Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki munkaügyben dolgozik segítsen!!! fórum

Aki munkaügyben dolgozik segítsen!!! (beszélgetős fórum)

1 2
49. Guba77
2012. febr. 14. 08:25
Sziasztok, kérlek, segítsetek, Január 12-én megszűnt a munkaviszonyom, nem mentem el munkanélkülire még, mert bíztam abban, hogy hamar találok munkahelyet, amit elviekben találtam is, viszont kiderült, hogy babát várok, aminek szívből örülünk, csak épp a tb miatt és a gyes miatt nem tudom, hogy most mit tegyek?? valaki segítsen, mivel járok a legjobban?!?! határozott idejű munkaviszony, vagy táppénz, vagy hogy, munkanélküli? nem tudom.. SOS segítséget kérek!! Üdv.: Gabi
2012. jan. 20. 15:02
Sziasztok! Lenne egy dilemmám. A dolgozóknak minden éveben új családi adókedvezmény nyilatkozatot kell kitölteniük vagy az előző évi még érvényes ha a jogosultág tekintetében nem törént válzozás?Sehol nem találtam pro kontra erre vonatkozóan szabályt. A nyilatkozat kitöltéi útmutatójában az van, hogy a munkavállalónak kell jeleznie ha pl. megszűnik a jogosultsága. Ez tiszta, ilyenkor visszavonjuk és kész. De nincs semmilyen változás kell újjat írni? Előrre is köszönöm!
2010. jún. 10. 15:06
Ez nekem megint nem tiszta, az az érzésem, hogy alaposan megvezetnek. Két hónap múlva nem szoktak csak úgy jókodni, ugyanis szigorú jelentési kötelezettségek vannak. Az jutott eszembe, hogyha olyan szerdésed volt, ami 13.-án letelt, és nem lett 13.-án felmondva, az lehet, hogy 14.-től határozatlan idejűre változik. Márpedig a fizetésed több (és munka mellett még a GYES-t is igénybe veheted), mint akár a passzív táppénz, akár az állákeresési járadék. És még arról nem is szólva, hogy felmondani is csak akkor mondhatnak fel, ha nagyon nagy bakit csinálsz, vagy megszünik a munkaköröd. Mindenesetre a helyedben szakember megkérdezése nélkül nem írnék alá semmilyen szerződés felmondást sem. De ez már a Te döntésed.
46. eb3745168d (válaszként erre: 42. - Stulika)
2010. jún. 10. 13:31
sziasztok ismét! Egy fél napos telefonálgatás után, végre sikerült kideríteni mi a gond! a munkahelyem elírta a munkaviszony megszüntetésemet, szóval nem 14-el kellett volna megszüntessék, hanem 13-ával! Állítólag, a kincstárban félretájékoztatták őket, és azt mondták nekik, ezt kell ráírni! mindegy, nem ez a lényeg! Azt mondták a volt munkahelyemen, vigyem be az összes iratomat, mindent amit felmondáskor kaptam, és újra aláírjuk a szerződésfelmondást, és mindent előlről! Így mg fogom kapni a passzív táppénzemet is, és rendesen fogom kapni az álláskeresésit! Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!!
45. berhukri (válaszként erre: 16. - Eb3745168d)
2010. jún. 10. 11:30
A "Törvény általi hatály" a hivatalokban kötelezően használt program dumája, magától írja be a gép felmondásnál. Mivel köztisztviselő voltál, rád a köztisztviselők jogállásáról szóló tv vonatkozik.
44. berhukri (válaszként erre: 41. - 7c79ff1565)
2010. jún. 10. 11:27
Attól függ, milyen ügyintézőt fogsz ki. Nálunk apu volt hasonló helyzetben, és a munkaügyi kikérte hivatalból. Elmondod, hogy rossz a viszony, és nem adnak másolatot, te meg elhagytad, elvileg ki kell hogy kérjék.
43. stulika (válaszként erre: 41. - 7c79ff1565)
2010. jún. 10. 06:36

Kérd ki a volt cégtől ajánlott levélben (kérelem formájában)a másolatot, kötelesek megküldeni. És így még találkozni sem kell velük :)

A munkaügyi Központ szerintem nem kér ki semmit, mindent Neked kell előteremteni.

42. stulika (válaszként erre: 39. - Eb3745168d)
2010. jún. 10. 06:22

Megmondom, így nem látva a papírjaidat elég zavaros dolog ez. Ha legalább beírtad volna ide azt a három sort, okosabbak lehetnénk. De így olyan, mintha sötétben lövöldöznénk nyúlra. Mint már írtam, a felmondást minden esetben meg kell indokolni. Az indoklásnak világosnak kell lennie, valós alapokon kell nyugodnia és egyértelműen ki kell tűnnie belőle, mi a felmondás oka. Amennyiben a munkáltató mond fel, lehetőséget kell adnia a munkavállaló számára, hogy védekezhessen az ellene felhozott kifogások ellen. Még most sem derült ki, hogy rendes vagy rendkívüli felmondással küldtek-e el. Pedig ennek is benne kell lennie a szövegben. Rendkívüli felmondás a munkáltató részéről csak a meghatározott feltételek fennállása esetén van lehetőség: vizsgálni kell, hogy a másik fél valóban

• munkaviszonyból származó

• lényeges kötelezettségét,

• jelentős mértékben megszegte-e és ennek során

• fennállt-e a szándékossága, vagy súlyos gondatlansága.

Kár, hogy nem mindjárt kezdtél el tudakozódni, mert így tényleg kicsúsztál a 30 napos Munkaügyi Bírósági határidőből. Én azért a helyedben összeszedném az összes papíromat, és elmennék hozzájuk. Ott ugyanis munkajogi szakemberek vannak, akik a papírokat látva tudnak tájékoztatni, és ha most nem is segíthetnek már rajtad, legalább legközelebb tudod mire figyelj.

2010. jún. 10. 00:22
Sziasztok, nem ehhez a témához szeretnék hozzászólni, de nem akartám már újabb munkaügyis témát feldobni. Valaki esetleg tudna segíteni? 2010 márciusában megszűnt közös megegyezéssel a munkaviszonyom (rövidem GYEs igénybevételével nem vett vissza munkáltatóm, bepereltem, bírósági tárgyalást megnyertem első fokon, de mégis közös megegyezéssel lett lezárva..) kaptam bíróságtól egy papírt, h közös egyezkedéssel lezárták az ügyet. És még előtte való napokban ,természetesen a volt főnöktől is kaptam egy papírt, amin a végkielégítésem volt, meg elvileg vmi felmondás féle dokumentum. Na most, mennék munkaügyi kp-ba, beregelni, lemondtam a GYES-t h álláskeresésit kapjak, és az a fránya felmondásos papírom eltűnt. Ilyen esetben, a munkaügyi kp. hivatalből kikéri a papírt? Nekem a munkáltatóm nem adja ki, nagyon rossz viszonyban állunk . VAgy ne is reménykedjek, jól megszívtam és nem fogok álláskeresési járadákot kapni mert hiányzik az irat??
2010. jún. 9. 22:29
na nézegettem az elszámolásos papírjaimat, de lehet már én vagyok hülye! Arra jöttem rá, hogy a táppénznek ehhez semmi köze! 13-a helyett, 14.-ével küldtek el, és arra az egy napra kaptam én 3923 ft-ot, szóval olyan mintha egy napot dolgoztam volna!!!!!!! Ezért van az, ami! Hülyeség ez??? :S
39. eb3745168d (válaszként erre: 37. - Stulika)
2010. jún. 9. 21:55

az a baj, nem hivatkozik semmire! Kaptam egy kb. 3 soros papírost és ennyi! :S Azt írja, hogy fenti intézkedése ellen, a Ktv.59 § (3) bekezdésében foglaltak szerint a kézbesítéstől számított 30 napon belül keresettek fordulhat a területileg illetékes Munkaügyi Bírósághoz!

Csak ugye én ebből a 30 napból már jól kicsúsztam, mert 30 napig passzív táppénzen voltam, legalábbis azt hittem, és most derülnek ki ezek a dolgok! :(

38. silk (válaszként erre: 34. - Stulika)
2010. jún. 9. 21:39

Sziasztok!

Munkavállaló rendes felmondása és a munkáltató általi rendkívüli fm esetén nem jár három hónapig az álláskeresési járadék..


Ez egy érdekes ügy, nem igazán értem...

Ha 14-én megszűnt a jogviszony, akkor az vagy rendkívüli fm, vagy közös megegyezés..Rendes fm esetén illetné meg a felmondási védelem, rendkívüli fm, vagy közös megegyezés esetén nem.

Ha rendkívülivel szűnt meg munkáltató részéről, akkor majd három hónap múlva jár a járadék, ha közös megegyezéssel, akkor járnia kell azonnal.

Az átlagkereset meg azért annyi, amennyi, mert a Gyed nem munkaerőpiaci járulék alap, és így nem számít be a járadék összegébe..

37. stulika (válaszként erre: 35. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 21:22
És milyen jogszabályra hivatkozik?
36. 8ee31e318f (válaszként erre: 34. - Stulika)
2010. jún. 9. 21:21
ez fantasztikus :S
35. eb3745168d (válaszként erre: 32. - Stulika)
2010. jún. 9. 21:14

Az van ráírva, hogy megszüntetés módja:

törvény általi hatállyal!

2010. jún. 9. 21:12
Rendkívüli felmondás esetén sem jár 3 hónapig ellátás
2010. jún. 9. 21:08
nekem ott akadt meg a szemem, hogy 3 honapig nem kap ellatast. ez ugy tudom hogy akkor fordul elo ha a munkavallalo mond fel. nekem ugy tunik itt raztak at. nezz bele a papirokba. lehet el sem kuldtek hivatalosan, hanem te leptel ki es ezt te alairtad?
32. stulika (válaszként erre: 23. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 20:58
Ne idegeskedj, kérlek:) Nézd meg légyszíves a felmondást, hogy rendes vagy rendkívüli-e?
2010. jún. 9. 20:56
igen, 14-el GYES-re jöttem, de le kellett mondanom, mert ugye munkanélküli és gyes nem jár együtt!
30. stulika (válaszként erre: 27. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 20:53
Akkor meg az előző lép be, a felmondási védelem. 14.-vel GYES-re mentél?
2010. jún. 9. 20:52
elírtam, mondom! :( a GYED-em járt le akkor!!
28. stulika (válaszként erre: 25. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 20:51
Akkor hogy járt le a szerződés 13.-án? Ezt nem értem, ne haragudj:(
27. eb3745168d (válaszként erre: 24. - Stulika)
2010. jún. 9. 20:51
bocsi , az előbb rosszul fogalmaztam! 04.13-ig volt GYED-em, 13-án járt le! 14-el mehettem volna vissza dolgozni, de elküldtek!
2010. jún. 9. 20:50
Mindenesetre, ha gondolod, felkeresheted a Munkaügyi Bíróságot, és ott elmondanak mindent szépen.
2010. jún. 9. 20:50
nem, nem határozott idejű szerződésem volt!!! Határozatlan idejű!!!!!!!
24. stulika (válaszként erre: 16. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 20:47

Most olvasom ezt, az előbb csak a gyerekek születését néztem. Akkor Neked határozott idejű munkaviszonyod volt, akkor itt nincs keresni való. És van valami kitétel, hogy csak annyi napot lehet lenni passzív táppénzen amennyiben a munkaviszony letelte elött is táppénzen volt a munkavállaló. És így jön ki az egy nap akkor.

Mindenesetre GYES-en maradhatsz a gyermek 3 éves koráig. Igaz akkor meg járadék nem jár tudtommal.

23. eb3745168d (válaszként erre: 20. - Stulika)
2010. jún. 9. 20:44
igen, de az a baj, hogy ez ha jól tudom, rendkívüli felmondásnak minősül! És ezek szerint így elküldhettek! Vagy nem?? :$ Ne haragudjatok de már totál belezavarodtam, mert annyira ideges vagyok!
22. hte23 (válaszként erre: 15. - Stulika)
2010. jún. 9. 20:39
Én a munkaügyis ellátásról irtam.
2010. jún. 9. 20:37

Mit jelent a felmondási védelem?


A felmondási védelem azt jelenti, hogy a munkáltató nem élhet rendes felmondással a határozatlan munkaviszonnyal rendelkező kismama munkaviszonyának megszüntetése érdekében, a terhesség kezdő időpontjától kezdve egészen a gyermek 3 éves koráig (2010. április 30. után születettek esetében 2 éves koráig.) Ezen időtartam lejártakor a felmondás közölhető ugyan, de a felmondási idő csak 30 nappal később kezdődik meg.


Nem áll azonban felmondási védelem alatt az a kismama, akinek határozott idejű a munkaviszonya, akit munkaerő-kölcsönzés keretében foglalkoztatnak, illetve aki még próbaidős. Nem árt tudni, hogy a felmondási védelem csak a rendes felmondástól véd meg, tehát ettől még rendkívüli felmondással, illetve a munkáltató jogutód nélküli megszűnése okán megszüntethető a kismama munkajogviszonya.

2010. jún. 9. 20:37

TOVÁBBFOGLALKOZTATÁS - A fizetés nélküli szabadság lejárta után, illetve abban az esetben, ha az anya a GYES folyósítása mellett (gyermeke 3 - illetve 2010. április 30. után születettek esetében 2 - éves kora előtt) kíván visszamenni a munkahelyére dolgozni, a munkáltató köteles őt az eredeti munkakörébe visszavenni, és továbbfoglalkoztatni. Amennyiben erre nincs lehetőség, úgy a kismama részére az állásidejére járó munkabérét kell megfizetni.


MUNKABÉR KORREKCIÓ - A fizetés nélküli szabadság megszűnését követően a munkáltatónál az azonos munkakörrel és gyakorlattal rendelkező munkavállalók részére időközben megvalósított átlagos éves bérfejlesztésnek megfelelően módosítani kell a munkába visszatérő anya munkabérét. (Ilyen munkavállalók hiányában a munkáltatónál ténylegesen megvalósult átlagos, éves bérfejlesztés mértéke lesz az irányadó.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook