Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mától minden más... fórum

Mától minden más... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mától minden más...

1 2
58. nedi (válaszként erre: 1. - Masha)
2010. júl. 12. 16:22

Szia Masha.

Hogy megy,így egy bő hónap elteltével?

Remélem sikerül kitartanod.

57. nedi (válaszként erre: 56. - 4750d3332d)
2010. jún. 17. 20:16
Én nem hallottam még róla.Elmondanád a lényegét?Köszi.
2010. jún. 16. 20:51
Szia!!! Szeretném figyelmedet felhívni a paleolit táplálkozásra/ nekem nagyon bejött,28 nap elteltével 101kg-95,4 a sujom. Ismered ezt a dietát???
55. 258c8a41da (válaszként erre: 54. - Nedi)
2010. jún. 9. 22:15
szia!Nagyon szépen köszi a gratulációt!ó,ari vagy!én nem számolgattam kalóriákat soha!megvolt mit szabad ennem és mindent betartottam!
54. nedi (válaszként erre: 50. - 258c8a41da)
2010. jún. 9. 20:22

Szia.

Először is nagy gratula,nagyon ügyes vagy.

Olyan kérdésem lenne,hogy volt e kalória határod,ami fölé nem mentél,vagy csak a szabályokat tartottad be?

53. Binky
2010. jún. 9. 10:10
Nem tudom miért félnek annyian a krumplitól. Persze, nem feltétlenül sorolnám a diétás ételek közé, de egy zöldséges-krumplis étel ebédre kitűnő választás. Kevés kell belőle, laktat és még egészséges is.
2010. jún. 9. 10:02

Sziasztok!

Én is kb. 30 kg-nál tartok, bár mostanában rosszalkodtam, remélem nem jöttek vissza a kilók. Én is elosztottam kb. 5x-re az étkezést, elhagytam a cukrot, lisztet, rizst, nagyon minimális krumplit ettem. Ennyi a titok, viszont én egyátalán nem mozogtam, és nincs is tervbe véve.

Az elmúlt hónapokban megint előszedtem a régi finomságaimat, amit itt le sem merek írni. Basszus, miért van az, hogy ezek a nyazsgák olyan nagyon-nagyn fincsik!!! Amikor tudom, hogy ilyen tiltott fincsi vár rám, szinte bearanyozza a napomat. Aztán meg olyan vacakul vagyok, bánt a lelkiismeret is, de a közérzetem is sokkal rosszabb, ha ilyesmit eszem.

Olyan ez nekem, mint a kábítószer, belövöm magam a kalóriadús bűnnel, lebegek egy darabig, aztán összezuhanok.

Hétfő óta visszatértem a helyes útra, remélem megint menni fog a fogyás.

2010. jún. 8. 21:43

Szia, remélem sikerul, de igaz, nem elég csak a diétára figyelni, mozogni nagyon is kell.


Nekem eddig 27 kilótól sikerult megszabadulnom. Kalóriát számolok, ami az elso pár hétben macerás volt, de mára már mindent fejbol, tudok. Én is sokszor nekiálltam mindenféle csodadiétának, de még tobb visszajott, mint amennyi lement. Fogyni csak ésszel, turelemmel és hatalmas akaraterovel lehet. Szorítok Neked. Menni fog.

Amugy én Réka tornát, Cz. Balázst és Tatrek Rezsot tornázok. Utolsót le is lehet tolteni ingyen gépre, 10 perceseket is, meg egy órásat is. Bomba jó és szinte hulla vagyok a végére.

Sok sikert. pusz

50. 258c8a41da (válaszként erre: 49. - Zena01)
2010. jún. 8. 04:11

Az étkezésen kell változtatni...én is ezt tettem!Külömben nagy az esély,hogy visszajönnek a leadott kilók.Életmódot kell váltani!Erről beszélek!

No,megyek a melóba..vagyis készülödöm!

49. zena01
2010. jún. 7. 19:13
A fogyókúrákat el kell felejteni. Csak átmeneti megoldást hoznak. Tapasztalatból tudom.
48. 258c8a41da (válaszként erre: 47. - Db5df1d25b)
2010. jún. 7. 14:22

Sajnos nekem a magas koleszterinem miatt muszáj ehhez a táplálkozás módhoz tartani magam!Ha nem kellene,akkor is azt tudom mondani,hogy ez a táplálkozásmóddal sokkkkal egészségesebbnek és könnyebbnek érzem magam!

Ugyhogy én valszinűleg emellett maradok!

Az egészségem miatt is és a saját közérzetem miatt is...és azért is mert ez nekem nagyon bejön!

47. db5df1d25b (válaszként erre: 36. - 258c8a41da)
2010. jún. 7. 10:31
Úgyis lehet valaki 50 kg-os, hogy normálisan eszik mindent. Csokit és sült húst stb. Te életed végéig főtt csirkét fogsz enni? Ennek semmi értelme, inkább legyél 60 kg. Én most164 cm - 56 kg vagyok, 10 hónapos a 2. kisfiam. a világon mindent eszek amit megkívánok. Arra figyelek, hogy 1 tányér rakott kumplit egyek ebédre, ne pedig 3-t. Mozgásnak heti 3x 1 órát futok.
46. 9f235b85a6 (válaszként erre: 45. - Cb82b220ce)
2010. jún. 6. 22:52
Én még nem próbáltam a zumbát, de letöltöttem. Már a nézésétől is elfáradtam. Annyira gyorsak a lépések meg minden! Vagy csak bele kell jönni?
2010. jún. 6. 21:33
Mozgásnak csak ajánlani tudom a Zumbát :-)
44. Masha
2010. jún. 6. 20:16

ÚÚ. Itt is sokan irtatok. Ígérem holnap mindent elolvasok. Komolyan! :D

Köszi mindenkinek!

43. Binky (válaszként erre: 37. - Verga doro)
2010. jún. 6. 13:53

Igazából ez az egész kalóriadolog azért butaság, mert már akkor fogysz, ha kevesebbet kalóriát viszel be, mint eddig. Viszont ha valaki tartósan kevés kalóriát visz be, lelassul az anyagcseréje, és ha nem megfelelő táplálékok formájában teszi ezt, akkor 1) meghízik 2) elveszti az összes izmát 3) belebetegszik.

Szóval ha valaki napi 2000 kalóriát fogyasztott eddig(ami egy nőnek pl. teljesen normális), és fogyni, akar, akkor elég napi 1800 kalóriára csökkenteni az adagját, és lassan, de biztosan beindul majd a fogyás.

Még ide kell számolni, hogy pl. nekem a 18 évemmel 1400-1500 kalóriára van szükségem, hogy fenntartsam a természetes működéseket. Mielőtt valaki ezt önmagának ki nem számolta, nem érdemes belekezdenie semmilyen kalóriszámlálgatásba.


A dietetikusok szerintem azért lőnek be ilyen alacsony értékeket, mert a túlsúly és a magas koleszterin és vérnyomás sokkal veszélyesebb, mint pár hónapig kevés kalóriát bevinni.

De aki nem óriási(100 kg felett, vagy kicsivel alatta) túlsúlyt cipel magán, tartósan és normális ütemben akar fogyni, illetve később azt meg is akarja tartani, annak érdemesebb úgy belőni a kalóriát, hogy az minden szükséges tápanyagot tartalmazzon megfelelő arányban, jól elosztva, több legyen mint amennyi a test fenntartásához szükséges, és lehetőleg kevesebb, mint amennyit eddig evett.


Ha ki akarja valaki számolni, hogy mennyi kalóriát fogyaszt átlagban, akkor érdemes három nap összes étkezésének az átlagát megnézni.


Másrészt az se mindegy miből viszi be a kalóriát és mennyit. Vannak olyan diabetikus készítmények, amik bár nem tartalmaznak cukrot, rengeteg zsírt tartalmaznak, és olyan diétás édesség is, melyek arányaiban sok szénhidrátot tartalmaznak, pedig elvileg kevesebb kalória mint a rendes.

42. camy0520 (válaszként erre: 41. - 258c8a41da)
2010. jún. 6. 13:06
Köszi, rendes vagy! :) Fent vagy iwiw-en?
41. 258c8a41da (válaszként erre: 38. - Camy0520)
2010. jún. 6. 13:04

És sikerül!Ebben biztos vagyok!

Én szorítok neked nagyon!

40. camy0520 (válaszként erre: 39. - Verga doro)
2010. jún. 6. 13:04
Köszönöm :) !
39. verga doro (válaszként erre: 38. - Camy0520)
2010. jún. 6. 12:58
Sok sikert hozzá! Remélem hamarosan meggyógyulsz! :)
38. camy0520 (válaszként erre: 36. - 258c8a41da)
2010. jún. 6. 12:55
Köszönöm, hogy leírtad :) ! Én is az miatt szeretnék lefogyni, hogy jól érezzem magam a bőrömben, hogy harmóniában élhessek önmagammal, a testemmel! Meg hát semmi önbizalmam! Megmondom őszintén én bele is betegedtem ebbe az egészbe (fekélyem van már három éve). És az miatt van, hogy nem tudom elfogadni magam olyannak amilyen vagyok! Ezért kell változtatnom! Ha sikerül talán meg is gyógyulok!
37. verga doro (válaszként erre: 6. - Camy0520)
2010. jún. 6. 12:48
Szerintem az "1000 kcal alatt" kevés,kell az az 1200 kcal. Hosszú távon jobban jársz vele
2010. jún. 6. 12:40

Elkezdtem dietetikushoz járni!De ez nem szükséges,gondolom...engem a magas koleszterin végett küldtek oda,hogy lefogyjak és talán helyreáll a koleszterinszint..hiszen 159 cm magasan és 90 kilósan már nemigazán tartoztam az egészséges súlyúak közé..sőőőt!!!

Kaptam egy egész étrendet melynek az volt az alapja,hogy CSAK és kizárólag csirkehús a húsok közül,semmi lisztes és semmi cukros!Ez azt jelenti,hogy még a kávémat is édesitővel ittam(és iszom a mai napig is)..semmi édesség..vagyis lehet,csak diabetikusat,ma már vannak elég finom diabetikus édességek(persze csak módjával)..olyasmit ettem,vagy úgy főztem,hogy ne kelljen liszt bele,tehát a habaráshoz SEM szabad lisztezni!ÉS SEMMI SÜLT!Ez szigorúan tilos!Még krumplit sem szabad sülve,sem húst sem semmit ami sült!Kizárólag a csirkehús a húsok közül..de az is főlve..vagy hal..az is főlve!Semmi olyasmi amibe olaj kell!

Nekem itt a fiam szülinapján volt 2 hatalmas torta,amikbe bele sem kóstoltam..mert akkora akaraterőm volt!

Minden 2 hétben mért az orvos,addig nem álltem mérlegre!Mindig mondhatni sok kiló lement a 2 hét alatt amig nem méreckedtem!

Mai napig igy élek..de már nem kell fogynom..nem is akarok..mostmár csak tartom a súlyom..de az étrendem igy tökéletes!Sokkal jobban érzem magam mint azelőtt amikor a kolbászok és a szalonnák landoltak "kicsiny"gyomromban!Érzem,hogy igy könnyebb vagyok meg egészségesebb!

Egy istenért sem térnék vissza az előző nagy evészetekhez!Most látom csak igazán milyen az amikor az ember jól érzi magát!

Azt meg már mondanom sem kell,hogy ruhákat is könnyen találok magamra,megdicsérnek,hogy milyen jól nézek ki..miniszoknyát is felhúzhatok és bármit!Nem tocsogok az izzadtságban a hájamtól,könnyen kapok levegőt,fürgén mozgok,nem vagyok lusti és az önbizalmam is megnőtt!

Tudjátok,ez nagyon jó érzés,mert én igazán kevésszer vehettem fel miniszoknyát,meg mindig azt néztem,hogy milyen ruhát vegyek ami vékonyit!Mostmár nem kell ezt néznem,hálistennek!

35. likus (válaszként erre: 1. - Masha)
2010. jún. 6. 12:25

Szia! ÉN is úgy gondolom kellene még vacsorát is beiktatnod, mert kevés lesz, főleg az elején és elszáll a lelkesedésed. (Sajnos tapasztalat!)Később csökkenthetsz az adagokon, de fő a fokozatosság.Nagyon fontos a folyadékbevitel! Naponta legalább 3 liter folyadékot kell innod az étkezések között, ez segít a méregtelenítésben.(pl.: gyógynövényes teák - te magad is nagyon jó kombinációkat tusz készíteni:

javaslatom: citromfű,borsmenta,csalánlevél együtt főzve;

vagy zöldtea

vagy fehértea

vagy lúgosító teakeverék (ezek mind megvásárolhatók drogériában vagy ABC-ben)

valamint ihatsz még szénsavmentes ásványvizet korlátlanul

Én sokszor ha két étkezés között éhes voltam, ittam egy pohár teát vagy vizet. A teát natúr is ihatod, de ha úgy nem megy, kis citromlével és édesítőszerrel. (Bár sokan nem támogatják az édesítőszereket, én úgy vagyok ezzel, hogy inkább, mint a hízás miatti egyéb betegségek)

A Norbi ducitréning nagyon alkalmas arra, hogy egy nagyobb súlyú ember se szegje kedvét, ha belekezd. Nincs ugrálás benne, 30 perc és megmozgat mindenedet. Nagyon ajánlom, főleg a kúrád elején!

Nagyon sok erőt kívánok neked ehhez a szép tervhez!

34. camy0520 (válaszként erre: 32. - Binky)
2010. jún. 6. 12:23
Köszönöm :) !
33. camy0520 (válaszként erre: 29. - 258c8a41da)
2010. jún. 6. 12:23
Néztem az adatlapod és csak gratulálni tudok az elért eredményedhez :) ! A legjobb példakép lehetnél azoknak akik fogyókúrázni szeretnének! Milyen módszerrel sikerült elérned?
32. Binky (válaszként erre: 31. - Camy0520)
2010. jún. 6. 12:23

Őszintén kívánom, hogy sikerüljön!

Annak ellenére, hogy nem tartom járható és kivitelezhető, valamint egészséges útnak.

31. camy0520 (válaszként erre: 30. - Binky)
2010. jún. 6. 12:21
Nekem meg már lement 3kg! Kipróbáltam és nekem használ! Az ismerősöm most 53kg, és 73kg-ról kezdte és már jó 2 hónapja tartja is a súlyát! Én 2 hete kezdtem el! Én is pont 73kg-ról kezdtem el! Majd kiderül, én azért megpróbálom! Türelemjáték :) !
30. Binky (válaszként erre: 28. - Camy0520)
2010. jún. 6. 12:12
Na látod. A nagy 'fogyókúra' mögött az ismeretlen ismerősöd áll, te magad még nem próbáltad. Hát hidd el, én egyszer csináltam azt 5 napon keresztül, hogy olyan 1000-1200 kalóriákat vettem magamhoz, és négy után nem ettem, és nem mozogtam. +2kg kiló.
29. 258c8a41da (válaszként erre: 28. - Camy0520)
2010. jún. 6. 12:11

Tetszett az idézeted..és nagyon is igaz!!!!!!

HAJRÁ CSAJOK!SIKERÜLNI FOG MINDENKINEK!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook