Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levesek fórum

Levesek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2023. márc. 5. 04:47

Tessékmondani' a fehérbableves hogyan készül nálatok?

Rántás, nemrántás, mi, vagy hogy?

106. Noncsi (válaszként erre: 98. - Ce53b9ff5e)
2017. jún. 23. 13:36
Imádom a halászlevet:) Nyáron egy nagy tál halászlé és más nem is kell!
2016. máj. 6. 22:27

Kolbászos gomba leves


35 deka gomba konzerv

10 deka gyulai lángolt kolbász

15 deka cérnametélt tészta

víz

fekete örölt bors

fűszerpaprika-őrlemény

ízlés szerint kurkumával

2011. febr. 18. 12:02

Camambert krémleves:

Hozzávalók : 1 egész natúr camambert sajt,1 evőkanál liszt,2 evőkanál olívaolaj,3 gerezd fokhagyma,1 zöldségleveskocka,só, bors, petrezselyem,1l hideg víz, pár csepp citromlé,



Leírás : Az olajon megpirítunk egy gerezd szétnyomkodott fokhagymát, és belekeverjük a lisztet, felengedjük hideg vízzel, és hozzáadjuk a leveskockát. Amikor forrni ked , beletesszük az egész sajtot és a 2 gerezd fokhagymát.


A sajt kis idő után ki fog folyni a burkából. kb 10 percig kis lángon forraljuk, majd a sajt héját kiemeljük a levesből. Ha kell utánna sózzuk, borsozzuk, citromlével ízesítjük.Petrezselyemmel diszítjük.

2010. dec. 19. 18:01

Fahéjas aszalt szilva leves


Hozzávalók:


50dkg magozott aszalt szilva

2dl vörösbor

2dl tejföl

4dkg liszt

5dkg cukor

1 kiskanál vaj

1-2 darab egész fahéj

3-4 szegfűszeg

egy csipet szerecsendió

egy csipetnyi só


Elkészítése:


Az aszalt szilvát leöblítjük és kimagozzuk,majd feldaraboljuk kb:3-4 szeletre.

A fahéjjal és a szegfűszeggel együtt 1 liter cukrozott vízben puhára főzzük,majd hozzáadjuk a vörösbort.A tejfölből és lisztből simára kevert habarást készítünk és besűrítjük vele a levest.Hozzátesszük a vajat és a sót,ízlés szerint szerecsendióval is megfűszerezhetjük.Jól összeforraljuk.Utólag még tetszés szerint igazíthatunk az ízesítésen.Melegen tálaljuk,díszítéséhez választhatunk citromkarikát,mentalevelet.


Jó tanács:

Ha gyermekek is fogyasztják,a vörösbort mellőzük az elkészítés során.

Előfordulhat hogy az aszalt szilva a magozáshoz túl száraz,vagy kemény lehet,ilyenkor gőzön puhítsuk meg.

Ugyanezzel az eljárással készíthetünk aszalt meggyből vagy aszalt cseresznyéből is levest.

102. ce53b9ff5e (válaszként erre: 101. - Basset)
2010. dec. 10. 13:42
nalunk apukam szokta kesziteni,imadtam...!A férjemék máshogy készitik,sokfele halbol,paszirozni szokta anyos, de nekem a mienk jobban izlik,a ferjemnek be kell ernie ezzel:-)
101. Basset (válaszként erre: 100. - Ce53b9ff5e)
2010. dec. 10. 13:00

Igen, ez az "alap", amit még annó bográcsban főztek ősapáink... :)

És persze ez a legjobb is, szerintem. Bár, igazat megvallva még nem ettem másmilyet, de nehezen tudom elképzelni, hogy a tésztás változata tetszene. A kaprostejfölös izéről meg a barátnőm mesélt, hogy fura volt - ízre és naggggyon fura volt látványra, amit ő evett.

De persze, tuti, van, aki szereti. (Sőt, ki tudja, lehet, én is, csak még nem ettem...)

2010. dec. 10. 12:43

Hát paprikásat asszem:-)

Hagyma(sok hagyma) felkockáz,olajon dinsztel,halat rá,ha jó a hagyma,paprikát rá meg van ilyen halászlékocka,vizzel felenged és hagyom födögélni:-).

Puha házi kenyérkével esszük.

99. Basset (válaszként erre: 98. - Ce53b9ff5e)
2010. dec. 9. 22:45

Milyet?


Mert van a paprikás, hal és lé.

És van a paprikás, hal, lé és tészta.

És nem rég hallottam kaprosról?? talán, ami valami tejszínes extra volt... :O Nem tudom.

2010. dec. 9. 21:44
mi halászlevet eszünk;-)
2010. dec. 9. 19:41
Felénk a vajas bableves. A receptjeim között megtalálható.
96. Basset
2010. dec. 9. 19:14

Pont most gondoltam rátok... :)

Van valami "tradicionális" levesetek így karácsony felé?

2010. dec. 9. 16:33

Sütőtökkrémleves

Hozzávalók: 70 dkg sütőtök, 1 l szárnyasalaplé (kockából), 0,5 dl olaj, 0,3 dl méz, 1 vöröshagyma, ½ kk. őrölt római kömény, ½ kk. currypor, ½ kk. reszelt friss gyömbér.

A sütőtököt megmossuk, feldaraboljuk, és 150 °C-os sütőben puhára sütjük (kb. 40 perc).

Ezalatt egy lábasban olajat melegítünk, hozzáadjuk a mézet, és karamellizáljuk, majd megpirítjuk benne a finomra vágott hagymát. Beletesszük a fűszereket, és felöntjük az alaplével. A megsült tököt kikaparjuk a héjából, a leveshez adjuk, botmixerrel összetörjük, majd átszűrjük. Tálaláskor pirított tökmaggal és pár csepp tökmagolajjal díszítjük.

2010. okt. 26. 10:12
:-)dejoooo
2010. okt. 26. 10:11

Csicsókakrémleves

Hozzávalók: 30 dkg tisztított csicsóka, 5 dkg vöröshagyma, 1 l szárnyasalaplé, 1 dl tejszín, só, bors.

A csicsókát megtisztítjuk, majd felhasználásig vízben tartjuk. Kevés vajon megpirítjuk a finomra vágott hagymát, hozzáadjuk a legyalult vagy felszeletelt csicsókát, sózzuk, borsozzuk.

Pároljuk, amíg puha nem lesz, majd felöntjük az alaplével (hígabb húsleves vagy másodlé). Hozzáadjuk a tejszínt, és leturmixoljuk.

Tálaláskor tejszínhabot teszünk a tetejére, pár csepp szarvasgombaolajjal meglocsoljuk, és bő olajban ropogósra sült csicsókachipsszel tálaljuk.

92. ce53b9ff5e (válaszként erre: 91. - 7c1de072c3)
2010. júl. 20. 13:02
köszi Márti, és tubusban van vagy mi ez?Próbiztad a levest?Milyen?
2010. júl. 20. 12:21
viki, ázsiai boltban is lehet kapni...vagy TOOM-ban...vagy Lidl-ben, mikor ázsiai hét van (spec. mi ott vettünk)
90. ce53b9ff5e (válaszként erre: 85. - 07c4794583)
2010. júl. 20. 12:17
Nagyon tetszik ez a leveske. Már vettem is hozzá kókusztejet,citromom is van,csirkemellem is meg minden mas is,csak a halszósszal nem tudok mit kezdeni.Lehet ilyet venni,h halszósz?Muszáj bele?Nem lesz nélküle jó?
89. 07c4794583 (válaszként erre: 87. - Basset)
2010. júl. 10. 18:11
ja és be lehet hűteni dögmelegben, és úgy mégjobb szerintem :)
88. 07c4794583 (válaszként erre: 87. - Basset)
2010. júl. 10. 18:10

ez egy ázsiai recept, tehát a gyümölcslevesekkel ellentétben nem lesz édes, viszont baromi finom! :)


a halszószt esetleg nehézségbe ütközhet beszerezni, de szerintem ázsiai boltban, illetve hipermarketekben is lehet kapni.

87. Basset (válaszként erre: 85. - 07c4794583)
2010. júl. 10. 18:07
wow! ez szuperül hangzik! szeptemberben kipróbálom... (akkor kezdem... megint)
2010. júl. 10. 18:01
ja bocsi, az olívaolaj csak akkor kell, ha valaki szereti előtte odapirítani a csirkét, ebben az esetben csak felönteni kell az alaplével meg a kókusztejjel, és akkor csak összesen 10 percet kell főzni, minden más ugyanaz.
85. 07c4794583 (válaszként erre: 74. - Basset)
2010. júl. 10. 17:56

fehérjenapra:


citromleves


30 dkg csirkemell

1 citrom, 1 lime

3 dl natúr kókusztej

8 dl húsleves alaplé (lustaság esetén leveskocka)

3 evőkanál olívaolaj

3-4 evőkanál halszósz

3 újhagyma

2 csokor citromfű

1 csilipaprika

1 kis darab gyömbér

1 kiskanál curry vagy 2 kiskanál currypaszta

petrezselyem vagy korianderzöld



csirke megmos, lecsepgtet, megsóz, csíkokra vág, majd a halszószban 15 percig mariníroz. a fűszereket megtisztít és felaprít. az alaplevet a kókuszlével és a curryvel felforral, 10 percig kis lángon rotyogtat, majd bele a csirke és minden egyéb is, kivéve a citromot és a petrezselymet-koriandert. ezt így 10 percig főz, aztán bele 1 evőkanál citromlé és 1 evőkanál lime-lé, majd tűzről levesz, és jól megszór a zölddel.


a csilipaprikát ésszel kell adagolni, ki mennyire szereti csípősen, én például nagyon, de a csili nagyon tud csípni. :)

2010. júl. 10. 17:33

Hamis gulyás leves


1 nagy hagyma

pirospaprika

zsír

0.50 dkg krumpli

2-3 sárgarépa

2 fehérrépa

zeller

1-2 gerezd fokhagyma

őrölt kömény

gulyáskrém

1 tojás

liszt


Az apróra vágott hagymát megpároljuk,megszórjuk pirospaprikával,felengedjük vízzel.Izesítjük zúzott fokhagymával,őrölt köménnyel.Belerakjuk az apróra vágott krumplit,az apróra vágott zöldséget,felengedjük még a kellő mennyiségű vízzel.Gulyáskrémmel,és ha kell sóval ízesítjűk.Ha a zöldség,és a krumpli megpuhult,a tojásból lisztből nokedli tésztát keverünk,és beleszaggatjuk a levesbe.

2010. júl. 10. 17:29

Sziasztok!


Én a borsólevest kétféleképpen szoktam főzni.


1.Felrakom a vizet,vegetával ízesítem,és belerakom a borsót(a frisset,ha fagyasztott,akkor csak ha a víz forr!)Ha megpuhult,akkor berántom!


2.Kevés zsiradékon megpárolom a borsót,megszórom egy evőkanálnyi liszttel,pirospaprikával,és állandó kevergetés közben felengedem vízzel,és ízesítem vegetával.

leginkább nokedlival szeretjük,vagy apró tésztával,de tészta nélkül is jöhet!



Találtok nálam recepteket,olyanokat is,amiket itt nem láttam.

82. ilonka40 (válaszként erre: 74. - Basset)
2010. júl. 5. 15:02

A borsóleves elkészítése



Két fej hagymát aprítsunk fel, majd futtassuk meg egy kis vajon. Ezután tegyünk hozzá fél kiló borsót, pároljuk együtt pár percig, majd engedjük fel fél liter zöldséglevessel. Ezután maximum húsz percig főzzük. A fűszerezés mindenkinek saját ízlésére van bízva. Aki szereti az erőset, chilivel is ízesítheti.


Jó étvágyat!


Karfiolleves


Két szál újhagymát karikázzunk fel, majd futtassuk meg egy kevés olívaolajon. Paszírozzunk ki egy gerezd fokhagymát, majd adjuk hozzá a párolt hagymához és pirítsuk tovább. Ezután morzsoljunk bele egy leveskockát, ez ízlés szerint lehet zöldségleves vagy húsleves kocka.

Egy kis fej karfiolt szedjünk apró rózsákra és tegyük bele a párolt hagymába, majd engedjük fel annyi vízzel, hogy éppen hogy ellepje a karfiolt. Fedő alatt főzzük addig, amíg a karfiol megpuhul. Főzés közben fűszerezzük sóval, borssal és szerecsendióval.


A leves elkészülte után úgy ahogy van, fogyasztható. Aki a krémleveseket jobban kedveli, leturmixolhatja az egészet.


Jó étvágyat!


Ezek a levesek mind fogyókúrás receptek.

2010. jún. 25. 12:39
hajrá!
80. Basset (válaszként erre: 79. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 25. 12:22
Túl vagyok az első turnuson, és nem nagyon ment... Most belevágok egy újba... Ez nem igazán fogyókúra, inkább önkontroll-gyakorlat... :)
79. ce53b9ff5e (válaszként erre: 77. - Basset)
2010. jún. 23. 13:45
dehogy baj,csak kérdem. :)sok siket hozzá;)
78. 448f1a930a (válaszként erre: 77. - Basset)
2010. jún. 23. 09:05
Gyümölcs leveseket tojássárgával is lehet sűtíteni
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook