Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz hogy a szerelem és a gyülölet közt csak egy lépés van? fórum

Igaz hogy a szerelem és a gyülölet közt csak egy lépés van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. szept. 18. 22:57
Igaz. Az az egy lépés pedig az ágy.
61. Virag7 (válaszként erre: 59. - 9cf0020815)
2013. szept. 18. 22:53
igy van:)
60. c906e7f5a1 (válaszként erre: 55. - Rochlitz Szilveszterné)
2011. ápr. 26. 19:51
Pont így gondolom én is.
2011. ápr. 26. 18:33
Igaz,ám mindkettő elmúlik:-)
2011. ápr. 26. 18:05
Sziasztok...igazából én pont most állok hadilábon ebben a témában...Volt egy fiú évekkel ezelőtt az életemben a mai napig nem felejtettem el és közel is élünk egymáshoz, közös barátok stb...ő állítja hogy én már a múlt vagyok de a mai napig olyan dühvel és haraggal tud belekavarni a párkapcsolataimba, hogy hihetetlen és ez most fordult pont elő harmadjára...Nem akar engem, nem szeret,őt már nem érdeklem, de akkor mért bántja ha boldog vagyok???Most szeret vagy tényleg ennyire gyűlöl??
2010. aug. 8. 14:38
Igen,akkor ha a szerelemből hirtelen gyűlölet lesz valami miatt,akkor 1 percen belül megváltozik minden,és az tényleg 1 lépés..)(Ó)
56. d345cbf72a (válaszként erre: 55. - Rochlitz Szilveszterné)
2010. júl. 13. 19:21
Teljesen egyetértek veled Ági néni!!!Ez szerintem is így van, mintha én írtam volna!:-)
2010. júl. 13. 18:34

Ez fura probléma!

Szerintem ha valakit gyűlölök, soha nem fogom szeretni, csak idővel a gyűlölet elmúlik .

Ha viszont szeretem: de ő megváltozik valami miatt, akkor lehet akár gyűlölni is.

54. supin
2009. máj. 11. 13:52
Igen.
2009. máj. 11. 13:08

Szerelemből gyűlölet?

Én nem tudnám elképzelni. Esetleg haragszom az illetőre, de ez nem erős és nem tartós érzelem.

Gyűlöletből szerelem?

Ezt sem hiszem. Attól is függ, hogy mi váltotta ki belőlem a gyűlöletet valaki iránt.


Az igaz, hogy mindkét érzés indulatból áll, ezért lehet belekeveredni a dolgokba.

De a szerelem alapja a szeretet! A szeretet pedig nem egy hirtelen fellángoló érzés.


Úgyhogy az én esetemben gyűlöletből nem lesz szerelem.

2009. máj. 11. 06:43
Sajnos igen.
2009. ápr. 30. 21:24

A szerelem fellobbanasa perceben , mar ott van a gyulölet magja is ! Csak arra var hogy a megfelelö idöben kihajtson !

Ez idezve van Deepak Chopra a Varazslo magiaja c.könyveböl.

50. nantő
2009. ápr. 30. 10:58

A szenvedelyes gyulolet es a szerelem majdnem ugyanaz az erzes. Egy hajszal valasztja el egymastol oket (akar egy mondat):

-Mindkettonel olyanokat teszel, amit magad sem ertesz

-Mindket erzes miatt elveszted a fejed.

-Mindkettonel felsz valamitol

-Mindket esetben legszivesebben raugranal a masikra.

-Ha talalkozol a szeretett/gyulolt fellel, mindket esetben megugrik az adrenalinod

-Mindket esetben barmit megteszel a celpontert

-Mindket esetben kiforgatod a masik szavait

-Mindket esetben egesz nap a masik felre gondolsz

-Mindket esetben merhetetlen orommel tolt el, ha vmi olyan tortenik a masikkal, amit te szerettel volna.


Sokan emiatt az apro kulonbseg miatt nem kepesek eldonteni melyiket is erzik valojaban, eppen ezert tortenik meg konnyebben az, hogy egy gyulolet atcsap szerelembe vagy forditva, minthogy egy nagyon jo baratsag atcsap szerelembe vagy forditva. Baratsagban nincs szenvedely. Fiu-lany baratsag csak akkor mukodhet, ha legalabb az egyik felnek allando es komoly kapcsolata van (de inkabb mind2nek).

49. wanda8
2009. febr. 4. 13:52
ezt megtudom erősiteni,így van.
2009. febr. 4. 13:51
Létezik igazi gyűlölet, ha Valaki alatt,mint alattam börönvisel alak lakik, Aki többször ült, igaz, hogy Ő szemet vetett rám, és mivel kosarat kapott tőlem, folyton borsot tör az orrom alá, és nem lehet leállítani, mert a mentalitása kívánnivalót hagy maga után, és nem jut el a tudatáig, hogy hagyjon békén... Hogyha az egyetlen férfi lenne a világban, akkor sem kellene, inkább lennék apáca!! Nem dolgozik, ráér, és unatkozik... Én meglehetősen undorodom tőle, és nekem van párom, Akivel nagyon szeretjük egymást...
2008. dec. 26. 21:43
Persze hogy igaz. De azért akarni is kell!
46. 319cd6978b (válaszként erre: 45. - Monika1225)
2008. dec. 20. 17:03
Igen de nem azt mondjuk hogy úgy irigylem mert neki sikerült ez meg az hanem azt mondjuk hogy úgy utálom azt a személyt és hozzáfűzünk valami mondvacsinált indokot.
45. monika1225 (válaszként erre: 44. - 319cd6978b)
2008. dec. 20. 16:29
az utobbi már inkább irigység!!!.....nem??
2008. dec. 20. 15:30
Sztem többféle gyűlölet létezik. Van akit azért gyűlölsz mert tett ellened valamit és őt igazán gyűlölöd, van akit meg azért gyűlölsz mert szeretnéd szeretni de vmiért nem lehet és ezért indokat keresel ellene hogy miért is gyűlölhetnéd és így könnyebb elviselni. És akkor ott van még az is hogy valakit annyira szeretsz hogy már gyűlölsz. Ez is más kategória. Nameg az akit azért gyűllsz mert ő olyan amilyen te is lenni akartál vagy akarsz de neked nem sikerült.
43. Ana888 (válaszként erre: 42. - E6a07f094b)
2008. dec. 20. 14:59
Ez így igaz:-)
2008. dec. 20. 14:49

" Tudod-e, mi taplalja a gyuloletet?

A szeretet; szeretet nelkul nem lehet gyulolni!"


Berkesi Andras


A szeretet es a gyulolet epp oly edestestverek, mint a siras es a nevetes.

Aki nem tud sirni, nevetni sem tud...

2008. dec. 20. 14:10

Igen!

én pont most élem át.Válunk a férjemmel,néha annyira utálom ,megörűlők.Aztán elszáll a mérgem ránézek,és rájövök.hogy seretem .20 év után is.aztán megint gyűlölöm...

2008. dec. 20. 14:04
szerelem és gyűlölet között igen...de mély valódi szeretet(párkapcsolati) között nem!
2008. okt. 11. 05:11
Hát igen az Emberi sziv amennyire tud szeretni, úgy tud gyülQlni is..könnyen átvált : (
2008. okt. 11. 02:20
szerintem nagyon sok lépés kell hozzá, de az biztos, hogy mindkettő hatalmas érzelem, ami öletni is képes
2008. okt. 10. 22:59

Szerintem igen. Én 2 személy iránt érzek így.

Ők állnak a legközelebb hozzám.

2008. okt. 10. 22:18

Nem feltétlenül..... én nagyon tudnám azt gyűlölni, aki totális fájdalmat okoz. Akár lelkit akár fizikait. Tök mindegy, hogy szerettem-e előtte.

A két fogalom attól, hogy ellentétek, nem járnak egy cipőben. Szerintem.:-)

2008. okt. 10. 22:09
amikor a szerelmem megcsalt , szónélkül leleépett mindenki azt mondta ne foglalkozzak vele, legyen közömbös! többször megbántott becsapott, de mivel szerettem nem tudtam rá haragudni, de közömbös se tudott lenni. aztán tett valamit amitől meggyűlöltem. és ez jobb most nekem mintha szeretném, ugy hogy ő nem
2008. okt. 3. 19:59
Legalább hat éven keresztül gyűlöltük egymást a párommal, mindig keresztbe tettünk egymásnak és végül szerelem lett belőle. Most meg.....így öt év együttlét után.....nem is tudom, a szerelem már elmúlt, de azért nem gyűlölöm!
2008. okt. 3. 17:02
remek közhely, de nem igaz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook