Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foltos hajhullás -tapasztalatok fórum

Foltos hajhullás -tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2023. aug. 7. 08:08
Egy éve jelent meg egy csecsemő tenyérnyi folt,minden kivizsgálás oké. Előtte 2x voltam Covidos.Post Covid lett a diagnózis, egyéb idióta tüneteim is voltak,de azok megszűntek,a folt is kezd lassan,de nagyon lassan alakulni.Most márciusban megint Covid (3-dik), augusztusban újabb folt még az előző sem jött rendbe és itt egy újabb. Igaz fele akkora mint a másik....de nagyon el vagyok szomorodva. Él még a topic?
2017. szept. 29. 08:50

Sziasztok! nem tudom "hébe-hoba" jár-e még valaki erre felé?

Azért próbálkozom.

Sajnos én is lassan 1 éve foltos hajhullásban szenvedek.Dús,hullámos hajam volt tavalyig,2-3 havonta jártam fodrászhoz,ilyenkor kértem mindig oldalt és a fejtetőmön ritkitsa.Hát most már nem kell,sőt fodrászhoz sem járok.Majd nem a fele hajam van mint volt....Fejtetőmön nagy a folt,oldalt még valahogy el megy,de a napokban vettem észre hogy hátul is nagyon látszik már.Próbálom mindenhol rá fésülni a maradék hajamat,de nehezen sikerül már...Voltam több vizsgálaton is,jó fél éve a fogamban talált gócot is meg szüntették,de semmi változás.Több naszek orvosnál is jártam,de csak a pénztárcám lett laposabb,a hajam változatlanul minnél kevesebb,és már nagyon látszik a"változás" Sok mindent javasoltak,szeszt,kapszulát,kenöcsöt ,de semmi nem használt...Nagyon el vagyok keseredve,hogy ebből semmi ki utat nem találok,csak minél rosszabb lesz! Esetleg van köztetek akinek sikerült valami pozitiv eredményt el érnie? Meg köszönném ha meg osztanátok velem!

2017. márc. 18. 17:25
Sziasztok. Én is foltos hajhullásban szenvedek. Mandulaműtétem is volt. Semmi javulás. Vérkép rendben, fogak rendben, hasi ultrahang rendben. Immunoloógiai vizsgálat esetleg? Pajzsmirígyem is rendben. Ötletek esetleg?
2017. febr. 16. 09:01
Sziasztok.Ha a gyulladást megszüntetik,amitől a hajam hullik,mennyi idő kell neki ,hogy megálljon a hajhullás és elkezdjen az új hajszál kinőni?
2015. okt. 6. 07:05

Sziasztok! Nekem először 2013-ban jelentkeztek az alopetia tünetei a homlokom fölött, először egy kis 2-os méretű folt volt, majd szépen ötvenes, vagy kétszázas méretűre hízott. Elhatároztam, hogy magamat fogom meggyógyítani. A vége felé tojássárgáját is igyekeztem enni, majdnem minden nap, de szerintem az igazi gyógyírt nem ez jelentette. Ja, az államon is kialakult egy folt, az elég nagy volt, kb 7-8 cm átmérőjű. Szóval mindig próbáltam ellazítani magam, egészen. Amolyan alfába lemenős, meditációs ellazulásra gondolok. Közben olykor képzeletemben felidéztem a foltjaimat és szinte láttam, amint a kis hajszálak sűrűn növésnek indulnak, képzeletemben persze olyan gyorsan nőttek, hogy láttam a mozgásukat. Szerintem az a fontos, hogy az ember minél több időt szánjon a teljes ellazulásra, és ilyenkor még az agyába összpontosuló minimális feszültséget is csillapítsa, nyugtassa le teljesen. Hinni kell, abban, hogy átmeneti állapot a hajhullás, bár ez nekem is nagyon nehéz volt, amikor már egy éve küzdöttem a foltokkal. Közvetlenül előtte, hogy elkezdtem ezt a meditálós koncentrálós gyakorlást még a bal arcfelemnél a fülem fölött 5 cm-rel is kijött egy folt... :) Aztán a szakállamnál egyre több szál jelent meg, először gyengék, de mára ugyanolyan erősek és sűrűk, mint a többi. Aztán a homlokomnál is visszanőtt a haj egy-két héttel azután, hogy az első szálakat észrevettem a foltban. Bal oldalamon még nem tűnt el, de ott amúgy is volt egy balesetből származó hajhiányom, szóval nem feltűnő. A kulcs a hit, és a lazulás. Ha valaki kíváncsi még részletekre, akkor krenacs.tibor@gmail.com

Minden jót!

163. Piros Rózsa (válaszként erre: 162. - Katababa2)
2013. szept. 29. 15:19

Szia!! Rég nem volt időm irni :D

Jól vagyok kb 2 cm res a hajam,szinte teljesen benőtt....csak az első foltommal küzdök 2×2 tele ősz hajszállal. Emiatt még parókát és kendőt hordok.

Nem egyenletesen nő a régi erősek,újak gyengébbek.

Voltam fodrásznál de még emiatt nem tudunk semmit csinálni belőle mert egyenetlen.

Érzelmileg nehezen birom,tükröt utálom...és délutánra fáradt vagyok ez régen soha nem tapasztaltam. :(

Immunt még várom.

Veled mizu?

162. katababa2 (válaszként erre: 160. - Piros Rózsa)
2013. júl. 14. 19:19

Szia piros rózsa!

Borítékolom, hogy az immunológiai vizsgálat is negatív lesz :)Nekem az is jó lett :) Ja a foltjaim megvannak köszönik, csak én nem köszönöm nekik....

A lelki eredetű szövegről meg már írtam....

A hízásra próbáld a paleo étkezést. Ódákat zengenek róla, a neten találsz több fórumot róla. Szendi Gábor:Tények és tévhitek oldalán sok érdekes és elgondolkoztató dolgot olvashatsz. Én is "művelődöm" belőle...:)

161. Piros Rózsa (válaszként erre: 160. - Piros Rózsa)
2013. júl. 11. 21:45
JA...minden eredményem jó.
160. Piros Rózsa (válaszként erre: 159. - Bubulina)
2013. júl. 11. 21:43

:(

Én is egy helyben állok. Nagyon lassan nő. És se szinű. Nekem a mandulám okozta. Műtét után szinte kopasz lettem. Immunra most megyek,de állitják hogy lelki eredetű.

2mm a hajam,tele foltokkal, a szteroidtól meghiztam. Siralmas!!!

2013. júl. 10. 09:25

Kedves "sorstársaim"!

Végig böngésztem a hozzászólásokat és elkeseredtem..

Valóban nincs megoldás a foltos hajhullásnál? :(

Akinek vannak pozitív tapasztalai ,írja meg nekünk!

Várom a jó híreket!

Anna

2013. júl. 8. 18:15

Szia!

HÁÁÁTTTT....sok okosat én sem tudok írni. A dokikkal én is így jártam :( Az égadta világon mindent kipróbáltam, rengeteg vizsgálaton voltam. Nálam a pajzsmirigy autoimmun alülműködést állapították meg. Amúgy arra sem vennék mérget, hogy az okozza, mert hiába szedtem a hormont a vérképem jó lett, de a hajam maradt foltosan ahogy volt. Nem akarlak elkeseríteni, de akármi okozhatja, amit a mi orvosaink 10 ezerből 1-szer, ha véletlenül megtalálják az okát. Hátha te leszel az a szerencsés 1 és túl leszel rajta hamar. Volt már olyan, de olyan is mint én aki már 3 éve kinlódok ezzel a sz.rral. Bocs a kifejezésért, de már piszokul unom....:( Rengeteg pénz költöttem evős, kenős dolgokra és dokikra. Mikor azt gondolnám na javul a helyzet mindig előjön valahol a folt/foltok. Természet és hajgyógyászok tömkelegénél voltam..... Most is kutatok a neten rendesen és NEM ADOM FEL!!!! Valaminek nekem is kell használnia!!!!!

Bocsi, de ez van nálam legalábbis. Próbálkozzál, mert a remény hal meg utoljára! :)

2013. jún. 28. 14:31
Sziasztok! 24 éves múltam nemrég, és rajtam január februárban jött ki a foltos hajhullás.. Először egy pici folt volt elől a homlokomnál, ami nem igazán látszott, ha úgy fésültem a hajam. De aztán észrevettem, hogy egyre több jön ki. Vannak már nagyon picit is és nagyok is. És az első foltok sem múltak el. Sőt. Hajkezdemények vannak a foltokon, meg szűr, ha simogatom a felületet, nem teljesen kopasz. De egyre több foltot vélek felfedezni, és ez a visszahajasodás sem igazán történik. Voltam a kötelező körökön. De semmi. Akkor jött ki, amikor egy nagyon nehéz szakítás volt az életemben, plusz államvizsga és egyéb problémák. Januárban 2-szer menstruáltam. És azóta is mindig másfél, egy héttel hamarabb jön meg a menzeszem. Meg érzem, hogy egészségileg nem vagyok a toppon. De egyik orvos sem mond semmi értelmeset, valamelyik még bunkó is volt. T hogy kezdtetek neki? Ki akarom deríteni mi a gond, mert én nem bírom ezt. Sosem volt egy világszépe hajam, mert vékonyszálú, szőke stb.. De már rájöttem, hogy mindig értékelni kell amink van.. Egyébként miskolci vagyok. Tervezem, hogy elmegyek egy belgyógyász-immunológushoz vagy hajgyógyászhoz. De nem tudom, van e értelme. Vagy természetgyógyász. Bár annál is voltam, annyit mondott, hogy olyan nagy probléma nincs a szervezetemmel, ami ezt eredményezné, de van egy kicsi ebből is abból is..
156. katababa2 (válaszként erre: 155. - Piros Rózsa)
2013. jún. 5. 20:46

Szia :)

Az nem szőke szerintem ami nő, hanem ősz :) Nekem legalábbis vegyesen nőttek ősz, meg barnás fekete. Kb. fele-fele arányban. A labor az mutat valamit...:( Hormont írtak a pajzsmirigyre, de hiába szedtem. A véreredményem javult, de a hajam nem. Így abbahagytam, nem tudtam összefüggésbe hozni a kettőt. Ha szedem,ha nem foltos vagyok...a francba....

Ha van valami fejlemény írj, én is azt teszem majd. Remélem hamarosan!!! :)

2013. jún. 4. 16:37

Szió :)

Igen...sajnos depis időnk van...még ez sem kedvez :(

Lelkileg nehezen birom,igy jó a kendő és a sapi. Igy is mindenki megjegyzi miért van rajtam :(

Növöget megint átgépeltem... de szőke (hogy mikor feketedik be már) De nem vagyok hozzászokva mert mindig fázok. Képzeld az első foltom a legrosszabb de a gépelés jót tett megindult körkörösen ahogy mondták.

A laborod akkor még mindig mutat valamit...pajzsmirigyre semmit nem adtak? Nekem már az is visszaállt jóra a mandulaműtét után 2 és fél hónapra

Kitartás jön a jó idő :)

154. katababa2 (válaszként erre: 153. - Piros Rózsa)
2013. jún. 3. 22:08

Szia :)

Nem mondod, hogy voltál olyan bátor és legépeltetted? Én növesztgetem, ami van...:)

Most voltam laborban...hát a pajzsmirigyem szórakozik, 26 :(, süllyedés, 28 :(

Az immun dolgodra kíváncsi leszek, hogy mit okoskodik ki belőle a doki. Ha lesz kedved és publikus írj róla légyszi. :)

A D vitamint most a napra akartam bízni, de ahogy kinéz a nyár igen el kell kezdenem megint szedni. :( Egy szó mint száz nem sok ujdonság van velem... várom a jó szerencsémet.... :)

Köszi, hogy reagáltál! :)

153. Piros Rózsa (válaszként erre: 152. - Katababa2)
2013. máj. 27. 11:40

Halihó!!! Jók az eredményeim!! De immun dolog jött bele C3 C4 alacsony,mopst fogjuk finomitani.

JAJJJJJJ levágtam géppel az egészet.....utálom :(

LELKILEG kivagyok!!! olyan mint a leopárd :D

Te hogy vagy? Mi újság?

2013. máj. 24. 20:06
Mi ujság Piros Rózsa????? :)
151. katababa2 (válaszként erre: 150. - Piros Rózsa)
2013. ápr. 8. 21:08
Kösziiii és várom a beszámolót!!! :)
150. Piros Rózsa (válaszként erre: 149. - Katababa2)
2013. ápr. 5. 19:10

Szia :)

Elfelejtettem mondani én sima ÉTKEZÉSI ZSELATINt eszek 3 hónapja...és tényleg kinőt a hajam...mindenhol (apróblémám hogy a régi hullik)pici új babahajam van .Mindennap 10 g eszek meg. Irok ha van végre valami változás :)

Jajjj már nagyon várom én is a jó időt. Kitartás :D

149. katababa2 (válaszként erre: 148. - Piros Rózsa)
2013. ápr. 4. 22:23

Szia:)

Remélem, hogy a mandulád miatt hullik ugyanis az a jobb eset, de tényleg :) Azért az 1-2 hét kevés a regenerálódáshoz, de hátha... Ha letelik írj, mert kíváncsi vagyok a fejleményekre. Ha véletlenül :) ki sütne addig a nap napozgass minél többet a d-vitamin miatt. Már én is nagyon várom!!! :)

Addig is kitartás, mert sajna tudom miről van szó... :(

148. Piros Rózsa (válaszként erre: 142. - Katababa2)
2013. ápr. 4. 15:14

Szia! Köszönöm hogy válaszoltál :)

Két hete kivették a mandulámat...most kezdek még jól lenni. DE a HAJAM HULLIK tovább. Most várok.

Gyógyszert nem szedek(szteroid),orvoshoz nem megyek 3 hónap óta semmit nem értem el velük...csak sok pénz adtam nekik.

Az eőbb mostam hajat orditani tudnék....már kb negyede van.

Nagyon remélem hogy a mandulám miatt hullik...meglátjuk azt mondják 2-3 hétig ilyenkor természetes :)

147. tridalia (válaszként erre: 146. - Katababa2)
2013. márc. 27. 13:28
Köszi szépen.:) Lehet várok még 2-3 hetet és bevállalom a festést.
146. katababa2 (válaszként erre: 145. - Tridalia)
2013. márc. 19. 21:16

Szia!

Ha már megállt a hullás és nincsenek újabb foltok SZERINTEM megpróbálhatod. Én nem merem festetni, majd a hennázást szeretném a nyáron kipróbálni. Van fent a neten antal valiéknál egy csomó tanács a hennázásról.

2013. márc. 19. 08:46

Sziasztok!


Van olyan köztetek,aki a foltos hajhullás mellett festi a haját?

Góckutatáson vagyok túl és eddig úgy tűnik,hogy a fogam okozta a bajt.Igaz,még nem nőtt vissza a hajam,de kérdésem az lenne,hogy ettől függetlenül lehet e hajat festetni?

Valakinek,valamilyen tapasztalat ez ügyben?

2013. márc. 6. 20:44

Sziasztok!

Mindenkinek kinőtt a haja? :)

Vagy "meghalt" a fórum?

Vagy nincs új a nap alatt? :)

2013. febr. 7. 22:20

Már ha ide tévedtem :)

Beuc mi újság?

Remélem dobod el nemsokára a parókát!!! :)

142. katababa2 (válaszként erre: 141. - Piros Rózsa)
2013. febr. 7. 22:16

Szia!

Gyorsan építsd le a szreoidot!!!!

Én is próbálkoztam vele tabletta és fejbőrbe adott injekció formában is. Eredmény NULLA!!! Csak a májad mérgezed. Hú, rengeteg pénz beleöltem ,mindent szedtem, kentem.... Bújtam a netet rendesen. Sajnos mindenkinek más jött be, ami a kiváltó októl függ. Nekem sem találtak csak pajzsmirigy alulműködést egy kis autoimmun gyulladással... :) Hormont neki, de nem jött be :( Amit most szedek és NEKEM! jó: Horváth Rozi féle kurkuma por(iszonyat íze van). Olvass utána a neten! 2000-es D-vitamin kapszula+gyógyszertári magnézium citrit délben. Délelőtt és délután 1-1 kálcium+D+K vitaminos pezsgőtabletta. Ami nagyon szépen csökkentette a hajhullást és rengeteg új hajam nőtt: Gerovitál hajszérum.(pumpás hajszesz, írtó olcsó, Szépség boltból rendelem) Na és ne nevess ki, de amikor van időm kb.5 percig ujjaimat behajtva dörzsölöm össze gyorsan a körmeimet.(aktivizálja a hajhagymákat)Ezt is a neten találtam. Most ennyi és rengeteg hajam van :)

A vicc, hogy én sem éreztem semmit, hogy bármilyen bajom lenne! Mindenféle vizsgálat szerint tök egészséges vagyok!!! A pajzsmirigyemet is azóta érzem, amióta szedtem azt a vacak hormont, de már nem szedem! Bárcsak el sem kezdtem volna!!!!

Kitartás!!! Nagyon együtt érzek veled!!!

Te is túl leszel rajta és remélem hamarabb, mint én!!! Tartom azt a véleményem, hogy a dokik csak sötétben tapogatóznak és véletlen, ha eltalálják a hatásos terápiát!!!

Nyáron napozz sokat, mert nekem az rengeteget segített azért szedem a D-vitamint is.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam!!! :)

Fel a fejjel, hátha a torok bacid volt a ludas... :)

141. Piros Rózsa (válaszként erre: 131. - Katababa2)
2013. jan. 26. 21:17
Szia. Olvastam a hozzászólásaidat. Segits nekem a tapasztalataiddal. ' hónap alat szinte az összes hajam kihullott . Ma már szteroidot szedek. Kiirtottak egy bacit a torkomban, a pajzsmirigy pici eltérés van. Nem érzek semmit nem is éreztem eddig semmit.
2013. jan. 26. 20:41

Valaki segitsen!! Pontosan egy hónapja foltosan hullani kezdett a hajam. Ma már alig van :(

góckutás volt egy bacim volt amit kiirtottak de még mi8ndig hullik....:(

139. katababa2 (válaszként erre: 138. - Beuc)
2012. nov. 7. 21:08

Mert:

1.Természetes gyulladásgátló,

2.sok féle szervre pozitivan hat,

3.nem mű vitamin,

4.klinikai vizsgálatokban is jók a tapasztalatok,

5.nem drága csodaszer,hanem occsó :)fűszer!

Egy kis kutakodást megér a neten (szerintem). :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook