Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! fórum

Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. jún. 12. 19:39

Holnap reggeltől újra berendelve a párom.Fogalmam nincs hova,persze megint a legjobbkor,mikor lesz egy kisebb műtétem.

A múltkor a kat.védők pizzát kaptak,ők csak kiflit és narancsot...Egyenlőség,hurrá!

2013. jún. 11. 20:03

Én is féltem. A párom és én is olyan helyen dolgozunk, bármikor berendelhetnek. A lakásunk olyan helyen van, ahol volt rá sanszunk, hogy esetleg betör a víz, és viszi.

Gyermeket levittem mamihoz, hogy ő legalább biztos helyen legyen. Ha hívtak volna, hát mentem volna,ahová csak kell. Itthon részt vettem mindenben. De ha 100 km-rel arrébb kellettem volna, akkor is mentem volna.Ilyenkor nem az számít, hogy én mit vesztek el, ha sok ebert kimenekíteni kell, és az életükről van szó, amit nem lehet pótolni.Ilyen helyzet nem állt elő.

Az anyagiak pótolhatók. Tudom, nem könnyen.

732. ubi pretium (válaszként erre: 730. - C8ec504c40)
2013. jún. 11. 19:16
Én azokról beszélek,akik ott pózoltak,fotózkodtak és a leglehetetlenebb helyre is be akartak menni.Egyik sem segíteni ment.De már mindegy.16 órát volt oda a párom,ma itthon van.
731. c8ec504c40 (válaszként erre: 730. - C8ec504c40)
2013. jún. 11. 19:06
Sőt, sok esetben enni-inni visznek az embereknek.
730. c8ec504c40 (válaszként erre: 723. - Ubi pretium)
2013. jún. 11. 19:05
A bámészkodókat nem szabad azonnal elítélni, lehet, hogy közel a házuk, lehet, hogy segíteni akarnak, csak nem engedik őket (netes felhívások is már beteltek sok helyen, vagy hazaküldik az önkénteseket). Egységben az erő, nem szabad bármiért a másikra fújni. Lehet, hogy azért állnak ott, hogy ha tudnak, valamiben segítsenek.
2013. jún. 11. 19:01
Le a kalappal a segítőkész emberek előtt! Szinte nincs rá szó, hogy milyen sokat jelent a segítségük az árvíz sújtotta helyeken.
2013. jún. 9. 22:06
Én is büszke vagyok rá..,rájuk. :)Emberfeletti munkát végeznek.
727. ubi pretium (válaszként erre: 724. - Ágica...)
2013. jún. 9. 21:30

És késő este lévén is tömegekről beszélünk.Hihetetlen :(

Büszke vagyok rá,hogy ott van,ment volna ő magától is,de most itthon lenne rá nagyobb szükség sajnos :(

Remélem reggel azért legalább annyi időre leváltják míg picit alszik.Egy konzerv van nála,remélem kapnak vmi normális enni valót.

726. ágica... (válaszként erre: 725. - Mosolyka1111)
2013. jún. 9. 21:24
Le bizony, vannak akik ,most feküdtek le tegnap reggel óta. Enni nem kapnak rendesen ,éhesek vizesek az izzadságtól, fáradtak, kimerültek. A sátrakban hering módjára alszanak, ami elmondások alapján vagy 40°uralkodik. Tehát ilyen körülmények között védenek és szolgálnak.
2013. jún. 9. 21:19
Le a kalappal a Férjek előtt.
724. ágica... (válaszként erre: 723. - Ubi pretium)
2013. jún. 9. 21:18

Én nem is értem az embereket,mi a fenének mennek oda? :( És igen...hivatalosan...:(

Nem is egyszerű , de tarts ki, most ott nagyobb szükség van rájuk. :)

2013. jún. 9. 21:12

Az előbb egy kollegája telefonjáról hívott,nála nincs :( Hivatalosan reggel 8-ig vannak,de azt mondja brutális a helyzet,a bámészkodók nehezítik a helyzetet,ezért aztán bármi lehet :(

Én nagyon nehezen viselem most,hogy behívták.

2013. jún. 9. 21:10
Pilismarótom van.Az én férjem feltud még hívni, ha megállnak pihenni..., de nem tudom, hogy mikor fekhetnek le ill. van-e egyáltalán hol aludni..vannak akik 33-36 órája nem aludtak és alig kapnak enni... :(
721. ubi pretium (válaszként erre: 720. - Ágica...)
2013. jún. 9. 20:58

Az én párom még az indulás előtt hívott a yardról,hogy vhova Budára mennek,várják a végső parancsot.Azóta nem tudok semmit róla.Nyilván nincs ideje telefonálgatni,de jó lenne tudni hogy van,hol van,mit csinál,mikor jöhet haza :(


Te párod merre van?

2013. jún. 9. 20:56
Ők sem tudnak semmit, kérdeztem, hogy eltudnak-e menni a wc-re és hasonló, de semmit nem mondtak nekik . Odaértek és beálltak zsákokat pakolni....
2013. jún. 9. 20:44
Az én páromat is berendelték.Igaz,nem katona,hanem rendőr.De ott van vhol.Nem tudok róla semmit.
2013. jún. 9. 20:34
???
2013. jún. 9. 09:41

Nem mai a topik, de nálunk is behívás történt..

Valaki? Katonafeleségek? Merre vagytok? :)

716. db4f1eff6b (válaszként erre: 715. - 2ed619333f)
2010. aug. 8. 21:03
Vöröskeresztes csomagokat osztogattak, csakhogy lássák az emberek a TV-ben, hogy támogatják az árvízkárosultakat. Ha én valakinek ajándékot akarok adni, akkor nem veszem el a másét, és nem azt osztogatom, hanem veszek a pénzemen! Mindezek ellenére lehet, hogy vittek ajándékot is.
715. 2ed619333f (válaszként erre: 714. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 28. 08:30
én nem, miért?
2010. júl. 28. 07:25
Látta-e valaki azt a TV-s felvételt, ahol a budapesti vízilabdázók segélycsomagokat osztogatnak?
2010. júl. 27. 13:39
A rendőröknek kifizették az ott töltött órákat túlórapénzben.
2010. júl. 27. 11:54

Bocsi, javítom a tegnapit!

Tehát az Oklevél meg van de a pénz az eltűnt!!!

711. 2ed619333f (válaszként erre: 708. - Benita anyuka)
2010. jún. 23. 13:32

Hali:)

Jól vagyok, köszi:)és Ti?

710. 2ed619333f (válaszként erre: 709. - Re87)
2010. jún. 23. 13:31
Szerintem nem lesz. Legalábbis bizom benne, hogy ezeket a belvizes helyzeteket már meg tudják oldani saját megyén belül, hiszen szinte mindenhol gáz a helyzet.
709. Re87
2010. jún. 22. 09:57

Sziasztok!

Mit gondoltok,lesz még berendelés?Nagyon úgy áll a helyzet...

708. Benita anyuka (válaszként erre: 706. - 2ed619333f)
2010. jún. 21. 11:06

Szia Szivi!!!!!

Hogy vagy???:O))

707. Tamara2009 (válaszként erre: 706. - 2ed619333f)
2010. jún. 21. 10:13

Szia!

Örülök,hogy írtál,hogy konkrétan leírtad,hogy ez a fórum nagy részben az infókról szólt! Valaki beszúrt ide egy cikket,ami ugyanúgy infó volt az árvízhelyzetről! Talán ez borította ki a bilit,igaz nem bennem,mert ezt tudtuk a cikk nélkül is,csak van aki szereti homokba dugni a fejét és ezzel elferdítve látni a valóságot!

Ennek a plusz pénznek biztos örült minden rendőr,de igazából amiért odamentek,hogy segítsenek az sajnos nem valósult meg. Párom mondta,hogy sokkal többet tudott volna segíteni,ha valóban önkéntes lett volna és nem ráncigálják őket ide-oda! Persze ez a kis plusz pénz jól jött,de ez akkor sem természetes,hogy ilyen helyzetekbe mindig ki vannak fizetve!

2010. jún. 21. 08:37

Nah lányok,ne vitázzatok már.a Túlóráról: 150 túlóráig kivehető, de nem fizetős. Ez viszont, ez az árvizes, mindenkinek fizetős volt. Legalábbis Szabolcs és Hajdú-bihar megyében, függetlenül attól, hogy összegyűlt e már a 150 túlóra vagy sem. Én párom a kollégáival együtt már következő héten megkapta a számlájára a pénzt. Már a megérkezésükkor intézkedett a főkapitány, de ha jól tudom az országos fk, hogy meg se merjék próbálni, hogy ezt nem fizetik ki a rendőröknek.

A másik, hogy tényleg ne menjen már el ez a fórum ilyen rossz irányba, ha már a bajban annyian tudtuk támogatni egymást, infókkal, bátoritásokkal, nyugtatásokkal.Attól, hogy a végén irtam egy köszönömöt, nem kell feltétlenül lezáruljon, sőt örülök, ha folytatódik, csak ne ilyen csúnyán. De minden továbbra ideolvasónak és ideirónak örülök. Csak ne vitázzatok. pussz

705. Tamara2009 (válaszként erre: 704. - A1bcedb5d3)
2010. jún. 20. 14:55

Pontosan azért akarták felfüggeszteni a fórumot,mert a többiekkel,akiknek ugyanúgy ott voltak a párjaik,ahogy az enyém is,le mertük írni az igazságot,le mertük írni azt,amit azoktól hallottunk,akik mindezt személyesen átélték!

Úgyhogy nem miattam,hanem azért mert igazságot írtunk!

Nemcsak az én véleményen szerint volt felesleges odarángatni több század rendőrt,olvasd már végig,a fórumot!!!

Vagy írd már le nekem,szerinted mi értelme volt nekik ott lenniük? Te biztosan jobban tudod,biztosan ott voltál velük a gátakon,40fokos melegbe éheztél,szomjaztál,ott aludtál velük a földön egymás szájába,ott voltál velük készenlétbe,amikor is egész nap nem csináltak semmit,csak ténferegtek várták a parancsot,hogy hogyan tovább!

Nem sajnálom a közmunkásoktól a pénzt,DE ha tetszik,ha nem itt nem lett volna szükség közmunkásokra,rendőrökre,katonákra,tűzoltókra,abban az esetbe,ha az ott élük közül MINDENKI ki vette volna a részét a munkából! Vagy te szerinted egész borsod megyében csak pár száz ember lakik????

Pontosan,hogy nem vagyok olyan,hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is,mert én egy szó nélkül megteszek minden tőlem telhetőt a lakóközösségemért,nem kérek érte semmit,nekem az is elég,hogy részese lehetek annak,hogy legalább a saját portánk tájéka tiszta legyen!

És ha jönne az ár a házamhoz nem nézném tétlenül azt,hogy mások keményen dolgoznak értem, nem hesszelnék bent,mintha semmi sem történt volna!

Max benned keltek negatív érzéseket,mert nem bírod elviselni a tényeket!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook