Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a lakásban tartott hüllőkről? fórum

Mi a véleményetek a lakásban tartott hüllőkről? (beszélgetős fórum)

1 2
2008. júl. 31. 14:29

Leopárdgekkósok!

Van nálam két sovi jószág, az egyik kezd rendbejönni, eszik-iszik, működik. A másik viszont sovány nagyon, mikor hozzám került is bénácska volt, elvétette a tücsköt, úgy tartottam neki csipesszel, 3at evett meg, a gyászbogárlárva nem érdekelte...mit tudtok tanácsolni, mit tegyek? 3 napja nem evett már (az állatdoki azt tanácsolta heti4x próbáljam meg etetni), tegnap összebalhézott a lakótársával, és most nem nyitja ki a bal szemét :P láthatóan az orrnyergét harapta meg az erősebb, nincs vér, de le van picit horzsolva...most végképp nem tud mit kezdeni a tücsikkel-lárvákkal, csak nézi, de ha kimegy a jobb szeme látóköréből, nem megy utána... :P lehet őt valami folyékony "gyíktáppal" etetni cseppentővel? Vagy valami ötlet? És ha van valakinek gekkóértő állatdokija, annak is örülnék, ha nem nyitja ki a szemét hétfőig, elviszem, addig sajna nem tudom :P Az itteni doki meg nem nagy hüllős...

2008. júl. 29. 10:14

Egy időben szerettem volna 2 leopárd gekkót. Most is belevágnék, de az megint egy csomó kiadás lenne...talán ha lesz saját házam, pénzem...

Egyenlőre egy térkép teknősöm van, már 4 éve :)

2008. máj. 4. 21:37
Nekem van egy közel kétméteres Boa Constrictorom.Egy nagy,biztonsági üvegből épített,zárható terráriumban tartom.A saját lakásomban.És nagyon zavarna ha bárki megpróbálna akár csak szavakkal is akadályozni ezen állampolgári jogom gyakorlásában.Felelős állattartó vagyok,az én kígyóm nem fog soha gyerekeket és öreglányokat riogatni.:))
2008. márc. 18. 19:37

Ékszer teknösöm,meg egy csomó állatom volt már lakásban,fehéregér,pele,vadászgörény,tengerimalac,

madarak,kutyák,macska, halak,de hüllőt soha!Kiráz a hidegmég a gondolatára is.

2008. márc. 12. 08:44
Nekem nincs,de nincs kifogásom ellenük.Én siívesen tartanék egy hüllőt akár a lakásomban is.
50. f290b382c2 (válaszként erre: 49. - Gotty)
2008. márc. 12. 08:41
Tökjó,a nagynéném is Gigi,és néha tényleg olyan mint egy hüllő.tényleg olyan fontos azt a tücsköt abba a porba bepanírozni?Már nagyon unom...Köszi,Hanna
49. gotty (válaszként erre: 48. - F290b382c2)
2008. márc. 11. 11:23
szia, örülök , hogy esznek a hüllőkéid, és külön gratuláció a névválasztáshoz, biztosan illik rájuk! Nálunk, a mi leopárgekkóink neve: Gertrúd és Gedeon, a szakállas agámáké Gigi és Gugi. Sajnos a fiúk özvegyek lettek. A gabonasiklónk Rafiki, a görögteknőc Simba. Az anoliszokat majd megérdeklődöm, ha hazaért a lányom, pár napig még külföldön van.
48. f290b382c2 (válaszként erre: 47. - Gotty)
2008. márc. 5. 21:07

Képzeld,kiderült,hogy nem is bazilikuszok,hanem zöld anoliszok,amiket vettem.Na,v.mi fehér porba panírozott tücsköt esznek is(persze a nagyember nem mer hozzányúlni),úgyhogy gyakorlatilag vettem magamnak 2 hüllőt...

A lányodnak van még esetleg v.mi tanácsa?

Mindenesetre jól átvágtak,de így vásároljon az ember nem a megszokott helyen...Ja,képzeld,az állatorvosnak fogalma sem volt,mit vettem,és mit kezdjek velük...Lolka és Bolka lett a nevük:))

47. gotty (válaszként erre: 46. - F290b382c2)
2008. márc. 5. 14:05
szia, remélem még élnek a bazilikuszok :-) A lányomat kérdeztem, ő az állattudor nálunk, és ő is azt mondta, hogy tücsköket esznek. Alternatívaképpen meg lehet próbálni a lisztkukacot is, vagy bármit, amit ezek a ragadozók fogyasztanak. Szerintem érdeklődj másik kisállatkereskedésben, vagy esetleg állatorvosnál
2008. febr. 18. 06:30

Most vetten a férjemnek 2 bazilikuszt,az állatkereskedésben azt monsták,csak tücsköt esznek.Ehhez képest hozzá sem nyúlnak.Nagyon kérkek segítsetek nötletekkel,mert lassan éhenpustzulnak,és a neten sem talltam semmi érdemlegeset..S.O.S.!!Köszi,Hanna

Egyéb tanácsokat is szívesen fogadok!!!!

45. Krysty
2008. febr. 2. 07:55
Hüllőfóbiás vagyok, még állatkertben sem nézem meg őket, nemhogy a lakásban tartsak egyet is.
2008. febr. 2. 07:35
Kell a rossebnek, van itt kint bőven elég, ahol én lakom.
2008. jan. 29. 13:04

Par eve kergettem gekkot a lakasban raadasul eppen napokig egyedul voltam es eloszor fel sem fogtam, hogy mi az, de azon a kliman az majdhogynem normalis.

Vegul sikerult 1 nagy poharral elcsipnem es lerohanni vele a szomszedunkban fekvo parkba.

Egyebkent aranyos volt, nem tunt vermes joszagnak, nyilvan nem is az, de inkabb kihagyom a tarsasagat.

2008. jan. 29. 12:35

lehet egy pokkal vagy kameleonnal, kigyoval kommunikalni? Vannak olyan reakcioi, amibol erted, hogy mit akar? Vagy nem ebbol a celbol vannak? Csak disznek?

Azert kerdezek ennyit, mert nem eltem meg veluk, fogalmam sincs.

En maradok az emlosoknel :)

2008. jan. 29. 12:29
semmi esetre nem tartanék hüllőt!
40. gotty
2008. jan. 29. 09:43
nekünk van görögteknősünk, leopárdgekkónk, szakállas agámánk és gabonasiklónk. Semmi gond nincs velük, a gyerekek gondozzák. Lehet őket simogatni is, az agáma és a gekkó nagyon élvezi. Nem büdösek, ha a terrárium rendben van.
39. viki021 (válaszként erre: 35. - Bogyoka20)
2007. dec. 29. 18:41
Nekünk 4 madárpókunk van.Az egyik már akkora mint a tenyrem,de nem én hanem a férjem rendezgeti őket.
2007. dec. 29. 18:40
Kár hogy nem lehet simogatni őket.Vagy rosszul tudom,és lehet?Hanna
2007. dec. 16. 11:14
Jhajj..én félek tőlük...:S
36. s.irma
2007. dec. 16. 11:14
Ezek is a természetes környezetülbe valók!
2007. dec. 16. 11:09
Nekem a gyíkokkal,kaméleonokkal,gekkóval semmi problémám nem lenne.Szeretnék is egyszer.A kajmámbébi is cuki.De a kígyókat,pókokat utálom!Főleg a kígyókat.Soha semmi pénzért nem tartanék kígyót.A páromnak nagyon tetszenek.Most Karácsony alkalmából próbálom magam meggyőzni,mert tudom hogy mennyire örülne egy madárpóknak,főleg ha tőlem kapná,mivel nagyon gyűlölöm,és ellenzem őket.De ha vennék neki egyet,rettegés lenne az életem.Egyáltalán hogy vinném haza?Nagy a dilemma!
34. wanda8
2007. dec. 16. 11:02
nem szeretem a hüllőket.........
2007. dec. 16. 10:02
Nekem a lakásban tartható hüllők közül tetszenek például a vörösfülű ékszertekik, görög teknősök, leguánok és kaméleonok, szerintem nagyon jófejek, de úgy tudom, hogy elég igényes jószágok és megfelelő tartási, gondozási körülmény nélkül sajnos nem sokáig örülhet a gazdi nekik... De van, aki a kígyókért, kajmánbébikért rajong. Van ilyen, mindenkinek saját ízlése, hogy milyen kedvencet tart. Én személy szerint a tengerimalacokért vagyok oda(jelenleg is van két kis malacom). :DD De egy hüllő jó tartása és ezáltal az állat jó kedélye is ugyanolyan nagy örömet és megelégedettséget okozhat a gazdájának! :) Egyedül a mérges kígyók és egyéb mérges harapású/csípésű állatok(pókok, skorpiók..) tartását nem bírnám elviselni. Szóval én maradok a kis kedvenceimnél. :)
2007. dec. 1. 11:55
Büntetném a tartókat.
2007. dec. 1. 11:13
Nem szeretnék velük élni.
2007. dec. 1. 10:18
Brrrrrrrrr!
2007. nov. 25. 17:10
Nem szeretem öket.
2007. nov. 24. 17:08
Az, hogy nem odavalók.
2007. nov. 19. 23:51
Nem tudok kommunikalni veluk. Ezert nem is szeretnem oket magam korul a lakasban. Csak szoros johet.
26. Vica30
2007. nov. 19. 23:42
semmi pénzért!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook