Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tyúkszemek a talpon.. fórum

Tyúkszemek a talpon.. (beszélgetős fórum)


2010. aug. 4. 16:20

hát igazából ez érdekes téma, mert rengetegen keverik a tyúkszemet a szemölcscsel és ha ez még nem lenne elég, mindkettőről elég durva tévhitek is keringenek mindenhol. Először is megkülönböztetni elsőre nehéz őket, utána ha már egyszer sikerült, onnantól gyerek játék lesz. A szemölcsön apró fekete pontok láthatóak, a tetején. Minél régebbi, annál több, oldal irányú nyomásra fáj. Rengeteg fajtája van, most maradjunk a talpi szemölcsnél, mivel a tyúkszemhez hasonlítjuk, ami a lábon jön ki. Otthonilag tilos vakargatni, vagdosni, reszelgetni mert fertőző, és érintéssel közöd törölköző használattal és egyébbel is terjed. Pedikűrös sem nyúlhat hozzá. A nagyra tartott bőrgyógyászok is okoskodnak, meg mondják, hogy kivágják meg hasonló, nos mivel vér útján is fertőz ez rizikós. Én azt mondom szemölcs tapasz. Ezt gyógyszertárakban lehet kapni, ott elmondják hogy egy tapasz 24óráig lehet a területen, le kell ragasztani pluszba hogy tuti ott maradjon, ez a szemölcs mélységétől (az apró kis fekete pontok a gyökerek, ezek egyre mélyebbre hatolnak) függően 2-4 hét alatt kifordul (egyre inkább a karfiol állagához fog hasonlítani) a helyén luk marad, ilyenkor érdemes szivacsos tehermentesítőt rá tenni, hogy járáskor cipőviseléskor ne nyomjon, szerezni. Ezt pl. egy pedikűröstől, ilyet nem tudom lehet e kapni gyógyszertárakban, de szerintem igen.


TYÚKSZEM.

nos. első és legfontosabb dolog. NEM FERTŐZŐ. ugyanúgy ahogy a sarkunkon lévő bőrkeményedés sem fertőző, a tyúkszem sem az. ha fertőz, akkor szemölcscsel van dolgunk. A tyúkszem akkor jön ki, ha helytelen cipőt viselünk, ami nyomja,m dörzsöli a lábunkat, de ugyanakkor a zokni, harisnya varrata is előidézheti a dörzsöléssel. Ugyanakkor ha valamilyen ortopédiai elváltozás (lúdtalp, ami az emberek 95%-nak van, akár tud róla, akár nem, akár alig észrevehető (még) akár nagyon, vagy bokasüllyedés, ami kevésbé "népbetegség") észlelhető a lábon, akkor ugye megváltozik a talpnyom, így a láb olyan formában áll, ami helytelen és ettől máshogy van a cipőben, és ez is előidézheti a dörzsölést, nyomást, stb, ami a tyúkszem kialakulásához vezethet. A tyúkszem egy "sima" bőrkeményedés, annyi különbséggel, hogy befele terjed ék alakban. Ha nem kezelik, akkor egyre mélyebbre fúródik a bőrben, elérheti a csonthártyát is ami eléggé kellemetlen. ez nem oldalirányú hanem rendes nyomásra szúró fájdalmat produkál, előfordulhat talpon, ujjak tetején és ujjak között is, ami lágy, ún. csókolózó tyúkszem. Ezt sebész nem tudja lézerrel meg egyéb hasonló csodamódszerrel kiégetni, ugyanúgy ahogy nem égeti le a bőrkeményedést sem. kivághatja bár fájdalmas, mert nem szöszmötöl. Ezt a pedikűrösök kezelik a legjobban. Szépen lassan lefelé haladva egyre kisebb eszközökkel, óvatosan kiszedik, mindig pici darabokat kiszedve, nem érintve az élő bőrt, mert egy bőrkeményedés, és egy élő bőr között sok az eltérés, felismerhető. Egészen addig, amíg ki nem szedik az utolsó darabját is, ezt nyomással ellenőrzik a vége felé, ha nem érez a vendég szúró fájdalmat, akkor nincs már ott, ha még érez, akkor még lehet szedni. Nem vérzik, nem fáj. Ezek után szintén luk marad, amit hasonló tehermentesítő hordásával el lehet viselni, és hamar benő a helye. De FONTOS TUDNI. amíg a kiváltó ok (szoros cipő, ortopédiai elváltozás) nincsen megszüntetve újra előjön, mert ugyanúgy éri a dörzsölés a lábat. Ezért hiszik sokan, hogy "nincsen gyökerestül kiszedve" vagy hogy fertőző.

pedikűrösökkel viszont vigyázni kell. nagyon sok sajnos (szakma megszégyenítése) az olyan, aki eléggé szarik bele módon dolgozik, vagy fogalma sincs az egészről. ha az egyik nem tud biztos dolgot mondani a kis talpi bigyóval kapcsolatban inkább menj el másikhoz, aki meg tudja ezeket különböztetni. a tanfolyamokon minden alkalommal elmondják, megmutatják melyik milyen,m hogy kell kezelni, illetve hogyan nem. aki ezek után képtelen megkülönböztetni, vagy kezelni, az nem való a pedikűrös szakmába, de természetesen tisztelet a kivételnek.

2010. jún. 7. 10:26

Sziasztok4


Nekem is volt tinédzser koromban tyúkszemem a kezemen és a lábamon is.

A kezemen volt előbb és azt lézeresen leégették. Nagyon jó volt.

A lábamanon pedig utána pár évvel jöttek ki. Én úgy gondoltam, hogy amíg eljutok a lézeres kiégetésig, tszek róla, hogy ne fertőzzön tovább, ezért minden este domestos-szal kente be őket. Pár másodpercig volt rajta és pár hét múlva eltűntek. :D

11. fdóri
2010. jún. 5. 21:19

Szia!


Naturlandos tyúkszemkrém, vagy a gyógyszertárban kapható ecsetelő Duofilm...nekünk ez a kettő jött be:)

10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 5. 21:07
na, ezt nem tudtam, nálunk a gyerekeknél a verrucal jött be.
9. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 5. 21:05
a verehullo fecskefuleve frissen.
2010. jún. 5. 20:59

Vidd el pedikűröshöz! Ha tyúkszem, simán ki lehet szedni, ha szemölcs, elküld orvoshoz.

De érdemes kipróbálni a Verrucal gélt, Scholl termék dm-ben kapható. Vagy a vérehulló fecskefű is jó.

2010. jún. 5. 20:50

Szia!

Mi vettünk vérehulló fecskefű ecsetelőt bioboltban és azt használta rá a párom.

Egyet ki kellett égetni neki, mert az túl mély volt, de a többi szépen elmúlt tőle.

2010. jún. 5. 20:26

Az ujjakon kialakuló elváltozások közül leggyakoribb a mindenki által ismert tyúkszem, amely inkább az idősebb korosztályt sújtja.

A lábujjak izületei felett, a 4-5. lábujjak összefekvő oldalain, néha a talp nyomásának kitett területeken kialakuló, fájdalmas, fokozottan elszarusodott növedék, melynek csúcsa a mélybe hatol.

Keletkezésében a szűk cipő, a lábujjak egymáshoz préselődése miatti csontdeformitás játszik szerepet. A tyúkszem a szervezet egyféle védekezése: a keményebb bőr a csontot védi az irritációtól. Ha a két egymás melletti ujj összefekvő területein alakul ki a kellemetlen elváltozás, "csókolózó" tyúkszemekről szoktak beszélni. Nem ritka, hogy ezek a jelentéktelennek tűnő bőrkinövések szinte elviselhetetlen szúró-égető fájdalmat okoznak. Kezelésük az esetek nagy részében egyszerű, a tyúkszemre helyezett gyűrű alakú párnával és a tyúkszem megfaragásával megoldható, ill. tyúkszem tapasszal, ecsetelővel javítható az állapot. Fontos a kényelmes, bő cipő viselése. Makacs esetekben szükség lehet műtéti beavatkozásra.

Szemölcs

Sokszor gondolják tyúkszemnek a láb különböző területein kialakuló vírusos szemölcsöket. Ezek okozója a human papilloma vírusok (HPV) közé tartozik. A 3-10 mm átmérőjű, egyetlen felszínű, a környezeténél keményebb tapintatú növedék, a népesség 7-10 százalékánál fordul elő. Az előzetes hámsérülés behatolási kapuként szerepelhet. A talpon az izzadás, felázás elősegíti kialakulásukat. Leggyakrabban uszodák vizéből, közös zuhanyzókból "szerezhető be" a fertőzés. Kezelése egyszerűnek tűnik: erre a célra kifejlesztett ecsetelőkkel, makacsabb esetekben bőrgyógyászati rendelőben végzett folyékony nitrogénnel való fagyasztással, esetleg lézeres vagy sebészi úton történő eltávolítással lehet segíteni a gondon. Sajnos, bármilyen módon távolítjuk is el, nagy a kiújulás esélye. Legjobb, ha az immunrendszer maga képes megküzdeni a szervezetbe hatoló vírussal. Vannak olyan, szájon át szedhető készítmények, melyek ezt segítik elő.

2010. jún. 5. 20:23

Tyúkszem


a bőr felső, elszarusodó hámrétegének megvastagodása, mely rendesen tartósabb nyomás vagy súrlódás eredménye. Ilyen folyamat a kéztenyéren is munkásoknál gyakori s itt kérgesség (l. Bőrkérgesedés) nevet visel. Tudvalevőleg a Ty. elnevezés a lábak s nevezetesen lábujjakon előforduló szarupáncélra vonatkozik. Legtöbbször szűk és hegyes orrú cipők okozzák, de tágas, célszerűtlen cipők is előidézhetik. Fájdalmasságuk ismeretes. Ennek oka, hogy a szarusodott hámpaizs a mélybe csapot (gyökér) bocsát, mely az idegben gazdag tulajdonképpeni bőrt nyomja, sőt áttörheti. A fájdalom visz reá a Ty. vágására, melynél főleg a gyökér eltávolítása járhat sebzéssel. E sebzések néha igen veszélyesek, mert a tyúkszem helyén a bőr alatt a kötőszövet nyomás folytán nyálkásan elfajulhat, iígy kis nyálkaerszény támadhat és ez utóbb a szomszédos kis ízületbe törhet be, úgy hogy a Ty. véresre metszése ízület megnyitását s annak fertőzését jelenti. A fertőző anyagot maga a műszer viszi a sebbe s a kimenetel üszkösödés és általános vérfertőzés útján halálossá válhatik. A sokféle ajánlott flastromok a szaruhám felpuhítását célozzák s ezek között a szalicilsavas tapaszok a legajánlhatóbbak. Célszerű a Ty.-gyűrűk alkalmazása védő sánc gyanánt.

2010. jún. 5. 20:18
nem, biztosan nem szemölcs..egyértelműen tyúkszem sajnos((
2010. jún. 5. 20:04
Szerintem nem tyúkszem, hanem szemölcs lesz az. Lányomnak is volt a talpán, kivágták. Sebészetre mentünk vele és ott rögtön ellátták. Először nekünk is bekenték valamivel, de az nem használt.
2010. jún. 5. 20:01
Bőrgyógyászat. Bekenik valami kocsonya-szerű trutyival, és persze bekötik. Néhány nap múlva vissza kell menni, akkor leveszik és látják, mennyire sikerül felpuhítani. Közben minden cipőt, zoknit, harisnyát alaposan fertőtleníteni több soron.
2010. jún. 5. 19:57
13 éves leányzómnak egymás mellett 3, külön pedig egy darab nagy tyúkszem lett... mit lehet vele kezdeni?:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook