Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Internetes profiloldalak hozzáférése fórum

Internetes profiloldalak hozzáférése (beszélgetős fórum)


2010. jún. 4. 13:12
*természetesen*
2010. jún. 4. 13:11

Mi a jó ég az a profiloldal??


Az interneten vannak különböző szolgáltatások. Például hoxa, iwiw, facebook, amit akarsz. Minden ilyenre amikor regisztrálsz, bepipálod, hogy "Elfogadom az Általános Szerződési Feltételeket" vagy "Elfogadom a felhasználói szabályzatot".


Ezek a feltételek vagy szabályzat megtalálható mindegyiknél, és az adott szolgáltatástól függ, mit tartalmaz.


A levelezés egy másik téma, a freemail, gmail stb is külön szolgáltatás és ott is van szabályzat.


Az összes adatlopás, levelezés feltörése és minden ilyesmi természetes szabály- és jogsértő magatartás, és büntetendő! Lehet ismeretlen tettes ellen feljelentést tenni nyugodtan a rendőrségen, ezt mindenképp érdemes meglépni, ha:


- vagyoni kárt okoz az illető

- nagyobb mérvű erkölcsi kárt okoz az illető

- a támadás rendszeres és nem pedig egyszer, véletlenszerűen jön létre, azaz láthatóan a személyed ellen irányul.


A feljelentéshez természetesen precizen fel kell írni az összes visszaélés típusát, körülményeit és pontos időpontját (vagy amikor felfedezted), különben tűt kell keressenek a szénakazalban.


De ELSŐSORBAN olyan jelszót érdemes választani:


- legalább 10 karakter, de inkább több

- nem értelmes szó, hanem kifejezetten ÉRTELMETLEN, vagy legalábbis olyan összetétel, ami nem illik össze, pl lepÉnykutya_45

- kisbetű, nagybetű, szám és speciális karakter is van benne: %!^!"'_)(-:?;<} ilyesmik.


Üdv

b

2010. jún. 4. 10:04
A jelszóban legyen kis betű, nagy betű, szám vegyesen. Az általában segít. Nem minden program tudja feltörni úgy hallottam.
7. lanu
2010. jún. 3. 12:38
Váltsatok sűrűn passwordöt,úgy2naponta. :D
2010. jún. 3. 12:37

sajnos már ahhoz nem kell tippelgetni hogy ki lehetett az állítólag már bárki meg teheti :( a gyerekeim mondták hogy már hekker progik is vannak nekik renszerben törik föl a METIN2 játékukat ez nem lehet véletlen:((((

szórakozásból heccből még akár egy gyerek is meg teszi ezeket :((((((((((( vagy ne aggy isten egy elfuserált felnőtt

2010. jún. 3. 12:32
szerintem semmi :(((((((( engem pont tegnap törölt ki valaki a hotról beírtam és egy óra múlva vissza is kaptam
2010. jún. 3. 12:31
Igen,van ötletem,leszedte a képeimet,elolvasta a leveleimet,feltörte a jelszavam...:(
2010. jún. 3. 12:09
Van ötleted, hogy ki volt az, aki bele nyúlt?
2010. jún. 3. 11:37

Nem tudom, úgyhogy ez csak egy gondolat: A neten jogszabály? Ugyan már. Ha lenne is, akkor sem tartanák be, nem is lehetne betartatni és feltételezem utána sem lehetne járni, ki sem lehetne deríteni hogy ki volt. Más nick név, változó IP, nem tudom mik vannak még. Szóval szerintem ezzel nincs mit tenni.

MIért, egyébként pontosan mi történt és hol?

2010. jún. 3. 11:31
Tudja-e valaki mit lehet tenni ha jogtalanul törlik a profil oldalt,vagy belepiszkálnak az adatlapjába.Van erre jogszabály??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook