Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan védhetnénk meg a meggyfáinkat a betegségtől? fórum

Hogyan védhetnénk meg a meggyfáinkat a betegségtől? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 7. 00:26
Már beírtam, csak azt gondoltam, hogy ilyen vészes nem lehet a ferőzés, de be kell látnom, hogy lehet. Az egyik fánknak levágtuk a lobját (még tavaly) és most úgy nézem szép egészséges lesz, de idén elmardt a permetezés, a sok eső miatt, nem tudtuk mikor menjunk ki a kert be. Amúgy nem sok mindenünk lesz, szerintem a sok eső miatt szaporodik így a gomba.
2010. jún. 4. 20:58

Moniliniás betegség támadja meg a meggyfát. Sajnos évek óta kinlódunk vele. Idén már csak pár szem meggyünk terem. Védekezés permetezés, elszáradt ágak lemetszése. Írd be a keresőbe meggyfa betegsége, s sok mindent megtudsz róla.

Sajnos évek óta jelen van ez a betegsége a fáknak, nem a hamu okozza.

2010. jún. 4. 20:55
Moníliára én is gondoltam, de arra már régen elkéstünk, és persze ezek hatalma fák és fogalmam sincs, hogyan lehetne permetezni az ekkora fákat, kb 3-4m. Lehet ha levágjuk a lombkoronát az segít (már mint a monília ellen, nem a permetezésre gondolok), bár akkor sokáig lemondhatunk a termésről.
2010. jún. 4. 20:44

sziasztok

én azt halottam ezzel kapcsolatban,hogy a hamu felhő amikor ide ért hazánk felé,akkor lettek betegek a gyümölcsfák,nekem is az összes gyümölcsfám ebben a betegségben van,és a Tv is foglakozott vele,hogy nagy a valószínűsége,hogy a hamu okozta

2010. jún. 4. 20:42

Nálunk majdnem minden fát érintett, meggy, barack, szilva, őszi, egyedül a cserkónak nem volt baja, de azt most a szél tépázta meg.

Moníliára keress rá a google-ben, lehet a tiédnek is ez a baja.

Hogy járvány van e? Passz, de mások is panaszkodnak a környezetünkben.

3. SF
2010. jún. 4. 20:40
Nekem a barackfám fele ilyen:-(((
2010. jún. 4. 20:37
Az összes megyfa majdnem minden ága el van száradva, oylan mintha tűzelhlásos lenne, de tudtommal, az nem támadja a meggyfát. Vagy mégis? Az ismerőseim között mindenkinek így néz ki a meggyfája, lehet járvány az egész országban?
2010. jún. 4. 20:34
Hogyan védhetnénk meg a meggyfáinkat a betegségtől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook