Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért jó nőnek lenni? fórum

Miért jó nőnek lenni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért jó nőnek lenni?

1 2 3 4
2019. febr. 14. 20:30
Én szeretek nőnek lenni semmi pénzért nem lennék férfi... nem hinném hogy annyival nehezebb dolgunk van,mint egy férfinek.. Egy hónapban egyszer ki lehet bírni azt a pár napot amikor biológiailag is nők vagyunk nem jár fájdalommal....
2015. okt. 31. 18:45
Azt én is szeretném tudni!
115. Mutáns Jane (válaszként erre: 112. - Cde569c9a1)
2015. okt. 31. 18:44
Nyugaton, Amerikában, pláne Ausztráliában sokkal jobb a helyzet, csak mi azt nem feltétlenül látjuk innen.
2015. okt. 31. 18:42
Mer' csak :)
113. 673567bc24 (válaszként erre: 112. - Cde569c9a1)
2010. jan. 2. 11:33
ez így van,ahogy mondod!:)))
112. cde569c9a1 (válaszként erre: 109. - 60f38ac606)
2010. jan. 2. 11:31

A nők azzal hogy kivívták az egyenjogúságot, egyetlen dolgot kaptak meg, de azt maradéktalanul: a munkához való jogot.


Hát nem hiszem hogy a kivívók pontosan erre gondoltak amikor kivonultak...

111. 24af5bf008 (válaszként erre: 109. - 60f38ac606)
2009. szept. 17. 13:38

:D :D :D

És mennyire igaz!

110. OlíviaAnna (válaszként erre: 109. - 60f38ac606)
2009. szept. 17. 11:41
:-DDD
109. 60f38ac606 (válaszként erre: 105. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 17. 10:58
Na igen, egyenjogúság... Mikor ez felhozódik egy férfivel való beszélgetés során, azt mondja, miért sírnak a nők, hogy már nem mindig engedik őket előre az ajtón és nem vesz a párjuk annyi mindent nekik, hisz egyenjogúságot akartunk és megkaptuk... Na majd beszéljenek akkor, ha azt mondjuk nekik, hogy szivem főzz ma te vacsorát, én addig elmegyek dolgozni és majd előreengedek néhány pasit a lift előtt. XD
2009. szept. 17. 10:55

Férfinak lenni tényleg könnyebb... Nem kell annyira stresszelni a teherbeesés miatt, nem kell szülni, nincsenek pirosbetűs napok, hirtelen hangulatváltozások, néha csupán pénzkereső munkát végeznek, míg a nők még ezer mást is, és ahogy az eddig hallottakból leszűröm: nem is szenvednek annyit egy párkapcsolatban, mint amennyit egy nő tud. Jobban elnézik, ha híznak kicsit, ha nem borotválkoztak egy ideje, mert nincs rá "idejük", nem kell költeniük egy rakás piperecuccra. Az utóbbit egy nőnél se nézik jó szemmel, ha már közös a kassza, de azért szóvá teszik, ha szúr a lábad, vagy kicsit elhanyagoltad magad. STB STB EHH

És mindezért csak az kárpótlás, hogy mi átlagban tovább élünk?? :D

2009. szept. 17. 10:51
Lehet,hogy kicsit elkanyarottam a témától,de ezt le kelett írnom.
2009. szept. 17. 10:48
Egyet kell,hogy értsek az előttem szólóval.Én is sokszor kívánom,hogy bár féfinak születtem volna.A nők mindig is többet fognak dolgozni amíg világ a világ.Van azért jó dolog is benne ha nem is sok.Az igaz egy nő mindig ápolt tiszta gusztusos csinos még ha nem is tud a legújabb divat szerint öltözni.Nekem természetes,hogy naponta min.kétszer tusolok(ha kell töbször is)mindig tisztán illatosan bújok a párom mellé esténként az ágyba,meg is jegyzi ,hogy mlyen jó az illatom a páromnak meg eszébe sem jut,hogy ez tőle is magától értetődőnek kéne lenni,olyan kiábránditó tud lenni egy izzadt büdös szájú férfi(ez sajnos tapasztalat)és amikor húzodozok az ölelésétől akkor megkérdezi"mi van már nem is szeretsz?"eszébe sem jut ,hogy már három napja nem tusolt.Nekem ez a problémám a mostani párommal.Szólni érte meg olyan ciki még én érzem kellemetlennek(mert szólók érte ha már nem bírom)Hogy tudnám rávenni,hogy igényesebb legyen magára?Amúg meg egy aranyos pasi és imád engem.Tud nekem valaki erre receptet?
2009. júl. 25. 13:33
Sajnos én is úgy gondolom, hogy nőként az életben sokkal nehezebb boldogulni. Kétszer, háromszor többet dolgozom a férfi kollégáimnál, hogy ugyanazt a pozíciót betölthessem, ennek ellenére sokszor még így is lekezelőek (gondolom bántja őket a jelenlétem), a társadalom még mindig elvárja, hogy a nő vezesse a háztartást, elsősorban ő nevelje a gyerekeket, legyen fitt, szép, csinos, legyen energiája a szexre is... Apropó szex. Ha egy nő vadászik, akkor azt megszólják, ha egy férfi megy bele egyéjszakás kalandokba az érdem... nem folytatom. Férfiként szabadabban, könnyebben megtehet az ember bármit. Kár egyébként panaszkodni a szufragettek kivívták az egyenjogúságot, hát megkaptuk :) nagyon kevés már az udvarias férfi, a bókok (kivétel a férjem, és az édesapám szerencsére!) csak azért mert nő vagyok, ez is megy ki a divatból... talán, ha lesznek gyermekeink akkor máshogy fogok vélekedni arról, hogy jó nőnek lenni.
104. mama_gold (válaszként erre: 103. - Zsuzso100)
2009. ápr. 1. 21:23

tényleg van benne sok jó is, de több a rossz:(

Bók...max. idegenektől.

2. házasságomban élek - lehet, hogy 2x rosszul választottam - de nem voltam nászúton soha, nem volt még házassági évfordulóm, nem volt kísérőgyűrűm... sorolhatnék még negatívumokat, de minek, így is mindig mindenki nega:DD


Ahogy itt előttem írta valaki, ebből próbálom a legjobbat kihozni. Más megoldás nincs:)

De a teher nagyobb része a hátamon:( és sokszor vacak érzés...

2009. márc. 30. 13:33

Nem értem, miért nem értékelitek, hogy nőnek születtetek!

Csak kicsit élvezni kell és kész, már is könnyebb. Igaz, hogy többet kell dolgoznod, neked kell felnevelned a gyereket...DE a gyerekszülés neked a legnagyobb élmény (habár én még előtte állok), csak Neked nyújt élményt egy vásárlás, a pasikat akárhogyan is, de nyomasztja a család eltartásának a terhe, még ha a nő is dolgozik, akkor is. Aztán ott vannak a bókok, az ajtóba előreengedés....sok apró dolog, aminek örülni kell és élvezni!

2009. márc. 30. 12:27
de lany vagyok es ebbol probalom kihozni a legjobbat annak ellenere hogy neha nehez...
2009. márc. 30. 12:26
En is ugy erzem jobb let volna ha fiunak szuletek...ezt meg anyuaknak is mondtam mikor kb 15 eves lehettem hogy"ezert a penzert mar fiu is lehettem volna...:P...DE
2009. márc. 28. 20:59

Egyetértek, semmi jó nincs benne.

A nő egyetlen esélye a boldoguláshoz és a magánéleti sikerekhez a szépsége, ami pusztán genetikai adottság és lottó. Ha ez nincs meg, nehéz kompenzálni, nehéz felső kategóriás almává válni.

A férfi mozgástere a mai napig tágabb.

és akkor nem beszéltünk még a nők megbecsüléséről

(egyenlő munkáért egyenlő bért- van-e ilyen?), a terhesség és gyerekágy kiszolgáltatottságáról, a havi hormonális hullámvasútról satöbbi.

Nem jó.

2008. nov. 28. 01:43
Semmi jó nincs benne.
2008. nov. 27. 20:10

Továbbra is fenttartom, hogy jobb férfinak lenni. Ezzel kapcsolatban találtam is valamit... :-P ;


"Ha boldog akarsz lenni, nincs más dolgod, mint férfinak születni.


Mert mit is várunk egy ilyen egyszerű teremtménytől!?


A vezetékneved sosem változik.

Tiéd az egész garázs.

Az esküvői előkészületek nélküled is lezajlanak.

A csokoládé csak egy snack a sok közül.

Lehet belőled miniszterelnök.

Nyugodtan felvehetsz fehér pólót a víziparkba.

Nyugodtan elmehetsz póló nélkül a vízi parkba.

Az autószerelők megmondják neked az igazat.

Vizelde számodra az egész világ.

Nem kell megállnod gondolkodni, melyik irányba csavarj be egy csavart.

A ráncok karakteressé teszik az arcod.

Esküvői ruha: 200.000 Ft; szmokingkölcsönzés: 20.000 Ft

Az emberek nem bámulják a melledet, miközben beszélnek hozzád.

Időnként egy kiadós böfögést szinte el is várnak tőled.

Az új cipő nem vágja, nem nyomorítja a lábadat, és nem csinál vízhólyagot.

Ugyanaz a hangulat, MINDIG.

A telefonbeszélgetéseid átlagos hossza 30 másodperc.

Mindenfélét tudsz a tankokról.

Ötnapos nyaralásra elég egy kézitáska.

Bármelyik befőttesüveget ki tudod nyitni.

A figyelmesség leghalványabb jeléért őrült hálára számíthatsz.

Ha valaki elfelejt meghívni valahová, attól még maradhattok barátok.

Alsónemű ára: 900 Ft. És ezért 3 darabot kapsz.

Három pár cipő több mint elég.

Nem kell nyilvános helyen vállpántokat igazgatnod.

Egyszerűen észre sem veszed a ruhádon a gyűrődést.

Semmi nincs az arcodon, aminek a színét javítani kellene.

Ugyanaz a frizura évekig, akár évtizedekig is kitart.

Csak az arcodat és a nyakadat kell borotválnod.

Egész életedben lehetnek játékaid.

A pocakod általában eltakarja a széles csípődet.

Egy tárca és egy pár cipő, egy színben, minden szezonra.

Hordhatsz rövidnadrágot, mindegy, milyen a lábad.

A körmeidet elintézheted egy zsebkéssel is.

Ha akarod, növeszthetsz bajuszt.

A teljes karácsonyi bevásárlást elintézed december 24-én, mind a 25 rokonnak, 45 perc alatt."

97. zsuzso100 (válaszként erre: 96. - Castellina)
2008. nov. 20. 20:04

Ezzel nem feltétlenül értek egyet!


Ha pénzed van, van partnered, vagy inkább van, aki melletted van. De miért könnyebb egy pasinak társat találni? Talán mert kevésbé válogatósak??? Megelégszenek azzal, amit könnyen elérnek? ->


A nők olyanok, mint az almák az almafán. A legjobbak és legszebbek a fa tetején vannak. A legtöbb férfi tudja ezt, de mégsem mászik fel ezekért, sőt, még csak nem is nyújtózkodik a magasabban, de nem a csúcson lévő jókért, mert attól félnek, hogy közben leesnek és megsérülnek.

Ezért mászás és nyújtózkodás helyett gyakran csak elvesznek egy almát a földről, ami nem olyan jó, viszont könnyű és veszélytelen hozzájutni.

Az almák a fa tetején csak azt látják, hogy nem nyúl értük senki. Ezért azt gondolják, hogy bennük van valami hiba, pedig valójában ők csodálatosak.

Csak várniuk kell a megfelelő férfira, aki elég bátor lesz hozzá, hogy felmásszon a fa csúcsára.


A férfi olyan, mint a jó bor. Szőlőként kezdik és a nőkön múlik, hogy kitapossanak belőlük mindent, amíg át nem alakulnak egy elfogadható valamivé a vacsorához

2008. nov. 20. 19:36
Mint férfi nagyobb sikerem lenne a párkapcsolatban. A férfiak könnyebben találnak partnert az élethez. A nők maximum csak az ágyba találnak partnert könnyen.
2008. nov. 20. 19:33
Én is néha jobban szeretnék férfi lenni.Olyan sok tenni akarás van bennem de tehetetlen vagyok.Például utálom hogy nekem tengernyi időm lenni pl beszerelni a konyha ablakot de nem tudom megtenni hanem egy férfira kell várnom,akinek nincs ideje annyi a munkája.Ilyenkor szeretnék férfi lenni.De amikor a férjem babusgat jó nőnek lenni:-)
2008. nov. 20. 18:59

Hát ezt nem tudom elmondani...ezt vagy érzi valaki vagy nem.

Nem vagyok az a tipikus tip-top ízig-vérig nő...lenne még mit faragni, de én soha nem tudnék olyan lenni.

93. sariya
2008. nov. 20. 18:53
Az a helyzet,hogy sose éreztem magam jól a bőrömben nőként.MIndig fiú szerettem volna lenni.MOst kezdem tanulgatni,hogy milyen is nőnek lenni,hogy hogyan használjam a nőiességemet.De azt hiszem ha rákapok az ízére biztos élvezni fogom:)
2008. nov. 20. 18:50

sokáig szerettem nőnek lenni, bár mindig is vonzott a gondolat, hogy jobb lehet fiúnak. De már tudom, hogy férfi szeretnék lenni. Nem vagyok fanatikus, tehát átoperáltatni nem fogom magam:-)) de megküzdök a női lét minden kínjával.

Sok házimunka, amit átadnék a pasiknak, a szülés, az abortusz, a menzesz, a munkahelyi női gondok, a gyereknevelés összes nyűgje stb. Inkább dolgoznék napi 12 órában, hogy eltartsam a családom, minthogy azt hallgassam, hogy a nő nem csinál semmit, mert a házimunka ingyen van:-S

Nem is beszélve a sexről. Ha nőként több pasid van/volt már kurva vagy, férfiként milyen menő dolog minél több skalppal büszkélkedni. Szerintem még sorolhatnám a férfiség előnyeit, de feladom.

Sorry, így látom, pedig nem vagyok már tinédzser...

2008. nov. 20. 18:25
Mert, mert nem rossz...
90. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 87. - Mamus131@freemail.hu)
2008. szept. 22. 06:42
egyetértek:-))
2008. szept. 22. 06:06
mert szeretem, ahogy rám néz, ahogy tetszem neki, ahogy kíván..:DDDDD
2008. aug. 25. 12:22
mert jó
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook