Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bőr ülőgarnitúra tapasztalatok fórum

Bőr ülőgarnitúra tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2010. nov. 13. 13:46

Van olyan porszívó aminek a tartozékaihoz tartozik

egy olyan polírozó rész ami tisztítja a bőrt és

a mély szennyeződések nem lesznek és sérülésmentes marad.Teljesen szárazon dolgozik és utána a baba olajjal bekenve ápolja a bőr ülőgarnítúrát kézzel .Én így csinálom.

24. bognaraudrey (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2010. okt. 23. 18:53
Ha már van kárpitos ismerősöd nem kérdeznéd meg tőle, hogy a textilbőr garnitúrát mivel kell ápolni és hogyan? Ez egy bézs garnitúra (bivalybézs, ha jól emlékszem), s a fehér a cérna. Azt mondták a boltban, hogy sima babolajjal évente át kell törölni. Most lesz januárban egy éves, de megmondom őszintén, hogy a fehér cérna miatt nem merem babolajozni, mert félek, hogy a cérnáján látszani fog. Olvastam a neten egy olyanról, hogy "SONAX Xtreme Bőrápoló NanoPro hab". Ez valójában autók bőr, textilbőr ülésére való. Erre is használható lehet? Vagy van valami jobb ötlet? Nagyon megköszönném, ha megkérdeznéd!
2010. okt. 7. 15:32

Sziasztok! Nekünk bőr ülőgarnitúránk van, már nagyon régi és mégis gyönyörű. Én havonta tisztítom, lehet venni nagyon olcsón bőr ülőgarnitúrához való tisztító szereket is. Nekem két féle is van, az egyik egy spray, amivel le kell fújni, majd egy ronggyal letörölni, ez az egyszerűbb fajta tisztító. A másik pedig egy krém, amivel be kell dörzsölni, rajta hagyni egy ideig, majd egy tiszta ronggyal fényesre kell simogatni. Csudaszép tőle, ezzel bonyolultabb a takarítása, de olyan csudaszép lesz tőle, hogy megéri.

Egyébként kárpitos a párom nővérének a párja, ő azt ajánlotta, hogy babaolajjal is nagyon jó kezelni. Kezelni kell, mert különben kiszárad, megkeményszik és kitörik. Ugyanúgy, ahogy a saját bőrünk is igényli a testápolót, úgy a bőr ülőgarnitúrának is kell az ápolás.

Én csak ajánlani tudom, a lényeg, hogy rendesen legyen ápolva és jó minőségű (vastag) bőrből legyen.

Nekünk az ágyhoz tartozó fejtámla is bőr, imádjuk. Nagyon-nagyon jól néz ki. Ja, és olyan kényelmes az ülőgarnitúra, hogy aludni is nagyon jó rajta, ha elfekszik az ember rajta simán altat is egyből. :D Mi imádjuk.

2009. dec. 15. 18:36
Engem zavar, hogy hideg. Csak úgy jó rajta ülni, ha van mondjuk egy kis bárányszőrme.
2008. márc. 29. 17:15
Kremszinu sarokulonk van.Feltem,hogy majd minden kis kosz meglatsszik majd rajta de nem.Szuper!Gyonyoru es kenyelmes!
2008. jan. 29. 13:40
Nekünk sötétzöld van,télen nagyon hideg,nyáron meg ráragadunk!Bútorápoló spray-vel ápolom,3 éve van semmi baja!
2007. nov. 18. 20:30
SZEP BIZTOS! DE EN NEM TENEM BE A NAPPALIMBAN AZ BIZTOS.
18. évi75
2007. szept. 2. 18:19
én régen börülö garnikturákat varrtam.szépek, de nekem nem kellene! megelégeltem akkor a bör cuccokat!
2007. aug. 26. 15:49
Testapoloval is lehet kenni, hiszen BOR.
16. Bcicus (válaszként erre: 1. - Ffc9d89fcb)
2007. aug. 26. 05:56
Nekünk2,5 éve van meg a mostani. De semmi baja. Pedig 3 eb szokott randalírozni rajta.
15. ffc9d89fcb (válaszként erre: 13. - H.editke)
2007. aug. 26. 00:45
Én is nagyon megbántam, és nekem sem kellene soha többé! De most sajna ez van, és még egy jó pár évig ez is marad.
14. emagdi
2007. aug. 24. 21:41

ilyenkor melegben az ember nem bír a bőrön megmaradni.... tócsa lesz a feneke alatt...

nem?

de amúgy tényleg jól néz ki.

2007. aug. 24. 21:37
Sajnos az van, de soha többé nem kellene. Nagyon megbántam. Ráadásul az árán három rendeset vehettem volna.
2007. jún. 26. 21:53

Nekünk textil-bőr van , de már fél év után nagyon kirepedezett!

Soha többé nem vennék ilyet!

2007. jún. 18. 15:58
2 éves,sötétbarna bőr garnítúránk állandó használatnak van kitéve. A naptól kell óvni,és lenolajba áztatott vászondarabbal portalanítsuk. A bőr nem válik törékennyé,ha rendszeresen kezeljük ecet és lenolaj ( 1 rész ecet, 2 rész lenolaj)keverékével. Száradás után dörzsöljük fényesre. Ezt az újságban olvastam és nekem bevált. A lenolajat a gyógyszertárban vettem.
2007. jún. 18. 15:56

Sziasztok!


Nekem most 2 éves a krémszínű bőrgarnitúrám és egyenlőre nincs semmi gond vele. Kb. félévente átkenem megfelelő színű ápoló folyadékkal és nagyon szép lesz tőle. Az ápoló folyadékot én újpesten, egy holland bútorokat árusító üzletben veszem, ára 2500 Ft és minden színben kapható.

9. 4c35511f0b (válaszként erre: 6. - Ffc9d89fcb)
2007. jún. 18. 15:08
AZzal szokták elutasítani, hogy nem használtad megfelelően, ami szuper, mert hogy bizonyíthatnád, hogy de...
2007. jún. 18. 15:05
De igen, közvetlenül a gyártó utasította el a reklamációt. Arra gondoltam, hogy esetleg bevizsgáltatom a fogyasztóvédelemmel.De ahhoz azt hiszem, hogy el kell vinni, és akkor addig mire ülünk? Meg vajon mennyibe kerül?
7. cskata (válaszként erre: 6. - Ffc9d89fcb)
2007. jún. 18. 14:48

:( akkor tényleg nincs ötletem mitől lehet..:(

Ráadásul az enyém nem is volt ennyire drága - ezek tudatában kíváncsi vagyok rá 2-3 év múlva..


Közvetlen a gyártónál reklamálni nem próbáltál esetleg?

2007. jún. 18. 14:33
Az enyém is krémszínű, nagyon kényes. Van ápolószerem is, és párszor már átkentem vele, de médis kitört.Pedig nincs is megkeményedve, csak egyszerűen elrepedt 2-3 helyen. A márkáját nem akarom leírni, de az a bizonyos híres márkás. 3 éve vettük 640 ezerért. 1 éve kb. megreklamáltam, mert 5 év garancia van rá, és akkor még nem volt kitöredezve, csak nagyon megnyúlva. Elutasították a reklamációt, mert ez természetes szerintük, hogy megnyúlik. Persze erről nem tájékoztattak akkor, amikor megvettük. Nekem is van egy ismerősöm, akivel egyszerre vettük, csak az övé más típus, és az övé olyan, mint az új.
5. cskata (válaszként erre: 1. - Ffc9d89fcb)
2007. jún. 18. 13:12

nekem világos színű bőr van, 1,5 éves és semmi baja!

Amikor vettem, akkor az üzletben felhívták rá a figyelmemet, hogy megkeményedhet és kitöredezhet a bőr HA nem ápolom.

5.000 Ft-ért lehetett venni (ott helyben) egy termékcsaládot, amely tisztító ill. ápoló folyadékot tartalmaz. (a márkáját most nem tudom, mivel otthon van, én meg mhelyen..:))

Ezzel kb. fél évente kell lekezelni, alaposan átkenni és (eddig még valóban!) semmi baja, olyan mint új korában!:)


Azt nem tudom, hogy a már problémás bútorral képes-e csodát tenni, de aki esetleg új bőr ülőgarnitúrát készül venni, az mindenképpen szerezze be ilyen jellegű a készítményt is!

2007. jún. 18. 12:46

Nekünk műbőr van,fekete.Rendszeresen lemosom,mert a Kutya a kanapén alszik,sáros láb,miegymás,no meg 3 gyerek van,akik miatt ezt választottuk.

Semmi gond vele,neki lehet esni szinte bármivel,néha pedig bútor tisztítóval tisztítom,attól szép fényes lesz.

Kisértetiesen igazinak néz ki,egyáltalán nem zavar ,hogy mű!

3. gpetra (válaszként erre: 1. - Ffc9d89fcb)
2007. jún. 18. 12:07
Nekem nincs, mert nem szeretem, de anyuéknál az van. Szerintem elsősorban a bőr minőségén múlhat a dolog, mert az övéké már elég régi, rendszeres használatnak van kitéve, és semmi baja nincsen. Olyan, mint újkorában. és szerintem nem is nagyon ápolják, mert nincsen rá szükség.
2. 4c35511f0b (válaszként erre: 1. - Ffc9d89fcb)
2007. jún. 18. 12:02

NEkem nincs, de hasonlókat hallok róla...(mert már nézegettem).

Viszont meg tudom kérdezni rokonokat, ott két helyen is van évek óta, egyik világos másik sötét színben.

2007. jún. 18. 11:56
Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata a bőr ülőgarnitúrával kapcsolatban.Saját, vagy ismerős révén. Nekem 3 éves az ülőgarnitúrám, de nagyon megcsúnyult.Kinyúlt, kitöredezett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook