Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A közeljövőben mikor érdemes ingatlant vásárolni? (pl: másfél éven belül) fórum

A közeljövőben mikor érdemes ingatlant vásárolni? (pl: másfél éven belül) (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 25. 15:44
Most...
2010. szept. 9. 20:51
várom még a hozzászólásokat, az eddigieket is nagyon köszi
24. xti_
2010. aug. 12. 13:54

sajnos egyre több hitel dől be, egyre több ingatlan lesz a piacon. most még nem is érződik igazán,mert árverezési moratórium van, de az tavasszal lejár. szerintem nem reális azt képzelni, hogy egy év múlva nőni fognak az árak, épp ellenkezőleg.

esetleg néhány nagyon kiemelt területen lévő ingatlan ára nőhet, de most nem ezekről van szó, gondolom.

23. bluyoo
2010. aug. 12. 13:37

Helló!

:) Minket meg azzal traktálnak a nagyon hozzáértők(elenzők) hogy most kell venni mert már emelkednek az ingatlanárak.(én is lakásvásárlás előtt állok)

És ha most vesszük meg egy év és millával többet ér.

Szerintem tiszta lutri az egész.

Személy szerint inkább a saját hülyeségem miatt döntsek rosszabbul mint egy "nagyon szimpatikus"

szaki vezessen meg.

Ok igaz!Magyar ember bizalom semmi.De két hét érdeklődés (bank,igatlan közv.,fórumok,stb..) után meg is értem miért nincs meg a bizalom.

2010. aug. 12. 12:53
köszi a véleményeket, de sajnos még mindíg nem tudom eldönteni hogy belevágjunk e vagy esetleg egy fél év múlva megbánom, a piac visszaesése miatt. Én is inkább arra hajlom hogy várni kellene még, hátha olcsóbbak lesznek az ingatlanok (túlkínálat miatt). csak utána nehogy a bank intsen be, gondolok ezalatt a hitelügyintézésre, szigorításra. Vagy ez butaság?
21. Gordonka (válaszként erre: 20. - Tina68)
2010. jún. 8. 17:46
Több joga van, de nem nálunk!
20. tina68 (válaszként erre: 19. - Gordonka)
2010. jún. 8. 17:40

Igazad van, akkor is felmerülnek!

De ahogy lentebb is írtam, nagyon sok minden befolyásolja az árakat.

Elsősorban a kereslet és a kínálat viszonya.


Nem vagyok ingatlanos így nem tudom melyiknél milyen szempontok dominálnak! Sajnálatos szerintem, hogy, hogy különböző véleményeket hallottál!

Az a biztos, hogy mielőtt keresni kezdenétek, tájékozódjatok sok-sok helyről szerintem!


Érdekes, hogy külföldön 90% a bérlés aránya a 10% tulajdonláshoz, míg nálunk ez majdnem fordítva van, itt 15 a bérlés és 85 a tulajdonlás.

Pedig a bérlőnek több joga van a mai jogrendben, mint a tulajdonosnak!

19. Gordonka (válaszként erre: 18. - Tina68)
2010. jún. 8. 17:09
Ezek a kérdések már a kiszemelt ingatlanoknál merülhetnek fel, én mindenkinek ugyanazokat az igényeket mondtam el, tehát ugyanabból a hozott anyagból dolgoztam a szakértők. Másfél éven belül szeretnénk, nem Bp-en. A többire még én se tudom a választ, alternatívákról beszélgettünk.
18. tina68 (válaszként erre: 17. - Gordonka)
2010. jún. 8. 16:58

Mikor szeretnél ingatlant vásárolni? Hol? Készpénz vagy hitel? Milyet? Mekkorát?


Ezek mind-mind befolyásolják a piaci árakat.

Hány szereplős a történet, hányan akarják még rajtad kívül azt az ingatlant? Mióta árulják? Hány éves aki árulja? Kell-e neki azonnal a pénz, vagy ki

tudja tartani az árat? Ilyenek!

17. Gordonka (válaszként erre: 16. - Tina68)
2010. jún. 8. 16:55
Értelek, köszönöm. Okosabb nem lettem, az elemzőket meg azért nem tudom hova tenni, mert elvileg mindegyikük ugyanonnan informálódik, mégis egymásnak ellentmondóak a véleményeik.
16. tina68 (válaszként erre: 15. - Gordonka)
2010. jún. 8. 16:49

Az hogy szakmabeli az igen erős túlzás:-)

Mondjuk inkább azt, hogy esetenként olyan helyen mozgok ahol ezek a témák vannak napirenden:-)


Ez sem 100% amit én mondok, csak sajnos jelenleg ez a tendencia, és minden egyéb mutató erre utal.

Manapság azok az emberek akik lakást szeretnének vásárolni, azok inkább új építésű, alacsony rezsijű, kis lakásokat keresnek.

A többi ott áll eladatlanul! És ez nem tesz jót az ingatlan piacnak!

15. Gordonka (válaszként erre: 14. - Tina68)
2010. jún. 8. 16:40

Köszi, hogy írtál.

Szakmabeli vagy? Én eddig ahány elemzővel (néggyel) beszéltem, mind mást mondott, merthogy engem is érdekel a téma, de nem tudok eligazodni a sokféle vélemény mentén.-

14. tina68 (válaszként erre: 13. - Gordonka)
2010. jún. 8. 16:32

Azért, mert ez a hullám még sajnos csak nő tovább. És a mostani ingatlanárak sajnos még lefelé fognak zuhanni.

Ez nem az én okfejtésem, hanem a pénzügyi elemzőké!


A bedőlésekre a bankok, még adnak valamennyi türelmi időt, de nem mindenki tudja így sem tartani a kötelezettségeit.

13. Gordonka (válaszként erre: 12. - Tina68)
2010. jún. 8. 16:20
A logikát nem értem, akkor miért kell 2 évet várni, miért nem most, ha az általad írtakból indulok ki, alacsony árak a bedőlések miatt stb?
12. tina68 (válaszként erre: 11. - 91c956613e)
2010. jún. 8. 15:19

Hála az égnek:-)


Átlagéletkort írtam!


És ez sajna nem az én logikám, hanem a mai magyar valóság:-(

Sajna én is átmentem ezen:-(

Az édesanyám 37 évesen, az apukám 67 évesen, a nagypapám 78 évesen a nagymamám 88 évesen ment el.

Az ő átlaguk is sajnos, csak 67,5 év.

Na ezt is így számolják:-(

De akárhogy is nézzük, nekünk a tesómmal a sajátjainkon felül két + ingatlanunk lett. Ebből az egyik 1947-ben épült! Az már a sors keze, hogy most mivel válófélben vagyok itt élek a lányaimmal. De a tesóm eladta a lakását, hogy az apuéba költözzön.

Így egy már a piacot növelte:-(

És mivel az exemmel nem tudunk megegyezni, azt is áruljuk. Az már 2! És ez csak nálam!

2010. jún. 8. 15:10

Én kételkedem a logikádban!Hála Istennek tovább él-

nek az emberek.

10. tina68 (válaszként erre: 9. - CsillagTM)
2010. jún. 8. 14:43

Egyrészröl:

Mostanában sajnos egyre több család kényszerül eladni az ingatlanjait, mert olyannyira megnőtt a hitel törlesztőjük aránya, hogy sajna képtelenek fizetni. Ideig óráig van megoldás, de naponta látok olyanokat akiknek meg kell tenniük ezt a lépést!

Másrészről:

A Ratkó korszak gyermekei, a mi szüleink, és a nagyszüleink. Mivel az átlag életkor manapság 65 év körül van, így sajnos csak kevesen haladják meg ezt az életkort!

Így sok örökölt ingatlan kerül a piacra, és ez is túlkínálatot fog okozni.

:-(

9. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Tina68)
2010. jún. 8. 13:57
komolyan? h h? részletezd mégis kicsit, ha lehet!:)
2010. jún. 8. 13:43

Ha tudtok, várjatok még vele legalább két évet!

Tudom, hogy most is lent vannak az ingatlan árak, de sajna ez még megy lefelé:-(

Több összetevője is van, most nem részletezném!

2010. jún. 8. 13:32
Most!
2010. jún. 8. 13:25
na igen, már aki megteheti...sajna nekünk kb. 3 év múlva lesz csak pénzünk erre, amikor megint az egekben lesznek az árak...
2010. jún. 8. 13:15
most nagyon alacsonyak az ingatlanárak, úgyhogy szerintem most! :)
2010. jún. 8. 13:15
Igen, valóban most kell, amikor az ingatlanárak alacsonyak...
2010. jún. 8. 13:14
Most érdemes vásárolni,mert lent vannak az ingatlanárak.
2010. jún. 8. 13:10
Most olvastam egy cikket erről. Vásárolni most kell, jövőre magasak lesznek az ingatlanárak. A gazdasági válság és az ebből eredő csekély építkezés ingatlanhiányt eredményez.
2010. jún. 8. 13:02
A közeljövőben mikor érdemes ingatlant vásárolni? (pl: másfél éven belül)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook