Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társasházi közös képviselő hiánya ellen mit tehetnek a lakók? fórum

Társasházi közös képviselő hiánya ellen mit tehetnek a lakók? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 3. 16:32

31 lakásos társasházban lakom itt már 20 éve, előtte 48 lakásosban. Szóval nekem megvannak a befizetési bizonylataim, ettől kezdve én tiszta vagyok. Fizetési kötelezettségeimet teljesítettem, a további felelősség nem az enyém.


Ez olyan lenne, mintha az áruházban utánad nyúlnának, hogy hiánya van a pénztárosnak, fizess még egyszer!!


Amikor átvette a ház képviseletét, meg kell lennie az átadási bizonylatoknak, amiken rajta van, hogy mennyi volt a nyitó összeg, számlán mozgó ill. lekötött, valamint a záró egyenleg. Mivel felhatalmazás kell ahhoz, hogy a ház számláján a fizetési kötelezettségeknek eleget tudjon tenni.

2010. jún. 3. 16:24

Jó,köszönöm.Ezeket megmondom anyukámnak.

Igazából ennyire részletesen nem ismerem az ügyet csak azt tudom szinte hetente hivnak össze lakógyűlést de nem tudja a 6 milliót felmutatni hova lett csak azt hajtogatja ő igy vette át anno.

De szeintetek ráterhelhetik azt a 100 ezret a lakásra ha nem fizeti ki valamelyik lakó?

2010. jún. 3. 16:12
Csak a közös képviselő nyúlhat a számlán levő pénzhez. Elég könnyen utána lehet nézni a számlán a pénzmozgásnak, akár a fiktív számlákra is gyorsan rá lehet jönni, mivel számla nélkül nem lehet kifizetni különösen nem nagyobb összegeknek, legyen az fűnyírás vagy éppen valamilyen karbantartás... Mindenkinek utána lehet nyúlni, ilyen értelemben a pénzügyi fegyelem elég szigorú. Ezért vannak a könyvvizsgálók. Mivel a számlákra befolyt a pénz, ettől kezdve a közös képviselő a hunyó... A könyvelőt is köti a pénzügyi fegyelem, neki tudnia kell, hogy milyen összegű pénzmozgás lehetséges. Az is lehetséges, hogy folyamatosan fiktív számlákat kapott, de nem feltűnőt. Ha akarnak, utána tudnak nézetni.
7. hte23 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. jún. 3. 16:00

Ennek igy kell lenni, ahogy Te irtad.

A könyvelő csak a bizonylatokat vezeti be. Akkor Ő miért lenne sáros. Ő nem kezel pénzt.

6. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 480b578442)
2010. jún. 3. 14:18
A társasháznak kell lennie banszámlának, amire havonta fizetnek: közös költség, biztosítás, víz, stb. Erről a számláról teljesíti a fizetési kötelezettségeket. A bankszámla-kivonaton meg kell lennie, hogy mikor-mennyit-kinek fizetett ki. Minden évben zárást kell készítenie, amelyet évente a lakóknak át kell adni: ezen rajta kell lennie az előző évi nyitó egyenlegtől kezdve mindennek. A lakóknál pedig biztos megvannak a befizetési bizonylatok. Lehet, hogy a közös képviselő nem elit????!!!!
5. 480b578442 (válaszként erre: 3. - Medike01)
2010. jún. 3. 13:53

Na igen de ha pert indítanak az állítólag több 100 ezer + pár évi pereskedés és ha meg is nyerik honnan adja vissza a képviselő mikor egy önkormányzati lakásban lakik?

A kérdés az lehet-e a lakókra erőltetni a hiány kifizetését ha ők rendesen fizették a közösköltséget,panelprogramot?

2010. jún. 3. 13:49

De a lakók fizetik már aki,sokan nem.

Nem tudom,az igazság az,h a képviselő sem tud számot adni hová lett a pénz és ugy tünik a könyvelő is sáros.Az érdekessége az a dolognak,h ez egy belvárosi elitt lakóház ahol bíró,ügyvéd is lakik,ők próbálják felgöngyöliteni de ennek ellenére is ugy tünik a lakóknak kell a hiányt kifizetni vagy ráteszik a jelzálogot a házra.

És ezt nem tudom,h hivatalosan lehet ilyet csinálni ha a lakó rendszeresen befizette a közösköltséget?

2010. jún. 3. 13:45
lehet könyvvizsgálást kérni, és ha eltüntette, akkor fel kell jelenteni....
2010. jún. 3. 13:35
Hogy ennyi? Én nem értem. Hát nem a lakók fizetik a számlát? Miért a közösképviselőn kérik ezt számon? Vagy ő nem fizette ki azt a pénzt amit közösköltségre adnak be? Az durva.
2010. jún. 3. 13:06

Anyukáméknál van most nagy porkavarás ebből.

A közös képviselő társasházban nem tud számot adni a társasház pénzkezeléséről.6 milliós hiánya van a háznak amit a lakókon akarnak behajtani és fejenként kb 80-100 ezret fizetni.Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook