Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit kell törölni a számítógépről, ha azt írja ki, kevés a virtuális memória? fórum

Mit kell törölni a számítógépről, ha azt írja ki, kevés a virtuális memória? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 21. 10:15

"Mit kell törölni a számítógépről, ha azt írja ki, kevés a virtuális memória?"


A Windows operációs rendszert, kell mellőzni, mert a sokkal korszerűbb gyorsabb, és megbízhatóbb, ingyenes és nyílt forráskódú operációs rendszereknél, nem jelentkeznek ilyen problémák....

[link]

22. 96c7e4d0bf (válaszként erre: 2. - B372593c4f)
2015. febr. 18. 20:55
ennyi!
21. J.B. (válaszként erre: 20. - J.B.)
2010. jún. 10. 20:22
Megvan....
20. J.B. (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2010. jún. 10. 19:51

Köszi :-)

Holisvan ez? (Még kissé tévelygek, nemrég regisztráltam)

19. J.B. (válaszként erre: 18. - J.B.)
2010. jún. 10. 19:47
bocs, elírtam: legyen felírva/megjegyezve......
18. J.B. (válaszként erre: 16. - Nadine81)
2010. jún. 10. 19:46

Mint írtam, töltsd le a ""CCleaner" progit, az viszonylag jól üríti a temp könyvtárakat. A kézi módszert inkább hanyagoljuk, mert esetleg olyat is törölnél, amit nem kellene.

Lényeg, hogy minden felhasználónév/jelszó legey felírva/megjegyezve, mert a böngészővel "megjegyeztetett" dolgok is törlődnek.

17. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - J.B.)
2010. jún. 10. 19:46

én mán kiszúrtalak! :)


van egy kockafej klubom, gyere, ha van kedved.

2010. jún. 10. 19:35
Köszi a válaszokat,bár látom,itt IS sikerült összezördülni a témán.Egyre több fórumban tapasztalom itt ezt.Megpróbálok mindent,ezek közül valamelyik megoldás csak orvosolja a gépemet majd:)A temp-t hogy kell"takarítani"amúgy?
15. CsillagTM (válaszként erre: 14. - J.B.)
2010. jún. 10. 10:02

nem vagy kocka :D


és hát igen, a sütiket is ajánlott törölgetni

14. J.B.
2010. jún. 10. 09:02

Töredezettségmentesítés oké, de ha tele vannak a "temp"-ek, akkor nem sok semmit ér. Főleg, ha pl. az internet böngésző (IE, Firefox, stb.) alapban van hagyva, ami pl. az IE-nél azt jelenti, hogy 20 napnyi előzményt megjegyez, rendszertől függően qvasok tárhelyet lefoglal ezeknek, és frissítgeti a már megnézett lapokat. Én az ilyeneket alapból letiltom/lekorlátozom.

Nagy segítség lehet ezzel kapcsolatban például a CCleaner progi, ami minden ilyen "lomot" kitakarít. Persze arra is vigyázni kell, hogy a böngészővel megjegyeztetett felhasználónevek/jelszavak is törlődnek, de ezt fel kell írni, vagy meg kell jegyezni.

Természetesen a temp-ek és egyebek takarításához létezik kézi módszer is, de azt csak a hozzáértőknek ajánlom.

Ettől függetlenül gratulálok butternut írásához, nagyon jól, és laikusok számára is (szerintem)érthetően megfogalmazta hogy mi micsoda és miért.

Ja, lehet hogy én is "kocka" vagyok? :-)

13. CsillagTM (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2010. jún. 10. 02:16
nézd, én nem érzem magam kevesebbnek a beszólásodtól, és nem is haragszom. de ha már itt tartunk, szted akkora hülyeség töredezettségmentesíteni, elég szabad helyet hagyni és lemezkarbantartani?
12. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - CsillagTM)
2010. jún. 10. 01:54

hogy miért?


csípőből:


- mert nem szeretem, ha valaki válaszokat posztol technikai kérdésekre, holott ő maga sem teljesen stabil tudással rendelkezik

- főleg nem szeretem, ha ezáltal megvezeti a kérdezőt


valójában:


- alapvetően ugyanolyan, kicsinyes, piszlicsáré okból, amiért itt a hoxán legtöbb negatív megjegyzés érkezik, szóval valóban nem is tudom, miért ebben a stílusban írtam, és nem is volt helyes; el kell gondolkozzam rajta, miért éreztem hirtelen szükségét, hogy kritizáljam a nem megfelelő szakmai kompetenciával hozzászólókat, holott segíteni akartak - őszintén, nem tudom.


Szóval a kérdés jó, tényleg nem tudom, miért használtam olyan ironikus megfogalmazást, amilyet, átgondolom. Ok?:)

11. CsillagTM (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2010. jún. 10. 01:07
miért kritizálsz más, segíteni akaró embereket? ("IQ fighter")
10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - D879a0c5b4)
2010. jún. 10. 00:58

Ez így van, nem lehet efféle tobzódással pótolni a fizikai memória hiányát; tessék megvenni azt a memóriát a gépbe (a kis lapokat), vagy ha nem bírja, jobb alaplapot venni.

Ez a virtuális memória egy megoldás, de nem akármeddig.

2010. jún. 10. 00:53
Annyit még zárójelben hozzáfűznék a témához, hogy xp esetén 2 GB-nál többet nem érdemes virtuális memóriának kijelölni, mert nem fogja szeretni (mielőtt még mindenki nekiállna sok-sok gigát beirogatni a megfelelő mezőbe :) )
2010. jún. 10. 00:38

Mielőtt újabb ikúfájter ötletek születnének, tisztázzuk már, mi is az a "virtuális memória".


Először is, mi az a memória?


A számítógépnek van egy merevlemeze, vincsesztere, hard drive-ja, ki hogyan hívja. Ez egy meglehetősen nagy, jól felismerhető kocka alakú és nehéz tárgy a gépben. Ez olyat tud, hogy mindent megjegyez, még akkor is, ha kihúzzuk a zsineget a falból, tehát ha nem kap áramot.

(Sőt, minden alkalommal erről töltődik be a windows. Mert ottan "lakik".)


Ez ugyan nem tűnik nagy találmánynak, de valójában az. Nem véletlen, hogy a következő bekapcsoláskor is megvannak azok a dolgok, amit előző este elmentettünk.


Igenám, de erről a tárolóról a gép igen lassan olvas. Meg lassan ír rá. Meg bármi mást is lassan csinál, legalábbis a mi emberi tempónkhoz képest. Ezért van a gépben olyan is, hogy van benne 1-2-3-4 olyan kis lapocska (kb 2 centi x 13 centi, és nagyon vékony), amikről ugyan nagyon gyorsan dolgozik, de ez viszont kikapcsoláskor MINDENT elfelejt, ami benne volt.


Hogy is működik a gép akkor?

Ami tartós érvényű (pl a windows, az elmentett dokumentumok, zenék, beállítások), az a vincseszteren van. De ha rákattintunk, kinyitjuk, elindítjuk, akkor behívja őket ezekre a lapocskákra, a memóriába, és akkor gyorsan lehet vele dolgozni.


Ez mind szép és jó - miért kell virtuális memória?


Mert a lapocskák ára és a helyek száma anyagi és fizikai korlátot szab. Nem lehet akármennyi memóriát egy gépbe betenni. Sőt.


Ezért a windows tud olyan trükköt, hogy "kijelöl" egy részt a kocka vincseszteren, amivel (majdnem) ugyanolyan gyorsan bánik, mint a fizikai memóriával, és akkor olyan, mintha több lapocskás memória lenne a gépben, és ettől persze gyorsabb.


Hogy mekkora részt engedünk neki kijelölni (= virtuális memória) az kézi beállítás kérdése, és le van írva a linken, amit bemásoltam, hogy hogy kell beállítani.


Üdv

b

2010. jún. 10. 00:09
olyan progikat távolíts el, amelyek induláskor betöltődnek a windowsba, v az op.rendszerbe
2010. jún. 9. 23:57

illetve a lapozófájl méretének a megnövelése. de ez csak akkor megy, ha nincs nagyon tele a lemez.


[link]


tessék elolvasni.


üdv

b

2010. jún. 9. 23:41

egyrészt, minimum 10 százalék szabad hely kell, erre figyelj.


amit tehetsz (a triviálison, azaz a nem kellő fájlok törlésén kívül): lemezkarbantartó és lemeztöredezettség mentesítő használata.

2010. jún. 9. 23:39
hú nekem is ki szokta ezt írni
2010. jún. 9. 23:32
nekem is ugyanezt irta ki a gépem.
2010. jún. 9. 23:30
A RAM bővítése a jegjobb orvosság.
2010. jún. 9. 23:16
Mit kell törölni a számítógépről, ha azt írja ki, kevés a virtuális memória?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook