket használtuk.

A történetünket párszor leirtam már. Mano nem akart szopni. Lusta volt szegénykém! Én fejtem a tejet, és cumisüvegböl kapta, de közben probálkoztunk a szopással. Kb 5 honapos volt, amikor rászokott a cicire. Pedig cumisüveget használtunk. Az Avent cumik ugy vannak kiképezve, mintha cicit szivná. Ennél ugyanugy megkell dolgozniuk.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook