Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Társasházban élünk a 16 hós kisfiunkkal... fórum

Társasházban élünk a 16 hós kisfiunkkal... (beszélgetős fórum)


29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Ramoona)
2010. jún. 7. 08:58

Lehet, hogy durva, de ha tényleg olyan szar a helyzet, még a költözésen is el kell gondolkodni. A gyerek ugyanis csak zajosabb lesz, netán lesz mégegy, amelyik az egész éjszakát végigüvölti...

Egy újépítésű lakás árából két jó panellakást lehet venni, ahol még a saját szomszédod is te vagy... Ha éppen nem a kertes dolog felé akartok elmenni...

Bocs, ez csak úgy eszembe jutott, nyilván nem akarsz költözni sehova a végre megszerzett szép lakásodból... Csak az se éri meg, hogy tönkremenj...

Egyébként műszakilag minden megoldható, csak nyilván nem mindegy, mennyiért... Még a falat is ki lehet cserélni... Csak hát ők erre nyilván nem áldoznának. Egyébként régebben volt 3 évnél az átadás?

28. ramoona (válaszként erre: 26. - 4c1a787e8f)
2010. jún. 6. 19:28
Mi is gondolkodtunk már ilyen kiegészítő elemeken, csak egy gond van: az őhálüószobájuk és a konyhájuk van a mi nappalink és a konyhánk mellett. Hozzájuk az ablak miatt nem lehet betenni ilyen hanggátló falat, hozzánk pedoig a teljesen beépített konyhabútorunk miatt. Plusz a mi amúgy sem nagy lakásunkból nagyon nagy teret venne ki, ráadásul ugye nem is minket zavar. Ők meg azt mondják, hogy náluk nem megoldható...Akkor kérdem én: mit lehet csinálni??????
27. ramoona (válaszként erre: 23. - B73e24f31f)
2010. jún. 6. 19:25
Az a vicc, hogy mind a srácnak, mind a csajnak van gyereke. Én el sem tudom képzelni, mit csinálhattak picinek a gyerekeikkel, ha épp nem azt csinálták, amit ők akartak...
2010. jún. 6. 18:38

Kedves Ramoona!

Te egész biztosan nem vagy rossz! Legalábbis ezért nem. Még azonban az is megtörténhetik, hogy a szomszéd se. Én a saját lakásunkon belül élem át ezt a problémát, hogy a szobám mellett van a konyha, és amikor "nyugvó állapotban" vagyok akkor egy pohár elmosására is felébredek, és ez tényleg nagyon idegesítő. Abban még szerencsém van, hogy két igen hangos (normál gyerek) csemetém miatt még nem jöttek át. Igaz én panelban lakom, ahol ez eleve elfogadottabb, és annyira talán nem is gáz...


Aki a hibás: a mai, egyébként a 30-as éveket idéző építési spekuláció. Nekem fiatal építészként többek között azért nincs munkám, vagy legalábbis "pénzes" munkám, mert nem vagyok hajlandó azokba a hüleségekbe belemenni, amiket egyrészt tervezésnél tudatlanságból és nemtörődömségből, másrészt az építésnél csalással követnek el. Ha csak a mai magyar szabványt betartanák, (amit a legtöbb építész értelmezni se tud, mert lógtak akkusztikáról) nem lehetnének ilyen problémák. Csak ez úgy zajlik, hogy ami az engedélyezési terven mondjuk 25-ös haggátló tégla+ 10cm gyapot+ hanggátló gipszkarton, az a kiviteli terven már csak 25-ös sima tégla, meg valami gipszkarton, az építkezésen meg egész tuti módon a gipszkarton se lesz ott. A műszaki ellenőr meg vagy észre se veszi, mert nagy többségében hüle, ha meg nem, akkor meg meg lehet kenni. A lakók meg ezeket nem tudják, mert szinte minden lakóparkban lehetne 3 éven belül pert indítani. Így is sok indul, csak ennél látványosabb dolgokért. Az, hogy a szigetelés, a páratechnikai tervezés rossz, vagy hogy rossz a hanggátlás, az vagy ki se derül, vagy nehezebb perelni... Nem beszélve a lépéshangról, a padlóról..


Egyébként műszakilag megoldható lehetne kiegészítő hanggátló szerkezetek alkalmazása. Szerintem üljetek le beszélni a szomszéddal, mielőtt végleg elmérgesedik a helyzet.

Üdv

25. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Cippora)
2010. jún. 6. 18:05
egyébként a füldugó tök jó, én az alsó buliszomszédaim ellen használom :)
2010. jún. 6. 17:54

Még annyit,hogy ameddig hagynak aludni,addig nem érdekel ki mit csinál.

Mikor éjszakai melóztunk persze akkor volt kellemetlen szitu,hogy 7-re értünk haza,9-kor elkezdtek fúrni.

Mi nem szóltunk.A mi munkarendünkhöz nem lehetett alkalmazkodni :) és kibírtuk mégis.


A kötekedős szomszédnak meg vegyél füldugót.Van nagyon jó,gyógynövényes,a kétbetús drogériába :D

23. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2010. jún. 6. 17:52
szerintem nincs veletek semmi baj! A te lakásodban azt csinálsz amit akarsz amíg nem követsz el csendháborítást és ez nem az. Az idióta szomszédaid meg fel kéne hogy fogják, hogy ahol gyerek van ott hangosabb az élet és ezzel semmi baj nincsen, csak éppen ők az irigyek, vagy nincs jobb dolguk mint veled foglalkozni maguk helyett. Az, hogy nem jó a hangszigetelés, az nem a ti hibátok ettől még ti is élhetitek az életeteket! Semmin nem kell változtatnod, elvégre is egy lakóház az nem könyvtár, vagy múzeum ahol pisszeni sem lehet, akinek meg nem tetszik az költözzön el.
2010. jún. 6. 17:51

Ne foglalkozz velük!

Mi is hallunk mindent,gondolom minket is sokszor hallanak.Próbálunk nem zajongani,de elkerülhetetlen néha.

Nálunk sajnos az idősebbek akik minden ilyenbe belekötnek,a 20-as,30-as,40-es korosztályt nem nagyon érdekli,ki mit csinál.Mindenkinek meg van a maga dolga,nem érünk rá a másikat szapulni,de van aki ráér.Ha olyanba kötöttek bele,ami érthető volt (hangzavar házibuliban) azon javítottunk,elfogadtuk,de ami értelmetlen,és csak kötekedésből fakad azzal nem foglalkozunk.Közös gyűlésre se megyünk-e miatt,mert csak a másik szapulása megy,nekem meg arra nincs szükségem 3 órán keresztül.Nemsokára kertesbe költözünk.Már alig várom!

21. ramoona (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. jún. 6. 17:22
Dehogy, utoljára kb 3 hónapja porszívóztam, és akkor nem itthon, mert esett az eső. De nem fogok azért pénzt fizetni, amit otthon is meg tudok csinálni. Ők megtehetik, mi nem...
20. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Ramoona)
2010. jún. 6. 17:14

délután háromkor úgy porszívózol, ahogy akarsz. (az én szomszédom fűnyírómániás, arra a félórára becsukom az ablakot). a szomszédod netán idegbeteg?


ugye azért nem mindennap porszívózód a kocsit?:))

19. ramoona (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2010. jún. 6. 17:08
:-) Amikor kint alszunk valami miatt a férjemmel, mi is szoktuk őket hallani. De hát emberek vagyunk :-)))
18. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Era06)
2010. jún. 6. 17:05
Az én szomszédom úgy sikoltozik, mint amikor a macska farkára lépnek... :-))
17. ramoona (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2010. jún. 6. 17:03
Takarítottam az autót. Kiporszívóztam!!! Vagyis csak akartam...
2010. jún. 6. 16:58
Este 10-től reggel 06-ig szól a csendrendelet. Aki akar, az mindent meghall... Gondolom, ebben az időben se trombita, se zongora gyakorlás nincs... Sajnos ilyenek a társasházi lakások. És ha lenne még egy kutyus vagy cicus, uram bocsá' egy papagáj?? 2 lakással arréb tudom, mikor ebédelnek, mert hallani a tányérzörgést és a családi beszélgetést... Majd megszokod! Persze, hogy bepróbálkoznak! Van, akit minden zavar. De nem élhetünk légüres térben.
15. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Ramoona)
2010. jún. 6. 16:55

Hja, eddig erről nem szólt a fáma. Szerintem este 10 és reggel 8 között nem illik az edénnyel csapkodni, de akkor miért nem vágtál vissza ezzel, amikor neked ment a fazon a reggeli mosogatással?


Egyébként meg a nyitó hozzászólásban nem értettem, hogy mit csináltál délután háromkor az ablak alatt? Mi a problémájuk?

14. era06 (válaszként erre: 11. - Ramoona)
2010. jún. 6. 16:51

Reklamálj te is! Éjjelente csendesebben vigadjanak, mert tudod, hány perc volt egy menet:)

Kiírod a faliújságra, ha nem változtatnak a nyögések számán :)

13. ramoona (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2010. jún. 6. 16:46
Nekem az a véleményem, hogy nem a zenét vagy a tv-t kapcsolom be hangosra regghel, hanem vezetem a háztartást. Ők meg este szoktak tovább ébren lenni,mint mi, a csaj még este főz, pakol, stb. Mi meg addigra már letesszük a gyereket aludni. Mi sem szólunk nekik!
12. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. jún. 6. 16:40
nekem kicsit szimpatikusabb az "akkor talán várhat az a mosatlan fél kilencig"-hozzállás...
11. ramoona (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. jún. 6. 16:39
Köszönöm:-) Nagyon lelkis vgyok, a lelkemre vettem. Minddig eldöntöm, hogy nem hagyom magam, de ilyen dolgokban mindig lul maradok :-(
2010. jún. 6. 16:35

Tudom, mikor megy az alattam lévő szomszéd hajnalban pisilni, a szomszéd lány mikor szeretkezik, a másik mikor fürdik stb. Vagy éppen az a baja, hogy a pistike virág szirma lehull a földre, mert kívül van az erkélyláda; a másiknak meg az volt a baja, hogy belül van...

Hát mostanában én sem fogom vissza magam. Nem kell foglalkozni vele... Mivel mindenkihez nem tudsz alkalmazkodni, tehát nem hallgatsz senkire. Tegyél úgy, mintha nem tudnál semmiről. A lakás van értetek, és nem ti a lakásért. Egyszer-kétszer udvariasan hárítani kell, - esetleg persze, ha nagyon muszáj, egy kicsit hangosabban hallgatni zenét, hogy legyen a drágáknak viszonyítási alapjuk - és utána nagy mosoly között elviharzani. Ha rájönnek, hogy nem hallgatsz rájuk, nem veszed a lapot, abbahagyják. 31 lakásosban lakom, tudom, mit beszélek.

9. ramoona (válaszként erre: 8. - Era06)
2010. jún. 6. 16:27
Az az igazság, hogy biztosan rossz a hangszigetelés, mert mi is mindent hallunk, még azt is, amikor becsukja a konyhaszekrény ajtaját. Csak épp mi úgy vagyunk vele, hogy tudjuk, ez egy társasház, ahol többen élünk. Majd pár év múlva, ha megtehetjük, elmegyünk családiházba, ahol nem lehet ezeket hallani.
8. era06 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2010. jún. 6. 16:18

Mekkora a háztartásod, hogy a mosogatás a szomszédba is hallani lehet? :))

Amióta a felettem lévő átalakította a lakást, még a suttogást is hallani lehet.

2010. jún. 6. 16:15

amúgy nekem is volt kisgyerekes szomszédom, és baromi rossz volt, hogy egyszerűen nem alhatom ki magam, mert nekem is akkor kelni kell, amikor a szomszédban beindul az élet.

én igaz, sose szóltam, de nagyon ki voltam akadva, ha lehetett, nem aludtam otthon. kicsit kiüldözve éreztem magam a saját otthonomból.

2010. jún. 6. 16:12
szerintem ha a "babanyelven beszélgetést" át lehet hallani a szomszédba, akkor a kivitelezőhöz kell fordulni panasszal. közösen. az nem normális állapot, hogy egy lakásban a mosogatás és az emberi beszéd áthallatszik a másikhoz, nem tehetsz róla, hogy megszólal a gyerek, ő meg nem tehet róla, hogy zavarja. törekedjetek a közös, békés megoldásra, zajmérő beszerzés, panasz a közös képviselőn keresztül a kivitelező felé, stb.
2010. jún. 6. 16:12

az én alattam lakó sem sokkal különb.Volt, hogy azzal vádolt, hogy a lányom fapapucsba ugrálókötelezik. Se ugrálókötele, se fapapucsa nem volt!Máskor meg, hogy a párom egész nap fúrt-faragott.Igaz nem tudom hogyan csinálhatta volna, amikor vidéken dolgozott, és csak hétvégenként járt haza, én meg 6-20-ig dolgoztam!! Ja, és még hozzá kell tennem, hogy mindezt nem nekem panaszkodta, hanem a másik szomszédnak!!! Szerencsére ő tudta, hogy semmi sem igaz, így miután nem volt vevő a panaszáradatára, abbahagyta.Azóta csend van.

Nálatok a többi szomszédnak mi a véleménye?

4. ramoona (válaszként erre: 3. - Vikianya)
2010. jún. 6. 16:12
De könyörgöm, ezt így kell lereagálni? Madárnak nevezi a gyerekünket, hát ki Ő, hogy ilyeneket megenged magának?????
2010. jún. 6. 16:09
a mi társasházunk is ilyen rossz szigetelésű. Sokszor hallom a szomszédokat, és ők is minket :((
2010. jún. 6. 16:03

Ne is törődj velük.

A szomszédoddal van a baj!

Sajnállak!!!

2010. jún. 6. 15:59
Sziasztok. Az a helyzet, hogy szerintem egyáltalán nem rossz a kisfiunk, nrós baba, nem hisztizik olyan eszeveszett sokat, nem üvölt, stb. Este 8-kor már alszik általában, reggel úgy fél7 és 7 között kell. Akkor sem kiabál, csak babanyelven beszélget, stb. Tudni kell az egészről , hogy újépítésű társasházban lakunk, ahol a hangszigetelés nem lett a legjobb. Szóval: a szomszédunk már nem egyszer szólt (vagyis veszekedett) velünk azért, mert reggel arra ébrednek még 7végén is hogy Krisztián már sikítozik(!!!!!!!),meg hogy én fél 7kor reggel nekiállok mosogatni, meg ilyenk. Ma azért álltak le velem balhézni, mert délután 3kor nekiálltam az ablakunk alatt ki?Ez normális szerintetek? Tényleg ilyen rossz emberek vagyunk? Hisz nem hajnalok hajnalán, meg nem is a vasárnapi ebéd idején akartam takarítani. Meg nem mosogathatok pakolhatok a saját lakásomban akkor, amikor én akarok? És mit kéne csinálnmom, üssem le a gyerekemet, hogy aludjon még? Szerintetek rosszat csináltam/csináltunk???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook