Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet érezni h kinyílt a méhszáj? fórum

Lehet érezni h kinyílt a méhszáj? (beszélgetős fórum)


1 2
34. ecus (válaszként erre: 33. - F758a7200f)
2010. jún. 21. 20:02

Ja értem bocsánat nem akartalak megbántani én az én esetemre gondoltam,hogy nagyon kell vigyázni mert nagyon korai lenne még a szülés,de neked a 37.hét az más olyankor már nem baj ha előbújik a babóca:-):-)


Mégegyszer bocsánat

Sok sikert puszi

33. f758a7200f (válaszként erre: 32. - Ecus)
2010. jún. 21. 14:34
Ecus, az más, ha a terhességed veszélyeztetett akkor lehet hogy én is óvatosabb lennék, de az én 2 tehességem nem volt az, tehát szabad utat engedtek mindenben, a terhesség nem betegség. Én is sok sikert kívánok neked a picuridhoz, és kérdésedre, hol jutottam ilyen infóhoz, én Olaszországban szültem mindkettőt, és itt így van. Nekem nem tiltották a szexet nyitott méhszájjal, bár az enyém csak a 37. héten volt nyitott, gondolom ezért. A 24. héten nyitott méhszáj az jóval veszélyesebb helyzet. Sok sikert még egyszer:)
32. ecus (válaszként erre: 31. - F758a7200f)
2010. jún. 18. 19:32

Nem tudom hol értesültél ezekről de ha a fele igaz lenne az jó lenne..

Először is nem a betegségekre értettem azt ami a spermában van hanem a baktériumokra és más adalékanyagokra és ezt orvos mondja nem más...

Ja és az ősembert nem tudom hogy hozzá kéne e hasonlítani a mai emberekhez,hiszen az ősember közel nem ilyen életet élt mind a mai emberek....

Az inszemináció elöt sem azért tisztítják a spermát mert rutin eljárás hanem amint már írtam hogy mentes legyen mindenféle kórokozótól és adalékanyagtól ezt azért tudom mert részese voltam ilyen dolgoknak és nagyon örüljön az akinek nem kel ilyenen keresztülmenni,mert az azt jelenti hogy egészséges és bármikor teherbe tud esni


A sex-et inkább hagynám a szülés utáni időszakra ha nyitott a méhszájam,mind ahogy nekem is sajnos és csak a 24.héten vagyok.Röviden jobb félni mint megijedni


Mindenkinek minden jót és sok sikert kívánok

31. f758a7200f (válaszként erre: 30. - Ecus)
2010. jún. 16. 17:42
A baba védett a burokban, és különben is szülés előtti héten van a streptococcus miatti szűrés, hogy legyen idő orvosolni, én arra értettem ha a párjának nincs semmi baja (feltételezem hogy nincs), akkor elvileg nincs akadálya, én nyitott méhszájjal 3 hétig szaladgáltam (1centissel), többször megkérdeztem több dokit erről, és megnyugtattak. Nem akarok ilyen hülye példával élni, de az ősember sem fertőtlenítette a spermáját, és mégis mind itt vagyunk:))) Lehet, hogy az inszemináció előtt ez a rutin. Másrészt mindenki maga dönti el, a józan ész határain belül, "tilos" az kicsit túlzás, a normális higiénés szabályok betartásával sztem okés. A terhesség egy természetes állapot, nem betegség és érdemes kiélni minden pillanatát, a pocis szex-et is beleértve :DDD miért ne?
30. ecus (válaszként erre: 19. - F758a7200f)
2010. jún. 15. 09:01
Ez nem igaz a sperma nagyon is fertőző tele van baktériummal és adalékanyaggal inszemináció elött nem véletlen tisztítják meg a spermákat és ezt orvos mondta nyitott méhszájnál tilos a szex
29. pritta (válaszként erre: 28. - F758a7200f)
2010. jún. 12. 12:56
Nem még nem esik annyira nehezemre a pocak, sőt mindig úgy látom másoknak van nagy hasa, nekem meg nincs... biztos azért mert az enyém és nem látom úgy mint mást. Ha éppen nem keményedik a hasam szinte úgy sétálok mint régen. szerencsésnek mondanám magam.
28. f758a7200f (válaszként erre: 27. - Pritta)
2010. jún. 12. 10:08
Azért érdekel ám, hogy haladsz, remélem minél hamarabb meglesz, az utolsó hónapban nekem már annyira nehezemre esett a pocakom...:)
27. pritta (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2010. jún. 11. 15:22
Igen a "régi" asszonyok erősebb testtel rendelkeztek. Az én nagyszüleim sem ismerték az ágyban pihenő, üldögélő kismamákat. Ha nem dolgoztak, nem lett volna termés vagy senki sem vigyázott volna a gyerekere, hiszen nem volt bölcsöde, óvoda. És a szüleim is otthon születtek gond nélkül.
26. f758a7200f (válaszként erre: 23. - Szibor)
2010. jún. 11. 14:29
Ja, hát ez igaz, ha nem jött még el az idő, akkor nem inditja be, szerintem a jó ízlés határán belüli dolgokról van szó, szóval doki is csak azért mondja, hogy nem kell "agyonmarcangolni" egymást az ágyban :))) Ennek ellenére sokan a 3. hónap után semmit sem csinálnak, pedig a terhesség a szülőkről is szól, nemcsak a babákról, és valamikor a nők terhesen mentek ki a földre kapálni egész nap, mégsem vetéltek el. (legalábbis öreganyám így mesélte)
25. pritta (válaszként erre: 23. - Szibor)
2010. jún. 11. 11:37
Mindenesetre én reménykedem h nem húzzuk túl az időn és a koraszüléstől meg nem kell már nagyon tartanom, hiszen pár nap és töltjük a 37-et, már nem lenne baja. És jó lenne már babázni is... de az igaz, h ő dönti mikor akar jönni és sokat nem tehetek csak győzködöm :D
24. Szibor (válaszként erre: 21. - Pritta)
2010. jún. 11. 11:30
A barátnőm ráhúzott majdnem egy hetet, pedig még kórházban is volt azárt, hogy visszatartsák a szülést.
23. Szibor (válaszként erre: 20. - F758a7200f)
2010. jún. 11. 11:26

Oxytocin szabadul fel orgazmuskor mind a férfiban, mind a nőben. Férfinál az ejakulációt segíti, nőnél méhösszehúzódást okoz.

Az oxitocin az agyalapi mirigy hátulsó lebenyében tárolódó, a hipotalamuszból érkező hormon. Szabályozza a simaizmok működését, fontos szerepe van a szülés megindításában.

Töbször hallottam már kismamákat, hogy túlhordáskor alkalmazták a szeretkezést, mint szülés beindító módszert, és a többség sikerrel járt, ennek ellenére ha nincs még itt az idő valószínű nem indítja be, és csak óvatosságból mondják a dokik.

22. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Pritta)
2010. jún. 10. 20:05
Nálam pár napot így is késtek, a picur csak 1 napot, a nagyobbik 3 napot. De ezt biztos alkata is válogatja, egyik barátnőmnél 2 hetet késett és utána feltették neki azt a zselét, de jobban fájt az elején, mert míg ha már egy ideje nyílt a méhszáj az fokozatos, napok alatt megy végbe, míg amikor a zselével indítják akkor tulajdonképpen órák alatt megy végbe ez a folyamat, tehát kicsit erősebbek a fájások, de mint minden, anyukától és fájdalomküszöbtől függ. Én pl felcseréltem volna a nyomási szakaszt még pár óra görcsöléssel, de van akinek a nyomás a könnyebb és a görcsölések fárasztják le igazán.
21. pritta
2010. jún. 10. 19:56
hamarabb jön a baba nyitott méhszáj mellett? vagy még késhet így is?
20. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Szibor)
2010. jún. 10. 19:51
Nekem a legutolsó alkalmakkor szerintem nem is volt, úgy értem, szívesen voltam együtt a párommal, élveztem, de a poci már annyira nehezemre esett, hogy biztos nem volt orgazmusom, mellesleg a doki aki tanfolyamot tartott, azt mondta, hogy a babának ilyenkor olyan mintha masszíroznák, tehát kellemes, és hogy igazándiból a spermában lévő hatóanyag ugyanaz, mint amit ők tesznek fel gyógyszeres zselé formájában amikor valaki nem tud kitágulni. Másrészt meg igaz, hogy a 36. héten már alig várjuk hogy megölelhessük a babát nem? :))) Én legalábbis így voltam vele, hogy ha kicsit előbb is születnek, tök nem gáz..
19. f758a7200f (válaszként erre: 14. - Pritta)
2010. jún. 10. 19:46
Ha nyitva vagy de a víz még nem ment el akkor azt tekintsd okénak, mert a baba a burokban védett. Természetesen én itt csak párodra gondolok, szóval egyértelmű, fürdő ne, csak zuhany, de a párodnak gondolom nincs semmi baja, a sperma csak úgy magában nem "fertőző" :DDD
18. pritta (válaszként erre: 15. - Szibor)
2010. jún. 10. 19:44
lehet h nem lenne baj... még a védőnő is csak 2 hetente akar látni a legvégén is... jobban szeretném kint tudni, mint h bent legyen baja
2010. jún. 10. 19:44
Sok sikert:))) Ne aggódj, nem lehet eltéveszteni, amikor eljön az igazi fájás, tudom, sokféle terhesség, sokféle anyuka van, de nekünk a tanfolyamon is azt mondták, hogy a kis fájásokkal, bekeményedésekkel, ha elmúlnak, ne foglalkozzunk sokat, ezek olyan előkészítő fájások, de én pl mikor az elsőnél jött az első "igazi" fájás, aludtam (hajnali 5 körül), éreztem ezt a bazi nagy görcsöt a májam körül, eltartott kis ideig, rosszat ettem, gondoltam és visszaaludtam. Ezután megint arra ébredtem hogy megint bazi nagy görcs, akkor leesett! és ránéztem az órára, negyed óra múlva pontosan a következő, akkor már tudtam hogy mi van, szóval meg fogod érezni. A másodiknál meg bevásárolni voltam és ugyanez, de már az első görcsnél kapcsoltam :)))) Ha nem veszíted el a magzatvizet, akkor még, ha akarsz, lehet szeretkezni pároddal óvatosan, legalábbis nekem ezt mondta a doki, és azt is, hogy ha a víz elkezd folyni, na akkor a baba már nem védett a burokban, tehát kórház stb. Ja és a kissé kinyílt méhszájat én olyannak éreztem mintha a "baba a kezecskéjével lefelé nyúlt volna" :DDD persze a burok miatt ez lehetetlen, de az érzés hasonló volt.
16. Szibor (válaszként erre: 11. - F758a7200f)
2010. jún. 10. 19:40
Nem a fertőzésre gondolok, de alább ,már írtam. Bár 36 hét már épp nem a legveszélyesebb, da a terhesség nem véletlenül 40 hét.
15. Szibor
2010. jún. 10. 19:36
Az orgazmus viszont beindíthatja a szülést.
14. pritta (válaszként erre: 11. - F758a7200f)
2010. jún. 10. 19:34
szóval nem lesz baj a szextől ha esetleg nyitva lennék, mert ki tudja... nem szeretném ha baja lenne.
13. pritta (válaszként erre: 12. - F758a7200f)
2010. jún. 10. 19:33
Svédországban
2010. jún. 10. 19:31
Hol szülsz amúgy? Én Olaszországban szültem mindkettőt és itt is csak a szülésznő van, kivétel ha gátmetszés van, a szülésznő vág, a doki varr, de mostmár egy pár éve nincs a környéken sehol gátmetszés.
2010. jún. 10. 19:20
Pritta, szerintem jó jel, én az elsővel 1centis méhszájjal még 2 hétig szaladgáltam, azt mondták, addigra meglesz, nem lett meg, bementem, már 3 centis volt, azt mondták, ha ezek után görcsölök, fussak a kórházba, még 3 napig közben elmentem fodrászhoz, nagytakarítottam, végre valahára a 3. napon elkezdtem NAGYON görcsölni (felismered, a kis megkeményedések az előkészítőfájások, de pár hétig is tarthatna) na akkor reggel bementem, és már 6 centis volt, ezek után nem engedtek többet haza és 6-7 órán belül megszületett. A másodiknál ugyanez, utolsó szűrésen 1 centire voltam már nyitva, a doki azt mondta, hogy lehet szeretkezni, a spermában (bocs a nyíltságért :O) olyan anyagok vannak amik segítenek ellazítani a méhszájat és még jobban kinyílik. Mindkettő időre született kb. első 3 nap késéssel, második 1 nap késéssel. :)
10. pritta (válaszként erre: 9. - Szjst)
2010. jún. 10. 19:19
nem, csak h mozogjon, nem vizsgálnak senkit soha
9. szjst (válaszként erre: 7. - Pritta)
2010. jún. 10. 19:11
Akkor őt. Vagy alapvetően nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel?
2010. jún. 10. 19:09

Nem minden esetben,mert lehet észre sem veszed...de akár kisebb nagyobb fájdalom kísérheti.

Szúró,éles fájdalommal....

7. pritta (válaszként erre: 5. - Szibor)
2010. jún. 10. 19:06
doki sajna nincs itt, szülésnél sem lesz... csak az a védőnő-szülésznőszerűség végig
2010. jún. 10. 19:04
Nem.
2010. jún. 10. 18:49

Ha megkéred a dokit biztos megvizsgál.

A nemi életet is szerintem abba kell hagyni, legalébbis az itteni dokik ezt is szokták javasolni. De ha tágulsz most, akkor könnyebb lesz a vajudás szülés előtt és az csak jó.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook