Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! fórum

Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! (beszélgetős fórum)

2010. jún. 5. 22:11
Most hivott a párom, azt mondja Ongára mennek. Tudja vki mi van ott? Mi várható?
73. danina (válaszként erre: 72. - 2ed619333f)
2010. jún. 5. 22:09
Tőlünk,ebből a régióból most gyűjtik az áruházakból a liszteszsákokat.Viszik oda.
72. 2ed619333f (válaszként erre: 70. - Danina)
2010. jún. 5. 22:03

Hát gondolom...

Most annyit tudott még mondani, hogy a Szabolcs megyeieket tegnap rendelték oda, és mivel nem tudták őket elszállásolni pihenőre sem, igy ők ma hazamentek, és valószinű igy fogják váltani a megyék egymást...igy talán ma éjjel zsákoznak, reggel indulnak haza, és megy majd a következő csapat..melegváltás..hát remélem...

71. Berillke (válaszként erre: 68. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 5. 21:59

Igen, elég szörnyű, hogy ez ma Magyarországon így működik....

Reméljük a legjobbakat, hogy ezen a téren is sok változást tudnak eszközölni, nagyon bízik mindenki.

70. danina (válaszként erre: 69. - 2ed619333f)
2010. jún. 5. 21:52
Szerintem Felsőzsolca vagy Ónod.
2010. jún. 5. 21:49
A hajdú-bihari 500 rendőr megérkezett Miskolchoz. Most ott állnak és várják az utasitást, hogy hova tovább szerintem.
2010. jún. 5. 21:46

én évek óta nem voltam Miskolcon sötétedés után az utcán, vajon miért? (egyszer kiraboltak...) én sokat várok az új kormánytól, hogy javuljon a közbiztonság, de az az igazság, ameddig a 70 éves bácsikát bebörtönözik, mert a kerítésén belülre (attól 20 cm-re egy újabb kerítésbe) áramot vezetett, és ki is írta, hogy áramveszély, majd meghalt egy lopni szándékozó, és őt ületetik le... nos addig nem látom túl rózsásan a helyzetünket.

Jah és ez az eset is borsodban történt!

67. danina (válaszként erre: 63. - Capylya)
2010. jún. 5. 21:44

Nem is gépfegyver kéne az ilyenek ellen-kézigránát!!!

Amit meghagyna a szerencsétleneknek a víz-azt ők magukhoz szólítják,hát...

66. 2ed619333f (válaszként erre: 64. - Capylya)
2010. jún. 5. 21:42
hát az...és ijesztő
65. danina (válaszként erre: 61. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 5. 21:41
:-))
64. capylya (válaszként erre: 60. - 2ed619333f)
2010. jún. 5. 21:40
De azért elgondolkodtató, hogy kell a gépfegyver ilyenkor. :( :(
63. capylya (válaszként erre: 58. - Berillke)
2010. jún. 5. 21:40
Igen pont ők fosztogatnak, nem akartam így kisarkítani, mert azért nem csak ők, de nem dolgozott egy se a gáton, hanem farmerbe-poloban lődörgött ezt mondta az ismerősöm.
2010. jún. 5. 21:37
Sajnos borsodban meg merem kockáztatni, hogy a roma lakosság aránya legalább 50%-os, és sok víz alá került településen ettől messze nagyobb... ott jóra nem lehet számítani, és az újjáépítésnél is kiknek fognak kedvezni? (nem várok rá választ, mert a hoxa-n tilos ilyen témába belemenni)
61. fd8e423e9e (válaszként erre: 59. - Danina)
2010. jún. 5. 21:35
erre írtam egy korábbi bejegyzést, hogy az egész megelőzésről mi a véleményem, de sajnos nem közgazdászok írányítják az országot, de még józan paraszti ésszel megáldott emberek sem!!!!
60. 2ed619333f (válaszként erre: 52. - Capylya)
2010. jún. 5. 21:34
Azt mondta a párom is h nem a szolgálati fegyver van náluk.
59. danina (válaszként erre: 57. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 5. 21:31
Reméljük!A legutóbbi nagy árvíznél is Edelény volt nagy bajban,nem hiszem el,hogy nem lehetett volna ezt a pénzt a gátakra fordítani,amit most majd az újraépítésre kell...
58. Berillke (válaszként erre: 52. - Capylya)
2010. jún. 5. 21:28

Valószínűleg nem az idén barnultak teszik ezt.

Láttatok bármikor is olyan híradást, hogy ők is zsákolnak és aktívan részt vennének a mentésben?

Fiatal lányok, idősek, mindenki talpon van, ezek meg fosztogatnak és elvárják, hogy mentsék őket.

Felháborító! Bezzeg a tyúkokat tudják emelgetni éjszaka. Rohadna meg mindegyik, aki ilyet tesz!

57. fd8e423e9e (válaszként erre: 55. - Danina)
2010. jún. 5. 21:24

Edelényt újra kell építeni, ez nyilvánvaló volt már két napja is... a polgármester is így nyilatkozott.


Nagyon nehéz lesz, de én bízom, hogy az Úr megsegít minket.

56. fd8e423e9e (válaszként erre: 55. - Danina)
2010. jún. 5. 21:22

most beszélek a férjemmel, igen mondta ő is, hogy volt (Felsőzsolcát megpróbálta arról is - esetleg csónakkal valaki beviszi) megközelíteni, de már a Dechatlon, az Auchan, Brico Store (nagy áruházak települtek az ártérre) víz alatt voltak, munkások próbálták homokzsákolni.


Egész Miskolc lejt, szóval a víz felfelé nem fog folyni, hanem sajnos Zsolca irányába az is:( azon a részen Miskolcon ipari területek vannak, úgymond emberéletet nem fenyeget a Sajó.

55. danina (válaszként erre: 51. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 5. 21:17
Miskolcnál megroppant a gát.A katasztrófavédelem lemondott Edelényről.Várják,mi lesz.
2010. jún. 5. 21:16
ez tényleg szőrnyű.... csak nem értem miért nem lehet végre normális gátakat építeni, mikor tudják,hogy minden évben ez van....vagyis eddig nem volt ekkora..
2010. jún. 5. 21:14
Mégsem jön haza a férjem, most megy Sajószentpéterre, hívták onnan is a rokonok, hogy pakolni kellene az értékeket, mert a lakás alsó szintjében már harminc centis a víz :(
2010. jún. 5. 21:13

Előkerült Edelényi ismerősöm. Eddig zsákoltak a gátakon, most már azt mondja nincs mit tenni! Már csak a jó Istenben bíznak és próbálnak még 1-2 utcát megmenteni, nincs értelme tovább zsákolni, időseket próbálják rábeszélni hogy menjenek, mert őket lenne a legnehezebb éjjel menekíteni.

Ami botrányos pedig, hogy a elkezdődtek a bűnözések! Rendőrök nagyobb fegyverekkel vannak kint nem a sima szolgálatival, és csónakkal járőrőznek azokon a terülteken amit elöntött a víz. Ember az aki ilyenkor lop??? :(

51. fd8e423e9e (válaszként erre: 49. - 874eb11dfd)
2010. jún. 5. 21:13

a "gátak" (nevetséges kis földnyelvek ezek, nem olyanok mint a Tiszáé, vagy a Dunáé) már rég átáztak, sajnos ez nyilvánvaló volt, hiába is erősítik, inkább az embereket kellett volna felkészíteni, hogy pakoljanak, értékeiket menekítsék.


Aki nem itt él el sem tudja képzelni, hogy milyen monszunszerű esők vannak (remélem voltak) itt már folyamatosan egy hónapja, és minden nap!!!

50. danina
2010. jún. 5. 21:11

Nyitottam egy új fórumot Adomány az árvízkárosultaknak címmel ,nézzetek rá!

Köszönöm.

Isten óvjon mindenkit,aki vízközelben van!

2010. jún. 5. 21:06

az én párom is katona, épp szolgálatban van , de már vitték tárasit.. őt is fogják majd, úgy néz ki.

Én azt nem értem, hogy mi csak most kezdték el kiküldeni a katonákat,rendőröket? miért nem korábban, még mielött ez történhetett volna?

2010. jún. 5. 20:57
Felhivtam a párom, elmondtam amiket irtatok ide, azt mondta jó, hogy adom a hireket, mert ők még mindig nem tudják, hogy hová mennek:)
2010. jún. 5. 20:54
Hívott a férjem. Felsőzsolca legmagasabb részén lakik a nagybátyja, már ott is áll a víz a lakásban. Sikerült "mindent" kipakolni, ami értékesnek tűnt, lezárták a házat, a bácsi biztonságban van. A férjem mondta, hogy csak csónakkal látott embereket közlekedni mindenhol. Az autót is a város határában hagyta, de nem sokáig tudott lenni, mert iszonyatosan emelkedik a víz, és halad lejjebb - Ónod irányába.
2010. jún. 5. 20:47
Engem is hivott a párom. ő 600 főt mondott Hajdú-biharból, de nem is lényeg. Már kint voltak a debreceni reptéren, a buszok elindultak, de azt még nem tudta megmondani, hogy pontosan hová megy.Mivel ott mindenki rendőr, már ahonnan indultak, ott terjedt a hir, hogy lehet csak egy napra mennek, de én nem hiszem. Éjjel kell a zsákokat pakolniuk, ennyit tudott mondani.Köszönöm mindenkinek a hireket!
45. fd8e423e9e (válaszként erre: 43. - Danina)
2010. jún. 5. 20:44

Én is az Úrhoz fohászkodom hetek óta, amióta rettegésben élünk... a férjem most jött ki Felsőzsolcáról. Amint itthon van, és elmondja, hogy mit látott, írok.


A boon-on (borsodonline-figyeljétek!!!) írták, ahogy én is írtam itt az előbb, hogy Ónodra vezényelnek újabb osztagokat, ott találkozik a Sajó a Hernáddal - éjszaka kimossa Ónodot... vagy csak az Úr segíthet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook