Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért gombolkoznak eltérően a nők és a férfiak? (jobbról-balra, balról-jobbra) fórum

Miért gombolkoznak eltérően a nők és a férfiak? (jobbról-balra, balról-jobbra) (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 24. 19:15
Szerintem is a kardviselés a döntő. A kardot pedig azért viselték a bal oldalukon, mert általában jobb kezesek voltak a vitézek, és így tudták kirántani a legkönnyebben a hüvelyéből!
2008. márc. 8. 23:00

Egyszerü, mert a férfiak az ellentétes agyféltekéjükkel gondolkodnak. Mi nök a jobbal a féfiak a balal. De mivel az agy a tükörképébe vetit vissza igy a férfiak a jobb oldalt fogják képviselni mi nök pedig a balt. : )))

Ezért ez a nagy kavarodás. : ))

11. dacsama (válaszként erre: 8. - Pufika)
2008. márc. 8. 16:46
Én is így tudom, most volt valamelyik kvízműsorban (asszem az Örökösök-ben).
10. direne
2008. febr. 26. 14:58
Nem tudom, ki miért merre gombol, de annyit tudok, hogy a bal oldalunk a női, a jobb oldalunk a férfi oldal. :-)
2007. nov. 27. 20:16
Ha jól tudom, a férfiak "egyéb" dolgokat (pl. anno kard) is a bal oldalukon hordták. Mert szívük hölgye - akit esetleg meg kellett védeni - a jobbjukon ment. Azonkívül a nadrágszíjat is balra csatolják (igaz, ez következménye a bal oldali gonbolásnak....).
2007. nov. 12. 13:00

Régen a férfiakat még felnőtt korban is öltöztették, míg a nők maguk öltöztek. Ezért a férfiruhákon fordítva van a gombolás, hogy a szemből álló öltöztetőnek essen pont kézre.


Később ez a szokás megszünt, de a gombolás iránya megmaradt.

7. badonyimariaeva (válaszként erre: 6. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 19. 22:47

Jól el néztem!

Én így tudom:

A XIX.-XX.századi romantikus festészet felelős a szokás kialakulásáért.Eszerint a festők oly módon érzékeltették a megörökített párok összetartozását,hogy még ruházatuk gombolása is egymás felé mutatott,azaz tükörképei lettek egymásnak.

2007. jún. 19. 21:49
Mi nők azon gondolkodunk,hogy mit kéne főzni,a férfiak meg azon,hogy mit kéne enni.
2007. jún. 19. 21:20
Történelmi háttere van.
2007. jún. 18. 07:08
Lahat genetikai kódolás hibája?
2007. jún. 17. 23:06
ha bővebben kifejtenéd mire gondolsz, a kérdésedben:))))))
2007. jún. 17. 22:52
Talán összefügg azzal hogy a nők a jobbféltekével gondolkodnak a férfiak a ballal?
2007. jún. 17. 22:35
Miért gombolkoznak eltérően a nők és a férfiak? (jobbról-balra, balról-jobbra)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook