Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bt vagy egyéni vállalkozó? fórum

Bt vagy egyéni vállalkozó? (tudásbázis kérdés)

14. 3c0814215c (válaszként erre: 10. - Manul)
2010. jún. 2. 22:03
???
13. hte23
2010. jún. 2. 20:08

Csak akkor Bt-t vagy Kft-t ha van mit csinálni, amiből pénz is van.

Ott szünetelés nincs. Nagyon jó társasági szerződés kell.

A bevallásoknak akkor is menni kell, ha nem müködik, a könyvelőlenek ( ha Te nem tudod megcsinálni ) akkor is fizetni kell. Neki az is idő, ha nullásan küldözgeti a bevallásokat.

Ha meg akarod szüntetni, nem leányálom.

Kezdőtőke valóban nem sok kell, de utána vannak költségek. Megszüntetés sem 10 perc és nem ingyen van.

2010. jún. 2. 19:03
Ma kiváltottam a vállalkozóit, de csak azért hogy megkaphassam a májusi pénzemet... hát ha lehet kft-t tőke nélkül indítani, adózás szempontjából lehet jobban járnék. nem tudom, könyvelő egyik esetben sem kecsegtet túl sok jóval. remélem hamarosan találok valami normális munkahelyet:(
2010. jún. 2. 15:54

Magyarországon élni, és vállalkozni... Éljen... :(


Én is tudnék mesélni.. A becsületes emberek vannak megkopasztva.

10. manul (válaszként erre: 3. - Pocok:))
2010. jún. 2. 15:34
Már kezdőtőke nélkül is lehet Kft-t alapítani!
9. manul (válaszként erre: 1. - 81Krisztina)
2010. jún. 2. 15:33

Kft!

Erre is létezik több variáció,javaslom,hogy kérdezz meg egy könyvelőt!

2010. jún. 2. 07:12
megkapni megkapom, de semmi sem marad belőle:( ja és még a vállalkozói folyószámlát meg sem nyitottam:(
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - 81Krisztina)
2010. jún. 2. 07:05
És biztos vagy benne, hogy megkapod? Nekem is azt mondták, aztán nem kaptam meg a pénzem, lett egy csomó adóságom....
2010. jún. 2. 06:55
most szinte annyit fogok kiszámlázni, amennyit be kell fizetnem, 73 ezerből állítólag 59-et le kell adóznom, és ebbe még nincs benne a könyvelő díja..
2010. jún. 2. 06:54
Köszi az eddigi hozzászólásokat. azt hiszem kiváltom a vállalkozóit, hogy megkapjam az eddigi pénzemet, aztán szüneteltetem, hogy ne kelljen fizetnem...
2010. jún. 2. 06:40

Szia!

Az egyénivállalkozó és a bt is szinte ugyanazokat a járulékokat fizeti, és teljes felelőséggel jár. A Kft. jobb egy kicsivel.

Vigyázz a kényszervállalkozással!

2010. jún. 2. 06:39

bt sem jobb:(

a kft inkább,csak több kezdő tőke kell hozzá.

Szörnyű egy helyzet,mindenhol ezt kérik.

2010. jún. 2. 06:18

Sziasztok!

Sajnos az a helyzet hogy nem igazán tudtam alkalmazott ként elhelyezkedni, csak olyan helyet találtam, ahol számlaképesnek kell lennem. Pár könyvelővel beszéltem, de nem tanácsolják az egyéni vállalkozói kiváltását mivel nem sok maradna a zsebemben. Valaki jártas ezekben? érdemesebb lenne bt-t indítani?

2010. jún. 2. 06:16
Bt vagy egyéni vállalkozó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook