Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Félrevezetés és csapda! fórum

Félrevezetés és csapda! (beszélgetős fórum)

28. Icus
2007. nov. 11. 06:36

Szia Tűz!


Elovastam a történetedet! Nem semmi!:(( Mi lett a végeredmény?

27. Ági28
2007. júl. 13. 08:28
Szia Tűz! Ok, gratulálok! Csak azért kérdeztem, mert általában az ilyen tanfolyamokkal nem tud elhelyezkedni az ember, mert nem fogadják el. De ha már van hová menned, akkor sok sikert! És némi pihenést a "mindennapozás" mellé!
26. a7a90ace89 (válaszként erre: 24. - Ági28)
2007. júl. 12. 02:58
Amúgy: köszönöm szépen!
25. a7a90ace89 (válaszként erre: 24. - Ági28)
2007. júl. 12. 02:58

Szia Ági!


Nekem már "van helyem", ma délelőtt megyek fixálni a dolgokat, a szerződést megbeszélni. A nyáron mindennapos leszek (egyenlőre), aztán viszont csak részidős (heti 3 napon). Nekem kiegészítésnek kellett ez a fogalkozás. Menetközben derül majd ki, hogy teljesen váltok-e!

24. Ági28
2007. júl. 11. 10:06

Szia Tűz!

Engem még az érdekelne, hogy vajon mire lesz elég az az oklevél, vagy diploma amit majd kapni fogsz? El fogadja-e azt valaki? Vagy saját üzletbe akarsz kezdeni? Kéz és lábtörést!

2007. júl. 5. 11:22

Na, újabb negatívum, amire más figyeljen oda: hétfőn derült ki, hogy a többieknek megcsinálták az eü kiskönyvet, egyedül nekem nem. Nekem 8ezrembe került, mire elkészült. Ma nem értem el (személyesen) a munkahelyén a tanfolyamvezetőt, hogy ezt számonkérjem rajta. Ez hétfőre marad, de akkor is borítok!


Más: eddig a nemzetközi bizonyítványt automatikusan edták (ez ma délelőtt derült ki), most pénzt kérnek érte. Ennek is utánjárok hétfőn, hogy miért van ez!

22. a7a90ace89 (válaszként erre: 21. - 4726e582cf)
2007. jún. 23. 03:56

Befizetési bizonylatokat kaptam eddig. De szerintem is számlát kellett volna ani, mert úgy lenne jogos és szabályos.


Azért kíváncsi leszek, hogy valóban lesz-e számla a végén!

21. 4726e582cf (válaszként erre: 20. - A7a90ace89)
2007. jún. 22. 16:17

Részösszegről is kellene adnia számlát... tudtommal, bár egy hozzáértő biztosan meg tudja mondani... rég volt, mikor tanultam ezeket :(.

De tudtommal, átvesz egy összeget, arról kell adnia sámlát, bizonylatot, blokkot, akármit.


A végén arra fog hivatkozni, hogy nem tud számlát adni, mert különböző időpontban lett fizetve az összeg??? AAAAAAAaaaaaajjjjj!!!

2007. jún. 22. 12:30

Na, voltam bent a tanfolyamvezetőnél. Naná, hogy próbálta kimagyarázni a dolgokat.


Rosszul írtam az elején. Aláírtam egy "szerződés"nek nevezett papírt, amin csak a tandíj összege volt feltűntetve. Ennek tudomásulvételét írtam alá én. A "szerződés" más konkrétumot nem tartalmaz. Erre az volt a válasz, hogy ő nem tehet arról, hogy mit kér a vizsgabizottság (22ezres alapkészlet, 30ezres pedikűr készlet stb.), s ezt ők nem írják rá semmilyen formában sem a szerződésre. Örüljünk annak, hogy egyáltalán megelőlegezik nekünk az eszközöket, amikkel "gyakorolhatunk" (azért van zárójelben, mert egy rakás xar az egész, mind használhatatlan...tehát, ha dolgozni és gyakorolni akarsz, akkor meg kell venned). Hiába mondtam, hogy ez így nem etikus, őt nem érdekli.


Számlát meg csak akkor ad, ha a teljes összeg ki lesz fizetve. Addig NEM!


S hogy a bajuklat enyhítse, gyorsan adott eszközöket nekem, hogy le tudjak most vizsgázni. Még nem adtam fel, hogy nem jelentem fel őket a Munkaügyi Bíróságon vagy hol.

19. 4726e582cf (válaszként erre: 18. - Sbrn)
2007. jún. 21. 23:50

Pedig létezik ilyesmi...

De már fifikásodank, meg a mostani fénymásoló masinákkal (ilyenek mellett dolgozatm annó) lehet úgy másolni, hogy ne látszódjanak a könyv szélei, oldalszáma, közepe stb... szóval simán lehet így lopni könyvekből... :(((. Meg is teszik sajnos :(. Csak erre nincs egyértelmű törvény, ezért másolják a fénymásolók az ilyen dolgokat még mindig...

18. sbrn (válaszként erre: 17. - Cskata)
2007. jún. 21. 22:38
Az írók biztosan nagyon örülnének neki...:)
17. cskata (válaszként erre: 16. - 4726e582cf)
2007. jún. 21. 11:14
:)) oksa! majd a netről is lelopunk még pár jobb írást, hozzámásoljuk a könyvekhez, aztán meggazdagszunk - ha le nem csuknak..:)
16. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Cskata)
2007. jún. 21. 10:08

Nem nyitunk mi is ilyen sulit? Gondolom nálad is fellelhető rengeteg grafikát oktató szakkönyv :OOOO.


Felháborító... komolyan...

15. cskata (válaszként erre: 8. - 4726e582cf)
2007. jún. 20. 13:59

jujj, ez nagyon durva!

szerintem ezeket simán fel lehetne (lehetett volna) jelenteni: ha másért nem is, szerzői jogok megsértéséért! Mert azért ez nem így működik, hogy más által megírt könyvet összefénymásolgatunk, összeollózunk és saját anyagként borsos áron áruljuk..

de az sem semmi, hogy máshol megjelent hirdetéseket passzoltak le a barátnődnek - és még ezért is pénzt kértek..

Mekkora egy csaló banda...!

14. a7a90ace89 (válaszként erre: 12. - 4726e582cf)
2007. jún. 20. 13:14
Értettem én. S ez szomorú, hogy létezik ilyen egyáltalán!
13. a7a90ace89 (válaszként erre: 11. - Erikpipi)
2007. jún. 20. 13:14
Így igaz, csak január után. Addig csak gykorlhatok, max anyagköltséget kérhetek. De nem tudom, hogy ezt egyáltalán lehet-e így. Még utána kell ennek is néznem. Állítólag igen (a manikűrös "tanár" szerint, de már nem hiszek neki sem).
12. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - A7a90ace89)
2007. jún. 20. 12:44
Nem most volt, csak ez is létezik...
11. erikpipi (válaszként erre: 9. - A7a90ace89)
2007. jún. 20. 12:41

Akkor csak január után tudsz elkezdeni dolgozni.

Látod én is így éreztem, amikor a gyereket beírattam az ingyenes általános iskolába.

Tudom, nem politizálunk......


Nekem anno jó szerszámaim voltak, de már az elején megmondta a tanár, hogy választhatok másikat ami jobb, de rá kell fizetnem. Az egész készletből egy darab olló ami ért valamit. A késeket, pedig minden egyes vendég után vihetném köszörűshöz, ha azt használnám.

10. a7a90ace89 (válaszként erre: 8. - 4726e582cf)
2007. jún. 20. 12:32

Basszus!


Én is ezek miatt tettem ide ki, hogy más ne essen bele a hibába.

9. a7a90ace89 (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2007. jún. 20. 12:30

A folytatást tudom, azok a kiadások a nem okoznak is gondot! Nekem csak a tanfolyam idejére "tervezett" kiadásokkal van a bajom!


Kéz- és lábápolási tafolyam a Rutin-nál. Bizonyítvány lesz. Nekem csak januárban, plussz vizsgadíjért!:((

2007. jún. 20. 12:30

Szia Tűz!


Én is hallottam ilyesmiről, de az számítógépes tanfolyamnak hírdette magát INGYENESEN. Mondtam a barátnőmnek, hogy manapság nincs ingyenes tanfolyam.

Természetesen maga a tanfolyam valóban ingyenes, de ahhoz, hogy már az első napon leadott anyagot, házifeladatot megtanuld kellenek a könyvek. Nos a könyvek csillagászati áron kaphatóak és csak náluk saját készítésű dolgok. Ekkor még mindig lebeszélhetetlen volt a barátnőm a dologról, nos beszerezte a könyveket (összeget nem tudok, mert nem mondta el), azt hittem hanyatt esem, mikor megláttam, fénymásolt (nem is a legjobb minőségben, hanem a másolat másolatának a másolata és úgy tűnt valami könyvből van - a könyv gerince is látszott a másolatokon) vacakot. Nem tartott az egész két hétig, minden nap valami másfél óra, de feltételezte, hogy otthon van géped, persze a leckék megoldásait vidd cdn, vagy bármilyen adathordozón, és otthon még legalább 4 órát elvolt vele a csaj naponta. Mondtam, én is adok ilyen feladatokat és még csak könyv sem kell hozzá... pláne nem csillagászati áron.

Majd ugye a tanfolyamnak vége volt, de nem kapott papírt csak valami oklevelet, ami olyan bolti előre nyomott mizé volt, még egy pecsét sem került rá, csak az, hogy járt számítógépes tanfolyamra, de se eredmény, se semmi, vizsga sem volt.

Nos a hírdetésük úgy szólt, hogy ingyenes számítógépes tanfolyam álláslehetőségekkel. Nos az álláslehetőségeken is felhúztam magam. Mivel általában állást keresek (még ha van, akkor is, ha nem felel meg a helyem) és még emlékszem, hogy hétfői napon volt, akkor ugye már átolvastam az az napi állásokat. Számítástechnikai vonalon vagyok én is, így pont ezeket a hírdetéseket olvastam. Nos ezt csak azért mondom, mert kapott a lányzó egy listát, kis leírással, ami egyezett az Expressben megjelent szövegekkel, telefonszámokkal. Mikor meg elkezdte hívni a számokat, egyiknél sem hallottak a cégről, aki ugye "közvetített", jah és a sluszpoén, a "közvetítésért" is kellett külön fizetni...


szóval érdemes vigyázni!

2007. jún. 20. 12:28

HA az első mondatokat olvasom igazad van.

Azért még jobban elkeserítelek. Ahhoz, hogy dolgozhass még több mindenre lesz majd szükséged, mert az ilyen tanfolyamokon általában, a legolcsóbb, és nem mindig a legjobb anyagokkal dolgoznak, mert nem lehet kigazdálkodni.

A gyakorlati idő pedig egyenlő a nullával, mert szinte alig van gyakorlat ha jól tudom.

Melyik iskola amiről beszélsz? És bizonyítvány van?

6. a7a90ace89 (válaszként erre: 5. - Cskata)
2007. jún. 20. 12:20

Szerződés? Na, az aztán nincsen! Minden változtatás a megkérdezésünk nélkül történt.


Igaz, a tanfolyam a héten befejeződik, a jövő héten lesznek a házi vizsgák, de én nem tudok most levizsgázni a plussz kiadások miatt.:((

5. cskata (válaszként erre: 1. - A7a90ace89)
2007. jún. 20. 11:48

szia!

- bármilyen tanfolyamra jelentkezel (legalábbis az én eddigi tapasztalataim alapján) minden részletre kiterjedő szerződést kell(ene) aláírniuk a feleknek.. (jelentkező + szervező)

Ebben a pontos összeg, a felmerülő plussz költségek, tanfolyam időtartama, helye, órák száma heti lebontásban, stb.. szerepel - ha ilyet nem dugnak az ember orra alá már a jelentkezéskor, akkor az már sejtet valamit a szervező cégről..:(

- ha számlát kérsz a befizetésedről, akkor azt is köteles természetesen adni!

- szerintem az órák ütemezését is csak akkor változtathatják meg, ha a tanulók/résztvevők egységesen beleegyeznek..

- ezek a fajta féle öncélú lerövidítések megintcsak nem lehetségesek egy "normális" helyen.. (sőt, inkább csúszni szoktak a befejezési időpontok, ha pl. a tanár valamiért kihagy egy alkalmat, akkor azt pótolni kell..)

Persze, ha lenne szerződés, akkor ezeknek abban is szerepelni kellene..


Na, kíváncsi vagyok, hogy mit fognak magyarázatként kitalálni minderre - mert valahogyan BIZTOSAN meg fogja magyarázni..

2007. jún. 20. 11:31
en is szoritok!ez egyertelmu felrevezetes!
3. a7a90ace89 (válaszként erre: 2. - Akkor van)
2007. jún. 20. 11:27
Ez is az a tanfolyam.:)) El is megyek, ha kell az APEH-ig is!
2007. jún. 20. 11:26
Hali. Sajnos én is hallottam már hasonlót(műkörmös tanf.). Idazad lehet a gyanúd. Menj el a végsőkig. Írd meg az eredményeket. Szorítok neked. Csá
2007. jún. 20. 11:21

Ezt a fórumot azért hoztam létre, hogy tapasztalaitokat le tudjátok írni a tanfolyamokkal kapcsolatban, amiken részt vettetek (ha már vettetek részt rajta). Az apropója lényegében az én esetem:


Jelentkeztem egy tanfolyamra. Amikor befizettem az első, induló részletet, megköszönték, de semmi egyebet nem mondtak. Aztán jöttek elő a gondok:


1.) a meghírdetettnél 2x többe kerül majd, mert ahhoz, hogy a végén vizsgázni tudjak, mindent meg kell pluszban vásárolnom (kéz- és lábápolást tanulok) - alapcsomag (nem a legjobb minőségű anyagokkal) 22ezerért, pedikűr készlet (potom 30ezerért), ilyen nadrág, olyan zárt papucs - mind-mind fehér, ilyen kiegészítő, olyan ketyere;

2.) számlát soha nem kaptunk, csak befizetési bizonylatot;

3.) a heti 2 nap helyett helyből 3 lett, s az órák hossza sem volt annyi, mint a meghírdetettben;

4.) a meghírdetett idő 3 hónap volt, s 2-re leredukálták a nyárra hivatkozva.


Mikor a gondok menet közben előjöttek, már csak azért nem léptem vissza, hogy az addig befizetett pénzem ne ússzon el. Kapjak érte valamit. S mikor 1 héttel a házi vizsga előtt közölték, hogy még mi mindent be kell szerezni, akkor bilit borítottam...egyenlőre szegény "tanárnál". A tanfolyam vezetőjéhez ezügyben pénteken (22-én megyek). Azt hiszem, lesz ennek folytatása is, mert ez a hallgatók nagymértékű félrevezetése!


Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook