Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! fórum

Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! (beszélgetős fórum)

104. 2ed619333f (válaszként erre: 103. - Benita anyuka)
2010. jún. 6. 10:00
Én is ebben reménykedem..délben várható ott a tetőzés, ha jól tudom.Azt mondta a párom valószinűleg odaviszik őket.
103. Benita anyuka (válaszként erre: 101. - 2ed619333f)
2010. jún. 6. 09:59

Ép most hívott:O)

Jól vannak.Hernádnál vannak homok zsákokat pakolnak.

Azt mondja,hogy ott még nem olyan gáz a terület.

Hát nem tudom...remélem nem lesz baj...és hamar haza jön..

2010. jún. 6. 09:56
Hát, hogy meddig maradnak nem tudni.Mennek olyan hirek, hogy ma estig, hogy holnap reggelig, hol 24, hol 48 óra...közben meg a tvben azt hallottam hogy 5 napos ilyen védekezést rendelt el nekik a kormány.Az én kisfiam 4 éves, nem a párom az apja, de nagyon szereti.Aggódik érte, de ugyanakkor csodálja, merthogy szerinte bátor hős..:))Azt játszotta egész este tegnap, hogy ott van a nagy viznél és pakolja a párommal a nagy zsákokat:)
101. 2ed619333f (válaszként erre: 99. - Benita anyuka)
2010. jún. 6. 09:53
Őt is tegnap vitték, enyém éjjel egyig hivott folyamatosan, meg ma reggel is már beszéltünk. Sokan azért nem telefonálnak, hogy a telefon ne merüljön le, az én párom tudja tölteni. A másik fele meg azért nem telefonál, mivel nyugalomban vannak, igy eszükbe sem jut, hogy itt meg aggódunk..:)Nekem a szomszédom barátnőm, a párja szintén rendőr, ott van az én párom mellett.Ő sem hivta a párját, én adtam le még éjjel egykor is az infot, hogy jól vannak.Igaz mi meg is beszéltük, hogy ha vmelyikünk beszél a párjával, az a másikról is kérdez, meg mondta is a párom, hogy adjam át, hogy rendben vannak.Szóval ne aggódj.Lehet nem akar hivni addig, amig biztosat nem tud.
2010. jún. 6. 09:45
Egyébként ott nagy nyugiban vannak. 150 rendőrt vártak arra a területre, ehhez képest tegnap hajdú-baharból 500an mentek. Most 600an vannak ott.Egykor éjjel megkapták az eligazitást, hogy tartalékosok, 6kor ébresztő volt, zsákokat töltöttek olyan fél 9ig, aztán azóta ülnek, esznek, várják az utasitást.Délben talán mennek a gátra, de nem biztos.Várják egyébként, hogy csinálhassanak vmit, mert úgy legalább telne az idő...
99. Benita anyuka (válaszként erre: 98. - 2ed619333f)
2010. jún. 6. 09:45

Szia!Az én férjem is rendőr.

Őt tegnap vitték el délután...

Azóta rettegek,nehogy valami baja legyen...

Itthon vagyok a gyerkőceimmel,de nagyon nehéz vissza tartani a pityergésemet..

Most várjuk a harmadik picurkánkat is..és ez nem igazán tesz jót nekem se neki....

A te párod mit mond?Kb:meddig maradnak??

Férjem tegnap óta nem hívott..azt sem tudom mi van vele..

98. 2ed619333f (válaszként erre: 97. - Benita anyuka)
2010. jún. 6. 09:41
Az én párom az.Őt is vitték tegnap.
2010. jún. 6. 09:33

Sziasztok!Az én férjemet is be rendelték:O(

Kinek a párja rendőr??

2010. jún. 6. 09:32
Aki fosztogat ilyen helyzetben, bevezetném a statáriumot.
95. 2ed619333f (válaszként erre: 83. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 6. 09:31
Szerintem a rendőröket nagyon nem viseli meg ez lelkileg..ahhoz már túl sokat láttak, legalábbis ahogy a páromat ismerem.A fiatal halottaktól a vizi hulláig...stb.Sok szörnyű helyszin...a sok ember csodálkozik és értetlenkedik, nem tetszését hangoztatja, hogy a rendőrök 25 év szolgálat után nyugdijba mehetnek...de abba egyik ilyen személy sem gondol bele, hogy milyen behatások érik őket, mi mindent kell átélniük azalatt a 25 év alatt.
94. 25a27430dd (válaszként erre: 90. - 4300750b82)
2010. jún. 6. 09:30
Gyönyörű a dal, és annyira illik a témához. Az előbb bőgtem is.
2010. jún. 6. 09:14
Tud valaki friss infót Sajószentpéterről?
2010. jún. 6. 09:12
reméljük az idő és a helyzet is javul...
2010. jún. 6. 09:09
A férjeméknek most volt eligazítás. Miskolc alá mennek valahova, elsődlegesen gátvédelem a feladatuk.
2010. jún. 6. 09:08

[link]

Kitartást kívánok Mindenkinek!

2010. jún. 6. 08:32
Engem éjjel egykor hivott a párom, akkor volt nekik eligazitás...pffff...addig nem tudták mi van.Akkor kiderült, hogy ők még tartalékosok, ott Ongán egy suliban szállásolták el őket, majd a reggeli hirekben néztem az éjjeli eseményeket, ott mondták, hogy Ongán zsáktöltő telepet hoztak létre.
88. 1eb84e4bad (válaszként erre: 43. - Danina)
2010. jún. 6. 07:31
pont ezt kérdeztem a férjemtől, hogy kapnak-e védőoltást? mert abban a vízben most már MINDEN van...
87. 1eb84e4bad (válaszként erre: 26. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 6. 07:28

rengetegen fognak lelkileg tönkremenni. Még akkor is, ha esetleg anyagilag kárpótolják őket. De mindent nem lehet visszaadni. Nagyon sajnálom őket.


De miért nem lehetett már sokkal-sokkal hamarabb gátat építeni?????


A Vágtával kapcsolatban pedig annyi, hogy nem tudnék ott ülni nyugodt lelkiismerettel és rongyot rázni, miközben az ország másik fele vért izzad...

86. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - Tillag)
2010. jún. 6. 07:25
mi Veszprém...
85. 1eb84e4bad (válaszként erre: 10. - Tillag)
2010. jún. 6. 07:24
nálunk ugyanez történt ma hajnalban. Nem tudja hova mennek, és mennyi időre :-((
2010. jún. 6. 07:12

A legszebb az egészben, hogy van egy nagyszerű (tényleg szájbarágós, lépésről-lépésre leírós) törvényünk a polgári védelemről, amit be kellett volna tartani időben!!! és akkor talán nem történt volna meg a baj... szomorú!


Apukám, mint egyetemista a 1974-es nagy árvízkor a Tiszán részt vett a több hétig tartó védekezésben, de akkor állítom jobban meg volt szervezve minden, pedig nem volt mobiltelefon, internet, gyors autók, stb... :(((

2010. jún. 6. 06:57

a férjem miután Sajószentpéteren a rokonoknál segített pakolni, átment Ónodra homokzsákolni, hajnal kettőkor ért haza. Szólt a barátja, és a a munkatársa (Ónodi), hogy elkélne a segítség. Akkorra már a falu alsóbb utcáit ott is elöntötte a víz.


Egyébként várták az önkénteseket - mert a boon.hu-n is írák - de senki sem szervezte a munkát!!! Ő is ugyanezt mondta: fejetlenség volt.


A polgári önkénteseket egyébként nem engedték a víz közelébe, ők a falu központjában zsákoltak, és nagy teherautók vitték a zsákokat oda, ahová kellett.


Sok fiatal férfi jött Budapestről is még éjszaka, barátok, segíteni. Mondta a férjem, hogy rengetegen voltak, a helyiek is már akkor sokan 24 órája zsákoltak. Nem tudom, hogy mi a helyzet, de ma megyünk arra autóval - ha tudunk (a szüleimhez, ők a Tisza mellett élnek), így este- bár ezek nem lesznek új infók, de megosztom veletek. Bár igaz, a Tiszáról még nem beszélnek, de én már fogom tudni, hogy mekkora lesz a baj, mert ma megnézem a folyót!


A férjem, aki eredetileg Felsőzsolcára akart bejutni, mondta, hogy ott katasztrófális a helyzet (ugyanaz mint Edelény), éééésss!!!! ott nem szakadt át a gát!!! egyszerűen átlépte a Sajó, pedig tudták, hogy mekkora víz várható, mégsem kezdték el menteni a vagyont, az embereket evakuálni.


Ónodon "haladékot" kaptak, tegnap este már teherautókkal mentették az emberek az értékeket (hűtő, tévé, stb) vitték olyan rokonokhoz, akik más távolabbi falvakban élnek, és a gyerekeket, asszonyokat.... Szörnyű volt, ahogy ezt elmesélte a férjem.


Ő pl. egész éjszaka beszélt álmában, vízről, homokzsákolásról. Biztos, hogy mindenkit meg fog viselni, és nagy-nagy szükség lesz pszichológusokra is.

82. 2ed619333f (válaszként erre: 81. - 874eb11dfd)
2010. jún. 5. 23:38
:))
81. 874eb11dfd (válaszként erre: 80. - 2ed619333f)
2010. jún. 5. 23:29
:D elképzeltem...
2010. jún. 5. 23:19

ott vannak Ongánál, de egyelőre nem csinálnak semmit, lehet menniük kell tovább...fejetlenség...kitalálta a kormány, hogy menjenek, de azt nem, hogy hová....

Viszont mesélte a párom, hogy a csomó nem idén barnult emberke nézi a tvét, meg a keritésen lógva nézik a rendőröket, meg kommandósokat, a magyarok meg rohangálnak fel-alá....

2010. jún. 5. 22:37
Ócsanálos
78. agis (válaszként erre: 13. - Walerii)
2010. jún. 5. 22:31
A Hernád soha nem volt patak, szerintem kevered az Ipollyal. (annak csak a neve Ipoly folyó, egy kenu alig fér el alapesetben rajta)
77. 2ed619333f (válaszként erre: 75. - Pmjudit)
2010. jún. 5. 22:21
A poén, hogy ott Onga Ócsanállós környékén tavaly voltak árvizvédelmi fejlesztések, mivel Ócsanállós a legnagyobb árterület....komoly fejlesztés lehetett...
76. danina (válaszként erre: 74. - 2ed619333f)
2010. jún. 5. 22:16

Sajnos én nem.

Most én is megyek,reggel 4kor kelnem kell,dolgozni kell menni...

Addig is,szorítok mindenkiért!Jó éjt!

2010. jún. 5. 22:12
Onga azt hiszem Ócsanállós mellett van, sok jóra nem lehet számítani....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook