Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan, akinek sok az anyajegye, és mégis jár szoliba? fórum

Van itt olyan, akinek sok az anyajegye, és mégis jár szoliba? (tudásbázis kérdés)


20. MelisUK (válaszként erre: 19. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 11. 16:02

:D Igen, ez az otthonom.

Valóban a D vitamin mindenféle élelmiszerekkel jut be a szervezetbe, de ahhoz, hogy azt fel is tudjuk dolgozni, ahhoz kell a nap vagy a szoli. Ha nem ér minket egyik sem, akkor hiába ettük meg, nem fog hasznosulni.

Személy szerint én sose szoliznám agyon magam. Imádom a napot, a szoliba járást is, de csak mértékkel. (Szoliba már vagy két éve egyáltalán nem voltam.)

19. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2010. jún. 9. 18:58

SKÓCIA??????!!!!!!! Ó, annyira imádom!!!!! *.* És te ott laksz? De jó neked! :)


Egyébként én úgy tudom, hogy a szolárium képes ugyan beindítani a D-vitamin termelését, de nem olyan hatékonyan, mint a Nap. Ha viszont túlzásba viszik a szoláriumot, - akár a vitamin pótlása miatt is - akkor viszont jelentősen megnő az esély a bőrrákra.

Amúgy a tej, az olajos halak, tojás is tartalmaz D-vitamint, és ebből lehet annyit enni, amennyi jólesik. :)

2010. jún. 9. 17:45

Sziasztok! Én Skóciában élek, ahol általánosan elmondható (vagyis eddig elmondható volt), hogy nincs valami sok napsütés. Most a globális felmelegedésnek köszönhetően már kellemes itt is az időjárás. Nálunk úgy reklámozzák a szolik magukat, hogy xy fontba kerül ide meg oda menni nyaralni, a szoli meg csak xy fontba kerül. Az egészséghez bizony szükség van a napsütésre, bizonyos vitaminok pl csak a nap segítségével tudnak felszívódni a szervezetben, hiába is esszük a gyümölcsöket, zöldségeket, multivitamin tablettákat, nap nélkül pl a D vitaminnak nem lesz hatása. Mivel itt nem süt(ött) olyan sokat a nap, így a nyaralás helyett olcsóbb megoldás az egészség érdekében a szolárium - persze mértékkel.

Itt nem is látni olyan szolibarna embereket, mint Mo-on, kivéve néhány külföldit, de az itteniek tényleg mértékkel használják. Nem is szép, ha valaki túl barna a szolitól.

Ennek ellenére én nem járok szoliba, mert itt eszméletlen ára van - bár egy nyaralástól valóban olcsóbb.

Sok anyajegyem van, régebben jártam szoliba, de mindig bekentem magam jó minőségű naptejjel előtte. Most már "csak" nyáron napfürdőzöm, ennyi szerintem bőven elég.

17. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 16. - Judyt640)
2010. jún. 9. 15:54
Lett, de azért nem ez a tipikus... :DDD
2010. jún. 9. 15:52
Erre is az a szabály mint általába mindenre az életben.MÉRTÉKKEL nem árt.LEtt már tüdörákos olyan aki sosem cigizett.
15. Ekka (válaszként erre: 13. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 9. 15:51
:)
2010. jún. 9. 15:48
sok anyajeggyel nagyon nagyon veszélyes!még napozni is!melanómát kaphatsz!orvoshoz mindenképp menj el előtte!!
13. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 12. - Ekka)
2010. jún. 9. 15:48
Rendben... :)))
12. Ekka (válaszként erre: 10. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 9. 15:47

Én sem égetem szana-szét magam..:)))

Amennyire tudom kerülöm a napot...szoliba meg heti 2x 5percet járok..


Ezt sem én találtam ki. Mármint, hogy ennyi belefér.. rendszeresen járok melanoma-szűrésre, és ezt a doktornő mondta.. (megjegyzem nem Ő az első, akitől hallom)

11. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 7. - Kisj)
2010. jún. 9. 15:44
De legalább szépnek látja magát, miközben szétégeti a bőrét?... :)))
10. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 8. - Ekka)
2010. jún. 9. 15:43
Ez igaz. :) De én akkor sem tenném ki a bőrömet feleslegesen plusz sugárzásnak...
9. kisj (válaszként erre: 8. - Ekka)
2010. jún. 9. 15:43
Az én sógornőm nagyon kitartó és rendszeres ember:P
8. Ekka (válaszként erre: 6. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 9. 15:42
Persze, csak azért arról nem szól a fáma, hogy ezek az emberek, mennyi időt töltöttek a szoliban, és milyen rendszerességgel;)
7. kisj
2010. jún. 9. 15:41

Nálunk a sógornőm jár szoliba. Az sem bírja eltántorítani, hogy egy ronda, pigmenthiányos bőrbetegséget kapott tőle, amitől úgy néz ki, mint egy boci. (barna és fehér foltok váltogatják egymást a dekoltázsán, az arcán, meg még a "jóisten" tudja, hogy hol)

Néhány hónapja rosszindulatú anyajegyet szedtek le róla. Hát, ő tudja...

6. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 5. - Ekka)
2010. jún. 9. 15:39

Vannak magas faktorszámú naptejek.


"A 896 bőrrákban szenvedő és 540 egészséges páciensre kiterjedő vizsgálatok szerint a szoláriumot rendszeresen használóknál 2-3-szor nagyobb valószínűséggel alakult ki a bőrrák valamilyen fajtája."


A szolárium szerintem nem készíthet fel az erős Napra, maximum csak felerősítheti annak hatását... Szerintem.

5. Ekka
2010. jún. 9. 15:37

Igen:)

Rendszeresen járok szűrésre, és pont ott kaptam tanácsot a doktornőtől.. Mármint, hogy hogy szolival, készítsem fel a bőrömet a napsugárzásra!

..mert ez még mindig "egészségesebb" mintha a tejfehér bőrömet hírtelen megkapná, szétégetné a nap. (nem azért, mert kifekszem, csupán, mert nem tudok elbújni a nap elől:D)

2010. jún. 9. 15:35
Nekem sok anyajegyem van, és a szolizástól jött ki régebben. Most már egyáltalán nem járok szoliba.
2010. jún. 9. 15:34
Én igen, de előtte megvizsgáltattam őket és kikértem a bőrgyógyász tanácsát!
2010. jún. 9. 15:34
Nekem sok anyajegyem van, fehér bőröm, így eszembe sem jutna szoliba járni... :S
2010. jún. 9. 15:33
Van itt olyan, akinek sok az anyajegye, és mégis jár szoliba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook