Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél éves kisfiam nagyot esett. Agyrázkódás, ödéma? fórum

Másfél éves kisfiam nagyot esett. Agyrázkódás, ödéma? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. bancsi77 (válaszként erre: 50. - Édesmandula)
2010. jún. 12. 17:19

Persze, mindenki maga dönti el fut-e a gyerekkel vagy nem.

Nekem és tesómnak anno anyukán hideg fém kanállal nyomkodta le a fejemen lévő dudorokat, mégis itt vagyok.

A nagylányomnak 2,5 évesen volt agyrázkódása, de annak voltak tünetei, hányt és aluszékony lett.

az meg szerintem ritka, mint a fehér holló, hogy jól van a gyerek, de mégis valami baja van.

55. 84882672dc (válaszként erre: 54. - 84882672dc)
2010. jún. 8. 17:34
hát ezt már nem tudom meg :(
54. 84882672dc (válaszként erre: 51. - Msaca)
2010. jún. 8. 11:17

Csak gyorsabb, mint volt, és angolul beszél folyékonyan!


Ezt kifejtenéd?? Érdekelne a dolog!!

53. be52089f0e (válaszként erre: 16. - Msaca)
2010. jún. 8. 10:25

Örülök, hogy jobban van a gyermeked, de azért ha nem haragszol leírom a véleményem.


Én már többször voltam a fiamm sürgősségin, mert örökmozgó és minidg történik vele valami. Szerencsére nekünk a dokik még sohasem vágtak pofát, de tudod ha vágtak is volna, akkor sem érdekel. A gyermekem a legfontosabb!!!

52. ancsika72 (válaszként erre: 51. - Msaca)
2010. jún. 8. 10:17

Jól van és ez a lényeg!

És nem ez lesz az első sajnos és nem is az utolsó!

érdekes ha a gyerek esik mindig a fejét üti be először de az is igaz,h ők még nem tudnak hirtelen védekezni .

51. msaca
2010. jún. 8. 08:24

Jelentem az éjszakát túléltük. A púp mérete már az eredetinek a negyedére csökkent.

Jól van. Jön, megy reggelizik. Nem bágyadt, nem bambul. Csak gyorsabb, mint volt, és angolul beszél folyékonyan!

De nem kívánom senkinek! Szar érzés + a lelkifurdancs! És hát rémtörténetek is vannak bőven.

Most öltözünk és elmegyünk azért a doktornénihez, megmutatom neki.

Remélem mindkét gyerekemnek sikerül túlélnie a gyerekkorát! Én nagyon igyekszem azon lenni!

50. édesmandula (válaszként erre: 48. - Bancsi77)
2010. jún. 7. 22:32

bocs, de nekünk mondták a kórházban, ha "túl jó" a gyerek, jól eszik, jól alszik, akkor is lehet agyrázkódása, akár ödéma is.

ezt mindenki maga vállalja be, hogy látja a dolgot.

2010. jún. 7. 22:22

Szia!

Én is mindenképp elvinném!

Nekem 2 gyerkőcöm van, mind a kettővel rohantunk már, az egyik rohangált a lakásban, és az ajtó félfába verte be a homlokát, iszonyat nagy pukli lett 2 perc alatt a fején, szerencsére nem lett semmi a baja. A másik pedig hintázás közben, ami szintén a lakáson belűl az egyik szobaajtóra van felfüggesztve, abban hintázott, nem kis lendülettel, és sajna nem volt rendesen kinyitva az ajtó, és a kilincsbe fejelt, de olyan szinten hogy még azt is hallottam ahogy reccsent egyet a koponyája, de szerencsére neki sem lett semmi baja!

48. bancsi77 (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2010. jún. 7. 22:07

És akkor hetente röntgenezik, ami meg egyáltalán nem jó. Ugyanis az ionizáló sugár nem ürül ki a szervezetből, hanem összeadódik benne.

Nekem az 5 hónapos gyerekem gurult le az ágyról, de nem rohantam vele orvoshoz, figyeltem milyen a kedve, jól eszik-e stb. Szerencsére minden rendben volt.

2010. jún. 7. 22:05

szintén azonnal vinném, ügyeletre, bárhová, taxival, bármivel...nem a halál a legrosszabb ami történhet vele...


bocs, csak mi feküdtünk 4 napot simán, utána otthon rettegve koponyacsont-töréssel. 7,5 hósan totyogott a szék mellett, mellette álltunk ketten, de hiába, egyszercsak mellényúlt és nekidőlt a radiátornak...semmi komolynak nem tűnt, kicsi pukli, gyerek visított mint akit ölnek, nem ájult el, nem hányt...csak összenéztünk a párommal és tudtuk, hogy mégis menni kell...persze ismerek olyat, akinek fejreesett az etetőszékből, el is ájult, nem vitte be, a gyerek él, semmi baja, kicsit bambább az átlagnál, aztán hogy az genetika, vagy az esések következménye, ki tudja?

2010. jún. 7. 22:00
mindenképpen kórházba kell vinni, legalábbis én azt tenném, és biztos nem tudnék aludni éjszaka egy percet sem,csak a saját megnyugtatásod miatt is irány a kórház, és ha nincs semmi baj, nyugodtan tölthetitek a köv éjszakát, de ha baj van és nem viszed akkor nem tudsz majd elszámolni a lelkiismereteddel, hogy nem vitted. Szia és várom, hogy mi történt
45. sajert
2010. jún. 7. 21:58

Remélem a legjobbakat a gyermekednek.


Vessetek meg, de én még esésnél nem vittem soha sehova... Ha az én mozgáskoordinációs gondokkal küzdő gyerekemet, minden esésnél elvinném orvoshoz, akkor kórházból ki, kórházból be lenne az élete. Másfél évesen, amikor tavaly nyáron volt az "év vihara", na akkor szaladt neki teljes gőzzel az asztalnak. Na, az gáz volt. Sírni nem igazán sírt, de elbágyadt... Ügyelet mondta, hogy ők aztán nem jönnek ki, vigyem el kórházba ha már a többiek által leírt tüneteket tapasztalom (hányás, szédülés, amit ennél a picinél észre lehet venni, bágyadtság, aluszékonyság). Közben kint ömlött az eső, szélvihar... Mire elmúlt a vihar, és egyátalán kimehettünk volna, a fiam jól lett. Nem vittem kórházba. Három napig figyeltem a pupilláját, az egész viselkedését. Hála az égnek semmi gond nem volt. A puklija jó pár hónap alatt szívódott fel...


Mostanában a feje "ép", megtanult rá vigyázni, a lábán vannak csonthártya-sérülésből adódó foltok...

44. 07c4794583 (válaszként erre: 40. - Msaca)
2010. jún. 7. 21:22
A vérrög a púptól függetlenül is képződhet, hiszen az az agyi vérerekben lesz, és nem a hámszövetben meg a hajszálerekben, ami ugye kijjebb van. Való igaz, az az esetek 99.9%-ban csak hematóma képződik, vérrög nem. Ha a gyerek zavart lesz, valamilyen testrése "zsibbad" vagy nem érzi, panaszkodik, hogy hányingere van vagy észreveszed, hogy nem lát/hall valamit, akkor irány a kórház.
43. andi6020 (válaszként erre: 40. - Msaca)
2010. jún. 7. 21:22
Na látod, ezt mondtam én is privátban. Jó éjt nektek!
2010. jún. 7. 21:18
Szorítok nektek,hiszen nem vagy könnyű helyzetben.Egyszerre leszel féltő anya és gondos "nővér".
41. Nagyir (válaszként erre: 40. - Msaca)
2010. jún. 7. 21:17
Kitartást és nyugodt éjszakát kívánok nektek! Azért pár nap múlva írd meg, hogy jól vagytok és minden rendben! :)
40. msaca
2010. jún. 7. 21:15

Beszéltem dokival, a helyzet a következő:

Ha közvetlenül az esés után nem volt eszméletvesztés, és hányás, akkor a baj kisebb mintha lett volna.

A gondot a duzzanat, vagyi az ödéma okozhatja, de mivel a kisgyerekek koponyája nincs még totál becsontosodva, nem kell megfúrni. Ez a púp subdurális hematoma, amit ráadásul röntgennel nem igazán, csak Uh-gal lehet kimutatni.

Óránként ébresztgetni kell, és pupillareflexet nézni. Ha baj van mentőt hívni.

Ha most bevinném csak max röntgenezni tudnák, illetve benntartani megfigyelésre, amit én nyilván alaposabban teszek itthon, mint a kórházban az, aki még másik 40 gyereket is megfigyeli.

Úgyhogy ma én ügyelek, és hosszú lesz az éjszaka.

2010. jún. 7. 21:01

Szia!

Mindenképpen vidd el orvoshoz,a Röntgent csinálnak neki és ha lelkiismeretes a gyerek orvos akkor még ct-re is elküldi.3-4 nap bent tartózkodás.Nálunk így csinálják.,ez a bevett gyakorlat.

38. megryan (válaszként erre: 12. - Msaca)
2010. jún. 7. 21:00

Én megmondom miért vinném orvoshoz: (még akkor is ha rángatás, várakozás stb) éjjel nem tudod hogy azért alszik, mert jól van és pihen vagy azért mert már baj van. Ha 5 percenként felkelted, nem tudod azért ordít mert fáradt vagy azért mert baj van.


Nekem is esett le gyerek 18 hónaposan. Bevittük a kórházba, a vizsgálat és röntgen alapján semmi baja nem volt a púpokon kívül, így saját felelősségre hazahoztuk, nem is volt gond. Tehát ha beviszed, nem feltétlen kell bent maradni. Lássa orvos, legyen röntgen.

Inkább nézzen hülyének a doki, minthogy baj legyen.

2010. jún. 7. 20:53
Inkább a felesleges frász, mint más. :DDD
36. Nagyir
2010. jún. 7. 20:47
Nem akarjuk a frászt rád hozni :), eddig valóban nem írtad, hogy milyen magas volt az a kerti pad- 30 cm + a kő - az milyen magas?
35. fnagyzs (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2010. jún. 7. 20:45

Teljesen egyetértek. :DD


Középső gyerekemmel kétszer megesett. Kicsinek (kb. ő is másfél volt) egy radiátor sarkát kócolta le, icipici bőrrepedés és kevéske vérzés. Éjjel viszont hányni kezdett és rohantunk mi is a kórházba. Bent tartották három napig és kivizsgálták.

Most nagynak két hete hoztam haza a kórházból agyrázkódás miatt, majd egy hétig fektették. :(

34. Nagyir (válaszként erre: 25. - Msaca)
2010. jún. 7. 20:45
Hogy megnyugtassalak, csak egy igazán bunkó orvos veszi félvállról, ha egy kisgyerek diagnózisát kell felállítania. Gyermekmentősöktől tudom, hogy még néha óvodákban is elég szakmaiatlanul állnak a gyerekbalesetekhez. Pedig alap dolog, ha fennáll egy fejsérülés veszélye, nem az a cél, hogy csitításra fél percen belül hagyja abba a sírást a gyerek, mert lehet, hogy öt perc vagy pár óra múlva leül valahová és olyan csendes lesz, hogy csuda - csak éppen többé sose fog onnan felkelni.
33. fadigflo (válaszként erre: 29. - Msaca)
2010. jún. 7. 20:41
Én mindenképpen azt tenném ..
32. fnagyzs (válaszként erre: 25. - Msaca)
2010. jún. 7. 20:40
Arra készülj fel, hogy ha beviszed a gyereket, akkor bent is tartják megfigyelésre és kivizsgálásra.
2010. jún. 7. 20:38

Azt tudd, hogy amikor egyszer engem az anyukám mászókáról fejreesés után csak másnap vitt kórházba, az orvos azt mondta, hogy nem feltétlen az ütés ereje számít: ha szerencsétlenül éri a dolog, vérrög képződik. A vérrög elzárja az oxigén útját, és életveszélyes következményei lehetnek.


Azt gondolom, fejsérülés esetén minden áldott esetben ügyeletre kell vinni a gyereket, még akkor is, ha hetente odaveri magát.


Gondolj bele, hogy utólag hogy bocsánata meg magának az ember...

30. Martian (válaszként erre: 25. - Msaca)
2010. jún. 7. 20:38
nem vagy balfék, ne vádold magad, nem tekerheted vattába, hogy ne essen semmi baja, és nem állhatsz mellette állandóan
29. msaca
2010. jún. 7. 20:37
Akkor öltözzek, ébresszem és húzzunk a kórházba, mi?
28. fnagyzs (válaszként erre: 17. - Salabakter)
2010. jún. 7. 20:37

Nem értek egyet veled. A kicsi gyerekek feje még sérülékeny és elég ha csak jobban megrázod (mint ahogy a hírekben is lehet néha ilyenről hallani) és kész a baj.

Ráadásul ha kemény tárgyba üti a kis buksiját, akkor elég egy kisebb ütés is.

27. ancsika72 (válaszként erre: 25. - Msaca)
2010. jún. 7. 20:37

Ez mindenkivel előfordul,nem vagy hibás!

Nekem a fiam régen a halántékára esett a játszótéren kicsit el is kábult,gyorsan kórház de hála nem lett komolyabb baja.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook