Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! fórum

Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
464. 448f1a930a (válaszként erre: 452. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 7. 13:58
Igazad van,tökéletesen,de tudod!Nálunk úgy működnek a dolgok,hogy jövőre nem a víz lesz az úr,akkor nincs gátépítés,nincs csatornázás,vagy hátha megússzuk!A buliból való munkát tudod,hogy értettem?
2010. jún. 7. 13:43
A köztársasági elnök jól leblamálta magát...
462. fd8e423e9e (válaszként erre: 457. - Sajert)
2010. jún. 7. 13:42
Nekem ezek sajnos kimaradtak, de mindig jó hallgatni a szüleim történeteit. Igaz én falun nőttem fel, gyerekkoromtól kezdve dolgoztam a kertben, a földeken. A férjem miskolci, de a nyarakat falun töltötte: kovácsműhely, szénagyűjtés, krumplikapálás... tudjuk, hogy milyen a kétkezi munka, és meg is becsüljük!
2010. jún. 7. 12:51
Most????Hol vagytok??
460. Benita anyuka (válaszként erre: 459. - Petra 24)
2010. jún. 7. 12:45

Hát képzeld el,hogy most Szentistvánbaksán vannak,azt mondja egy fokkal jobb helyen vannak mint a többiek mert ott van nekik reggeli,ebéd,vacsi.Sőt még le is tudnak fürödni!

Igaz szegények a földön alszanak!!!!!!Na ez is marha jó nem??

És mondja a férjem,hogy ha haza jönnek akkor irány Tass!!

Mondtam neki,hogy akkor én le petézek!!Basszus!!!Kezd a tököm tele lenni...

459. Petra 24 (válaszként erre: 455. - Benita anyuka)
2010. jún. 7. 12:40
Te férjed oda megy?
458. Petra 24 (válaszként erre: 455. - Benita anyuka)
2010. jún. 7. 12:39
Nem azt nem mondta!
457. sajert (válaszként erre: 452. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 7. 12:32

Egy rúgóra jár az agyunk :-)).


Szerintem is, munkanélküli, szociális segély, csak akkor járnak, ha dolgoznának az árvízes területen a megelőzésben, helyreállításban.

Sok diákmunkás is dolgozhatna. Mondjuk nekik meg - tisztelet a kivételnek - büdös az igazi munka. A környezetemben legalábbis min. 800Ft-os órabérért, kinyalt s@ggel akarnak diákmunkát. Hát, adnék nekik olyan mezőgazdasági munkát, hogy másnap fel se tudnának kelni.


Én csak kisiskolásként voltam nem építőtáborban, hanem szaloncukrokat csomagoltunk :-)). Ingyen, legalábbis mi abból egy fillért nem láttunk :-)). Jó hangulat volt, és a munka is telt.


Nővéremék mai napig sztoriznak az építőtáborokról.

456. tücsimücsi (válaszként erre: 443. - Tamara2009)
2010. jún. 7. 12:30
Bölcsebb maradtál volna, ha hallgatsz...://
455. Benita anyuka (válaszként erre: 454. - Petra 24)
2010. jún. 7. 12:27

Nem mondta,hogy menniük kell Tassra???

Ha majd haza jönnek??

2010. jún. 7. 12:25
Egyébként szerintem sok élménnyel tér haza, mert most is mondta volna még a telefonba délelőtt, mikor beszéltünk, de már leállítottam, hogy akkor mi marad ha hazajön (nem mellesleg nekem közben dolgoznom kellett). Biztosan egy életre tapasztalnak!
2010. jún. 7. 12:20

Helló Lányok!


Férjem Vizsolyba még mindig, Szerencsen aludtak az éjjel, de reggel mentek vissza Vizsolyba, ahol tegnap is voltak. Egyébként modnta, hogy majd ad webcímet, mert este nethez jutottak és találtak magukról videót! :-)

452. fd8e423e9e (válaszként erre: 450. - 448f1a930a)
2010. jún. 7. 12:11
Nem mellékes, hogy sok tizenéves, és egyetmista fitalnak megoldódnának az anyagi gondjai, és csökkenne a munkanélküliség (szoc. segély helyett építkezésen dolgozni) nemde? ha nem is buliból csinálnák, hanem mondjuk pénzért, de legalább lenne segítség, erő, két kéz, gondolkodó agy, stb...
451. 06718ca650 (válaszként erre: 386. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 7. 12:07
Köszi a kérdésed. Hál istennek itt azon kívül hogy a kertekben meg a földeken áll a víz nincsen baj. A Szuha leapadt. Na meg minden pincében víz (belvíz). De örülnék ha máshol is ez lenne a legnagyobb baj. :(
450. 448f1a930a (válaszként erre: 446. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 7. 11:46
Itt a szünet én úgy gondolom,hogy a gyerekek részt vehetnének egy kis építőtábori munkában,mindig jó "bulik" voltak.Nagyon sok szerelem ,barátság szövödött és senki sem halt bele a munkában,Tényleg össze kell fognunk!!!Tekintet nélkül nemre, .....!
2010. jún. 7. 11:43
Helló csajok.Itt vagytok??
2010. jún. 7. 10:59

Az én férjem is 3 napja a Sajónál van. Az esztergomi rendőrkapitányságra péntek délután jött a telefon, hogy 30 főnek mennie kell.

Nem volt rajta a listán, de kérte, hogy hagy mehessen, mert rokonaink, barátaink élnek ezen a részen és már minden baja volt, hogy csak tétlenül figyeljük az eseményeket!

Kitartást az ott élőknek és dolgozóknak. Mindenki erőn felül teljesít az biztos!!!

447. CsillagTM (válaszként erre: 443. - Tamara2009)
2010. jún. 7. 10:56
az miért politika, ha elmondjátok, amit tudtok az árvízzel sújtott részekről?? nekem is vannak arra rokonaim, és minél többet akarok tudni róluk...
446. fd8e423e9e (válaszként erre: 444. - 448f1a930a)
2010. jún. 7. 10:56
Igazad van, Apukám a 74-es árvízkor mint egyetemista egész nyáron az újjáépítésen dolgozott sok más ezer fiatallal együtt, a nagy munka még ezután következik!!! csak győzzük erővel, és összefogással!
445. fd8e423e9e (válaszként erre: 443. - Tamara2009)
2010. jún. 7. 10:54
hmmm:))) ok, azért a híreket elmondom, amiket frissen kapok a kollégáktól, kihagyva belőle az "igazságot".
2010. jún. 7. 10:53
Tudjátok a gép mellől marha okosak tudunk lenni!Nálunk speciel már az egész udvart elöntötte a víz, délután el kell vinni a lovakat,jön a szennyvíz,nem lehet használni a folyóvizet és ez most senkit nem érdekel,magunknak kell egyenlőre megoldanunk és imádkozunk,hogy Győrnél meginduljon az apadás,de a belvízzel így is harcolnunk kell még napokig.Egy hét nem a világ,Édesapám egy hónapig volt a Hanság csapolásánál,önként,dalolva ment és egész életében büszke volt,a Névtelen Hős!
2010. jún. 7. 10:52

Sziasztok! Nem lehet politizálni illetve politikai vonatkozású témáról beszélni! Benne van a szabályzatba ezáltal,ne írjon senki olyat,ami az árvízzel kapcsolatos,max. annyi legyen a téma,hogy párjaink most esznek,lapátolnak,vagy éppen alszanak.

Az ott levő körülményekről meg végképp ne!!! Különben törlődni fog a fórum!

442. fd8e423e9e (válaszként erre: 422. - Laleh)
2010. jún. 7. 10:49

Felsődobsza a Hernád vonalán van feljebb.


Kicsit nehéz tájékozódni, akik nem errefelé laktok, mert viszonylag sok folyó és patak találkozik itt a Bükk és a Zempléni hegység közötti kb. 20-30 km-es sávban, és folyik egymásba, majd a Tiszába.

2010. jún. 7. 10:44
Szerintem az én férjem egész héten oda lesz.Már rég voltunk ennyit külön;-((
2010. jún. 7. 10:43

A munkahelyről írok. Sok-sok munkatársam nem tudott ma jönni dolgozni, mert vagy olyan helyen laknak, ami víz alatt van, és védekeznek, vagy mert nincs tömegközlekedés.


Bőcsött sokat rosszabbodott a helyzet a Hernád miatt. Ott a Hernád hidon délelőtt nem engedték már át a vonatokat, reggel még tudtak arról jönni (Szerencs felől) kollégák dolgozni, hogy vissza miképp jutnak??? Talán addigra javul a helyzet.


Tegnap esti hír, hogy a tiszaújvárosiak már nemcsak Ónodon zsákoltak, hanem Sajóörösön és Kesznyétemnél is - ott is kezdi elönti a házakat a víz (gondolom, akik közel laknak a Sajóhoz). Kesznyétemnél egyébként belefolyik a Tiszába a Sajó, tehát onnan már a Tiszára kell koncentrálni.


Nem biztos, hogy így lesz, de ha a Tisza nem bírja (remélhetőleg nem lesz ilyen!!!), de akkor a Hortobágy felé fognak gátat robbantani, Tiszaújvárosnál védik a vegyi gyárakat, és nem kockáztatják őket. Ezt azért tudom, mert a szüleim ott élnek, és amióta az eszemet tudom, már többször volt bedinamitolva a Tisza-gát a Tiszántúlon Polgár alatt, hogy folyjon, aminek folynia kell a Hortobágy felé - szerencsére az ritán lakott vidék...


Jah, és Felsőzsolca polgármesterét nem lehet elérni, lekoccolt, no komment. Abszolút fejetlenség volt, semmi védekezés, így hát szerencsétleneket elöntötte a Sajó - pedig lehetett volna rá esély, hogy mérsékeljék a katasztrófát.


Ezek részben olyan információk, amelyeket a kollégáktól tudtam meg, akik egész hétvégén zsákoltak a rokonoknál, nagyszülőknél.


Jah és Sajóládat is zsákolják, ezt Felsőzsolca alatt van, de Ónod felett. Nemrég jött be munkásruhába a kollégám, mert ma nem jött dolgozni, a nagyszülők portáját védi.

439. fd8e423e9e (válaszként erre: 417. - 9ac093e955)
2010. jún. 7. 10:36
Semmi baj, és köszönöm a levelet.
2010. jún. 7. 10:33
De hozzászólhatok,csak megsértettem az oldal szabályzatát! :S Kaptam egy levelet a moderátortól és kéri,hogy fejezzük be a politizálást,mert akkor törli az egész fórumot!
2010. jún. 7. 10:29
ma mind mintha kissé nyugtalanok lennénk...:)
2010. jún. 7. 10:19
Na megyek!Majd jövök...sziasztok.
2010. jún. 7. 10:18
Mire jó ez a cseszegetés...nem értem?:...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook