Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Miért gombolkoznak eltérően a nők és a férfiak? (jobbról-balra, balról-jobbra)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13. kerinezsuzsi2008-07-24 19:15
Szerintem is a kardviselés a döntő. A kardot pedig azért viselték a bal oldalukon, mert általában jobb kezesek voltak a vitézek, és így tudták kirántani a legkönnyebben a hüvelyéből!

12. Livia382008-03-08 23:00
Egyszerü, mert a férfiak az ellentétes agyféltekéjükkel gondolkodnak. Mi nök a jobbal a féfiak a balal. De mivel az agy a tükörképébe vetit vissza igy a férfiak a jobb oldalt fogják képviselni mi nök pedig a balt. : )))
Ezért ez a nagy kavarodás. : ))

11. dacsama2008-03-08 16:46
Én is így tudom, most volt valamelyik kvízműsorban (asszem az Örökösök-ben).
(válasz pufika 8. hozzászólására)

10. direne2008-02-26 14:58
Nem tudom, ki miért merre gombol, de annyit tudok, hogy a bal oldalunk a női, a jobb oldalunk a férfi oldal. :-)

9. Rozália2007-11-27 20:16
Ha jól tudom, a férfiak "egyéb" dolgokat (pl. anno kard) is a bal oldalukon hordták. Mert szívük hölgye - akit esetleg meg kellett védeni - a jobbjukon ment. Azonkívül a nadrágszíjat is balra csatolják (igaz, ez következménye a bal oldali gonbolásnak....).

8. pufika2007-11-12 13:00
Régen a férfiakat még felnőtt korban is öltöztették, míg a nők maguk öltöztek. Ezért a férfiruhákon fordítva van a gombolás, hogy a szemből álló öltöztetőnek essen pont kézre.

Később ez a szokás megszünt, de a gombolás iránya megmaradt.

7. badonyimariaeva2007-06-19 22:47
Jól el néztem!
Én így tudom:
A XIX.-XX.századi romantikus festészet felelős a szokás kialakulásáért.Eszerint a festők oly módon érzékeltették a megörökített párok összetartozását,hogy még ruházatuk gombolása is egymás felé mutatott,azaz tükörképei lettek egymásnak.
(válasz badonyimariaeva 6. hozzászólására)

6. badonyimariaeva2007-06-19 21:49
Mi nők azon gondolkodunk,hogy mit kéne főzni,a férfiak meg azon,hogy mit kéne enni.

5. CILUSKA2007-06-19 21:20
Történelmi háttere van.

4. loosg2007-06-18 07:08
Lahat genetikai kódolás hibája?

3. carscac2007-06-17 23:06
ha bővebben kifejtenéd mire gondolsz, a kérdésedben:))))))

2. pintyo2007-06-17 22:52
Talán összefügg azzal hogy a nők a jobbféltekével gondolkodnak a férfiak a ballal?

1. CILUSKA2007-06-17 22:35
Miért gombolkoznak eltérően a nők és a férfiak? (jobbról-balra, balról-jobbra)