Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi ez a "himlő"? Reggelre a fiamon testszerte szúnyogcsípésre hasonlító foltok jelentek meg, mindenhol. Szegénynek nagyon viszket. Mi ez? fórum

Mi ez a "himlő"? Reggelre a fiamon testszerte szúnyogcsípésre hasonlító foltok jelentek meg, mindenhol. Szegénynek nagyon viszket. Mi ez? (tudásbázis kérdés)


2007. okt. 20. 09:40
Az ilyen orvost ott kell hagyni, vagy ha nagyon jó szakember akkor többször rá kell kérdeznni. Más megoldást nem tudok. Örülök, hogy a gyermek rendbe jött.
2007. okt. 20. 09:37
Mindenkinek aki ide téved. Gyanús kiütés! Akkor orvos. A csípéseket fel lehet ismerni. A himlő fajtáját inkább az orvosra bízza!
2007. jún. 27. 19:42
Igen köszi, nem is volt igazán 3 nap, ahogy a dokinéni mondta, a 3. napon már nyoma sem volt.
26. Icus (válaszként erre: 25. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 26. 17:39

Na, hát ez a lényeg. Az meg hogy a doki mit gondol, az az ő dolga.


A fiad most már jól van? elmultak a kiütései?

25. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 24. - Icus)
2007. jún. 26. 14:02
Azért a fontos részleteket, amit meg akarok tudni, megtudom, természetesen nem vagyok olyan bárgyú, hogy semmire nem kérdezek rá, ami szerintem fontos.
24. Icus (válaszként erre: 23. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 26. 07:49
Hát akkor pedig, nyugodtan, udvariasan, de határozottan, mond neki: Bocsánat, doktornő, nem értem, mit mond, legyen szíves megsmételni! És eközben, nézzél a szemébe és hajolj oda hozzá. Ha, migint motyog, menj közelebb hozzá hajolj le és mond az arcába: nem értem, doktornő, hogy mit beszél, legyen szíves hangosabban mondani. Addig ismételt, amig meg nem unja. A te gyerekedről van szó nem? Én addig nem jövök ki az orvostól, amig mindent meg nem tudok amit akarok. Ha valami nem tiszta visszakérdezek rákérdezek a dolgokra.
23. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 22. - Icus)
2007. jún. 25. 23:40
halkan motyog, mint amikor a beteg ember az orra alatt magában, magának motyog valamit.
22. Icus (válaszként erre: 16. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 22. 07:20
Most annyira hallkan beszél, vagy nem érthetően beszél?
2007. jún. 21. 20:43
Végül is, ha jó a doki, és nem kezeli félre a gyereket, már az is jó, bár minden gyógyszert amit felír kétszer megnézek, mielőtt beadom. Én azért nem hallom amit mond, mert a rendelőben van egy játéksarok, és a gyerekeim olyan hangosan játszanak, a doki viszont halkan beszél. Úgyhogy mindig visszakérdezek. Azért kíváncsi vagyok miért jött ez elő nektek, mi miatt, milyen vírus ez. Jó, hogy hamar múlik. Gyógyulást.
2007. jún. 21. 19:15
Ja, a hintőport én sem használom, csak a kamillás fürdőt. Egyébként nem fekélyesedő, meg semmi, csak kb. 0,5-1 cm pici piros foltocskák.
2007. jún. 21. 19:13

Köszi a kérdést, érdekes, mert már csak deréktól lefelé van, de ott egész piros lett. Tegnap volt egy kis hőemelkedés, azóta semmi. Hál' Istennek nem egy nagy was is das ez a betegség, bár mindnek ilyen enyhe tünete lenne.

Nálunk nem az én hibám, hogy nem hallom a dokinénit, így is mutatta be nekem anno a védőnő, hogy aranyos, kedves, csak egy szót sem értessz abból, amit mond.

18. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 21. 18:58
Hogy van a srácod? Múlnak már a pöttyök? A mi dokink is nagyon csendes, iszonyat türelmes, és ha már háromszor kérdezek meg valamit, leírja. Szerintem hülyének tart. De megéri.
2007. jún. 21. 12:41

Érdekes,de egyben ijesztô is,mennyi kiütéssel járó betegség van.

Nemrég Katán is megjelentek apró,pici pöttyök.Elôtte lázas volt 3 napig,a doki szerint a fogai miatt.(most bújnak)Megnézettem a pöttyöket is,azt mondta a doki,a melegtôl van.De akkor mostanig miért nem volt?

Keresgéltem neten,és találtam egy olyan leírást,hogy a láz hirtelen csökkenésére,a szervezet kiütésekkel reagál.Valószínû nálunk is ez lehetett,mert mikor mértem hajnalban 39,5 volt,délután meg 35,7.Másnap reggelre lettek a pöttyök.Megint másnapra meg elmúlt az egész,azóta sincs semmi gond.Még a melegtôl sem!:-)))

16. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 9. - Icus)
2007. jún. 21. 12:38

Szia Icus!


Egyébként tündér aranyos orvos, csak azt mondják, beszédhibás. Nem is értem, miféle beszédhiba az, amikor annyira halkan beszél, hogy ha tőle 1 méterre állnék, talán hallanám. Most képzeld el, amikor baba volt a fiam, és mondjuk egy szuri után a fülembe üvöltött. Nyolcszor kérdeztem vissza, hogy tessék? Ne haragudjon, de nem lehet érteni, amit mond. Egyszer olyan ideges lettem, hogy odaüvöltöttem a páromnak, hogy : Ati, te hallod amit mond, csak én vagyok süket? A helyzet az, hogy 10 éve a lányomnak más volt az orvosa, aki anélkül, hogy megnézte volna a gyereket (erős hasgörcs, hasmenés, gyengeség, csak sírt) kérésemre, hogy jöjjön ki, telefonon azt mondta : Hát anyuka, vigye kórházba. Mindezt olyan hangsúllyal, mintha ez lenne a legtermészertesebb dolog, beutaló nélkül. Amikor 1 hét után kijöttünk a kórházból, én hülye megint felhívtam, hogy nem eszik és iszik a gyerek eleget, mit tegyek, ugyanaz habngzott el, ugyanazzal a hangsúllyal. Na akkor küldtem el a ..csába. Szóval nagyon nehéz jó orvost találni nálunk, pedig nem egy kisvárosban élek. Ő most nagyon jó, imádja a gyerekeket, a srácok is őt, csak nem lehet érteni, mit mond.

15. birogaby (válaszként erre: 12. - Icus)
2007. jún. 21. 12:36
Nálunk is mindig a hintôport ajánlják,meg azt tartják,hogy a himlôs gyereket nem szabad fürdetni.Meg is lepôdtem,amikor nemrég a tévében ajánlották,hogy hintôpor helyett langyos,napi tôbbszöri zuhannyal enyhítsék a viszketést.De jó ötlet,én biztos ezt fogom alkalmazni,ha majd a gyerekem himlôs talál lenni.
14. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2007. jún. 21. 12:30
Érdekes, de nem viszket neki pedig csak este 1-szer írta a Fenistilt.
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Icus)
2007. jún. 21. 08:59
Igazad van.
12. Icus (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2007. jún. 21. 07:08

Persze, gyereke válogatja. Csak a tudat, hogy az én hülyeségem miatt lett a gyereknek valami baja...

Amikor kicsi voltam, nekem is a rázót meg a hintőport használták és semmi bajom nem lett. Csak, ha egyszer látsz egy-két ilyen esetet, akkor már félsz ilyeneket használni.

11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - Icus)
2007. jún. 20. 19:57
Szörnyű lehetett ilyet látni neked, bár én eddig csak a rázóról tudtam, hogy nem jó, mert eltömíti a pórusokat. Nekünk szerencsére a hintőpor nem ártott, és gondolom nagyon ritka lehet, hogy még ez is rosszat tehet valaki bőrének.
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 20. 19:52
Szia, ezek szerint valami allergia lenne? Örülök, hogy nem komoly, és köszi, hogy írtál. Nem sokat segítettem, hisz azt csináltad eleve, amit én is tettem volna, de szívesen kontárkodtam. Hogy tűri a gyerkőcöd a viszketést? Remélem jól, és tényleg hamar elmúlik. Mennyi gyerekbetegség egyformán kezelendő, ez tök fura.
9. Icus (válaszként erre: 8. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 20. 19:43

Mi az, hogy az orra alatt motyog?

Határozottan szóljál rá, hogy nem érted, mit mond. Nehohymár ő tegyen nekd szivességet, hogy megnézi a gyermekedet.


A hintőporra visszatérve. Én nem ajánlom, sem a bárányhímlőre, sem sennilyen "nedvedző" kiütésre. Napi többszöri langyos vizes zuhany, natur, szappan és minden kence nélkül.


3 évesen a fiam a Szabadsághegyen volt korházba, asthma miatt. Ott elkapta a szobatársaktól a bárányhímlőt. Átvitték a Lászlóba, mert az asthmája miatt infuziós kezelésre volt még szüksége. Hát én ott láttam, olyan elfekélyesedett bárányhímlős sebeket, hogy majd frászt kaptam. Nekem ott azt mondták, se kenőcsőt, se rázókeveréket, se hintőport, se.... csak tiszta vizzel naponta többször zuhanyoztatni. Nekem onnatól, ajánlhatták, idehaza, hogy ezzel kenjem meg azzal kenjem a gyereket. Én előttem mindig csak azok a szegény gyerekek voltak.

8. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 7. - 754c7e07c3)
2007. jún. 20. 19:27

Szia Kata!


Ez valami vírusfertőzés, de nem fertőző.

Sajnos a dokinénim az orra alatt motyog, így sok mindent nem értünk abból, amit mond, ha pedig gyakran kérdezek vissza, hülyének néz. A lényeg, hogy 3 napig nem ehet, csak olyasmit, mintha hasmenése lenne, a 3. nap elmúlik. Egyébként máris jobb, mint reggel volt.

+ Ca, Fenistil, Kamillás fürdő, hintőpor.

Köszi a segítséget!

7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 20. 09:04
Na, így már passzolok. Azért írj doki után, hogy mi volt ez. Remélem semmi komoly.
6. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. jún. 20. 08:53

Köszi Kata, de az a helyzet, most volt nekem is februárban bárányhimlős, és hát ez most nem olyan.

A melegre sem ilyan pöttyei szoktak lenni.

Azért köszi. Ca-t adtam neki, meg fenistilt.

5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 20. 08:45
Valószínűleg bárányhimlő. Délutánig hintőporozd a gyereket, és, ha van otthon, a viszketés ellen adj neki fenistil cseppeket, 15-öt. Februárban estünk át rajta, de, ha mégsem himlő, ezzel a két dologgal nem ártasz.
4. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 3. - 754c7e07c3)
2007. jún. 20. 08:40

Szia!


Nincs közepe, szerintem nem lehet csípés (ma mellettem aludt, rajtam semmi), csak úgy néz ki, mint a szúnyognak a csípése. Kb. akkorák és pont annyira van feldagadva.Csak testszerte.

Van mellette egy kis hőemelkedés.

A doki csak du. rendel, kíváncsi leszek, mit mond.

2007. jún. 20. 08:34
Bocs, hangya.
2007. jún. 20. 08:33
Ha van közepe, akkor nem himlő, hanem csípés. Lehet hanya, szúnyog, bolha. Mekkora, hogy néz ki?
2007. jún. 20. 08:20
Mi ez a "himlő"? Reggelre a fiamon testszerte szúnyogcsípésre hasonlító foltok jelentek meg, mindenhol. Szegénynek nagyon viszket. Mi ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook