Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy marad tiszta a kertben a medence vize? fórum

Hogy marad tiszta a kertben a medence vize? (beszélgetős fórum)


2013. júl. 23. 10:24
sziasztok mit lehet csinállni a vizzel ha már bealgásodott tiszta zöld?ki kell engedni vagy lehet még rajta valamivel segitenni köszi a válaszokat
2011. aug. 23. 11:30

HYPOPOR!

mennyi ideje bírja neked így a medence?teljesen tiszta???

2011. aug. 23. 11:29

Nekünk június óta rendben a van a víz.Algaölő 1-2 hetente,a Ph csökkentő nélkül nem hatásos a a klór.

Az eső víz,a bőr ,sok mindentől savasodik a víz,tehát a ph csökkentőt kell használni.Mi két naponta ellenőrizzük a tesztcsík segítségével.Azon jelzi,mennyit kell csökkenteni.Mindig leszedjük a bogarakat,minden éjjel megy a vízforgató.Mostanra befehéredett,és most tudtam meg ezt a pelyhesítőt,amit nagyjából hetente kell használni.negyedóra forgatás után összeugrik az egész,és ki lehet pórszívózni.Nővéremék 10 éve medencéznek,4,5 méteres medencét mindig rendben tudták tartani.Eddig a por megoldást használták ők ,is én is,ők már váltottak a tablettára,jövőre mi is.Az a klór tabletta engem is érdekel amiben minden van :)

2011. jún. 30. 22:50
Nem egészen értem azt, hogy emberek mindenféle vegyszert össze-vissza öntenek a medencébe, mikor csak egyszerűen klórozni kell és forgatni a vizet. Ilyen egyszerű.
16. mh07
2008. júl. 28. 20:17
A Praktikerben vásároltunk néhány hete klór tablettát, amiben már algaölő és pelyhesítő is van. Alig kerül többe mint a sima klór tabletta. Épp ma nyitottuk ki a "strandot" és gyönyörű tiszta volt a víz - használatonk kívül medencetakaró fóliával lezárjuk - és nem csúszott az alja sem.
15. lily3
2008. jún. 25. 16:20
Szerintetek miért lett majdnem tej fehér a medence vize amikor beleöntöttük az algaölőt?Zavaros nem pedig víz tiszta.Olyan tejszerű a színe.Köszi!
2008. jún. 17. 13:03
Jajj.Kimaradt a fólia.Minden este letakarjuk,de akkor is ha rossz idő van vagy vihar közeledik.Arra is kell vigyázni,hogy nagy esőzésnél ne follyon túl,mert akkor bizony úgy jártok mint 1x mi.Reggel ott állt a medence szinte víz nélkül.Hát nem mondom sok mindenre kell figyelni.
2008. jún. 17. 12:59
A medencébe kell 1 egész klórtablettát tenni addig amíg el nem fogy.Nem szabad csak úgy bedobni,lehet vásárolni hozzá vegyszeradagolót ami a víz felszínén úszik.Kell algaölő.Én most az első feltöltésnél 400ml-t öntöttem a vízbe szépen egyenletesen körbe.Aztán minden nap akár többször lehalászni a bogarakat a víz felszínéről,meg amit kilehet halászni.Akár naponta porszívózni.A víz ph értékét ellenőrizni.Ehhez árulnak készletet.Aztán lehet hozzáadni a Pluszap-ot ill. a Mínuszap-ot(azt hiszem így írták a flakonokra)attól függően,hogy milyen a víz ph értéke.Aztán van még egy olyan,hogy pelyhesítő.Ezt még igazán nem sikerült használnom.A szivattyű pedig időzítős kapcsolóba van bedugva.Így még véletlenül sincs bekapcsolva amikor a gyerekek fürödnek.Még egy plussz biztonság.Akkor működik a szivattyú amikor nem is engedném a napra 11-15 óráig és este 23-tól.És igen nagyon jó a medence.Sajnálom,hogy nem szántuk rá magunkat korábban(most 4.éve lett fölállítva) három gyerek mellett.Sajnos túl sokat gondolkodtunk rajta.Nem érdemes.
12. tóthanyuka (válaszként erre: 11. - Marcsizma@freemail.hu)
2008. jún. 17. 12:46
Jó lenne,ha tudnál segíteni!Minden évben ugyanolyan gondokkal küzdünk:egyszerűen "koszos" a víz.Lerakódik valami az aljára.Két napja porszívóztuk a vizet,de ezzel csak azt értük el,hogy felkavartuk.Most egybefüggő zavarosság van.Értékek rendben, de mégis valami nem OK.
2008. jún. 17. 07:37
A víz pH értékét kell némi sav(mondjuk ecet) hozzácsepegtetésével a savas (pH 5-6) tartományba eltolni. Ezt nem szeretik az algák,az ember bőrének pedig nem árt,sőt használ.
2007. okt. 12. 22:31
A kolleganőmnek ugyanez volt a problémája. Ő kipróbált algaölőt, klórt stb nem sokat használt. Aztán megtalálta a tuti módszert, ami bejött neki...
2007. júl. 19. 09:55
úgy, hogy lefeded éjszakára
2007. júl. 5. 08:39

Nekünk egy 60 m3 medencénk van.Már két éve kínlódunk vele.A felírt mennyiségű szerek nem elegendőek.

Ha azt akarod,hogy mindig tiszta legyen a vized,egy nagyobb vízszürő ( keverő) berendezést kell venni,mint az előírt,és 4 naponta porszívózni az alját.Csak így lehet a zöldülést kiküszöbölni.

7. melinda1970 (válaszként erre: 3. - Dee)
2007. jún. 20. 14:43

Szia!

Igen megköszönném ha pontosan megírnál mindent.

6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Dee)
2007. jún. 20. 09:37

Oké!Várom!Igaz van adagolás,de most cseréltünk vizet,és úgy döntöttünk,hogy az algaölőt is folyamatosan pici kupakokkal többször adagoljuk,mint az előírás!:(Klórt pedig napi kettőt dobunk bele....arra a harmadik "varázsszerre" azért még nagyon kiváncsi

vagyok!:))))

5. dee (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2007. jún. 20. 09:30

Passz nem én csinálom,max. megveszem....:))))

Nekem felírják,hogy mit kell venni és kész.

Majd megkérdezem a kertészt:DDDD

4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - Dee)
2007. jún. 20. 09:26
Azt elárulod,hogy milyen arányba teszed bele a vízbe és meddig lesz jó?Nekünk 5 köbm-es a medence,de 3 hétnél tovább nem bírja????!
3. dee (válaszként erre: 1. - Melinda1970)
2007. jún. 20. 09:17
Mi is 3féle szert rakunk bele.Ha akarod a nevét írj!Algaölő folyadékot, klórtablettát és még valamit.....
2007. jún. 20. 07:37

[link]


Szerintem az algagátlót és a klórtablettát tudnád alkalmazni, az biztosan segít.

2007. jún. 20. 05:48

Sziasztok!!

Ha tudtok segítsetek!!!

Van egy 3000 l-es medencém,de 1 hét alatt bezöldül.

Mit rakjak bele,hogy ne kelljen hetente cserélni a vizet benne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook