Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszéd megindulásának segítése fórum

Beszéd megindulásának segítése (beszélgetős fórum)


2010. jún. 2. 07:13
ja egyébként 2évesen azt csinálta hogy mindenre rámutatott ésmi mondtuk a tárgy nevét, illetve vettünk különböző színű lufikat arról megtanulta a színeket mire beszélni kezdett
2010. jún. 1. 20:53
Nem kell kétségbe esni ha a 2 éves gyerek még nem beszél.Minden gyerek a maga ütemében fejlődik,nincs 2 egyforma még akkor sem,ha ugyan azon nevelést kap,ugyan annyit foglalkoznak velük.Ennél jobb tanácsot nem is fogsz szakembertől kapni még,hogy sokat beszélgessetek vele,olvassatok neki,mutogass neki képeket mondja el mi van rajtuk...stb,szóval amit amúgy is minden nap csinál az ember ekkora gyerekkel.A barátnőm 4 éves gyereke annyira nem beszél,hogy szinte érthetetlen amit mond,és még mindig nyugtatgatják,hogy ne aggódjon.Nekem a 2 nagyobb 1,5 éves korukra perfekt magyarok voltak,sem pöszék nem voltak,nem raccsoltak,mondták az r betűt is.A kicsi,elmúlt már másfél,és szinte csak szavakat mond,vagyis most kezd 2-3 szavas mondatokat mondani,de van amit olyan pöszén,hogy csak én értem meg.Pedig talán még többet foglalkozok vele,mint a másik kettővel,pont emiatt.Ugyan így nem volt egyforma a pelus elhagyása sem,és még sokminden.
11. kathlee (válaszként erre: 8. - Ede9aabae1)
2010. jún. 1. 16:56
Lehet, hogy pozitívan fogja befolyásolni! Hisz nem lesz annyi időd rá, mit eddig. Kénytelen lesz szavakkal kifejezni magát, mert nem tudod minden mozzanatát lesni.
2010. jún. 1. 16:53
ugyanez volt a fiammal most 3éves és be nem áll a szája, vissza fogod még sírni ezt az időszakot
2010. jún. 1. 16:34
Érdekes, hogy a lányok szoktak mindig előbb megtanulni beszélni, mint a fiuk, úgy látszik az arány megfordult. Üdv.Ágnes
8. ede9aabae1 (válaszként erre: 6. - Kathlee)
2010. jún. 1. 16:31
Nagyon ügyes a kislányod:-) Szeptemberben születik meg a kislányunk, szerintetek mennyire fogja befolyásolni a beszédfejlődését?
7. ede9aabae1 (válaszként erre: 5. - Serinik)
2010. jún. 1. 16:29

Sziasztok!

Igazatok van, hogy nem mindig kell megérteni, amit akar, de úgy próbáljuk, hogy mondjuk neki amit szeretne,és pl soroljuk neki, hogy mit szeretne. Mozgékony gyerek, mindig dolga van, de van úgy, hogy leül és lapozgatja a könyvet, újságot bármit. Nagyon édes olyan, mint ha értené amit nézeget. Nagyon szereti a Halász judit zenéket is. Sokat énekelünk. Látszik, hogy még nem nagyon izgatja a beszéd.

6. kathlee (válaszként erre: 5. - Serinik)
2010. jún. 1. 16:29

Nem gondolom, hogy a bölcsi lenne a megoldás! Az enyém mondjuk jár, de mire elkezdte (22 hósan), már "folyékonyan" beszélt, több szavas mondatokban. Viszont van pár gyerkőc, aki betöltötte a 2 évet, még sem beszél semmit. Pedig 1 éves koruk körül kezdték a bölcsit. Szóval, nem minden a gyerek társaság!

Az biztos, hogy én rengeteget dumáltam neki anno, születésétől fogva. Kint feküdt a konyhába a pihiszékben és magyaráztam neki, hogy is készül a rántás stb. Lehet, hogy betegesnek hangzik, de nekünk bevált!

5. serinik (válaszként erre: 3. - Kathlee)
2010. jún. 1. 16:19
Nagyon Igaz!!De nekem még az is problémát jelent,hogy csemetém nem hajlandó 5 percig egy helyben maradni,így az ilyen gyerkőcöknél (tapasztalom nap mint nap)sajnos a könyvek "nem izgik":)már sokmindent kipróbáltunk.barátnőm szerint a bölcsi segíthet....de csak ezért nem szeretném beadni.
2010. jún. 1. 16:11
az én lányom április 18-dikán töltötte a 2. és alig akart ő is beszélni.. alap szavakat mondodtt csak, h mama,papa,apa,anya,inni,enni,menni.. kb. 2hete meg egyszercsak elkezdett beszélni összefüggően. és tényleg egyik napról a másikra.. de pl. a szomszéd kislány most lesz 3éves napokon belűl és még mindig alig beszél és azt mondták nekik, h ráér beszélni...
2010. jún. 1. 16:09

Szia!


Véleményem szerint nem kell mindig megérteni a gyereket! Itt most arra gondolok, hogy nagyon jól kifejezi magát, ti megértitek és nincs ösztönözve arra, hogy beszéljen.


Az én kislányom korán elkezdett beszélni, így nálunk nem volt szükség fejlesztő játékokra. De ajánlom az olyan könyveket, amelyek az "első szavak" megismerésére ösztönzik a gyerekeket.

2010. jún. 1. 16:08
Szia Juli75.Az én lányom ápr.28-án töltötte a 2.évét és ő sem beszél már orvoshoz is vittem de csak nyugtatnak hogy várjunk még pár hónapot....azt mondták minnél többet beszéljünk hozzá olvassunk mesét stb. de ezt az előtt is megtettük a párom is és én is,semmi sikerrel.
2010. jún. 1. 16:03

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a 22 hónapos kisfiunk nem nagyon akar beszélni(mama, nene,stb és a saját nyelvezete. Milyen játékokkal, gyakorlatokkal tudom neki segíteni a beszéd felylődését. Mindent megért, és nagyon jól ki is fejezi magát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook