Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek légyszíves nagyon fontos lenne! Mik a kiszáradás tünetei? fórum

Segítsetek légyszíves nagyon fontos lenne! Mik a kiszáradás tünetei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. 22342e0151 (válaszként erre: 60. - Baba2010)
2011. ápr. 15. 16:51
Vidd el a barátnődet orvoshoz..
2011. ápr. 15. 16:50
HAHÓ? SENKI?
2011. ápr. 15. 16:23

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, ami lehet másnak nyilvánvaló, de nekem nem, és szeretnék segíteni.

Egy ismerősöm nagyon rossz állapotban van, sok a gondja, nagyon letört, maga alatt van olyannyira hogy alig eszik, inni pedig szinte semmit. Egy felnőtt középkorú hölgyről van szó, nem tudom mennyire számít a testalkat, de egy teltkarcsú nő.

Hitét vesztetten, semmi semm érdekli, én viszont aggódom érte.

Nincs sem hasmenés, sem betegség, csupán alig vesz magához ételt, (éppen csak annyit hogy ne szédüljön, de talán 1 éves gyerek többet eszik),innivalót meg szinte smmit.

Ennek folytán is bekövetkezhet a szárazság? Az a bizonyos, amikor az ember kórházba kerül tőle, oly mértékű? És ez kb milyen hosszú folyamat után?

2011. jan. 30. 22:02
Kiszáradás!!!! Borzasztóan fel vagyok háborodva, a családunkban 3 hete született egy picibaba, aki 4 napja benn van a nyíregyházi kórházban (VIP)szobában, hogy ne kapjon el semmit. Napi 6 ezer forintért. Mindjárt megértitek!!! Holnap mehettek volna haza, tejallergiás és emiatt kerültek be, reggel elkezdett menni a hasa. És a kórházban hagyták hogy egy 3 hetes gyerek kiszáradjon!!!!! 21. században élünk, az anyuka délután 2 óta könyörgött egy orvosért, mert érezte hogy baj van és nem szopizik a kicsi. Este 8 óta intenzív osztályra került, mert már felébreszteni sem tudták!!! Szeretném újra kihangsúlyozni kórházban!!!!! Pár óra lefolyása alatt a kicsi olyan állapotba került...... Egyszerűen még mindig nem térek magamhoz, hogy lehet egy 3 hetes gyereket és anyukáját ennyire semmibe venni!!!!! Meg lett az eredménye!!!!!! Mindenki nagyon vigyázzon és ne hagyja magát ha ilyen helyzetbe kerül. Tudom, hogy milyen nehéz olyankor kiállni az igazadért, az ember kétségbe van esve, nem tudja mi a helyes.. Az anyai ösztönök mindig működnek és nem szabad hagyni magunkat!!!!!
2010. jún. 4. 10:26
Köszönöm, igen, minden rendben van. Tegnap evett mindenből, de csak keveset, nem engedtem nagyon sokat. Ma pedig már minden mehet. Gyors volt szerencsére.
2010. jún. 4. 09:10
Minden jót!És remélem mára már még jobban vagytok!
56. Kriszti1212 (válaszként erre: 55. - Kakukkfű)
2010. jún. 3. 19:57
óó, ez igazán kedves :) köszönöm
2010. jún. 3. 14:43

Végülis szerencsére nem lett baj,és ennek nagyon örülök!

Reggel,ahogy magamhoz tértem,szinte az első gondolataim között voltatok,hogy remélem minden OK.

54. Kriszti1212 (válaszként erre: 52. - Kakukkfű)
2010. jún. 3. 14:27

Köszi mindenkinek!

Nem mondom, hogy nagyon nyugodt voltam, de végül egyébként párom tartott vissza az ügyeletre rohanásról. Mert telefonon folyamatosan beszéltünk és mondta, hogy azért annyira ne ijedjek meg, figyeljem a kiscsaj hőmérsékletét és ha az nem emelkedik, meg nem súlyosbodik a hányás, akkor nem lehet baj. Na és persze jött szomszédnénink is megnézni, hogy mi van velünk. Abban az esetben, ha az utolsó pillanatban nem jönnek, akkor természetesen az ügyeleten kötöttünk volna ki.

53. klára51 (válaszként erre: 50. - Kriszti1212)
2010. jún. 3. 10:59
Hála istennek örülök:-)
2010. jún. 3. 10:22

Örülök,hogy jó híreket olvashattam! :)

Bár én nem mertem volna otthon kísérletezni.

2010. jún. 3. 10:19
Az jó hír. Pihenjen sokat
50. Kriszti1212 (válaszként erre: 49. - Vikianya)
2010. jún. 3. 10:16
köszönöm jól. szerencsére nem kellett vele ügyeletre menni. nagy nehezen megmaradt benne a folyadék. éjjel aztán aludt végig, reggelre teljesen jól érezte magát. remélem kimondhatom, hogy vége van.
49. Vikianya (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jún. 3. 09:02
hogy van a tesód?
48. daroki (válaszként erre: 46. - Kriszti1212)
2010. jún. 2. 20:05
Köszi!Nektek is!!!
47. globus
2010. jún. 2. 20:01
Az itatáson kívül, ha van otthon pár szál ropi, jó szolgálatot tehet a sópótláshoz.
46. Kriszti1212 (válaszként erre: 43. - Daroki)
2010. jún. 2. 19:56
Nagyon sajnálom, jobbulást kívánok!
45. Reggina0108 (válaszként erre: 42. - Klára51)
2010. jún. 2. 19:56
Vagyis: orvos!
2010. jún. 2. 19:55
Továbbra is köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Most még gyorsan mértünk egy lázat is, eddig semmi nem volt, most meg pontosan 37.
43. daroki (válaszként erre: 32. - Kriszti1212)
2010. jún. 2. 19:55
Menjetek,a húgom lányát éjszaka vitték be,mert ő is sokat hányt:(Még mindig infúzión van.
2010. jún. 2. 19:53

A kiszáradás tünetei diagnózisa és kezelése


A kiszáradás tünetei jellegzetesek: kínzó szomjúságérzés, szájszárazság, ráncos bőr, fejfájás, szapora szívdobogásérzés, a vizelet mennyiségének csökkenése, ájuláshajlam vagy ájulás. A kiszáradás súlyosbodásával a teljesítmény csökkenése, gyengeség, kábultság, zavartság, tartós eszméletvesztés,kóma alakulhat ki.

Fontos tudni!

A folyadék utánpótlása legyen folyamatos, különösen a nyári nagy meleg idején, és akkor is szükséges inni, amikor a szomjúság nem érzékelhető. A szomjazás már akkor jelentkezik, amikor a test víztartalma jelentősen csökken, és a funkcionális állapot romlása ilyenkor nagyon könnyen bekövetkezik.


A kezelés attól függ, mennyire kifejezettek a tünetek. Ha a beteg itatható, és a folyadékbevitel során a tünetek szűnnek, pihenés, és folyamatos folyadékutánpótlás szükséges.


A tünetek változatlansága, romlása, vagy inni képtelen beteg esetén mindenképpen orvosi kezelés szükséges! A kezelés során infúziók segítségével állítható vissza a szervezet egyensúlya. Az infúziókkal korrigálhatók az elektrolit eltérések is.

A gyerekek és idősek szomjúságérzete csökken


Csecsemők, kisgyermekek és idősek esetében a kiszáradás kitüntetett figyelmet igényel! A csecsemők szervezetének víztartalma sokkal nagyobb arányú, mint a felnőtteké: az újszülöttek testtömegének 80, a csecsemők 75 százaléka víz. A felnőtteknél ez az érték 56-60%, az időseknél ennél kisebb.


A fiatal szervezet energiafelhasználása jóval magasabb, mint a felnőtteké, és ehhez mérten a víztartalom alacsonyabb. Emiatt a hidratáltság kisebb arányú csökkenése sokkal hamarabb és nagyobb arányú zavarokhoz vezet, mint egy felnőtt esetében.


A gyermekek és idősek szomjúságérzése eleve később jelentkezik, és gyakran nem veszik észre. Tehát mikor ők megszomjaznak, akkor már nagy arányú vízveszteséggel kell számolni.

2010. jún. 2. 19:48
Ilyenkor már házilag nem lehet segíteni!!
2010. jún. 2. 19:48
kakukkfűnek igaza van ezzel nem lehet szórakozni!!!!!!
2010. jún. 2. 19:46
NE KÍSÉRLETEZZGESS,MERT NAGY BAJ LEHET!!!AZONNAL HÍVD AZ ÜGYELETET!!!!! FONTOS!!
2010. jún. 2. 19:46
A kiszáradás nagyon komoly tünet ls nagyon veszélyes is lehet ezért kell azonnal orvost hívni és ő a kórházba utalja infuzióra mert komoly baj származhat belőle.
37. c1e9612cd3 (válaszként erre: 18. - Jersseygirl)
2010. jún. 2. 19:40
igen, fehér, lepedékes lesz a nyelv
2010. jún. 2. 19:39
Én egyszer kiszáradtam, minden egyes korty kijött belőlem. Elég volt egy délelőtt így, és 2 hétig kórházban voltam. Ez nem játék, ha nem marad meg benne semmi, Te nem fogod meggyógyítani. Szerintem ne kockáztass, ne húzd tovább a dolgot, irány a kórház, vagy ügyelet.
35. Kriszti1212 (válaszként erre: 33. - Starmama)
2010. jún. 2. 19:39
Láza eddig még nem volt, mértük néhányszor, normális a hőmérséklete.
2010. jún. 2. 19:38
Szia! Én kb. 5 percenként szoktam egy kortynyi folyadékot adni. Ez minimális cukorral és egy csipet sóval készült sima, ízesítés mentes tea legyen. Jó ha hideg! Ha nem javul muszáj lesz kórházba mennetek, mert pótolni kell a folyadékot!
2010. jún. 2. 19:38
Hűtőhiedg víz, negyedóránként 1 kiskanállal. Furán hangzik, de így kell csinálni. Ilyan kis mennyiségtől nem fordul fel a gyomra. B6 vitamin is segíthet, bár ha hány, úgyis kijön. Lázas is? Akkor veszélyesebb a dolog.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook