Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Napi étrend iskolás korú gyermekeknél fórum

Napi étrend iskolás korú gyermekeknél (beszélgetős fórum)

2010. jún. 1. 23:06
ja, vagy puding, gyümi joghurt, stb. Vmi könnyűt ezekre az érkezésekre.
8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Rozyka2)
2010. jún. 1. 23:05
adjatok a gyümi mellé vmilyen kexet/ nápolyit tízóraira, vagy uzsira! A kimérősek nem drágák, és sok gyereknek elég. Így megoldott a gyerekek édesség adagja is (melyik gyerek nem vágyik utána).
7. Darcy73 (válaszként erre: 4. - Rozyka2)
2010. jún. 1. 21:56
Hát igen a 60ft nem sok,de pl.1 alma és hozzá vajas kenyér?Az már laktatóbb!Nem kell a drága felvágott amiben minden vacak van,legyen helyette inkább az alma.Nem tudom vajra telik-e a 60ft-ból,de a margarintól jobb és finomabb.
6. mamcili (válaszként erre: 3. - Darcy73)
2010. jún. 1. 21:54

ez nagyon jó

elmentem és kipróbálom én is :)

2010. jún. 1. 21:54
A krumplis ételek olcsók és táplálóak,pl.vacsorára.Nálunk ezek a nyerők:Rakott krumpli,paprikás krumpli,töltött krumpli /különféle töltelékkel,a sajtos-tejfölöstöl,a tonhalason át,a kolbászosig.Mindenfélét lehet beletenni!/,nudli,gombóc,tepsis krumli tükörtojással....stb...
4. Rozyka2 (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2010. jún. 1. 21:52
Eddig rendben is lenne a dolog... Csak vannak nálam okosabbak, és szerintük nem elég a gyümölcs tízóraira... (bár a rá szánható összeg minimális(nincs 60Ft)...)Szerintem elég kell hogy legyen, mivel a reggeli mindig laktató, és délben ebéd van(illetve fél 2-kor a nagyoknak).
2010. jún. 1. 21:49

Tipp:igazi gyümölcsjoghurt.Natúr joghurtba keverj megfeleő idénygyümölcsöt vagy fagyasztottat.(Sajnos idén nem tudom mi lesz a gyümölcsökkel.)Mi ma eperrel ettük-sajnos ebből sem lesz több idén,mert lerohad az esőtől.

Szóval én így keverem:natúr joghurt,gyümölcscukor vagy méz,összetört gyümölcs és zabpehely.Garantáltan egészségesebb és finomabb,mint a bolti gyümölcs-ízű (!!!) joghurtok.Ugyanezt túróval is lehet.Nálunk az epres és málnás a favorit.(A túróhoz nem teszek zabpelyhet.)

Reggelire szeretik még a gyerekeim a köleskását,különböző ízesítéssel.Nekem az áfonyalekváros a kedvencem.

2010. jún. 1. 21:46

reggeli tea, tej, stb,

kenyér felvágoott

10órai gyümölcs, ívólé

uzsi reggeli vagy tízórai féleség, deszert

vacsi virsli, kolbi, tojás, tej, vagy egy könnyű meleg főzelékféleség, tejberízs

2010. jún. 1. 20:31

Gyermekotthonban dolgozom. Sok fejtörést okoz az egészséges és tápláló napi ötszöri étkezés összeállítása. Kérem, aki tud segítsen. Vagyis csak négy, mert az ebédet a gyerekek az iskolában fogyasztják el.

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook