Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hülye kérdések fóruma, csak pihenteknek!!! :- D fórum

Hülye kérdések fóruma, csak pihenteknek!!! :- D (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
36992. OrcaN
2017. febr. 10. 04:40
miért nem taul amagyar idegen nyelveket felnőtt fejjel? Bár maga az elnevezés sem szerencsés. Más nyelveket.
36991. OrcaN (válaszként erre: 36980. - Dodi44)
2017. febr. 10. 04:39
Az én generáciom jelentős része már egy csatornát nézz csak a legnagyobb strean-et, a többi az az megosztás alapú, és híres és itt reklám miatt letiltott, film lerendelős céget. Tehát üvegszáll, túl a műholdon kort éljük. Bár érdekes volt a 180+ idegen nyelvű műholdas csatorna akkor még elég jó németemmel főleg. Érdekesebb volt a magyar csatornáknál pedig akkor is egy főre itt volt a legtöbb csatorna, már a fenti szám közelében jár a magyar nyelvű csatornák száma. Jó persze abból sok ismésekre épülő csatorna van. A 90-e évekig felhalmozott és még részben megmentet szinkonokra is alapozva, és eg azota sem tudd a legtöbb magyar több nyelven, szlovákok csak a csehvel előznek meg, így ha azt nem számoljuk európában az utolsó előtti helyen állunk, és a szlovákoknál kopik ki a cseh, ugyhogy számszerüsítve is alánk kerülnek. Kár volt anno feladni bárkinek ia több nyelvűséget, hisz Európa Napoleon előtt teljes egészében több nyelvű volt. Napoleon közel két tucat nyelvet, és azok nyelvjárásait tiltotta be, ... . - de ez ismert és hosszú történet.
36990. OrcaN (válaszként erre: 36989. - OrcaN)
2017. febr. 10. 04:23
És egyedül a magyarra nyomta rá a félig kinőtt díszlexia a helyesírásban nyomát, sajnos pont erre.
36989. OrcaN (válaszként erre: 36979. - Dodi44)
2017. febr. 10. 04:19

36979. Dodi44


Nekem is II. József idején a család apai ága, Horthy éra alatt anyai-ága, Rákosy-Nagy Imre alatt megint apai-ág, most ukránokkal anyai-ág szembesül ezzel, Szálasi alatt meg mind a kettő.

A lándzsarázót bátyám olvassa angolul, de tudom miről beszélsz. Mondjuk nálunk mint kétág nmezetiségi és magyar elsősorban, öt unokát kívéve összesen. Pedig nagyszüleim mind több mint száz éve születtek, így már nincsnek isköztünk, csak lelkületükben. Az idősebb anyai nagybátyám egy krimi tatár és lengyel vegyes családból száramazó lányt vett el, nekik csak az orosz lett az anyanyelve, de anyámék is voltak négyen, nagyapámnak meg hét fiivére volt. Ott csak Adelaide fél évvel isőebb unokaöcsém, unokabátyám fiána - , na az ő ausztrál brit felesége vitte el a lányokat olyan írányba, hogy magyarul nem tudnak, de félig frania unokanővérem folykonyan beszél háron nyleven anyanyelvi szinten és kettőn felsőfokon. Én négynyelven beséltem és olvastam eddig, látom a "korszakosságot" minden nyelvben.

Erről jutt ezsembe újra Kaliforniai Egyetem, Berkeley-n amikor Vámos Miklós aka Miklos ~Vámosz~ kint volt, három magyarszakos prof. volt abból egynek volt magyar őse, ott úgy tanítják a kettős türk nyelvű honglalók konyha és követítő nyelve volt a magyar, a második ciklusban ráadásul három türk és 11 egy mongolid nagy-rasszba tartozó hadak közt. Haloti beszédet töb mint egy tucat-féle képpen értelmezik, és mondták fel hanganyagra nagy magyar művészek tolmácsolásában.

Szóval utána elég erős volt a német és szláv hatás is. De tényleg ősi nyelv, ezt anno Szovjet területeket járva sok kutató is tapasztalta, más népeknél halva. A nyelvújítás után aztán végkép tarka lett a nyelv, és a nyugat genrációja össze is fogta a nyelvjárások zömét, az is a kedvenc magyar iródalmi korszakom, a sokszínűségével és nagy spektrumon lévő mélységével. CSak az lesz anyanyelvünk, amit ősein beszéltek, vagy nylevváltás történik és az. De ezt te sokkal mélyebben tapsztalod amgyarságban, és meg úgyan úgy láttam már több nép gyermeinél. Íróiskolába amikor járt bátyám az okató az eszkimók és a hóra vagy másfél tucat jelzőjüket hozta fel, csak a csoport többet dobott össze magyar nyelven ott egy szűkre szabott felsorolásban. Teller Ede a magyarnylevet a zsenialitásnak kulcsának találta, és ebben látta az okát is, hogy nem Manhattan tervben (Manhattan Project-ben), hanem a bevethetelen fegyverben a super bomb-ra összpontosított a hidrogén bombára, aminek az első szovjet sikeres robbantásával zárult le a veszélye a nuklerális háború esélyének, addig B52-es bombázok Grönland napi színten várták a bevetési parpancsot az összes Europiai Szovjet nagyváros lebombázására. - szóval Teller az USA-ban mint te is tudod, jól félre van értelmezve.

Iskolait értettem, a tanulás a kedvenc hobbim nekem aztán nem kell mondani tanulj fiam. Szakmáim fesorolása is egy hosszú sor, de műveltségi területeim még hosszabban sorolhatók amit jelenlegi szakmámban mind feltudok hassználni mint főként arculat és dízájn tervező grafikus, mert az ikhlet azokon át jön és azért befogadható mert a emberiség tudásnak része, legfeljebb sokaknál már "csak" vizuálisan, mondén én akinek a fő hívatása meg a frskófestés. Jó az nem média csak abban is megjelent. ;)

Nekem az ember a fő kutatási területem. Ebből fakadóan minden humán és reál tudomány embert követlenül napi szinte is érintő része is érdeköldési területem része, van persz eott is amibe mélyebbre ástam. Nyított kapukat döngetsz nálam. :)

36988. OrcaN (válaszként erre: 36981. - Dodi44)
2017. febr. 10. 03:35

Édesanyám kedvenc és elő média forrásavolt ez, ott minden házba bekötötték. Agitprop céljából.


De gyűnyörő koncertek, és anyám által kevelt rádiós színházi közvetitések is voltak rajta bőven.

36987. Dodi44
2017. febr. 10. 01:01
Bocs , Pista, ha tulsagosan belemerulok a reszletekbe, de az en treningem az electromossag foldjen terul el, es azt gondolom, mindenkit egyforman az ugy erdekel, mint engem...
36986. pista55 (válaszként erre: 36981. - Dodi44)
2017. febr. 9. 13:50
Én még láttam ilyen hangszórót gyerekkoromban. Házról házra volt vezetve a drót. Falikutyának nevezték akkor mifelénk. Én úgy emlékszem 3 állású volt a gombja és volt Novisad is.
36985. 5034e3957e (válaszként erre: 36979. - Dodi44)
2017. febr. 9. 11:35

Te a lelked mélyén mindig magyar maradsz.

Egy nyelv sincs ennyire sokszínű.

Igazad van, lehet innen szépen elmenni, mert a szükség úgy hozza.

Lehet úgy is hogy lenézem azt a helyet ahonnan azt a tudást kaptam amivel a világba elindulhatok.

36984. 5034e3957e (válaszként erre: 36978. - OrcaN)
2017. febr. 9. 11:25

Ha neked az jó, akkor tedd azt, lehetőséged van rá.

Te kérdezted hogy aki szeret a szülőföldjén lakni, és elég bűvész ahhoz hogy meg is éljen, az vajon mért teszi.

Egy szóval sem mondtam, hogy ami itt van az jó.

36983. 5034e3957e (válaszként erre: 36977. - Pista55)
2017. febr. 9. 11:18

Egyetértek veled.

Engem sem érdekel hogy csinálják, csak a végeredmény.

Végeredmény = ugyanúgy mérgelődök mint te:)))

36982. ab61752c45 (válaszként erre: 36979. - Dodi44)
2017. febr. 9. 09:49
én ugyan oroszul és németül tanulta,,nem sok mindenre emlékszem.de a lányom mondta,hogy az angolok szókincsét össze sem lehet hasonlítani a magyaréval.
36981. Dodi44 (válaszként erre: 36980. - Dodi44)
2017. febr. 9. 03:14

Ez a kabelos megoldas nem uj keletu. Ha meg emlekszel, regen a tanacshazan volt a radio vevo es ahhoz egy erosito es a hazakhoz, kabelokon volt kivezetve a kossuth es a Petofi "Nepradio" musor. A hazakban csak egy fali doboz, abban egy lefele transzformalo transformator es egy ket allasu kapcsolo Kossuth a masik allasa P betu ami Petofi adot kepviselte. De ennek az elodje, csak egy fali doboz egy hangszoro es egy hang transzformator volt. [Az otvenes evekre gondolok ] A kovetkezo lepesnek meg a harom lampas barna funer lemezes Nepradiok voltak. Biztos emlekszel meg rajuk... Pl. felenk ahol nem volt a falunkba meg aram sem az is csak 58 ban jelent meg felenk... Addig Atyam telepes radiot vett es vettuk a 80 es a 110 voltos szaraz "Anod telepeket a futesre szukseges telep, az tolthetos volt. Emlekszel meg a 4,5 voltos lapos zseblampa elemekre? Azokban volt negy vastagabb ceruza elem fele meretu telepecskek. No azokbol az elekekbol volt csinalva az Anod telep is. Es hat persze, addig is tartottak, mint egy zseblampaban! Amikor a 220valtoaram megerkezett a hazunkhoz, akkor csinaltam egy "anod potlot" ami semmi mas nem volt , mint egy transformator egy greatz dioda csoport es egy nagyobb electrolitic kondenzator es egy ellenallas , ami a kondi ket pozitiv oldalat osszekototte. Regen volt , talan igaz sem volt. {hu de sok nepradio hangszorojat taplalo transzformatorjait ujre tekercseltuk az unoka batyammal egy "amerikanerrel" mert annak a transformatotoknak nagyon vekonyak es szakadekonyaj voltak a tekerszek drotjai. Emlekszem akkor 25 forint volt a javitasi dijja. Abbol az ewn reszem 5 fprint volt. Ket orahosszaalatt megcsinaltam a letekerest a transformatorrol osszeforrasztottam emlekszem cigrette papirral szigeletletm es gyertyat csoppentettem ra szigetelesnek, majd ujra tekercseltem. De akkor meg egy dinnye ketforint volt az otvenes evekben a tej is annyi volt literje... Partnerem, electromernok lett...

-de nagy zsido volt, mert a huszast megtartotta, nekem az otos jutott. de az is rengeteg penz volt nekem... :DDD

36980. Dodi44 (válaszként erre: 36977. - Pista55)
2017. febr. 9. 02:38

Tudod, manapsag mar anyagiasak lettunk. A TV csatornak manapsag mar igen kis szamban vannak a levegokozvetitojevel sugarozva, inkabb a zart koru alkalmazasai vannak, amire a kabelszisztemat hasznaljak, amit kontrolalni is tudnak, kissebb nagyobb szafisztikacioval. Pl egy erdekes eset, ahol laktam volt ket TV is a hazban, amire a kabel tarsasag az egyikre hozott egy atalakito dobozt amit a kabel es a TV koze tettek be. A masik TV-be csak probara direktbe tettem bele a kabelt az antennaba, es akkor sokkal tobb csatorna jott be, mint a dobozon keresztul.

Tudod, a TV csatorna musorok tulajdonosai, idonkent a berlo alltal fizetett araikat megemelik, es akkor a helybeli Kabel tarsasag, akik bereltek eddig azt a allomas jeleit, mar azt tul draganak talalja es a szerzodesuk lejartaval felmondjak, igy aztan tobbet nem lesz az a csatorna a nezoknek. Vagy talan maga a csatornak musorai keszitoi is tonkrementek es becsuktak a boltjukat. Az is egy masik lehetoseg. Sokfele tenyezoje van a dolognak, mert itt is ugy mukodnek a dolgok.

Ha igazan odafigyelunk az allomasok hatalmas szazaleka a muholdakon keresztul jut el a kabel tarsasagok hatalmas muhold parabola antennajaikig, amit ok erositenek es a kihuzott coax cabelokon tovabbitanak a hazakhoz, elofizetokhoz. Nallatok van huseg alairasi szerzodes, itt azt nem alkalmazzak. Barmikor ott lehet hagyni, ami azonnali velemenyt tukroz a cabel jelek szolgaltatok cselekedeteire.

36979. Dodi44 (válaszként erre: 36974. - OrcaN)
2017. febr. 9. 02:22

Mert magyar lelkiismerete es lelke van!

-nem csak zsebe az ertek merceje, nem csak egy Mammon-t imado, vegetalo consumer a hontalan...

Ha anyanyelvi szinten ismeretes szamodra mind ket nyelv, szakits idot egy erdemleges osszehasonlitasra.

Magyarorszag nem csak negyvenottol a kilencvenes evekig letezett!

Olvastal mar az 1500-as evek vegerol, William Shakespeare an poet, playwright muveit?

Egy XXI szazadi atlag angolja eltudja azt olvasni, es meg is erti?

Amikor olvastuk az Omagyar Maria siralom-ot vagy az Arpadkori Halotti beszed es konyorges-t az 1100 as evek vegerol, azt meg tudja erteni, egy ma elo magyar, eltudja azt olvasni es meg tudja azt erteni. Oszzehasonlitottad mar az angol szotar szokincset a magyar nyelvunk szokincsevel? Keressel mar a magyar ogyeleg, bandukol, csetlik-botlik, lopakszik, lodorog, csamborog, kullog, koslat, szavakra angolban ezeknek a kifejezeseknek megemlitened egy equivalent szavait?

Talan meg kellene gondolnunk miert ocsaroljuk hazankat, miert harapjuk meg azt a kezet, ami bolcsonket ringatta?

A "gazdagsagot" nem csak az English Pound Sterling szama kepviseli.

-mert tobb fajta gazdagsag is van a vilagon...


"iskolai tanulmányait lezárta"

Soha sem engedhetjuk meg "zarhatjuk le" a tudasunk gyarapitasat, fejleszteset, barhova is sodort az elet bennonket!

Egyszer, talan elfogunk erni az eletunknek arra a pontra, amikor mar nem akarjuk paradeztatni lelki szegenysegunket...

36978. OrcaN (válaszként erre: 36976. - 5034e3957e)
2017. febr. 8. 22:58

"Fórum - Hülye kérdések fóruma, csak pihenteknek!!! :- D"


Szóval nem másik top-ic-ba írtam, mint szerettem volna a kérdésem.


Off: Én londoni magyar vagyok, aki haza jöttem már otthonról, de megyek majd újra ki. De nem érzem úgy, hogy itt lennének komoly kulturális vagy ország határok amiket ne kellene átlépni. De egy tény, mások néha olyan téren lépik át, megint csak főleg másokkal szemben ezeket, hogy azt sokkoló volt látni.

36977. pista55 (válaszként erre: 36970. - Dodi44)
2017. febr. 8. 21:55

Köszönöm a részletes, kimerítő választ!

Én nem értek ehhez és nem is nagyon érdekel miért szüntetnek meg csatornákat, az érdekel, hogy miért fizetek? Ha már fizetek, dönthessem már el, hogy mit vásárolok.

36976. 5034e3957e (válaszként erre: 36974. - OrcaN)
2017. febr. 8. 10:47

Talán mert szeret a hazájában élni.

Talán meg akarja tanítani a következő generációt a tudásra, amivel majd érvényesülhet külföldön.

36975. ab61752c45 (válaszként erre: 36974. - OrcaN)
2017. febr. 8. 10:07
mert mazochista.vagy mert szeret itt élni.a lányom volt három hónapig Amerikában,azt mondta soha nem tudna megszokni.pedig a volt anyósa 56-ban ment ki.jól el voltak Kaliforniában.
36974. OrcaN
2017. febr. 8. 09:54
Aki egyedülálló, fiatal egészésges, iskolai tanulmányait lezárta, az miért marad, vagy jön vissza egy időre, de egyáltalán miért él Magyarországon?
36973. ab61752c45
2017. febr. 8. 09:48

a magyar igen jámbor fajta,

akár még fát vághatnak rajta.

bezzeg a régi öregek,

savat öntök az arcodba gyerek.

ha nem tiszteled hazánk apját,anyját,

meg mészárost,gyerekkori barátját.

igaz a kórház,rohad ,

az ember meg nézi a szultánát,

meg a következő stadionját.

abban ugyan van kis hiba,

a víz a házakat elárasztja.

de kicsire mi nem adunk.

mint a bolha pattogunk.

36972. ab61752c45 (válaszként erre: 36970. - Dodi44)
2017. febr. 8. 09:34
jól megkaptuk,mit megérdemeltünk.
36971. ab61752c45 (válaszként erre: 36958. - Pista55)
2017. febr. 8. 09:31
hát ez a baj.nincs olyan hiteles személy,aki összefogná az embereket.
36970. Dodi44 (válaszként erre: 36957. - Pista55)
2017. febr. 8. 03:54

A digitalis adas egy masik tarka macska, Annak van jo oldala es rossz oldala.

Pl az allamnak mutatja a jo oldalat, Mert a digitalizalt jelet, azt nagyon sok felelekeppen lehet varialni, manipulalni, kontrolalni. Es alig lehet megzavarni.

Nezzuk miert jo az allamnak a politikai oldalrol: nezzunk vissza 56-ra, A Kossuth es a Petofi adok musorsugarzasa eljutott az egesz hazankra + meg azon kivulre is. No most ha a kozephullamu radio frekvencia, egeszen mas mint az URH vagyis az FM adok tavolsagra eljutasa az majdnem zero. Ha netan ujra 56 lenne, senki nem tudhatna meg egy idoben, mert a radio sugarzasa nem jut el messzire, az az az egesz orszagra, Szegeden nem tudod fogni a kecskemeti adot. Es a radio adasokban is mar felenk sok a digitalis adas.

Az allamnak meg miert jobb az: A digitalis adok maskent sugaroznak: kepzeldj el egy nagyteljesitmenyu viz pumpat aminek a kijarata tobb vodorbe van bekotve, de egyszerre csak egy vodorbe megy az egesz nagyon gyors a toltese. Annak a vodornek a teteje egy nagy lyuk az aljan meg van egy kis lyuk van furva, amelyen a viz csak kis sugarban folyik ki. Tehat egy nagyobb teljesitmenyu pumpa egyszerre az az egymas utan tiz vodrot is tele tud pumpalni, amint az egyik vosdor tele van, a vizpumpa sugara automatikusan tolti a kovetkezi vodrot, es igy tovabb. Mert a digitalis adok is ugy mukodnek, az adast nagyon gyorsan oda sugarozzak az adoknak, aminek van egy digitalis taroloja, amibol a betoltestol sokkabban lassubban jon a jel ki, a kep es a hangjel es a szinkron jelek, Tehat az allam el tud adni az az berbeadni ugyan azt a frekvenciat az adoknak egyszerre kb. tiznek.

Ergo tizszeres a bevetel a berlesi dijjakbol! Ha a jeleket egy hozzaerto csoport kezeli, mi a fogyasztok azt nem tudjuk atmasolni egy video tarolo gepre, mert a jeleket a szynkron jeleket megtudjak masitani, vagy letorolni, vagy a +-bol -ra valtoztatni, amik mar meggatoljak a masolasi, vagy tarolasi akar szalagra, DVR-ra, akar DVD-re lehetosegeket, Pl. erre a pelda, nezz meg egy gyarilag csinalt DVD-t es azt ha nem akarjak, mi nem tudjuk azt se elore tekerni, felgyorsitani, atmasolni egy tartalak lemezre, hogy a megvett DVD-t a gyerekunk el ne torje, veletlen es arra az esetre lenne tartalekunk.

A rank juto elony, hogy a digitalis jelek mindig tiszta kepet adnak [amig eleg erosek], a negativ oldala, vagy semmi jelet sem latunk kep vagy hang formajaban, [ha gyengebben kapjuk a jelet, fogjuk az adast], regen amikor az analogus jelet az antennankal fogtuk, esetleg lathattu csak esetleg szemszesebb formaban, vagy halvanyan. Tehat a csatornakat a politikusok, kereskedok ugy tudjak kontrolalni, ahogy az o tervuknek az megfelel ugyan ugy a radio jeleket is es a TV jeleket is. Csak attol fugg ki magyarazza el nekunk, hogy miert jo a disznonak, hogy a vagohidra viszik... Nem is beszelve arrol, hogy a regi analog jelek fogasara gyartott TV-k nem vehetik a digitalis jeleket, egy digitalisrol analog jelre atalakito doboz nelkul, amit kulon kell hozza vasarolnunk. Tehat az duplan jo, mert a regi TV-ket ki kell cserelnunk, uj TV-t vennunk, ami + a kereskedelemnek de negativ a mi penztarcanknak. Erdekes am a technologia es a politika osszecsatolodasa.

De ugye azt meg nem tul surun vesszuk eszra, hogy a technologia a polgarok javara es nem a politikusok, kereskedok javara dolgozik...

De akik kormonfontak azok ugy tudnak jatszani rajtunk, mint egy hegedun...

36969. Dodi44
2017. febr. 8. 03:10

Ki van ez találva.

Ki van ez tálalva.


nem mindegy...

:DDD

36968. pista55 (válaszként erre: 36967. - 5034e3957e)
2017. febr. 7. 20:38
Ki van ez találva.
36967. 5034e3957e (válaszként erre: 36966. - Pista55)
2017. febr. 7. 20:29
Igen, pedig mindenki csökkenésre számolt.
36966. pista55 (válaszként erre: 36965. - 5034e3957e)
2017. febr. 7. 20:27
Azt csinálnak amit akarnak. Megemelték a szolgáltatás díját is mielőtt csökkentették az áfát.
36965. 5034e3957e (válaszként erre: 36964. - Pista55)
2017. febr. 7. 19:59
Csak így mégsem fogalmazhatnak, hiába ez a lényege:)
36964. pista55 (válaszként erre: 36963. - 5034e3957e)
2017. febr. 7. 19:37
Ez van kedves Datolya. Ha tetszik megveszed, ha nem, el lehet menni.:)
36963. 5034e3957e (válaszként erre: 36962. - Pista55)
2017. febr. 7. 19:10

Vagyis mindig többet és többet még hozzá, hogy a kezdeti alapokat megkapjuk?Na nem!

Kedves István!

Köszönjük szépen a tájékoztatást.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook